Auksė Podolskytė

Izraelio režisierius Y. Shani: „Meilės trilogijoje“ mėginau užčiuopti aukščiausią meilės išraišką

2009 m. „Oskarui“ nominuotą filmą „Ajami“ sukūręs Izraelio režisierius Y. Shani grįžo su trimis filmais, kuriuose atskleidžiamos skirtingos meilės formos.

Interviu su filmo „Užjūris“ režisiere apie moterų solidarumą ir ekonominę Filipinų situaciją

Režisierės Sung-A Yoon dokumentiniame filme pasakojama apie viename mokymo centre išskirtinai sunkiai patirčiai rengiamas moteris.

Festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė – apie šių metų favoritus
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Pokalbyje su „Nepatogaus kino“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė – apie Rithy Panho retrospektyvą, dokumentinių filmų tendencijas pasaulyje ir šių metų programų favoritus.

Ne pagal abėcėlę: ar 2011–2016 m. lietuvių autorinis kinas – menas šalia operos ir teatro?
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Kokie Lietuvos autorinio kino tikslai, jo svarba nacionalinei kultūrai ir visuomenei? Kokia skirtis tarp kino meno ir komercinio kino?

Be efektų, bet su spragėsiais: Lietuvos komercinio kino pakilimai ir nuosmukiai 2011–2016 m.1
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Komercinio kino kūrėjui filmas yra saviraiškos forma, nes joje vienaip ar kitaip atsispindi jų patirtis ir požiūris, tačiau žiūrint iš prodiuserio ar platintojo pusės filmas yra komercinis produktas, potencialiai atnešiantis pelną. 

G. Arlickaitė: „Mūsų gervės statulėlė yra vienas gražiausių kino apdovanojimų Europoje“

„Auksinės gervės“ vertas dar didelis būrys senojo lietuvių kino profesionalų. Mūsų pareiga neleisti jų užmiršti“, – interviu kalba viena iš LiKA steigėjų G. Arlickaitė.

S. Lingevičiūtė: klaidingai manoma, kad mūsų jaunų režisierių kūryba yra neįdomi
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Apie programą, pristatančią Rytų ir Vidurio Europos kiną – pokalbyje su „Kino pavasario“ festivalio meno vadove Santa Lingevičiūte.

Aktorė Ieva Andrejevaitė: „Kurdama Emilijos vaidmenį išmokau būti sąžininga sau“2
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Vasario 16-ą dieną įvyko Donato Ulvydo filmo „Emilija iš Laivės alėjos“ premjera. Likus keletui dienų iki filmo pasirodymo kalbėjomės su pagrindinį Emilijos vaidmenį filme sukūrusia aktore Ieva Andrejevaitė.

Kaip atrodo islamas Lietuvoje?51

Projekto pavadinimas „Islamas Lietuvoje“ skamba lyg atsakymas įsibaiminusiems – islamas neatkeliaus kartu su pabėgėliais, nes jis mūsų krašte nėra naujiena. Nuo XIV amžiaus Lietuvoje gyvena totoriai.