Ramūnas Čičelis

Jono Meko pamokos

Poeto ir filmininko elgesio būdas atrodo toks paprastas: visada daryti kitaip, net priešingai, nei daro dauguma.

Rašytojas G. Kanovičius: žodis – tai gyvenimas

„Žodis – tai gyvenimas“. Tokia fraze savo kūrybinę biografiją ir buvimo šioje Žemėje prasmę apibūdina Lietuvoje gimęs ir užaugęs, dabar Izraelyje gyvenantis rašytojas.

Mylintys vietos apmąstymai

H. Gudavičiaus ir brolių Černiauskų knyga „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus“ užčiuopia tai, kas šiandien Lietuvoje beveik išnykę – buvimo kaime laisvę.

Sąžiningo gyvenimo viltis
Ramūnas Čičelis - skaitymometai.lt

Knyga „Gib a kuk, Žvilgtelėk“ skaitytojams gali būti tas sąžinės taurės lašas, kuris priverčia permąstyti savo gyvenimą sąžinės, etikos ir moralės atžvilgiais. 

Rašytojas Antanas Šileika – nė dienos be Lietuvos
Ramūnas Čičelis - Draugas

Tarp inteligentų Lietuvoje pastebiu bandymą vengti nacionalizmo, nes tai – blogis. Man atrodo, kad jie nueina per toli: pradeda neigti lietuvybę. 

Topofilinė ir aviacinė dokumentika (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato dvi knygas – Mindaugo Kvietkausko „Uosto fugą“ ir Leono Jonio „Kalamočia“.

Autoritetų krizė (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato Vandos Zaborskaitės publicistinių ir esė tekstų rinktinę „Tekančio laiko ženklai“ ir Anos Lu romaną „Mirties bėgliai“.

Realybės sluoksniai (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato dvi knygas – Gedimino Jankaus „Rytoj“ ir Milano Kunderos „Nereikšmingumo šventę“.

Memoria (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato Sophia Loren autobiografinę knygą „Vakar, šiandien, rytoj: mano gyvenimas“ ir Marko Zingerio romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“.

Vytautas Kasiulis: „enfant du siècle“3
Ramūnas Čičelis - Kamane.lt

Lietuvių išeivijos dailininkas Vytautas Kasiulis turėjo individualųjį stilių, kuris išreiškia labai unikalią vaizduotę, tiesa, jam galima prikišti pataikavimą publikos skoniui.

Beprasmybė, Niekis ir grožis (knygų apžvalga)3

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato prancūzų rašytojo Michaelio Houellebecqo romaną „Kovos lauko išplėtimas“ ir lietuvių poetės Indrės Valantinaitės eilėraščių rinkinį „Trumpametražiai“.

Algimantas Kezys: antropoceno pabaiga1
Ramūnas Čičelis - Kamane.lt

A. Kezio fotografijų tikslas – fiksuoti netrukus išnyksiantį pasaulį. Tokio nykimo priežastys – tai ir Šaltasis karas, ir atominių atakų galimybės, ir paties žmogaus nuvertėjimas bei degradacija.

A ir Z

„Gyvenimo miške“ pagrindinis personažas ir pasakotojas yra eksperimentas pats sau – ar įmanoma išgyventi be „Aš ir Tu“ santykio?

Tarp vienumos ir vienybės: pokalbis su ses. dr. Daiva Kuzmickaite MVS

Santykis su visuomene, iš kurios kiekvienas mūsų esame kilę ir dalinai esame tos visuomenės vaisius, yra būtinas, net kontempliatyvųjį gyvenimo būdą pasirinkusiems vienuoliams.

Artumos šventė

Pasaulio ir žmogaus metai, galintys prasidėti nuo jų sutikimo bažnyčioje, veda į etinį ir estetinį tikrumą, kuris padeda neprarasti ryšio su bendruomene. Šv. Kalėdos primena, jog bendrystė niekur nedingo.

Didmiesčio suolelis

Viename iš pasaulio didmiesčių šiandien prisėdau ant suolelio, šalia vaikino iš Sirijos. Jis skaitė būtent T. Mertono knygą.

