Austėja Mikuckytė-Mateikienė

„Vizualus menas Alytus 2019“. Kvietimas išeiti iš komforto zonos

Parodose „Alytaus dailė 2019“ ir „Alytaus fotografija 2019“ buvo kviečiami dalyvauti visi profesionalūs Alytaus menininkai – vizualiojo meno kūrėjai.

Apie V. Bičkutės parodą „Pigmentai“

V. M. Bičkutė yra įgijusi ekonomistės profesiją, tačiau tai jai visai netrukdo didelę savo energijos ir laiko dalį skirti kūrybai, o kūryboje būti ekpresyviai, spontaniškai, žaismingai.

Dailininkas B. Tuskėnas: „Dabar jaučiuosi kaip niekada laisvas“
Austėja Mikuckytė-Mateikienė - Šiaurietiški atsivėrimai

„Manau, kad menas keisis, transformuosis. Glumina, kai meną sutapatina su triuku. Menas nėra tai, kas gražu – menas yra tiesa“, – kalba menininkas iš Saločių.

Atgimusi senųjų olandų meistrų tradicija. Piotro Kostino mokinių paroda Užupyje

Piotro Kostino menų studija, puoselėjanti XVII a. olandų tapybos braižą, švenčia penktų metų sukaktį.

Krosnies dovanos. Pokalbis su keramikais E. Šimatoniu ir G. Šiboniu

Pokalbyje su žinomais keramikos menininkais – apie kontroliuojamus ir nepažabojamus atsitiktinumus, amato subtilybes ir idėjas, profesines ligas ir molio gydomąsias savybes.

Paroda „Jos“ – ne apie tulpes

Į parodą „Jos“ pakviestos dalyvauti tapytojos, nagrinėjančios moters identiteto tematiką.

Raudonos spalvos istorija. Ar tik Kalėdos ir šv. Valentinas?

Raudona šiuolaikinėje visuomenėje – pirmiausia meilės ir aistros spalva. Bet ar tai – vienintelės asociacijos? Kokių socialinių ir kultūrinių transformacijų ji patyrė nuo priešistorinių laikų?

Daugiabriaunis Vorobjovo ir jo veiklos portretas
Austėja Mikuckytė-Mateikienė - Naujasis Židinys-Aidai

Jo dėka Lietuvos dailės kritika ir istorija ėmė artėti prie vakarietiškų standartų. Jis stipriai prisidėjo prie to, kad nacionalinė kultūra susisietų su tarptautiniu kontekstu. 

Dokumentas – tai x... Apie parodą Rotušėje

Rotušėje pristatomiems menininkų darbams idėją padiktavo L. Mažylio Berlyne surastas dokumentas. 

Juodosios gulbės šokis. A. G. Černiūtės ir V. Poškaus tapybos paroda

Paroda „Žmonės ir padarai“ alsuoja antikine, viduramžiška mistika. Bet burtai čia yra ne pasakos, o aštri realybė.

Paroda „Švytėjimas“ – įtapyta gamta

Kas yra švytėjimas tapyboje? Viena grupinės tapybos parodos „Švytėjimas“ autorių tvirtino, kad peizažas, gamta turi švytėjimą ir tapyba gali jį pagauti ir perteikti.

Ramintos Blaževičiūtės paradoksų platybės

Krikščionybė autorės gyvenime užima svarbią vietą, tačiau ji nevengia draugiškai pasijuokti iš davatkiškumo, religijos suprekinimo, stabų susikūrimo apraiškų.

Kūrybinės laisvės vitaminai

Tris Leipcige gyvenančius ir kuriančius menininkus Gabiją Vidrinskaitę, Adrian Mudder ir Matthias Jun sieja bendra meno samprata. Kokia ji?

M. K. Čiurlionio taurės priminė Lietuvos ir Armėnijos draugystę

M. K. Čiurlionio fondas kartu su Armėnijos ambasada įteikė tris REX M. K. Čiurlionio taures Lietuvos ir Armėnijos santykius puoselėjančioms asmenybėms.

Virginijaus Viningo tapyba – džiazas su pagrindine melodija

Tęsiame mini pokalbių ciklą su šių metų Lietuvos dailininkų sąjungos Auksinių ženkliukų laureatais. Antrasis pašnekovas – tapytojas Virginijus Viningas.

Gintauto Trimako paroda. Klausimus žadinantis „Atsakymas“

Meno apžvalgininkė A. Mikuckytė-Mateikienė aptaria G. Trimako parodą „Atsakymas“. Ši fotografijų be kameros („camera-less“) paroda yra duoklė estetikai, abstrakčioms šviesos ir spalvos paieškoms.

Įteikti Lietuvos dailininkų sąjungos Auksiniai ženkliukai

Iškilminga Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Auksinių ženkliukų įteikimo šventė – tai bene reikšmingiausias LDS renginys, kasmet rengiamas sąjungos įkūrimo proga.

Dailininkai dailininkams. Auksinių ženkliukų apdovanojimai

Auksinių ženkliukų apdovanojimai – tai pats svarbiausias sąjungos apdovanojimas, teikiamas dailininkams ir dailėtyrininkams.

