Povilas Aleksandravičius

2018-ųjų metų jubiliejai: tautos jėga, trapumas ir pikti nykštukai
Povilas Aleksandravičius - Mažoji studija

Tauta yra ir galinga, ir trapi. Pavojaus akivaizdoje buvome pasiryžę gultis po tankais. Tačiau pralaimėjome kasdienę kovą su savo žmogišku egoizmu. Įprastinis metas yra pavojingesnis tautai nei išorinis pavojus. 

„Žmonijos pabaiga gali ateiti per lėtą ir laipsnišką išsekimą“. Rémi Brague’ą kalbina Povilas Aleksandravičius

Ir nebūkime naivūs, vieningos Europos projektas nebūtų galėjęs tapti realybe be geranoriškos amerikiečių, mus globojusių savo atomine galia, pagalbos. Ši galia apsaugojo vadinamosios Vakarų Europos šalis nuo Sovietų Sąjungos kėslų.

Globalizacijos paradoksai ir pakitusi autoriteto samprata3
Povilas Aleksandravičius - Mažoji studija

Vieni globalizacijoje įžvelgia grėsmę kultūroms, tautoms ir netgi žmonijos egzistencijai. Kiti, priešingai, globalizaciją vertina kaip naują žmonijos gyvenimo erą, kurioje mezgasi kažkoks dvasinio pobūdžio pažadas

Filosofija ir politika: E. Macrono atvejis41
Povilas Aleksandravičius - Mažoji studija

Tik ką išrinkto Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono asmenybė turėtų sudominti visus humanistiką branginančius piliečius, o ypač filosofus. Jauniausias visų laikų Prancūzijos prezidentas turi filosofo išsilavinimą.

Ar reikia bijoti atviros visuomenės?36

Šiandien atviros visuomenės idėja yra vis labiau kritikuojama. Į atvirumą imama žvelgti su nepasitikėjimu, įtarumu, kaip į pavojų nacijos egzistencijai ir žmogaus moralei. 

Žmogaus prigimtis ir katalikybės prigimtis87
Povilas Aleksandravičius - Mažoji studija

Kas yra žmogus? Turėtume saugotis aiškių, tiesmukų, galutinių atsakymų į šį klausimą. Tokių atsakymų rasime ir buitiniuose žmonių pokalbiuose, ir prastoje filosofijoje bei teologijoje.

Dvasingumas nėra ideologija47

„Dvasingumas“ yra svarbus žodis. Žmogus, užčiuopęs autentiško dvasinio gyvenimo pradus, vertina juos kaip fundamentalią savo gyvenimo realiją. Tikras dvasinis gyvenimas daro žmogų laimingą. 

Mūsų proto viražai – kaip ištiesinti jo kelius?1

Koks yra dabartinis mūsų mąstymo būdas, keliantis šitiek problemų ir galbūt vedantis mus į išnykimą?