Afiša

Tryliktieji „Žiemos ekranai“ siūlo patirti kitokią kasdienybę

Netrukus, nuo sausio 25 dienos, dešimtyje Lietuvos miestų svečiuosis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Programa – plati ir gausi.

Pietryčių Lietuvos mokiniams pasakos apie kūrybiškumą ir literatūrą

Asociacija „Slinktys” pradeda edukacinį projektą „Integruotos literatūros pamokos Pietryčių Lietuvoje”. Projekto renginiai vyks Vilniaus, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių bei Trakų rajono pradinio ir pagrindinio ugdymo įstaigose. 

„Bendrakeleiviai“ buria skyrybų vaikų grupę
Bendrakeleiviai

Vaikų psichologų vedama grupė 7–10 metų vaikams, išgyvenantiems tėvų skyrybas, prasidės kovo 8 dieną ir vyks kartą per savaitę Vilniuje.

Kviečia prisiminti aktorę Mariją Dičpetrytę

Klaipėdos dramos teatre vyks šviesaus atminimo aktorei Marijai Dičpetrytei dedikuotas spektaklis – jaunos rusų dramaturgijos žvaigždės Jaroslavos Pulinovič „Elzės žemė“, režisuotas Povilo Gaidžio.

Šių metų Filharmonijos žinia

Kartais, regis, sunkiai besusikalbančiame pasaulyje muzika dar palieka vilties atrasti bendrą kalbą. Būtent šią žinią pasitikdama valstybės 100-metį Filharmonija ir sieks kuo plačiau skleisti.

Bus įteikta 32-oji I. Simonaitytės literatūrinė premija

Šeši iš septynių komisijos narių balsavo už tai, kad 32-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija būtų skirta Sigitui Poškui.

Ko sulauksime šiemet Vilniaus knygų mugėje?

Likus mėnesiui iki Knygų mugės dėliojami paskutiniai kultūrinės programos akcentai, aiškėja pagrindinių užsienio svečių sąrašas.

Konkursas laukiant šv. Kazimiero iškilmės

Vilniaus arkikatedros bendruomenė ir Magnificat vaikams redakcija kviečia dalyvauti konkurse.

Vasario 16-osios Aktą nuo sekmadienio galima pamatyti Signatarų namuose

Nuo sausio 21 d. Lietuvos Tarybos priimtą nutarimą, skelbiantį Lietuvos nepriklausomybę, galės pamatyti visi šalies gyventojai – jis bus eksponuojamas Signatarų namuose.

„Bendrakeleiviai“ kviečia į paskaitų ciklą „Dykumos tėvai. Atskirties ir tylos išmintis“

Sausio 18, 19 ir 26 d. vakarais nuo 18 val. Šeimos ir asmens saviugdos centre „Bendrakeleiviai“ ses. Agnietė Ivaškevičiūtė OSB skaitys 3 paskaitas.

Minimos Krašto apsaugos savanorių pajėgų 27-osios įkūrimo metinės

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) mini 27-ąsias įkūrimo metines – pajėgos oficialiai įkurtos po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią 1991 m.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atveria duris jaunimui

Nuo šių metų orkestras ėmė taikyti 50 procentų nuolaidą jaunimui iki 26 metų – tokia praktika yra plačiai paplitusi visoje Europoje, tačiau vis dar retai sutinkama Lietuvoje.

Jaunimo teatre danai naujai atveria Astridos Lindgren pasaulį

Astridos Lindgren sukurta „Brolių Liūtaširdžių“ istorija buvo daugybę kartų pasakota pasaulio teatro scenose ir kine. Danų režisierė ir vaizdo menininkė Kirsten Dehlholm su savo kūrybine komanda ją nusprendė papasakoti savaip.

„Kino pavasario“ retrospektyvose – kino poetas Jeanas Vigo ir lietuvių klasika

„Kino pavasaris“ pristato daugybę garsių pasaulio menininkų inspiravusio Jeano Vigo filmų retrospektyvą ir jo kūrybos paveiktų kitų režisierių juostas. Antroji retrospektyva skirta lietuviškai klasikai.

Ateitininkai kviečia į labdaringą valstybės atkūrimo dienos pokylį

Vasario 17 d. 15:30 Kaune prieškario metu statytuose Ateitininkų rūmuose vyks jau gražia tradicija tapęs Valstybės atkūrimo dienos paminėjimo labdaros pokylis.

Baltas barokas Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje

Ekskursija po sostinės Antakalnio rajone esančią Šv. Petro ir Šv. Povilo bažnyčią.

