Ramunė Sakalauskaitė

Juvelyrikos paroda, prisodrinta tikėjimo ženklų

Juvelyrei E. Čėjauskaitei-Gintalei daiktai yra simboliai ir raktai, emocijų talpyklos ir priemonės kalbėti apie svarbiausius dalykus.

Ar pavyks „nulaužti“ žmogų?

Tėvas Stanislovas mėgdavo sakyti: kai užklumpa depresija, reikia imti kastuvą ir eiti į daržą. Ar nykstančių Lietuvos kaimų močiučių gyvenimas nebus žmonijai reikalingos teigiamos ramybės provaizdis?

Ar perkursime Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“?7

Seimo narys Mantas Adomėnas siūlo keisti himno žodžius – giedoti ne „iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia“, bet „iš ateities tavo sūnūs te stiprybę semia“. 

Nejau liūdesio ir nevilties epidemija?

Neribotų galimybių ir interneto laikų žmones vis dažniau kamuoja melancholinė būsena, jie nebeįžvelgia savo veiklos prasmės.

Lobio beieškant

Kaip rinkos ekonomikos dėsnių rikiuojamame pasaulyje įsiklausyti į savo širdį? Juk viso pasaulio kelrodžiai rodo, kad lobis ten, kur pelnas.

3D tikrovė1

Naujųjų amžių daugiabriaunė 3D raiška, persmelkusi kasdienę buitį, veržiasi ir į kitas gyvenimo sritis.

B. Laurinavičius – kunigas iš Dievo malonės2

Prieš tris dešimtmečius, lapkričio 24-osios vakarą, keistomis aplinkybėmis žuvusio kunigo Bronislovo Laurinavičiaus gyvenimo kelias liudija tikrąjį pašaukimą.

Klaipėdoje – skambi pasaulinė Tyla

Praėjusį penktadienį uostamiestyje vykęs Klaipėdos koncertų salės naujojo sezono atidarymas rimtosios muzikos mėgėjų išgyventas tarsi atlaidai.

Gelbstinti vaizduotė

Norėtųsi, kad Klaipėda atgytų ne tik du kartus per metus – per džiazo festivalį ir Jūros šventę. Gal uostamiesčio valdžiai derėtų prisiminti visus čia gimusius ir augusius menininkus...