Indrė Jonušytė

Kalėdinės dekoracijos – eglutės žaisliukai

Apie kalėdinių papuošimų tradicijas – įvairias, kintančias ir išliekančias.

Lietuvis režisierius atvedė baltarusių teatrą į Didįjį Šilko kelią

Lietuvių režisieriaus S. Varno vadovaujamas Mogiliovo dramos teatras tapo pirmu ne nacionaliniu teatru, priimtu į tarptautinę lygą – Didžiojo Šilko kelio asociaciją. Pokalbis su režisieriumi.

Neparadiniai Europos veidai. Graikija

Sunku būtų rasti kitą tokią šalį kaip Graikija, kuri dėl klimato ir savo žmonių mentaliteto tokia permaininga, dažnai tiesiog nepakenčiama, o kartu taip stipriai veikiama išorės jėgų ir nuomonių.    

Emigracijos patirtys. Diena, kai nenutiko nieko bloga

„Atstumo mėlis yra patiriamas su metais, praleistais keliaujant. Jis ateina tada, kai jau pažįsti melancholiją, kai jau žinai netekties skonį“, – Indrės Jonušytės laiškas iš Graikijos.

Kaip parašyti gerą meilės romaną?

Ar yra receptas, kaip parašyti gerą knygą? Ir kas yra gera knyga? Apie Jolitos Herlyn meilės romanus rašo Indrė Jonušytė. 

Realios ir virtualios paralelės. Menas ir meilė1

Meilė ir kūryba yra du svarbiausi dalykai, stumiantys pasaulį į priekį, leidžiantys žmogui ištverti visus gyvenimo sunkumus, rašo Indrė Jonušytė. 

Maisto atsargų ruošimas ir dosnumas jomis dalijantis – lietuvių kraujyje

Tikriausiai nėra nieko, ko mes nemokėtumėme uždaryti į stiklainiuką, sudėti ar supilti į statinę, pasūdyti arba užšaldyti...

Lyčių lygybę... robotams! 1

Britai teigia, kad per ateinančius dvidešimt metų net trečdalis profesijų bus visiškai robotizuotos, tad feministės tikrai turi dėl ko jaudintis, nes pasaulis keisis neatpažįstamai.

Amžinos atostogos – laimė, o gal spyris į gerą vietą?

Gana plačiai sklando posakis, vienas iš tų, kurie šiais laikais atstoja senolių išmintį, ir skamba jis maždaug taip: užuot svajoję apie amžinas atostogas, verčiau gyventume gyvenimą, nuo kurio nesinorėtų pabėgti.

Graikiški kontrastai: audringi streikai ir apgaulinga gyvenimo būdo ramybė

Gerokai iš anksto skelbtas gegužės 17 dienos visuotinis 24 valandų streikas užsitęsė. Kitą dieną streikavo ligoninių darbuotojai. Nesibaigė ir antradienį prasidėjęs uostų streikas, laivai ir keltai neplauks iki šeštadienio. 

Emigranto akimis ir širdimi: negyvento gyvenimo déjà vu6

Koks jausmas apima trumpam ar ilgesniam laikui sugrįžusį Lietuvos emigrantą? Galbūt toks pat kaip visada, galbūt – visada kitoks.

Kamerinių spektaklių festivalis išgyveno, tačiau tikisi šviesesnės ateities

Panevėžio „Meno“ teatre baigėsi dvi savaites trukęs XIII kamerinių spektaklių festivalis. Geriausiu spektakliu pripažintas Rusų dramos teatre A. Storpirščio ir E. Kižaitės režisuotas pastatymas „Natašos svajonė“.

Kas bendra tarp galimo „Grexito“ ir čiužinių?1

Rašyti iš Graikijos, rašyti apie Graikiją darosi vis sudėtingiau: tas pats per tą patį. Ir nors Europos žiniasklaidoje bent kartą per savaitę sumirga kokia nors naujiena, daugeliui ji visai neatrodo nauja. 

