Lina Smolskienė

V. Mykolaičio-Putino kūryba – aktuali krizę išgyvenančiai Europai

V. Mykolaičio-Putino kūryba labai universali ir aktuali kiekvienam iš mūsų. Ji tokia visada buvo, yra ir bus. Ypač dabar, kai išgyvename vertybių krizę, visa Europa sutrikusi, kuriuo keliu eiti.

Patarė, ką daryti, kad lietuvių kalba taptų įdomi3

Interneto naujienų portaluose galima rasti avokadų salotų su saulėje džiovintais pomidorais receptų, aprašytus 15 būdų, kaip panaudoti citrinų žieveles, jautrių kačiuko ar šuniuko vaizdelių. O kas apie kalbą?

Ir būdamas kunigas, Maironis žavėjosi moterimis 8

„Maironis buvo tikras vyras, neabejingas moterų grožiui ir ne vieną iš jų įsimylėjęs. Bet pareigos jausmas, ištikimybė duotai priesaikai neleido jam peržengti tam tikrų ribų“, – pabrėžia knygos „Maironis: laiškai. Atsiminimai“ sudarytojas Eugenijus Žmuida.

Skandinavistiką noriai renkasi ne tik dėl darbo perspektyvų

Rinktis studijuoti skandinavistiką – priežasčių ne viena: ir būsimas paklausus darbas, ir noras bendrauti su artimaisiais Skandinavijoje.

Seniau sutrikimu laikytos dvikalbystės nauda – neabejotina

Šiais laikais dvikalbystė nepaprastai vertinama. Ir mokslininkų bendruomenė, ir su vaikais dirbantys pedagogai stengiasi platinti žinią apie visokeriopą dvikalbystės naudą.

Patarimas tėvams: manote, kad pasakos vaikams netinkamos – improvizuokite2

Anksčiau pasakos būdavo tik sekamos, o šiais laikais dažniau skaitomos, sako tautosakos specialistė dr. Jūratė Šlekonytė.

Bendrinės lietuvių kalbos žodyno redaktorė D. Liutkevičienė: žodynas – autorinis darbas

Žodynas nėra sudarytas, tai – autorinis darbas, tvirtina šiuo metu rengiamo Bendrinės lietuvių kalbos žodyno vyriausioji redaktorė dr. Danutė Liutkevičienė.