Indrė Daukšaitė

Prisiekus visada mylėti atsiveria nauja santykių dimensija. Monikos ir Mindaugo istorija

Interviu su jauna šeima – Monika ir Mindaugu apie jų draugystės, artimų santykių ir tikėjimo patirtis bei keliones.

Išlipti iš savo šešėlio – Gretos liudijimas

Istorija apie jos išbandymų kupiną paauglystę, kažko tikro paieškas ir Lietuvos jaunimo dienas –  dovaną, tapusia nauja kitokio gyvenimo pradžia.

J. Ohmanas: „Nemanau, kad lietuviai iki galo supranta, kokie yra svarbūs ukrainiečiams“9

Apie padėtį Ukrainos rytuose, Lietuvos vaidmenį teikiant paramą ukrainiečiams bei organizacijos „Blue/yellow“ veikimą Ukrainos kare kalbėjomės su jos įkūrėju Jonu Ohmanu.

LJD savanoriai: „Gera patirti bendrystę tarp jaunimo“1

Jau dvi dienos, kai Vilniuje daug smalsių, draugiškų ir gerai nusiteikusių savanorių. LJD komunikacijos savanorės Indrė ir Aistė pakalbino septynis jaunus žmones, kurie stengsis sukurti šventę visiems.

Kun. Žydrūnas: „Meilė sau prasideda tada, kai priimu tiesą apie save“125

Su monsinjoru kun. Žydrūnu Vabuolu, besiremdami keliomis LJD programos pasiruošimo temomis, pasikalbėjome apie tiesą, žmogaus netobulumą, meilę ir gailestingumą sau.

Ką veikti per LJD’2017?23

Birželio 23–25 d. vyks jau 8-osios Lietuvos jaunimo dienos (LJD), kurių tema – „Tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32).

Savanoris Mindaugas: „LJD – tai geriausias liudijimas, kad tikintis jaunimas yra!“

Birželio 10 d. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko antrieji Lietuvos jaunimo dienų (LJD) savanorių mokymai.

Po Lietuvą keliauja LJD kryžius 39

Lietuvos jaunimo dienų (LJD) kryžius, apkeliavęs daugelį Lietuvos miestų ir miestelių, jau grįžo į Vilnių, kur užbaigs savo kelionę, kviesdamas į LJD Vilniaus arkivyskupiją.

Bažnyčia sieks įsiklausyti į jaunimo poreikius. Pokalbis su R. Daubaraite-Rande20

Pokalbis su Panevėžio vyskupijos jaunimo centro direktore Roberta Daubaraite-Rande apie Bažnyčios ir jaunimo santykį. 

Gyventi pagal krikščioniškas vertybes7

Šventojo Rašto žodiai „Tiesa padarys jus laisvus“ man reiškia drąsą. Drąsą gyveni pagal krikščioniškas vertybes, drąsa likti ištikimam savoms vertybėms, nuolat jas ugdyti ir savo pavyzdžiu užkrėsti kitus.

Slapta tapatybė. Ką reiškia būti žydu po Holokausto?5

Lievo Schreiberio filmas „Everything is illuminated“ yra vienas mano favoritų dėl daugelio priežasčių.

Prezidento Valdo Adamkaus žodis jaunimui

„Idealizmas gimsta jau nuo mokyklos laikų ir šiandien, artėdamas prie savo gyvenimo ribos, neatsisakau tų pačių idealų ir įsitikinimų. Jeigu turite idealą, sekite juo ir neatsisakykite iki gyvenimo pabaigos“, – taip kalbėjo prezidentas Valdas Adamkus.

Istorija, prabylanti teatro kalba

Spektaklis „Respublikos gatvės vaikai“ leidžia pasivaikščioti po XX a. 7 deš. Panevėžio gatvę. Pati gimiau ir augau Panevėžyje, bet pamačius spektaklį nustebau: Respublikos gatvė man pasirodė svetima, išvydau visai kitokį miesto paveikslą. 

