Afiša

Į „Vilties“ koncertą Klaipėdoje kviečia operos solistė Nomeda Kazlaus

Gegužės 6 d. 17 val. Klaipėdos dramos teatre vyks „Vilties“ koncertas.

Konferencija „Šiuolaikiniai iššūkiai jaunajai kartai“ Kaune

Balandžio 27-ąją Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultete vyks trečioji tarptautinė mokslinė konferencija „Šiuolaikiniai iššūkiai jaunajai kartai“.

Klaipėdos vaikų šventė

Balandžio 29 d. 7–12 metų vaikus bei jų tėvus (globėjus), senelius kviečiame į Klaipėdos dekanato vaikų šventę „DRAUGE SU ŠVENTUOJU JUOZAPU“.

Suskambės 100 orkestro pūtikų performansas ir „Tapybos maršrutizatorius“

Balandžio 24 d. 18 val. Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje vos vienam vakarui bus pristatyta unikali projekto „Tapybos maršrutizatoriai“ fotografijų paroda su šimto mokinių pučiamųjų orkestro performansu.

Operos psichoterapija: siūlome išbandyti

Ekskursija po Vilnių istoriniais operos keliais, susitikimai su solistais, būsimų premjerų ir gastrolių pristatymai – visa tai gegužės 4–13 dienomis Europos operos dienų nemokamų renginių programoje.

Austrų ir latvių muzikos tandemas Filharmonijos scenoje

Šį savaitgalį Filharmonijoje – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, latvių violončelininkės Martos Sudrabos ir austrų dirigento Georgo Marko atliekamą simfoninės muzikos programa.

Jungtinis parapijų šlovinimo vakaras Vilniaus Bernardinų bažnyčioje

Balandžio 30 d., pirmadienį, Vilniaus Šv.Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje jau devintąjį kartą organizuojamas jungtinis parapijų šlovinimas „Viena Kristuje“.

Gegužę Lietuvoje viešės vienas įtakingiausių pasaulio šokio teatrų

Pagrindinė tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis '18“, kuris vyks gegužės 4–13 d., žvaigždė – Belgijos trupė „Les ballets C de la B“ ir jos į Vilnių atvežamas spektaklis „nicht schlafen“.

Įteiktos Kultūros ministerijos premijos geriausiems šalies bibliotekininkams

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apdovanojo geriausius 2017 metų bibliotekininkus ir įteikė jiems premijas už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje.

Amerikos režisierė Lietuvai dovanoja prieš 29 metus Niujorke pastatytą teatrinį išgyvenimą

Niujorke gyvenanti lietuvė režisierė Rasa Allan Kazlas dovanoja savo teatrinį išgyvenimą – 1989-aisiais pastatytą poezijos spektaklį pagal lietuvių poetų eiles – „Įrėžta gintare“.

Kviečia į paskaitą apie architektūrinį litvakų palikimą

Maloniai kviečiame į viešą dr. Arūno Geluno paskaitą „Architektūrinis litvakų palikimas: XX a. trečiojo ir ketvirtojo dešimtmečių Kauno modernizmo lobynas“.

Kviečia į kun. S. Ylos knygos „Žodžiai iš Dievų miško“ pristatymą

Balandžio 26 dieną 17:30 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) vyks kunigo Stasio Ylos knygos „Žodžiai iš Dievų miško“ pristatymas ir pokalbis „Lietuviai Štuthofe: kūrybinė rezistencija ir egzistencinės patirtys“.

Vilniuje – P. J. Vachtangovo teatro kartu su aktoriumi J. Kniazevu spektaklis „Pikų dama“

Gegužės 3 d. 18.30 val. Vilniaus kameriniame teatre garsusis Maskvos Jevgenijaus Vachtangovo teatras pristatys savo premjerinį spektaklį „Pikų dama“ pagal Aleksandro Puškino apysaką.

