Juozapas Žukauskas OFM

Atiduoti artimąjį į globos namus – išdavystė ar artimo meilė44

Daugelis anksčiau ar vėliau susiduriame su skaudžiu klausimu ir sunkiu sprendimu – ką daryti su pasiligojusiu senu tėvu ar giminaičiu – iki galo slaugyti jį namuose ar atiduoti į globos namus? 

Vaizdo homilija. Tėvo širdis2
Juozapas Žukauskas OFM - Bernardinai.TV

Birželio mėnuo paženklintas gailestingosios Jėzaus Širdies. Nuostabu, kad pirmasis mėnesio sekmadienis skirtas Tėvo dienai. Jėzus tampa mums dangiškojo Tėvo Širdies ženklu.

Vaizdo homilija. „Kam mums taip padarei?“1
Juozapas Žukauskas OFM - Bernardinai.TV

Bažnyčia pirmąjį sekmadienį po Kalėdų visada skiria Šventajai Šeimai. Dievas taip pat panoro ateiti į šį pasaulį per šeimą. Jis gimė ir augo šeimoje, o kaip vaikas patyrė įvairių nutikimų. 

Vaizdo homilija. „Ko nori, kad tau padaryčiau?“34
Juozapas Žukauskas OFM - Bernardinai.TV

Bartimiejus – pažodžiui – Timiejaus sūnus – tarsi bevardis žmogus, tad kiekvienas iš mūsų galėtume atsidurti jo vietoje. 

Vaizdo homilija. Gyvoji šventovė2

Sekmadienio evangelijoje Jėzus save įvardija kaip duoną, teikiančią tikrąją gyvybę: tiek mums pavieniui, tiek kaip bendruomenei, sudarančiai Mistinį Kristaus kūną.

Vaizdo homilija. Dievo teisingumas yra gailestingumas
Juozapas Žukauskas OFM - Bernardinai.TV

Mes esame linkę Dievo teisingumui priskirti žmogišką matą. Mums atrodo teisinga, kad Dievas už gera atlygina, už pikta baudžia – ir taip rašoma katekizme. Tačiau visa išganymo istorija pasakoja apie kur kas didesnį gailestingumo matą.

Bernardinai TV. Sekmadienio homilija. Ko ieškote?
Juozapas Žukauskas OFM - Bernardinai.TV

Šis klausimas turėtų būti užduotas kiekvienam krikščioniui. Ko ieškai savo gyvenime? Ko nori iš gyvenimo?