Linas Kojala

Europos ateičiai didžiausią grėsmę kelia viena problema
Linas Kojala - VU naujienos

Vienas žymiausių pasaulio politologų, buvęs JAV prezidentų patarėjas Zbigniewas Brzezinskis kadaise rašė, kad Europa virsta „patogiausiais pasaulyje senelių globos namais“.

Smagiausios istorinės JAV lyderių citatos ir šiandieninis D. Trumpo šėlsmas „Twitter“
Linas Kojala - Apžvalga

Lakoniškos kelių sakinių žinutės jau spėjo tapti tikra aukso kasykla žurnalistams – dažniausiai todėl, kad D. Trumpas mėgaujasi veldamasis į kontraversiškas situacijas.

L. Kojala. Trumpas keičia nuomonę. Ir ačiū jam už tai3
Linas Kojala - lrt

Donaldas Trumpas jau suvokia, kad ne tik vadovauja didžiausiai pasaulio valstybei, tačiau ir atlieka laisvojo pasaulio lyderio vaidmenį.

Rusijos užsienio politiką diktuoja ne ideologija1
Linas Kojala - lrt

Kas paskatino Krymo aneksiją? Kodėl Kremlius naudoja karinę agresiją Donbase? Kitaip tariant, kokia logika diktuoja Rusijos užsienio politikos sprendimus?

Kodėl britai liks Europos Sąjungoje
Linas Kojala - lrt

Jau po dešimties dienų Didžiosios Britanijos piliečiai balsuos referendume, kuriame spręs dėl tolesnės narystės Europos Sąjungoje (ES).

Didžiosios Britanijos referendumas – šoko terapija ES 1
Linas Kojala - lrt

Kai Robertas Schumanas 1950 metais paskelbė Europos integraciją pradėjusią deklaraciją, buvo keliamas monumentalus tikslas – užtikrinti nuolatos kariaujančio žemyno taiką. Ypač – tarp Prancūzijos ir Vokietijos.

Rusijos propagandos strėlės atvėrė akis vakariečiams
Linas Kojala - lrt

Esame įpratę manyti, kad pagrindinis Rusijos propagandos taikinys yra posovietinės valstybės. 

Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga: likti ar išstoti?2
Linas Kojala - Apžvalga

Būti ar nebūti: tokį šekspyrišką galvosūkį jau 2016 m. birželio 23 d. referendume spręs Jungtinės Karalystės (JK) piliečiai.

Konradas Adenaueris – lyderis, pakeitęs Europą 4
Linas Kojala - Apžvalga

2003 metais Vokietijos nacionalinis transliuotojas ZDF surengė apklausą, kurioje beveik 2 milijonai šalies gyventojų išreiškė nuomonę, kas, jų manymu, yra „didžiausią pozityvų indėlį Vokietijos istorijai turėjusi asmenybė“.

Rinkimai JAV: kaip jie vyksta ir ką sako Ajovos rezultatai1
Linas Kojala - lrt

Nors iki lemiamų JAV prezidento rinkimų liko dar daugiau nei devyni mėnesiai, žygis Baltųjų Rūmų link jau prasidėjo.

Ne tūkstantis pabėgėlių yra didžiausia Lietuvos problema4
Linas Kojala - lrt

Lietuvoje laikas nuo laiko atsiranda problema, kuri dalies visuomenės yra greitai paverčiama valstybės ir tautos egzistenciniu klausimu.

Kazachstanas – ne Boratas, o Trumano šou
Linas Kojala - lrt

Šiandien Astana yra virtusi išoriškai spindinčiu stiklinių dangoraižių miestu su didžiausia Vidurinėje Azijoje mečete, milžiniškomis konferencijų salėmis, tačiau vis dar mažiau nei vienu milijonu gyventojų bei stebėtinai apytuštėmis gatvėmis. 

Diversifikuoti Maskvos rankomis

Dėl įtemptos tarptautinės situacijos iškilę prekybiniai barjerai paveiks Lietuvos ekonomiką. Tačiau tai ne pirmas kartas, kai Kremlius savo rankomis skatina Lietuvą mažinti priklausomybę nuo Rytinių rinkų.

L. Jonavičius: Putinas nėra tik Rusijos sistemos vaizdinys – jis jos kūrėjas

Apžvalgininkai atvirai konstatavo: Rusijos ir Vakarų santykiai šiuo metu yra blogiausi nuo Šaltojo karo laikų, o tai kelia grėsmę visos Europos saugumo sistemai. Tad kokie veiksniai paskatino Rusijos agresiją, ko galima tikėtis artimiausioje ateityje?

Kur dingo Vladimiras Putinas?3

Rusijos prezidento Vladimiro Putino „dingimas“ sukėlė tikrą audrą – pasipylė spekuliacijos apie šalyje įvykusį perversmą arba netikėtą bei vis dar slepiamą lyderio mirtį.

Rusijos stiprybė – Vakarų skaldymas
Linas Kojala - lrt

Ukrainos krizės kontekste dažnai girdime, kad pasaulis grįžta į Šaltojo karo laikus. Rytų ir Vakarų konfliktas vėl pasiekė tokį lygį, kad okupuotoje Rytų Ukrainoje nusileido kažkas panašaus į naują „geležinę uždangą“, o atviro karo grėsmė yra, kaip niekada, didelė.

Kas yra Lietuvos „Tėvai kūrėjai“?

Konfliktas Ukrainoje išryškino esminę bet kurios šalies nacionalinio saugumo detalę – gynybiniai veiksmai prasideda ne nuo tankų, o eilinių piliečių. Susitelkę, bendrą tapatybę ir vertybes puoselėjantys bei laisvę ginantys žmonės yra pajėgūs užbėgti už akių tam, kas šiandien vadinama hibridiniu karu. Ir atvirkščiai – ten, kur susitelkimo nėra, visuomenė yra pažeidžiama.