Režisierius Povilas Makauskas pristato savo naują darbą

Režisierius Povilas Makauskas pristato savo naują spektaklį pagal Augustą Strindbergą.

Teatrinė VR instaliacija „Juokingo žmogaus sapnas“. Tapkite unikalaus projekto dalimi

Baltijos kamerinis operos teatras ir „Gluk media“ ryžtasi kurti pirmąją Lietuvos teatro istorijoje virtualios realybės instaliaciją, skirtą sapnų analizei. Tapti šio unikalaus projekto dalimi galite ir jūs.

MO muziejaus startas – 18 10 18

„Po daugelio metų, kai buvo pradėtas kurti muziejus, pagaliau pasiekėme finišo tiesiąją, ir norisi greičiau pamatyti muziejų pilną žmonių“, – sako MO steigėjas V. Butkus.

Ketvirtasis Palaiminimų sekmadienis vyks ne tik Telšiuose, bet ir Palangoje

Balandžio 28 dieną Palangoje ir balandžio 29 dieną Telšiuose Palaiminimų sekmadienių dalyvių lauks ypatinga viešnia iš Jungtinės Karalystės – pamokslininkė Michelle Moran.

Kino klasikos vakarai. Johno Cassaveteso autentiški modernaus amerikietiško gyvenimo atspindžiai

Režisierius J. Cassavetesas sugeba taip priartėti prie aktorių, kad jie ir fiziškai, ir emociškai lyg nuogi. Jis suteikdavo laisvę aktoriams savaip interpretuoti scenarijų. „Skalvijos“ kino centre – J. Cassaveteso filmas „Vyrai“.

NOA festivalis. Klimato tematiką svarstantys kūriniai ir įspūdinga barokinio teatro triukšmų mašinerija

7-asis NOA festivalis pasiekė finišo tiesiąją. Šį savaitgalį pristatomi du paskutiniai darbai, kuriuos jungia klimato tematika.

Išrinkti šiuolaikinės dramaturgijos konkurso „Versmė“ laimėtojai

Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia šių metų šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ laimėtojus.

Operoje „α“ – flamenko, komiksai ir stiprios moters portretas

Opera-komiksas „α“ – dar viena operos žanro interpretacija, kurioje sintezuojami komiksai, flamenko melodijos ir ritmai, minimalistinės struktūros, dramatiškas siužetas ir drąsios moters herojės portretas.

Renginių organizatoriai Lietuvai dovanoja jos 100-mečio renginį

Šių metų gegužės 19 dieną Ukmergėje – sava Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirta šventė be rėmėjų.

Leopoldas Surgailis Alantoje – tapyba, nuotraukos ir išsaugota trispalvė

Alantos dvaro galerijos parodoje eksponuojamos šešios liaudiškos skulptūros iš moderniosios lietuvių tapybos klasiko Leopoldo Surgailio kolekcijos.

Akcija „Darom“ – jau balandžio 21 d. visoje Lietuvoje

Šiemet tikimasi sulaukti rekordinio dalyvių kiekio – daugiau 200 tūkst. 

Pasaulis aukštyn kojom – naujame spektaklyje vaikams

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre prasidėjo naujo spektaklio 4–7 metų vaikams repeticijos. Premjerą apie draugystę ir mokymąsi priimti kitaip mąstančius „Trijulis aukštyn kojom“ kuria režisierė Giedrė Kriaučionytė.

Vilniuje ir Kaune skambės persų klasikinė muzika

Balandžio 27 ir 28 d. Vilniuje ir Kaune koncertuos persų klasikinės ir tradicinės muzikos atlikėjas Kayhanas Kalhoras (Iranas).

Pož(i)eminiai skaitymai 7: Taikusis fortas

Gegužės 5 d. VIII Kauno forto teritorijoje organizuojami „Pož(i)eminiai skaitymai“ – unikalus literatūrinis renginys, startavęs 2010-aisiais ir kaskart pasibaigus žiemai nukeliantis dalyvius į vis kitas požemines erdves. 

