Didžiulio susidomėjimo sulaukęs rašytojo Rimanto Kmitos popromanas „Pietinia kronikas“, parašytas šiaulietišku žargonu, dešimtojo dešimtmečio Lietuvos nuotykius tęsia toliau. Šįkart – teatro scenoje, spektaklio režisierius – Antanas Gluskinas, gyvenantis tarp Vilniaus ir Šiaulių. Apie režisieriaus ir rašytojo bičiulystę, smagią aktorių atranką ir ką reiškia gimti bei užaugti Šiauliuose – Eglės Milinavičiūtės straipsniuose.

Jaunimas ir Bažnyčia: būti geresnio pasaulio kūrėjais
vatikano radijas

Likus metams iki Vyskupų sinodo jaunimo tema, Romoje įvyko tarptautinis seminaras apie jaunimo padėtį pasaulyje.

Konservatyvūs teologai kaltina popiežių skleidžiant erezijas168

Po keleto anonsų tradicionalistinės pakraipos portalų twitterio paskyrose rugsėjo 23-iosios naktį buvo paviešintas žadėtasis „formalusis įspėjimas“ popiežiui Bergoglio.

Vaizdo homilija. Iš samdinio perspektyvos58
Bernardinai.TV

Žmogus trokšta sutikti Viešpatį, ir ne tik sutikti, bet ir būti kartu, dalintis jo gyvenimu. Ir Dievas šito nori, tad kviečia žmones daryti Jo darbus, veikti drauge. Netgi sudera atlygį, tačiau samdinys nepastebi jam tekusios laimės.

S. Balandis: pokario tragediją išgyveno visa mano šeima

Režisierius Saulius Balandis, pristatydamas daugiaserijinio istorinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ tęsinį, prisiminė skaudžias savo artimųjų tremties istorijas.

Režisierė K. Gudmonaitė: išgirstu reakcijas „Ir taip kuria moteris?“

Režisierė K. Gudmonaitė savo naują spektaklį pristato taip: „Trans Trans Trance“ – tai spektaklis apie moteriškumą ir lytiškumą, išsivadavimą nuo stereotipų bei laisvę būti tuo, kas iš tiesų esi.“

Vilnius–Airija–Stambulas, tik bilietų pirkti nereikia (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato Annos Halberstadt poezijos knygą „Vilniaus dienoraštis“, Hannah Kent romaną „Gerieji žmonės“ ir Orhano Pamuko romaną „Tos keistos mano mintys“.

Tėvynės labui paaukojęs turtą, darbą ir gyvenimą4

Rugsėjo 25 d. minime 252-ąsias Mykolo Kleopo Oginskio – politiko, diplomato, aktyvaus 1794 m. sukilimo dalyvio, kompozitoriaus – gimimo metines.

Simone Weil apie politinių partijų panaikinimą ir kodėl tai reikšminga krikščionims117

Neseniai į lietuvių kalbą išverstos Simone‘s Weil knygos Sunkis ir malonė bei Dievo laukimas paskatino pasidomėti ir kitais šios prancūzų filosofės ir mistikės kūriniais.

Siekdami išvengti peršalimo gyventojai vartoja medų, vitaminus ir mankštinasi

Sveikatos specialistai įspėja, kad, nors pirmoji peršalimo banga eina į pabaigą, pasirūpinti imuninės sistemos stiprinimu ne vėlu.

Menkas Lietuvos vaikų finansinis raštingumas: atsakomybė krenta švietimo sistemai ir tėvams

Tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse.

#Skyrybos. Pakartotinės santuokos pavojai ir kaip išvengti santykių griūties1

JAV atlikti tyrimai parodė, jog skyrybomis baigiasi 50 proc. pirmųjų, 67 proc. antrųjų ir 73 proc. trečių santuokų.

Doloresos Kazragytės „Švytintis rūkas“ – devintoji aktorės ir rašytojos knyga

„Švytintis rūkas“ – kaip visada atviras aktorės D. Kazragytės dienoraštis: „Pasaulis, Lietuva, mes – visa tai bandau apmąstyti.“

Apie biblioteką, kuri pati leidžia knygas

Apie bibliotekos ypatybes, lankytojų poreikius, knygų įvairovę ir leidybą kalbamės su direktore Rasa Januševičiene.

Nepelnytai nurašyta lietuvių literatūra2

Kiekvienas kūrinys turi savo auditoriją. Kiekvienas rašytojas turi ką pasakyti. Deja, literatūros Lietuvos elitas mano kitaip. Ir dėl to lietuvių kūriniai trankosi į mūsų pačių pastatytą sieną, skiriančią lietuviškąją literatūrą nuo pasaulio.