Rasa Baškienė

Maistui brangstant mūsų požiūris į jį darosi vis atsainesnis.

Pokalbis su Arūnu Peškaičiu OFM apie priežastis, dėl kurių psichologų ir psichiatrų organizacijos priešinasi LRS narių iniciatyvai ištaisyti LR Civiliniame kodekse įtvirtintą, bet neveikiančią nuostatą dėl asmens teisės pakeisti lytį.

Lietuvoje translyčiams asmenims teikiama medicininė ir psichologinė pagalba kol kas nėra tinkamai reglamentuota.

Dideli pinigai yra linkę nutildyti sunerimusiuosius dėl senojo Vilniaus paveldo išsaugojimo. Apie jam kylančias grėsmes kalbamės su dailės istorike dr. B. R. Vitkauskiene.

Teatro istoriko Aleksandro Guobio naujausioje knygoje „Ilgesio dainos” aprašomi XX a. įvykiai sovietų okupuotoje Lietuvoje, kai po dešimties ir po dvidešimt penkerių metų tremties žmonės sugrįžta į gimtinę.

Apie Lietuvai kylančias grėsmes, artėjant Lietuvos Prezidento rinkimams, kalbamės su Vilniaus politikos analizės instituto Europos saugumo programos direktoriumi Simu Čelutka.

Pokalbis su sese Vincenta apie pagalbą, kurią Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų kongregacija teikia Šv. Kryžiaus namuose.

G. Giunterytės-Puzinienės atsiminimų knyga „Vilniuje ir Lietuvos dvaruose. 1815–1843 metų dienoraštis“ atveria kunkuliuojantį XIX a. pirmosios pusės Vilniaus ir jo apylinkių gyvenimą.

Pogimdymine depresija Lietuvoje gali sirgti nuo 1500 iki 5500 moterų. Šiai būsenai būdinga euforija, liūdesys ar nerimastingumas be priežasties, baimės, vienišumo jausmas.

Naujausi Vyriausybės planai sujungti valstybinius lituanistinius institutus į Lietuvos humanitarinių tyrimų centrą sukėlė akademinės visuomenės nerimą.

R. R. Ragauskienės knygoje „Mirties nugalėti nepavyko: Biržų ir Dubingių kunigaikščių Radvilų biologinė istorija (XV a. pab.–XVII a.)“ gilinamasi į Radvilų giminės Biržų ir Dubingių šaką.

Dalia Asanavičiūtė teigia, kad valstybė turėtų rūpintis savų piliečių sugrąžinimu, o ne vien tik padėti verslui prisitraukti darbuotojus iš trečiųjų šalių.

Lietuvos švietimas yra patekęs į tokią būklę, kurią VU prof. habil.dr. Vilija Targamadzė palygino su Šventajame Rašte minimu namu, statomu ant smėlio, o ne ant uolos.

Laisvoje Lietuvoje Kovo 8-oji man reiškia tiek, kiek jaučiuosi esanti laisvu ir nediskriminuojamu žmogumi visuomeniniame, politiniame, profesiniame ir asmeniniame lauke.

10 dalių norvegiškas TV filmas „Naftos fondas“, kuriamas Lietuvoje, žiūrovams atskleis, kas vyksta vieno didžiausių pasaulyje investicinių fondų užkulisiuose.

Psichologė Lina Vėželienė teigia, kad juokas ir jį sukeliantys žodžiai, veiksmai ar vaizdai mūsų sveikatai turi didžiulę reikšmę.

„Esu Karolis“- tai vaikams skirta knyga apie Antrojo pasaulinio karo metais vykdytą romų holokaustą.

Grafaitė Emilija Pliaterytė, 1831 -ųjų metų sukilėlių vadė, pasaulyje tapo žinoma jau 1831 -aisiais metais.

Vokietijai buvo atlyginta keleriopai. Bet, minėdami Dachau ar Aušvicą, nepamirškime Drezdeno.

Apie vaikų auklėjimo problemas ir klausimus, nuolat iškylančius tėvams bei pedagogams kalbamės su Paramos vaikams centro direktore, psichologe-psichoterapeute Aušra Kuriene.

Vasario 8 d. T. Kosciuškos skvere, šalia Neries ir Vilnelės santakos atidengtas paminklas broliams Vileišiams.

Vasario 6 d. Kauno miesto savivaldybė svarstys katalikiškosios Šv. Mato gimnazijos išlikimo klausimą.

Su švietimo eksperte E. Pranckūniene kalbamės apie pasitikėjimą žmonėmis, dirbančiais mokykloje.

Kauno mieste gali nebelikti katalikiškosios Šv. Mato gimnazijos. Su gimnazijos steigėju vyskupu R. Norvila Kauno miesto valdžia bendrauti nelinkusi.

JAV gydytojai psichoterapeutai pradėjo skambinti pavojaus varpais dėl žalos, kurią vaikams sukelia išmaniųjų telefonų naudojimas. Psichologė M. Skerytė-Kazlauskienė pataria tėvams daugiau domėtis vaikų veikla.