Abstraktaus ekspresionizmo dailininko Ramūno Čeponio retrospektyvinės parodos

Pasak menotyrininko dr. Antano Andrijausko, dailininko Ramūno Čeponio tapybos ir grafikos kūriniai šiuolaikiniame lietuvių dailės kontekste išsiskiria filosofine potekste.

Gegužės 20 d. Klaipėdoje vyks vienuoliktasis „Vilties bėgimas“
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Dalyvių auka padeda išlaikyti Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, kuriame paslaugos teikiamos nemokamai.

„Naujasis Baltijos šokis '18“: apie ribas tarp kūno ir sielos, popmuzikos ir šokio

I. Dimchevas yra įdomiausias Bulgarijos scenos menų atstovas. O. Doherty vardas šiuolaikinio šokio pasaulyje suskambėjo visai neseniai, bet su trenksmu – „Naujojo Baltijos šokio '18“ svečius pristato festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Prasidėjo ketvirtoji „Dramokratija“

Prasidėjo ketvirtasis šiuolaikinės dramturgijos festivalis „Dramokratija“. Šių metų festivalį atidarė LMTA studentės Austės Urbanavičiūtės pjesė „Išleistuvės“.

„Sinfonia Varsovia“ koncertai Lietuvoje valstybingumo atkūrimo 100-mečiui

Šį savaitgalį Lietuvoje koncertuoja vienas garsiausių Lenkijos klasikinės muzikos kolektyvų – Varšuvos kamerinis orkestras „Sinfonia Varsovia“.

Kviečia susipažinti su literatūros avangardizmo pradininkais Lietuvoje

Parodoje eksponuojami tarpukariu pasirodę žymiausių avangardo kūrėjų darbai. Tai – Kazio Binkio, Salio Šemerio, Juozo Tysliavos, Kazio Borutos ir Teofilio Tilvyčio kūryba.

Fotografijos klasikas Aleksandras Dapkevičius (1929–2007). Ant realaus pasaulio pagrindo

Aleksandras Dapkevičius buvo išlaukto, gerai apgalvoto, daugiau ar mažiau surežisuoto kadro šalininkas ir atsitiktinumui beveik nepalikdavo vietos.

„Bernardinai.lt“ ieško komandos nario – IT specialisto

Siūlomas darbas IT specialistui viename iš Bernardinai.lt projektų esant ilgalaikio darbo perspektyvai (iš pradžių – ne visai darbo dienai; galima derinti su studijomis).

NOA festivalį tęsia paslėptų mitų atvėrimai ir muzikos kosmonautų treniruotės

7-ajame NOA (Naujosios operos akcijos) festivalyje pristatomos šešios skirtingos šiuolaikinės operos interpretacijos.

Kroatų filmų dienos ir pažintis su šiuolaikiniu Kroatijos kinu

Vilniaus kino žiūrovai turės galimybę susipažinti su šiuolaikiniu Kroatijos kinu. Balandžio 19–22 d. „Skalvijos“ kino centre bus rengiamos Kroatų filmų dienos.

Kviečia į filmą apie Vilniaus fotografą Stanisławą Filibertą Fleury

Balandžio 23 d. Šiuolaikiniame meno centre ŠMC-CAC Vilniuje įvyks lenkų režisieriaus Andrzejaus Ciecierskio dokumentinio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ peržiūra, į kurią kviečia Lenkijos institutas Vilniuje ir Lenkijos televizija „TVP3 Gdańsk“.

2018-ieji – prancūzų literatūros metai

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2018-uosius skelbia prancūzų literatūros metais, taip siekdama atkreipti skaitytojų dėmesį į turtingus visame pasaulyje itin populiarios prancūziškai parašytos literatūros klodus.