Šv. Kotrynos bažnyčioje – jubiliejinis poeto Rimvydo Stankevičiaus kūrybos vakaras

Sudėtingo minties piešinio, aštrių vaizdo brūkšnių naujoviškai instrumentuotuose R. Stankevičiaus eilėraščiuose mįslingos būties nesibaigiančioje tėkmėje iškyla vienišas individas, besišaukiantis Dievo. 

Pasirodė Arūno Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ filmo anonsas

Filmas pakeri, net jei nesi dviračių lenktynių gerbėjas ir pats nevažinėji dviračiu, nes jis pasakoja apie tikrą aistrą ir pasiaukojimą dėl bendro siekio. Pasiaukojimą dėl kito žmogaus.

Naujame fotoalbume „Neregėta Lietuva“ – Lietuvos gynybos pramonė

Gal šie vaizdai ir nebus verčiantys iš kojų kaip virš Nemuno kylanti saulė, bet tikiu, kad tai bus įdomių atradimų kupina kelionė, kuri leis naujomis akimis pamatyti Lietuvą”, – sako fotomenininkas Marius Jovaiša.

Filmo „Vyras pagal Dievo širdį“ peržiūros Šiauliuose ir Vilniuje

Katalikų medijų centras kviečia į nemokamas naujo filmo „Vyras pagal Dievo širdį“ peržiūras ir diskusijas po jų Šiauliuose ir Vilniuje.

Pranciškonų gimnazijoje trečią kartą vyks katalikiškų mokyklų festivalis
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Šįkart festivalio tema parinkta atsižvelgiant į popiežiaus Pranciškaus pasaulio jaunimo dienose išsakytą padrąsinimą jaunimui – „Pakilk nuo sofos, aukis batus ir eik“.

Minime Laisvės gynėjų dienos 27-ąsias metines

Sausio 11–17 dienomis renginiais Seime ir kitose Lietuvos vietose minėsime 27-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines.

60 puslapių „Lietuvos muzikos link“

Pasirodė 20-asis Lietuvos muzikos kultūros žurnalo „Lithuanian Music Link“ numeris, kuriame – 10 autorinių žvilgsnių Lietuvos muzikos kultūros link.

„Liebe Oma, Guten Tag!“, arba Tylos paktas

Paroda „Liebe Oma, Guten Tag!, arba Tylos paktas“ sudaryta iš vizualinės medžiagos, rastos ir užfiksuotos kuriant Vilmos Samulionytės ir jos sesers Jūratės Samulionytės dokumentinį filmą „Močiute, Guten Tag!“.

Seime – paroda „Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė“

Parodoje pristatomose nuotraukose atspindėta jos veikla ir moralinė kova su totalitariniu Sovietų Sąjungos režimu.

Ekskursija „Vilniaus rotušės rūsiai ir Bernardinų bokštas“

Gidas Donatas Jokūbaitis kviečia į ekskursiją sausio 13 d. 10.30 val. 

Nauja iniciatyva Telšiuose – „Palaiminimų sekmadieniai“

Pirmojo sekmadienio tema – „Dievas taip pamilo pasaulį“. Konferencijas ves Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, Pakutuvėnų klebonas Gediminas Numgaudis ir iš Telšių kilęs pranciškonas Algirdas Malakauskis.

Susitikimas su Laisvės premijos laureate s. Nijole Sadūnaite

Sausio 14 d. (sekmadienį), 14 val. Valdovų rūmuose vyks popietė su Laisvės premijos laureate s. Nijole Sadūnaite.

Su „Laisvės kodu 13“ virtualiai patirsite sovietų agresiją sausio 13-ąją

Interaktyvi virtualios realybės patirtis „Laisvės kodas 13“ leis ne tik patekti į lemtingą naktį – jos dalyviai turės priimti sprendimus. Persekios sudėtinga dilema – ar atlikti žurnalisto darbą, vaizdo kamera fiksuoti sovietinės armijos agresiją prieš beginklius žmones ar padėti sužeistiesiems.

Reali pagalba priklausomiems žmonėms – tai daugiau nei draudimai ir moralizavimas

Spaudos konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad šiandien trūksta realios pagalbos nuo priklausomybės ligų kenčiantiems žmonėms ir jų artimiesiems.

Pradėdamas 2018-uosius Nacionalinis simfoninis orkestras kviečia susipažinti iš arčiau

Ne vienus metus sausio mėnesį LNSO rengia muzikinį prisistatymą. Jame muzikantai demonstruoja meistriškumą atlikdami retai skambančias partitūras solo su orkestru. 

Antakalnio kapinėse bus pagerbti Laisvės gynėjai

Sausio 13 d., šeštadienį, 13.30 val. Vilniaus Antakalnio kapinėse bus pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas.

