Elžbieta Banytė

Šiek tiek liūdesio ir keistumo, bet gražaus (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris leidinius: Kazuo Ishiguro „Dienos likučiai“, Salmano Rushdie „Aukso rūmai“, Olivierio Bourdeauto „Belaukiant Bodžanglio“.

Silpnų nervų neskaityti (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris knygas: Hermano Kocho „Vasarnamį su baseinu“, Günterio Grasso „Šuniškus metus“ ir Svetlanos Aleksijevič „Cinko berniukus“.

Palūžti, bet atsitiesti (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris knygas: Simone de Beauvoir „Palaužta moteris“, Sjono „Iš didžuvės nasrų“ ir Agnes Ledig „Eik su juo“.

Link apokalipsės ir atgal
Elžbieta Banytė - Naujasis Židinys-Aidai

Gyčio Norvilo naujasis poezijos rinkinys „Grimzdimas“, rodos, sąmoningai kelia skaitytojui sunkumų.

Vilnius–Airija–Stambulas, tik bilietų pirkti nereikia (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato Annos Halberstadt poezijos knygą „Vilniaus dienoraštis“, Hannah Kent romaną „Gerieji žmonės“ ir Orhano Pamuko romaną „Tos keistos mano mintys“.

Man gaila mokinių36

Aš nuoširdžiai maniau, kad šito įrašo nebus. Kaip kažin ką – puikiai prisimenu metus, kai žmonės VBE ėjo laikyt antrą kartą. To nelinkėčiau net priešui. Čia ne tik didžiulis stresas po to, kai jau, rodos, viskas baigta ir konspektai sudeginti.

Kodėl mokinių rengimas lietuvių literatūros VBE ugdo mokytojo cinizmą20

Ką tik padariau tokį dalyką, dėl kurio prieš kokį trejetą metų veikiausiai būčiau putojusi kaip actas su soda – parašiau mokinei pastabą, kad ji per daug remiasi literatūra ir per mažai samprotauja.

10 lietuvių prozos tekstų, kuriuos tikrai verta perskaityti11

Šiuos tekstus verta skaityti ne todėl, kad „mokytoja liepė“ arba nes „perskaitęs būsiu geresnis lietuvis“ arba „reikia perskaityt, nes visi išsilavinę žmonės turi šitą perskaityt“, o todėl, kad įdomu.

Šunys supanašėja su šeimininkais, o sistema – su ministru4

Švietimo ministerija dirba chaotiškai, o ministrė pelnytos kritikos gauna turbūt daugiau negu visi prieš tai buvę, ir tą visi žino. Greičiau ateitų tie rinkimai ir kita valdžia – man jau net nebesvarbu, kas taps ministru, nes blogiau sunku ir įsivaizduoti.

Apie Viduržemio jūrą

Viduržemio jūros regionas kažkuo ypatingas. Ten greitai gali pasijusti savas – visi šypsosis, niekas nenusuks akių, jei perki tik vieną daiktą, užleis eilę parduotuvėje, savanoriškai padės, jei matys paklydusį, pavalgius restorane atneš nemokamą desertą.