Pasaulio spalvos. Graikiškos žiemos žydėjimas

Žiema Graikijoje prasideda šiek tiek prieš Kalėdas, tačiau tai nereiškia, kad liaujasi žydėti gėlės ar bręsti vaisiai. Ne išimtis buvo net šis kaip reta šaltas ir sniegingas sausis. O vasaris tiesiog sprogo spalvomis. 

Šiuolaikinės Europos košmarai. Karų atblokšti „niekieno vaikai“6

Jungtinių Tautų 2016 metų duomenimis, nuo karo Sirijoje pradžios iš jos pabėgo arti penkių milijonų žmonių, daugiau nei 6 milijonai paliko namus ir pasklido po visą pilietinio karo zoną. 

Lietuvių pamėgti saulėtieji kurortai – apsnigti ir apšalę

Graikiją, Italiją, Turkiją ir kitas minusinėms temperatūroms nepasiruošusias Pietų Europos šalis pastarosiomis dienomis užklupo šalčiai ir gausus sniegas. Šią savaitę sniegas, audros, lietūs žadami ir toliau.

Graikijos eskizai. Epiphanea1

Jei paklaustumėte graikų – ką švenčiate sausio 5 arba 6 dienomis – gautumėte kelis skirtingus atsakymus.

Fejerverkų karas1

Neteko girdėti, kad kas būtų suskaičiavęs, kiek pinigų Europos Sąjungoje skurdu garsėjanti Lietuva skiria savo šventiniams malonumams. Kitaip tariant, kiek sunkiai uždirbtų eurų lietuviai su malonumu paleidžia į orą.    

Graikijoje – pažadų lietus, ES viršūnėse – protestai

Šią savaitę Graikijos premjeras Alexis Tsipras vėl pademonstravo savo maištingą charakterį. Kaip ir daug kitų jaunojo politiko pastangų pagerinti ekonominės krizės nualintos šalies piliečių gyvenimą, taip ir šis bandymas atsisuko prieš jį patį.

Kalėdinės pabaisos

Vienas dalykas vis dėlto nepasikeitė – visais laikais visi vaikai yra lengvai suviliojami, o dabar gali būti atitraukti nuo kompiuterio pažadu apie kažką baisaus. Tarkim, kalėdines pabaisas...

Graikijos eskizai. Avalanche 1

Jeigu ne JAV prezidento rinkimai ar Didžiąją Britaniją ištikęs „Brexit“, Graikijos vardas ir šią žiemą, ko gero, visus vargintų nesibaigiančiu valsu tai su Briuseliu, tai su Vokietija, makabrišku sirtakiu su Turkija, Rusija ar Makedonija.

Seneliai išgyveno karą, tėvai – okupaciją, mes išbandomi pabėgėliais20

Kai žodis „krizė“ mums nebėra nei baisus, nei svetimas, kas mūsų laukia, jei jis taps visiška kasdienybe?

Emigrantų atostogos Lietuvoje – maloni, bet brangi prievolė?2

Jeigu savo emigrantų paprašytume įvertinti skalėje nuo 1 iki 10 Lietuvos kaip atostogų vietos patrauklumą, kaip manote, koks būtų rezultatas?

Spektaklis, kuris moko klausytis tylos

Į Vilnių ir į gimtąjį Panevėžį su vienu naujausių savo pastatymų grįžta režisierius Saulius Varnas. Juozo Miltinio dramos teatre spalio 28 dieną bus parodytas Mogiliovo srities dramos teatre (Baltarusija) jo pastatytas spektaklis „Freken Julija“.

Fizinis „aš“ ir virtualusis „aš“. Ar dažnai besusitinkame?105

Kuo toliau, tuo daugiau mūsų esame beveik nuolat prisijungę ar prijungti prie savo telefonų, kompiuterių, planšečių, televizorių ir kitokių išmaniųjų. 