„Kino pavasariui“ Jurgio Tarabildos sukurtas vizualas jungia realųjį ir skaitmeninį pasaulius

Šiųmečio „Kino pavasaris“ vizualinio identiteto autorystė patikėta jaunosios kartos menininkui Jurgiui Tarabildai. Vizualo idėjos interpretacija – dviejų savo išraiška skirtingų pasaulių sintezė.

Prieš „Močiute, Guten Tag!“ premjerą filmo kūrėjos dalijasi savo močiutės pyrago receptu

Įkvėptos nepaprastos savo močiutės gyvenimo istorijos seserys Samulionytės sukūrė jai dedikuotą dokumentinį filmą, o prieš premjerą dalijasi senelės pyrago receptu.

Vilniaus senamiesčio kismą fiksuojanti paroda

Sausio 10 d.–vasario 3 d. Vilniaus rotušėje organizuojama paroda „Senas ir naujas Vilnius“.

Marijampolėje bus minimas pal. J. Matulaičio konsekracijos ir Vargdienių seserų 100-metis

Lygiai prieš 100 metų Vilniaus vyskupu konsekruotas palaimintasis Jurgis Matulaitis. Jo įsteigtai moterų vienuolių kongregacijai – taip pat 100!

„Bendrakeleiviai“ renka papildomą išėjimo iš skyrybų krizės grupę ir pristato 2018-ųjų naujienas
Bendrakeleiviai

Naujus metus „Bendrakeleiviai“ pradeda rinkdami papildomą išėjimo iš skyrybų krizės grupę, kuri darbą pradės vasarį.

Ásos Helgos Hjörleifsdóttir „Gulbinas“: apie laukinę žmogaus prigimtį

Toronto kino festivalyje pasaulinės sėkmės sulaukusioje juostoje „Gulbinas“ atšiaurūs laukinės gamtos peizažai atskleidžia nevaldomą žmogaus jausmų prigimtį.

2017-ųjų Stasio Lozoraičio žurnalistinė premija – prof. Liudui Mažyliui

Lietuvos žurnalistų draugija kasmetinį apdovanojimą skyrė L. Mažyliui už ilgametę spaudos publicisto, o pastaruoju metu ir televizijos laidų vedėjo veiklą.

Sausio 13-ąją į Vilniaus arkikatedrą perkeliama Sibiro madona

Laisvės gynėjų dieną, arkivysk. G. Grušas palaimins atnaujintą Vilniaus arkikatedros bazilikos Tremtinių koplyčią, kurioje nuo šiol stovės Korbiko Švč. Mergelės Marijos skulptūra. 

Kviečia seminaras „Prekyba žmonėmis vyksta: matyk, atpažink, reaguok, padėk!“

Pabusk iš abejingumo, nes vieną dieną tai gali būti Tau labai artimas žmogus!

11,5-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis atskleidžia filmų programą

Šiųmečio Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio žiūrovai pasitinkami ne vien jau įprastu šūkiu „Trumpi, bet filmai“, bet ir jį lydinčiu „Trumpas, bet festivalis“.

Valstybės 100-mečiui atgimsta moderni J. Marcinkevičiaus drama „Mindaugas“

Lietuvos šimtmečio išvakarėse šiuolaikiškai atgimus vieno garsiausių šalies poetų Justino Marcinkevičiaus dviejų dalių drama „Mindaugas“.

Pristatys mokytojo V. Toleikio prisiminimų knygą

Sausio 10 dieną 18 valandą Vilniuje, kavinėje „Paviljonas“, bus pristatyta mokytojo, visuomenininko Vytauto Toleikio knyga „Pasakojimai prabudus“. 

Vilniaus pranciškonai kviečia vyrus į susitikimą su amerikiečiu charizmatiku D. Turbittu

Sausio 12–14 d. broliai pranciškonai (konventualai) kviečia vyrus į rekolekcijas, kurias ves Donaldas Turbittas (JAV). 

Eduardui Turauskui skirtas vakaras

Eduardas Turauskas – iškilus politikos, visuomenės veikėjas, žinomas Lietuvos diplomatas. 

Kino klasikos sekmadieniai su kino genijumi Sergejumi Paradžanovu

Sausio 9 d. bus minimos režisieriaus S. Paradžanovo (1924–1990) gimimo metinės. Šia proga „Skalvijos“ kino centro rengiamuose Kino klasikos vakaruose bus parodytas vienas garsiausių jo filmų „Granato spalva“.

Prisimins D. Bowie

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka sausio 8 dieną 18 val. kviečia prisiminti roko muzikaną Davidą Bowie. Renginys „Roko istorija: prisimename Davidą Bowie“ vyks Kūrybos erdvėje.

Laukia V. Landsbergio naujos knygos sutiktuvės

Sausio 9 dieną 18 val. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Renginių erdvėje vyks prof. Vytauto Landsberio naujos knygos „Organizuoti tekstai“ sutikimas.