Vizualieji menai organiškai įsiliejo į festivalį „Karklė live music beach 2018“

Festivalyje „Karklė live music beach 2018“ dėmesys skirtas ne tik muzikai – čia surengtas pleneras, žemės menas ir akcija tapo kūrybingu nuotykiu ir menininkams, ir festivalio dalyviams.

Paroda „Vakarų vėjai“. Be meninio štilio

Vakarų Lietuvos regiono vizualinio meno situacija – įvairi ir perspektyvi. Apie tai – meno apžvalgininkė A. Mikuckytė-Mateikienė.

Iliustratorė Justina Pakalnytė kviečia iš vaikų pasimokyti atvirumo

Apie iliustratorę J. Pakalnytę, kurios ekslibrisas popiežiui Klemensui XI tarptautiniame ekslibrisų konkurse, skirtame Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo jubiliejui, laimėjo III vietą.

Erikos Petunovienės tapyba. Nebanalus gėris ir grožis

Per tris aukštus nusidriekusi ir įvairius užkaborius atgaivinusi Erikos paveikslų kolekcija leidžia artimai susipažinti su šios išskirtinės autorės braižu ir vidiniu pasauliu.

Išlaisvintas Dalios Kirkutienės potėpis

Tapytojos Dalios Kirkutienės proveržis pro kvadratėlių sienas trykšta įvairiausiais atspalviais, tonais, formomis ir gyliu.

Alytaus bienalė. Jaunieji profesionalai

Šiuolaikinė tapyba neturi vienos dominuojančios tendencijos. Atsisakę tęsti lietuviško ekspresionizmo tradiciją, jaunieji autoriai įsiklauso į savo poreikius ir patiria globalaus meno pasaulio įtaką.

Maleckai. Praleistas lietuvių meninės fotografijos puslapis

Išaušo laikas pastebėti ir tinkamai įvertinti dar du lietuvių fotografijos mokyklos fotomenininkus – Maleckus.

Vizualinių knygų graužikai ir spalvinė klausa

Siužetas parodoje netikėtai neužgožia formos aspekto. Todėl ji paveikia netgi priešingai. „Nors esu kaip tik į siužetinę interpretaciją linkusi dailės entuziastė“, – rašo A. Mikuckytė apie grupinę skirtingų kartų autorių parodą „Žaidžiame klases“.

Pražydę Vilmos Staniulienės autoportretai

Dailininkės Vilmos Staniulienės pavasariškoje parodoje – tulpės koncepcija. Tai atkaklių autorės paieškų vaisius – atrasti savo pašaukimą, net kai jis yra toks specifinis.

Psichiatrė-psichoterapeutė D. Minialgienė: tapyba grąžina kūnui jo unikalumą

Kai žmogus gyvai ar mene pamato nuogą kūną, jam kyla daug jausmų. Kai kurie iš jų yra nepriimtini, gėdingi jausti. Psichiatrės komentaras.

Neišsemiamas R. Jatkevičiūtės-Kasparavičienės mėlis

Meno apžvalgininkės A. Mikuckytės-Mateikienės recenzija ir nuotraukos apsilankius keramikės ir tapytojos R. Jatkevičiūtės-Kasparavičienės švaria estetika ir tyla tyvuliuojančioje parodoje.

Širdies skausmas promilėmis

Paroda „Išmatuok savo skausmą promilėmis“ – socialinės akcijos #neVASSkink dalis. Projektas kviečia susimąstyti apie alkoholio žalą būsimam mažyliui.

K. Asinus parodoje „Akimirka“ tarpsta tradicijos ir šiuolaikybės dermė

Apie Kristinos Asinus tapybos darbų parodą, kuri įtikina, kad anatomijos studijos teptuku gali būti poetiškos.

Antropomorfiškos M. Norbutaitės „Implikacijos“

Tapytojos Medos Norbutaitės tapybą sunku apibūdinti įprastais dailėtyros terminais, dailės kryptimis, žanrais. Todėl, norint pažinti šios unikalios autorės savitumą, patartina pamatyti jos paveikslus gyvai.

Grynosios V. Tamošiūno abstrakcijos

Virginijaus Tamošiūno tapybos parodoje „NuoDėmės“ atsigręžiama į religinę plotmę. Kita vertus, prisimenama aristoteliška „tabula rasa“ (švarios lentos) koncepcija.

L. Valatkienės projektas „Išrinktieji“. Žaidybinis elementas1

Lapkričio 16 dieną Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaryta žurnalistės, redaktorės ir fotomenininkės Lilijos Valatkienės nuotraukų paroda „Išrinktieji“. Tai – edukacinės programos „Žaidimų galerija“ dalis.

„Nepatogus kinas“ – platforma pokyčiams

Festivalio organizatoriai į programą įtraukia ne tik Lietuvos šiandieną atliepiančius filmus, bet ir kitų žemynų išgyventų patirčių refleksijas. Vis dėlto kiekviename filme galime atpažinti save.

A. Šerono paroda „Iš tylos atėję“. Genialumas paprastume

Tapytojo paveiksluose – nykstantis tikras lietuviškas kaimas, neskubri atokios gyvenvietės laiko tėkmė, paprastas gyvenimo būdas, ryšys su gamta. Jo paveikslai – tobulesnės Rumšiškės.