Atminties alternatyva

Kultūros kritikas Leonidas Donskis savo naujausiame filosofinių esė rinkinyje „Užmaršties amžiaus siužetai“ bando sugrąžinti žodžio „intelektualas“ sutaptį su žmogaus protine, akademine ir visuomenine veikla.

In memoriam Tomui Sakalauskui

Tomas Sakalauskas mano atmintyje yra ne menotyrininkas, eseistas ar žurnalistas, o pirmiausia romanistas, sukūręs daugiau nei dešimt originalių ir kiekvienu atvejų savitų didelės apimties pasakojimų apie kitus menininkus.

Krucifiksas

Matau Tave Alyvų kalnelyje. Tu kabi. Besvoris. Kaip garsiausiai giedama rauda. Tau niekas negieda. Tik vienas žmogus braukia ašarą dėl Tavęs.

Jonas Mekas. Civilizacijos, kultūros ir meno medis 1
Ramūnas Čičelis - Kelionė

Gimti gruodžio 24-osios, Kūčių vakarą. Ką tai reiškia filmininkui ir poetui Jonui Mekui, tą vakarą švenčiančiam savo 90-ąjį gimtadienį? Savo kūryba ir gyvenimu jis nuolat teigia kasdienybės šventę, todėl, regis, nesureikšmina „apvalių“ sukakčių. Visi jo metai – akyse...

Ramūnas Čičelis. Beskaitant Ričardą Gavelį2

Šis rašinys iš dalies yra proginis – spalio 8-ąją Ričardui Gaveliui būtų sukakę šešiasdešimt. Laiko distancija, iš kurios, viliuosi, jau galime žiūrėti į šio autoriaus literatūrinę kūrybą, teikia ne vieną originalios interpretacijos galimybę.

Tadas Vosylius. Intuicijos menas

Praėjusią savaitę Vilniuje, „Akademijos“ galerijoje atidaryta kauniečio skulptoriaus ir medijų menininko Tado Vosyliaus paroda „T. V. vol. 1”. Atidarymo išvakarėse su kūrėju kalbėjosi Ramūnas Čičelis.

Ramūnas Čičelis. Sintezijos inžinerija

Sintezijos išsikeltasis tikslas iš esmės keičia mūsų sąmonę, nurodydama, jog menai jungiasi ne priklausomybės ar nuosavybės pagrindu, o pačia idėja „jungtis ir jungti“. Tai klausimas, hipotezė, eksperimentas ir išbandymas.

Vytautas Rubavičius. Žiniasklaida ir vaizduojamoji demokratija8

Pasakyčiau, kad mūsų šalies žiniasklaida yra žemesnio kapitalizmo sistemos rango. Kai kalbame apie žiniasklaidą, manome, kad ji yra savarankiška vienų ar kitų žmonių veikla, tačiau privalome pripažinti, kad žiniasklaida yra verslas.

Vanda Juknaitė: „Žiniasklaida turės stotis ant kitų kojų“.12

Jono Meko vizualiųjų menų centras, remiamas Kultūros rėmimo fondo, kuria dokumentinę videoapybraižą „Bežiūrint į Lietuvą“. Filmo tema – Lietuvos žiniasklaidos ligos, kultūriniai ir socialiniai kontekstai, perspektyvos.

Donatas Petrošius: „Esame labai provincialūs“17

Šįkart skaitytojams siūlome ciklo pokalbį su poetu, neseniai išleidusiu savo antrąją knygą, kultūros bei sporto apžvalgininku Donatu Petrošiumi.

Viktorija Daujotytė-Pakerienė. Apie žiniasklaidą ir žmogų2

Pagal paradoksą patys brangiausi dalykai kainuoja labai pigiai, ir kartais jų gali gauti netgi dykai. Atrodo, kad viešajam gyvenimui neberūpi tie pamatiniai dalykai. Visi užimti savo kasdienos rūpesčiais.

Ramūnas Čičelis: Už tradiciją

Pasirodė Šv. Vincento Leriniečio knyga „Priminimas“ („Commonitorium“). Šiuo veikalu rėmėsi popiežiai ir keli Bažnyčios susirinkimai. Nors Šv. Vincentas Lerinietis gyveno V amžiuje ir jo knygai yra daugiau nei 1500 metų, ji aktuali ir šiais laikais.