Algimantas Černiauskas

Dzūkija – Lietuvos vaivorykštė

„Ne ekonomika kuria kultūrą, o kultūra kuria ekonomiką ir valstybę, kurioje mums būtų saugu ir gera gyventi ir iš kurios niekam niekur nerūpėtų išvažiuoti.“

Zervynos, šilas ir Aputis 1

Mylėjo dzūkai žemaitį Juozą Aputį. Ir toji meilė niekur nedingo, net ir po rašytojo mirties.

Dainavos šalies piliakalnių paslaptys prie Merkinės piliakalnio

Liepos 6 d. į Tautiškos giesmės aplink pasaulį gausmą įsiliejo ir giesmė nuo Merkinės piliakalnio. Kiek save prisimenu Merkinėje, dar nesu matęs tiek gražių žmonių, santakoje giedančių tautos kodą – himną.

Stebėtojai2

Ir apskritai, ką gi tie stebėtojai veikia gyvenime. Jeigu jie nieko neveikia, o tik stebi (nepainiokim su vojaristais) gyvenimą, tai gal jie tik berankiai medinukais virtę juokdariai?

Merkinė ne grybų kraštas3

Merkinės istorinę reikšmę liudija ne tik V. Krėvės padavimai, mitai ir legendos, bet ir kunigaikščio M. K. Radvilos Našlaitėlio pastangomis 1590–1600 metais sukurtas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapis, kuriame Merkinė stovi Kauno, Vilniaus ir Merkinės trikampio smaigalyje.

Apie parodas ir ne tik Merkinėje3

Kalbant apie mažų miestelių gyvenimą galima pasidžiaugti, kad ši paroda Parko Merkinės dailės galerijoje jau 167 – toji, o pati galerija buvo atidaryta 1995 m. balandžio 23 d. 

Rytojaus trupiniai

Negi mūsų širdyse numirė kūrėjų, statytojų ambicijos ir teliko šaukštų kilnotojų refleksai.

Rotušės gimimas, arba Kada tai prasideda1

Man teko didžiulė laimė matyti, su kokia meile XXI a. pradžioje buvo kuriamas įspūdingas Merkinės rotušės maketo statinys – valstybingumo ir bendruomeniškumo simbolis.