Izabelė Švaraitė

Aktorius P. Venslovas: „Aš – ne teoretikas, tik pajautimo žmogelis mažas“
Izabelė Švaraitė - Šiaurietiški atsivėrimai

Kodėl pasirinko aktorystę, P. Venslovui atsakyti sunku. Jis juokais tik lepteli, kad galbūt dėl negrobuoniškos prigimties.

Romų nedarbą lemia ne kilmė, bet socialinės aplinkybės

Romai, kaip apibendrina grupė, kaltinami dėl daugybės dalykų, įskaitant dėl „nenoro“ dirbti. Gana lengva jį pateisinti tariamu tautos mentalitetu, tačiau problemos šaknys slypi giliau. 

Pavasaris ir ruduo priklauso kinui. Pažintis su Mante Valiūnaite
Izabelė Švaraitė - Šiaurietiški atsivėrimai

Pavasaris ir ruduo – Lietuvoje kino festivalių metas, kai šalies gyventojai supažindinami su aktualiausiomis kinematografijos naujienomis. Viena tokio asortimento formuotojų – iš Pasvalio kilusi Mantė Valiūnaitė.

Sociologė: netradiciniai religiniai judėjimai meta iššūkį visuomenės atvirumui

Pasak VDU profesorės Mildos Ališauskienės, netradicinės religinės bendruomenės veikia kaip visuomenės nuostatų lakmuso popierėlis. 

Holokaustą tyrinėjanti psichologė: iš karo žmonės pasisėmė stiprybės
Izabelė Švaraitė - Mano teisės

Be psichologinės perspektyvos Holokausto suvokimas nėra visavertis – tokiu požiūriu vadovaujasi Mykolo Romerio universiteto doktorantė Ruth Reches, analizuojanti žydų genocidą išgyvenusiųjų patirtis.

Gyvenimas pabėgėlių stovykloje truputį geresnis nei gatvėje
Izabelė Švaraitė - Mano teisės

Balandį pasaulis baisėjosi sudegusia Grande-Synthe pabėgėlių stovykla netoli Prancūzijos uosto Diunkerko.

„Kino pavasaris“, Xavieras Dolanas ir namai, kuriuose būti nesinori

„Kino pavasario“ recenzijos: apie ilgai lauktą Xaviero Dolano juostą „Tai tik pasaulio pabaiga“.

Holokaustą išgyvenusi R. Glikman: vaikai žinojo tik tiek, kad aš neturiu tėvų2
Izabelė Švaraitė - Mano teisės

Rūta Glikman, vaikystėje iš Kauno geto išnešta maiše švenčia savo jubiliejų.

Ir aš norėjau būti kaip... arba Ko išmoko „Sielos virtuvė“1

„Sielos virtuvėje“ žiūrovai sutinka septynis savęs ieškančius kūrėjus, bandančius ištrūkti iš užburto bohemiškų vakarėlių rato. Veikėjai nuolat dangstosi svetima kūryba, teisinasi...

Kiek kainuoja kelias į Europą? Suleimano istorija1
Izabelė Švaraitė - Mano teisės

Karts nuo karto viešumoje tenka nugirsti, kaip vietiniai, nesutikę nei vieno atvykėlio iš Artimųjų Rytų ar Afrikos, keiksnoja geresnio gyvenimo į Europą „plūstančius“ pabėgėlius.

Prof. D. Pūras: žmogaus teisių pažeidimai psichiatrijoje grindžiami gerais norais1
Izabelė Švaraitė - Mano teisės

Prieš keletą dienų pasaulyje minėta Psichikos sveikatos diena. Ne pirmus metus apie prastą psichikos sveikatą Lietuvoje kalbantis profesorius Dainius Pūras teigia, kad pokyčiai būtini ne tik politikoje, bet ir visuomenės mąstysenoje.

Romų holokaustas pamažu tampa reikšminga istorijos dalimi1
Izabelė Švaraitė - Mano teisės

Nors Lietuvoje nestovi paminklai romų genocidų aukoms, mokyklų programose šiai temai dėmesio taip pat neskiriama, šalyje atsiranda iniciatyvų, primenančių, kad per Antrąjį pasaulinį karą persekioti ne tik žydai. 

Keletas žodžių apie „Omarą“1

68-ajame Kanų kino festivalyje Specialiuoju žiuri prizu apdovanotame „Omare“ vaizduojamas distopinis pasaulis, kuriame vienatvė – didelis nusikaltimas.

Romas Sakadolskis: „Būkite neklaužados!“
Izabelė Švaraitė - VU naujienos

Savo tekstą pradedu nuo šios garsaus žurnalisto citatos, nes būtent to jis linkėjo man ir mano kurso draugams baigus bakalauro studijas.

D. Jastramskis: dėstytojų įtaka – galimybė, o ne garantija3
Izabelė Švaraitė - VU naujienos

Geriausias Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas studentus moko būti pilietiškais, tačiau žino, kad vertybinę poziciją vis dėlto jie renkasi patys.

Nojus Saulytis: „Nenoriu būti kietu poetu“

Jo eilėraščiai tokie paprasti, kad ne visai poeziją suprantantys žmonės lepteltų: „Ir aš taip galėčiau.“ „Jei galėtum, tai kodėl neparašai?“ – paklausčiau aš. Kad ir kaip ten būtų, apie kūrybą, eilėraščius ir keliones pasikalbėti mums vis dėlto pavyko. 

Amit Belaitė: žydiškumas nebūtinai susijęs su religija
Izabelė Švaraitė - VU naujienos

„Kuo tu labiau užsiėmęs, tuo daugiau spėji padaryti“, – tokia filosofija savo gyvenimą grindžia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentė Amit Belaitė. 

Nobelio taikos premija pagerbtos pastangos kurti demokratinę Tuniso visuomenę
Izabelė Švaraitė - VU naujienos

Nobelio taikos premija šiemet paskirta Tuniso nacionalinio dialogo ketvertui. Jį sudarančios organizacijos įvertintos už indėlį į pliuralistinės demokratijos plėtrą. Tuo metu, kai šalis buvo ant pilietinio karo slenksčio, jos pateikė taikią politinę alternatyvą.

VU svečiavęsis Prancūzijos žurnalistas: šalies žiniasklaidos Ukrainos ateitis beveik nedomina
Izabelė Švaraitė - VU naujienos

Vakar Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institute viešėjo žinomas Prancūzijos žurnalistas, „France 2“ televizijos laidos „Žvilgsnis į planetą“ („Un oeil sur la planète“) vyriausiasis redaktorius Patrickas Boitet. Susitikime su instituto dėstytojais jis aptarė, kaip Prancūzijos žiniasklaidoje pateikiami Rytų ir Vidurio Europos įvykiai.

Studentų suprogramuotame žaidime – partizaninio karo tema
Izabelė Švaraitė - VU naujienos

Kūrėjai pažymi, kad iš kitų išgyvenimo žaidimų šį išskiria detalus istorinis kontekstas. Kiekvienas personažas – realiai gyvenęs partizanas, gausu išsamių laikotarpio ir asmenybių aprašymų.