Ernestas Parulskis

Maskva Tilto gatvėje
Ernestas Parulskis - Naujasis Židinys-Aidai

Taigi Tilto gatvė prieš atkuriant nepriklausomybę atrodė na, tarkime, kaip nenujaučianti artėjančio žlugimo Roma.

Knyga „Vilniaus dailė Didžiojo karo metais“ – su serialine intriga
Ernestas Parulskis - Naujasis Židinys-Aidai

Laimos Laučkaitės knygos „Vilniaus dailė Didžiojo karo metais“ recenzija. 

Lietuvos Luvras

„Bendras mūsų muziejų plotas yra beveik toks pat kaip Luvre – 313 000 kv. metrų, – komentuoja E. Parulskis. – Tai reiškia, kad jei mes ir galime su kuo nors lygintis, tai tik su Luvru, nes patys ir esame tikslus kiekybiniu požiūriu Luvro atspindys.“

Debuhalterizuoti biudžetą

„Mane patį į tos pačios Finansų ministerijos tinklalapį lįsti privertė plačiai nepastebėta, bet nišinę kultūros bendruomenę sukrėtusi gruodžio pabaigos naujiena, paskelbusi apie Estijos kultūrininkų minimalaus atlyginimo didėjimą iki 1300 eurų.“

Nugriauti ir nebestatyti

Senasis Vilniaus oro uosto terminalo pastatas yra tobulas sovietinės architektūros bejėgystės pavyzdys ir dar geresnė iliustracija nuostatos, teigiančios, kad bloga architektūra kenkia gyvenimo kokybei, komentuoja E. Parulskis.

Ilgesio ir skonio ginčas

Ginčas, o gal net ir konfliktas, dėl paminklo Lukiškių aikštėje nėra, be abejo, nei politinis, nei ideologinis. Viskas yra daug paprasčiau.

Statyba ir architektūra

Būna net atvirkštinė invazija – kai architektūra neįtikėtinai sugadina nepretenzingą „šiaip statybą“. Puikų tokių pavyzdžių rinkinį kaupia feisbuko puslapio „Kolūkinis barokas“ administratoriai.

Diena muziejuje1
Ernestas Parulskis - Kultūros savaitė

Šiandien fiksuojame ir statistinį, ir akivaizdžiai matomą vietinio turizmo bumą. Jis iš lėto augo po 2008 m. krizės, bet 2015 metais šoktelėjo dešimčia procentų.

Menas kaip benzinas
Ernestas Parulskis - Kultūros savaitė

Miesteliuose ir aplink juos gyvena daugybė žmonių, neturinčių nė mažiausio noro groti ar vaidinti ir skeptiškai žiūrinčių į šokančius ir grojančius kaimynus, bet jie visuomet pasiruošę suvartoti gerą koncertą ar spektaklį. 

Kačiukai gali laimėti
Ernestas Parulskis - Kultūros savaitė

Lyg ir akivaizdu, kad ginčas dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo nėra identiškas sąžiningam ir smagiam barniui dėl „Krantinės arkos“ grožio ar bjaurumo. Atsargų „lyg ir“ vartoju todėl, kad pagal išgales įdėmiai sekdamas tilto skulptūrų bylos giją...