Giesmė gali virsti asmenine malda. Pokalbis su šlovinimo grupe „Kalvos“

„Kalvos“ – tai muzikinė grupė, kurią sudaro penki jaunuoliai: Sigita Stasiulytė, Jovita Skardžiūtė, Rimas Macevičius, Matas Macevičius ir Robertas Dakševičius. Kuo ji skiriasi nuo galybės kitų grupių?

Kodėl jaunimas renkasi mokyti?

Kas jaunus, išsilavinusius žmones traukia mokytojo profesijoje? Apie tai, kodėl apskritai nusprendė dalyvauti šoje programoje, ko tikisi, kas, jų nuomone, yra geras mokytojas bei kas pačiame mokymosi procese yra svarbiausia.

Krokuva laukia popiežiaus ir gausybės piligrimų

Liepos 25-31 d. Krokuvoje, Lenkijoje, vyks pasaulio jaunimo dienos (PJD). „Palaiminti gailestingieji, nes jie susilauks gailestingumo“ (Mt 5, 7), – taip skamba šių metų PJD tema, skirta popiežiaus Pranciškaus paskelbtiems Gailestingumo metams.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras kvietė susipažinti su šiuolaikine dramaturgija

Lietuvos nacionalinis dramos teatras birželio 15-22 d. rengė šiuolaikinės dramaturgijos skaitymus. Buvo pristatytos 4 pjesės.

Neruoškime jaunimo šeimai: tai atgyvena83

Taip, vaikai nėra randami kopūstuose, bet ne apie tai kalbama. Programa pirmiausia kalba apie vaiko mąstymo ugdymą, nes juk būtent nuo mąstymo priklauso mūsų elgesys.

Kitoks požiūris į mokyklą
Indrė Daukšaitė - Universiteto žurnalistas

Lietuvoje irgi turime alternatyvios mokyklos pavyzdžių. Vienas tokių – „Demokratinė mokykla“, kuri remiasi individualaus, laisvo ugdymo bei demokratiniais principais.

Lietuvos mokyklos. Kas patobulinta, o ką dar būtina tobulinti?1
Indrė Daukšaitė - Universiteto žurnalistas

Patyčios, mokytojas, nemėgstantis savo darbo ir nenorintis tobulėti, tai, kad nėra ugdoma asmenybė, per mažas tėvų įsitraukimas bei neformalaus ugdymo, kūrybiškumo, bendruomeniškumo ar praktikos stoka.

Nešk savo bulvę ir tikėk

Lenkai nuodija lietuvius bulvėmis! Tokią žinią balandžio 27 d. kultūros bare „Kablys“ pranešė LMTA Teatro režisūros II kurso studentė Eglė Švedkauskaitė debiutiniame savo spektaklyje „Nešk savo bulvę ir tikėk“.

Kviečia Gailestingumo iššūkiui

Visgi būti gailestingam nėra jau taip sudėtinga. Tą įrodyti nusprendė Kauno arkivyskupijos jaunimo centras, sugalvojęs paskelbti „Gailestingumo iššūkį“.

Amalija: „Norėčiau, kad mano kuriamą pasakų pasaulį matytų ir kiti“

Amalija žavi paprastumu, šviesumu, noru savo kūryba pasaulį paversti pasaka.

Kauno arkivyskupija ragina kitaip sutikti Valentino dieną

Jau devintus metus iš eilės Kauno arkivyskupija kviečia Valentino dieną švęsti jų organizuojamame renginyje-koncerte „Valentino diena KITAIP“.

„Kūjeliai“: Pasaulyje būti tikinčiam sudėtinga, bet nesudėtinga būti geru žmogumi

Susitikimas su grupės „Kūjeliai“ nariais vyko per Alytuje praūžusias Lietuvos jaunimo dienas, kuriose jauni žmonės iš visos Lietuvos buvo kviečiami leistis į lobio paieškas. Jaunimo dienų metu vyko daugiau nei 20 teminių užsiėmimų.