Nemylimi vaikai nemoka rodyti meilės ir švelnumo, prastai save vertina, dažnai tampa patyčių objektu.

Komunikacijos ekspertas dr. Deimantas Jastramskis teigia, kad Seimui subūrus specialiąją komisiją LRT finansinei ir ūkinei veiklai tirti pastebimas politikų noras primesti savo valią.

Prieš geležinę smurto sistemą stojantis mergaitės trapumas verčia didžiuotis savo tauta, jos tyrose gelmėse slypinčiomis galiomis.

Naujojoje alkoholio reklamos ribojimo pataisoje teisininkai bei Europos teisės specialistai įžvelgia Europos Sąjungos bei konstitucinės teisės pažeidimų.

Terapijos priemonių naudojimas gali būti nutrauktas, jei nėra jokios vilties pagyti, o dirbtinis gyvybės palaikymas tik pratęsia nepagydomai sergančiojo kančias.

Sausio 4 d. Vilniaus Katedros aikštėje gydytojai rezidentai rengia akciją „Paskutinių medikų žygis į oro uostą“. Pokalbis su Medikų sąjūdžio atstove.

Garsus gydytojas ir filantropas Jozephas Frankas ir jo žmona Kristina Gerhardi Frank buvo išskirtinės asmenybės XIX a. Vilniuje.

Naujausi tyrimai atskleidžia, kad istorines traumas išgyvenusių šeimų vėlesnės kartos pasižymi geresne psichologine savijauta ir atsparumu.

Moterys šiandien dirba beveik visus darbus, kuriuos anksčiau tradiciškai atlikdavo vyrai, tačiau statybų, transporto, inžinerijos ir IT sektoriuose jų kol kas mažuma.

Su kunigu Artūru Kazlausku kalbamės apie adventą, kurį išgyvendami ruošiamės Kristaus gimimui mūsų gyvenime.

Gruodžio 13 d. LR Seime buvo pasirašytas memorandumas „Dėl galimybių žmonėms su negalia konkuruoti darbo rinkoje“.

Kauno mokslininkai, ištyrę orą, vandenį ir kitus aplinkos veiksnius, turinčius įtaką besilaukiančiųjų moterų bei jų būsimų vaikų sveikatai, pateikė išvadas, kurios galės padėti išvengti lėtinių ligų bei peržiūrėti dabartines higienos normas.

Iki XX a. vidurio psichologai beveik netyrinėjo senyvo amžiaus, tačiau demografinė daugelio pasaulio šalių situacija ir auganti senų žmonių dalis lemia, jog šio amžiaus asmenų grupei būdinga problematika ateityje vis aktualės.

Ne turtas ir galia, o geri, artimi, saugūs santykiai apsaugo mus nuo per ankstyvo senėjimo, kuris gali ištikti net nesulaukus ir pusės amžiaus.

„Šviesoje“ dirbantys socialiniai darbuotojai, muzikos ir meno vadovai, savanoriai yra tikri perlų ieškotojai, nebijantys nerti vis giliau, atrandant šviesą net iš pažiūros gūdžioje gelmėje.

Moterys visame pasaulyje vis dar susiduria su rimtomis smurto formomis ir priekabiavimu, bet tai, ką mes žinome, yra tik dalelė realybės.

Lietuvoje baudžiama už seksualinius santykius su nepilnamečiais, tačiau oficialios nepilnamečių prostitucijos statistikos beveik neturime.

15-ąjį gimtadienį švenčiančiame „Scanoramos“ kino forume buvo pristatytas naujausias rusų režisieriaus A. Zviagincevo filmas „Nemeilė".

Apie seksualinį priekabiavimą, jo apraiškas bei būdus, kaip į jį reaguoti kalbamės su psichologe Gražina Sapiegiene.

2018 m. minėsime 500 metų nuo Bonos Sforcos ( Sforza) ir Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo sutuoktuvių. Bona Sforca buvo ne tik mylinti žmona ir motina, bet ir puiki valdovė.

Nusikaltėlis turi sėdėti už grotų. Ar visuomet? Apie tai - pokalbis su Italijos ir Portugalijos teisininkais.

Mėgindami suprasti bandančiųjų nusižudyti patirtį prieš ir po savižudiško veiksmo Vilniaus universiteto mokslininkai atliko tyrimą.

Pietų Amerikos tukanų genties indėnų sukūrimo mitą iš portugalų kalbos išvertė jėzuitas kun. Antanas Saulaitis.

Traumų savo gyvenime patiria apie 80 procentų žmonių. Tyrimai rodo, kad daugybę metų žmonės kenčia nuo potrauminio streso sutrikimo, kurio diagnozė atsirado 1980-aisiais metais.

Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacija mini savo 70-metį. 1947 -aisiais metais t. P. Masilionio SJ įkurtos kongregacijos seserys sunkiausiais krikščionių priespaudos laikais skleidė Dievo žodį stumiamiems iš bažnyčių žmonėms.