Trys beždžionės, arba Karas yra ir žudantis jausmas3

Vis daugiau pasaulio piliečių nebenori nieko girdėti, nieko matyti, nieko kalbėti. Tai kas gi jiems nutinka? Ir kas tai: prabanga ar nuodėmė?

GRAIKIJOS PEIZAŽAI. FILOKSENIJA6

Penkiolika metų gyvenant, keliaujant, dirbant, išvykstant ir sugrįžtant, paliekant, keikiant, ginant, teisinant, nuolatos įsimylint Graikiją, nebeleidžia į ją žvelgti turisto, žurnalisto, juo labiau atsitiktinio prašalaičio akimis. 

Dešimtmečio tema. „Brexit“ – angliško humoro ir apsimetinėjimo viršūnė?8

Po „Brexit“ nulėmusio referendumo neprireikė nė dienos, kad tiek tėvynėje, tiek visame plačiajame pasaulyje gyvenantys britai suvoktų, jog niekas nelaimėjo, visi liko smarkiai ir skausmingai apgauti. 

Nykstanti Graikija. Kam skambina varpai3

Kelionė į tapimą tikra, esą visaverte Europos šalimi Graikijai kainavo daug ir kainuos dar daugiau.

Odė Atėnams. Ne pačiais geriausiais laikais

Lyja. Baltojo miesto gatvės pilnos triukšmo ir pykčio. Žmonės visai nebe žmonės. Ūkininkų streikui suvažiavę traktoriai virtę tankais. Juodas ir pilnas lyg siurbėlė virš miesto kaba dangus.

Graikiškos pavasario sutiktuvės

Spalvoti konfeti, pamestos kaukės kartu su žmonių juoko, dainų, trepsėjimų ir čepsėjimų garsais, kartu su mažų ir didelių persirengėlių paliktais pėdsakais nuteka į gatvių latakus, po to… į jūrą.

Stebuklinga žiema, arba Metas, kai Graikija tampa savimi

Graikija – viena iš tų šalių, kurios pagal savo gyvenimo tempą, būdą ir oro sąlygas, atrodytų, ne visiškai priklauso didžiajai Europai.

Teatras – šiandienės įsibaiminusios Graikijos veidrodis?3

Graikijos teatro scena  visada buvo vieta, kur nagrinėjamos socialinės, religinės, kultūrinės ir, žinoma, politinės temos.

Neparalelinės paralelės, arba Kodėl žmonės gyvena prisiminimais2

Mažai kuo panašios Lietuva ir Graikija. Vien klimato ypatumai, oro temperatūra ir žmonių temperamentas skiria mus kone tokiu pat atstumu, kokiu nutolę vienas nuo kito Žemė ir Mėnulis.

Liesos Kūčios visus metus ir visą gyvenimą? Tai jau ne...1

Milijonai žmonių pasninkauja ir beveik nieko nevalgo ištisus metus, kai kas visą gyvenimą. Ir tikrai ne dėl to, kad skursta ar yra priversti badauti.

Graikija. Žemės drebėjimas II

Kai kas nors atsitinka labai toli, kai atsitinka kažkas, ką įsivaizduoti sunku, pasaulis atitolsta ir nuleidžia akis...

Graikijos salos žiemą. Liūčių siaubiamos, žemės drebėjimų purtomos – niekam neįdomios

Praėjusio antradienio rytą, šiek tiek po devynių, vakarinėje Graikijos dalyje esančią Leukadės salą supurtė 6,1 balo pagal Richterio skalę (skirtingos agentūros užfiksavo ir 6,5, ir 6,7 balų stiprumą) žemės drebėjimas.

Mano Graikija1

... Diena buvo kaip Lietuvoje lygiadienis, Rasos ir Joninės, tik čia, Graikijoje, jos vadinamos Šviesos Jono diena. Sunku išversti. Pasaulinėje spaudoje mirgėjo šalies laidotuves primenantys pranešimai, tačiau mūsų saloje, mūsų kaime, šventė įvyko.