Žydų-krikščionių santykiai: įvaizdžiai ir istoriniai lūžiai

Renginyje D. Verbylė pasidalins ne tik savo mokslinėmis žiniomis, tačiau ir asmeninėmis įžvalgomis apie žydų ir krikščionių gyvenimą Jungtinių Amerikos Valstijų bei Lietuvos kultūrose, aptars panašumus ir skirtumus.

Kitąmet bus modernizuojami Vilniaus kongresų rūmai

Kitąmet planuojama Vilniaus kongresų rūmų salės rekonstrukcija. Numatoma padidinti salės tūrį, pakeisti salės sėdėjimo vietų išdėstymą amfiteatro principu, modernizuoti salės apšvietimo elektros instaliaciją, vėdinimo ir šildymo sistemą.

Elektroninė muzika, naktys ir diskusijos festivalyje „Jauna muzika 2018“

Festivalis „Jauna muzika“ balandžio 23–28 d. pristato programą, kurioje penki pagrindiniai koncertai, o kiekviename jų – galimybė išgirsti bent du ar daugiau atlikėjų, projektų ar pasirodymų.

II tarptautiniame teatro festivalyje „TheATRIUM“ Klaipėdoje – geras šiuolaikinis teatras

TheATRIUM programos sudarytojai pabrėžė, kad neketina formuluoti išskirtinės festivalio koncepcijos ar šūkio – tiesiog siekia pristatyti gerą šiuolaikinį teatrą ir suteikti žiūrovams galimybę vasarą juo pasimėgauti Klaipėdoje.

Jaunimo teatro pavasaris

Balandžio 25–29 d. Valstybinis jaunimo teatras kartu su OKT / Vilniaus miesto teatru rengia naujausių spektaklių vitriną užsienio svečiams. Taip pat balandžio 28 d. teatre rengiama tarptautinė konferencija „Pasipriešinimo teatras“.

„Kaunas Jazz 2018“ pristato naktinę festivalio programą

Tradiciškai džiazo garsais ir gera nuotaika „Kaunas Jazz 2018“ festivalis šįmet balandžio 19–30 d. suvienys šešis Lietuvos miestus – Kauną, Vilnių, Panevėžį, Jurbarką, Elektrėnus ir Palangą.

Ateitininkų federacijos suvažiavime – krikščioniškos vilties akcentai

2018 m. balandžio 7–8 dienomis Kaune, istoriniuose Ateitininkų rūmuose, įvyko Ateitininkų federacijos suvažiavimas, į kurį atvyko nariai iš visos Lietuvos.

Į egzotiškas šalis be kompanijos? Keliautojai Mingailei tai – laisvė būti
Bendrakeleiviai

Susitikimas su keliautoja Mingaile – jau šį penktadienį, balandžio 13 dieną 19 valandą, Šeimos ir asmens saviugdos centre „Bendrakeleiviai“.

Prof. E. Aleksandravičius Chaimo Frenkelio viloje nagrinės lietuvių išeivijos temą

Lietuvių išeivių gyvenimą prof. E. Aleksandravičius pažįsta ne iš knygų, dažnai lankosi lietuvių bendruomenėse, įsikūrusiose Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos šalyse, stebi ir apibendrina ten vykstančius procesus. 

Paskaita apie tai, kaip 1928 m. švęstas Lietuvos valstybės atkūrimo dešimtmetis

Minint mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį prasminga apžvelgti, kokią patirtį švęsti savo valstybingumą turime, ir atsigręžti į pirmąją ryškesnę Lietuvos Respublikos sukaktį – nepriklausomybės 10-metį.

Ciklas „Šiandienė Lietuvos vizija pro Čiurlionio namų langą“. Pokalbis su A. Stoniu

Praėjus šimtui metų nuo didžiosios M. K. Čiurlionio svajonės – Lietuvos – įkūnijimo, Čiurlionio namai kviečia diskusijose su filosofu Nerijumi Mileriumi pasvarstyti, kaip ryškiausi šiandienos menininkai mato žmonijos rytdieną.