Aušra Kaminskaitė

Publika – spektaklis režisieriui (IV)
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

„Man svarbiausias laikas yra pauzė tarp spektaklio pabaigos ir plojimų protrūkio“, – teigia aktorė, režisierė I. Stundžytė.

Publika – spektaklis režisieriui (III)
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

Pasak K. Glušajevo, labai daug lemia tai, kiek scenoje esantis aktorius išskaido publiką į atskirus žmones. Jei aktorius vieną žiūrovą kalbina geranoriškai, salė jaučiasi, tarsi jis taip elgtųsi su visais.

Publika – spektaklis režisieriui (II)
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

„Tai, ar teigiamai, ar neigiamai žmonės įvertins spektaklį, man darosi vis mažiau įdomu“, – sako režisierius A. Jankevičius.

Publika – spektaklis režisieriui (I)
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

Režisierė D. Ibelhauptaitė teigia, kad reikėjo stipriai dirbti, kad sugrąžintų į operą žmones, kurie mokyklos laikais per prievartą buvo atitempti į LNOBT ir galbūt pataikė į jiems neįdomų spektaklį.

Už scenos ribų gimstantis teatras (II)
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

Kokie su teatru ir jo kūrėjais susiję įvykiai pastarąjį dešimtmetį pateko į viešumą?

Už scenos ribų gimstantis teatras (I)
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

„Teatro žurnalas“ prisimena, kokie su teatru ir jo kūrėjais susiję įvykiai pastarąjį dešimtmetį pateko į viešumą.

Kam tie mokslai? A. Imbrasas apie šokėjų (ir) asmenybių paruošimą

„Kuo žmogui apskritai naudingas meninis išsilavinimas? Jis atveria mąstymą. O jei kalbame apie aukštąjį mokslą užsienio mokyklose, pasakyčiau, kad šokis yra sveika ir ekologiškai teisinga profesija“, – įsitikinęs A. Imbrasas.

Kam tie mokslai? Šokio edukacijos pastebėjimais ir vizijomis dalijasi L. Baliasnaja

„Man artima idėja, kad šokis – tai ne vien judėjimo įgūdžiai, bet ir erdvė mąstyti“, – tikina šokėja, choreografė, performatyviųjų menų atlikėja L. Baliasnaja.

Kam tie mokslai? Šokio studijų principus aptaria I. Gerbutavičiūtė

Aukštasis išsilavinimas suteikia šokėjams ne tik profesinių (praktinių, specialybės) žinių, bet ir bendrojo universitetinio lavinimo kompetencijų, įsitikinusi šokio kritikė.

Kam tie mokslai? Baleto studijų esmę ir poreikį apsvarsto H. Šabasevičius

„Šokio – kaip ir bet kokio kito meno – mokykloje turi egzistuoti balansas tarp to, ką studentas gauna kaip žmogus ir ką – kaip atlikėjas“, – tikina Lietuvos baleto kritikas.

Spektaklis jaunimui apie destruktyvią vienatvę

Spektaklis „Lapkričio 20-oji“ paremtas dokumentine medžiaga, iliustruojančia 2006-ųjų įvykį Vokietijoje, kai aštuoniolikmetis moksleivis savo mokykloje įvykdė ginkluotą išpuolį.

Šiuolaikinio šokio 2018-ieji. Kokią naudą Lietuvai generuoja šiuolaikinis šokis?

Apie pasiektus rezultatus pokalbis su Lietuvos šokio informacijos centro vadove G. Masteikaitė ir Šuolaikinio šokio asociacijos pirmininke L. Puodžiukaitė-Lanauskienė.

Ką reiškia suaugti iki vaiko požiūrio kampo. Pokalbis su švedų režisiere

Geras spektaklis vaikams tinka absoliučiai bet kokio amžiaus publikai. Taip mano festivalio vaikams ir jaunimui KITOKS dalyvė režisierė V. Dalborg.

Celia Amade – ateivis savo pačios kūne

Šokėja Celia Amade, viešėjusi Vilniuje kaip mokytoja, teigia, kad jai nepatinka statusai: „Nelaikau savęs mokytoja – galbūt aš per daug sureikšminu šį žodį, bet man tai yra žmogus, puikiai suprantantis gyvenimą.“

Atsiverti – jungti – mylėti: šokėjo kelias pagal Lorandą Zacharą

L. Zacharo šokis žavi nuolatine tėkme, tarsi jokių pastangų nereikalaujančiais judesiais, kūno laisve.

Naujojo cirko savaitgalis’18: jei Romeo ir Džuljeta gyventų vieno kambario bute

Cirko artistų N. Suc ir F. Robledo spektaklis „Karvės meilė“ – tai šizofreniškai bjaurus vaikų žaidimas ir gražiausios kūrėjų manijos.

Šiuolaikinis cirkas švento medžio prieglobstyje

„Naujojo cirko savaitgalį“ atidarys spektaklis apie žmogaus gebėjimą sujungti ir mėgti daugybę skirtingų kultūrų.

Vasaros šokio mokykla: kaip scenoje sukurti kitą realybę?

Šių metų „Naujajame Baltijos šokyje“ dalyvavę choreografai F. Demestri ir S. Lefeuvre grįžta į Vilnių kaip mokytojai. Pokalbis su jais apie vaizduotės tobulinamą realybę.

Trolių mumių istorija be trolių mumių

„Šiandien, kai gyvename itin greitu tempu, pabūti vienam yra tikras iššūkis. Pabuvęs vienas išgirsti save, o tuomet lengviau išgirsti ir kitą“, – sako lėlių teatro kūrėja Gintarė Radvilavičiūtė.

Geriausia džiazo publika – vaikai, nes klausosi muzikos be išankstinių nuostatų

Vaikai nemąsto apie muziką kategorijomis – popmuzika, klasika, džiazas. Režisierius Wouteris Van Looy kviečia į spektaklį pagal Mileso Daviso muziką ir pasakoja apie šiuolaikinius scenos menus vaikams.

Laisvės cirkas
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

Profesionalus šiuolaikinis cirkas, kitaip nei įprasta manyti, nėra tik jaunų žmonių žanras – neretai įdomiausi artistų darbai sukuriami peržengus trisdešimtmetį. Lietuvoje šis žanras kelią skinasi jau daugiau nei dešimt metų.

Maud Karlsson: tik šokdamas gali augti

„Gyvenimą patiriame per savo kūną. Judesys savaime suteikia patirtį ir keičia žmogaus savęs suvokimą. Šokdami tobuliname save“, – sako šokėja Maud Karlsson, šiuolaikinio šokio technikas jungianti su jogos ir afro šokių elementais.

Pokalbis su Andriumi Žebrausku: užmušti savo mokytoją1
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

Interviu su aktoriumi A. Žebrausku – apie mokytojo pašaukimą, vedlio poreikį teatre ir mokytojus kenkėjus kuriančią sistemą.