Gediminas Šalkovskis

„Kino pavasario“ geriausieji. Greitojo maisto restorano principas filme „Aritmija“

Kino apžvalgininko Gedimino Šalkovskio recenzija apie vieną laukiamiausių „Kino pavasario“ filmų – rež. Boriso Chlebnikovo „Aritmiją“.

O. Šurajevo „Grąžinti nepriklausomybę“: komedija, humoro jausmą pamiršusi virtuvėje

„Iš kino salės išėjau nusivylęs, gavęs „bajeriukų“ rinkinį, kurį neįdedant pastangų galima rasti feisbuko veikėjų skiltyse. Kino siužetas ir pokštai atrodė tinkantys buitiniam vakarėliui“, – apie naujausią O. Šurajevo darbą rašo G. Šalkovskis.

Sielos ir kūno dvikova. Ar lygiosios įmanomos?1

Praūžusiame „Scanoramos“ festivalyje rodytas filmas „Tu išnyksti“ – apie žmogaus tapatybę ir kas diktuoja mūsų poelgius. Ar priimame sprendimus patys? O galbūt viskas nulemta nuo gimimo momento? Filmas, kuris priverčia susimąstyti.

Norvegijoje gyvenantis sirų pabėgėlis: labiausiai norėčiau gyventi Lietuvoje12

Pokalbis su Noah Haykal, daugiau nei prieš trejus metus atvykusiu į Norvegiją. Jaunas siras pabėgo iš gimtosios šalies, vengdamas karinės tarnybos: „Neįsivaizdavau savęs keliančio ranką prieš kitą žmogų, ypatingai prieš savo tautietį“.

Nepatogus kinas. „Dingusio atvaizdo“ beieškant
Gediminas Šalkovskis - m-puslapiai

„Dingęs atvaizdas“, kaip ir kiti R. Pahno filmai, bando atkurti sunaikintą Kambodžos genocido istoriją ir išsaugoti mirusių žmonių atminimą. 

Senojo ir Naujojo Testamento atspindžiai „Dogvilyje“24

Legendinį režisieriaus Larso von Triero filmą „Dogvilis“ galima narplioti įvairiomis plotmėmis, tačiau be galo įdomu pažvelgti į jį per krikščioniškąją perspektyvą.

Dokumentinis filmas „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“. Patriotiškumo misija ir žinia pasauliui

Šis filmas pasirodė likus kelioms dienoms iki „Zapad“ pratybų. Jis svariai prisideda prie pilietinės visuomenės formavimo, patriotiškumo šalyje sklaidos, o tokių talentingų ir jaunų kūrėjų Lietuvai reikia kuo daugiau.

Kavos skonių žemėlapis

Apie kavą pasakoja  „Taste Map" kavinių įkūrėja Ieva Ivonė.

Filmas „Oriented“: orientalizmas, kalba, seksualinė orientacija5

Dokumentinio filmo „Oriented“ recenzija. Šioje juostoje slypi gerokai daugiau nei vien homoseksualų lygių teisių klausimas – filmas prisotintas politiškumo ir savirefleksijos. Tai bandymas atrasti savąjį identitetą.

„Diunkerkas“: šedevras ar vidutinybė?1

Istorinio filmo etiketės šiai juostai klijuoti neskubėčiau, recenzijoje rašo G. Šalkovskis, ji labiau bando pasinaudoti viltingu, patriotišku istorijos momentu. Filme trūksta prancūzų, olandų karių – jie juostoje matomi tik retkarčiais.