Rūta Jakimauskienė

Nacionalinės premijos laureatė Eglė Gabrėnaitė: „Norėčiau, kad atsirastų daug daugiau žmonių, kurie didžiuotųsi Lietuva“

Pokalbis su aktore E. Gabrėnaite, kuriai Lietuvos šimtmečio išvakarėse bus įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Lietuvos identiteto paieškos Vilniaus mažajame teatre

Vilniaus mažajame teatre vasario 13–18 dienomis vyks Lietuvos šimtmečiui skirta savaitė.

Aktorė Larisa Kalpokaitė: „Svarbiausia – ką padarei ne sau, o kitiems“

„Kai tau trisdešimt ar keturiasdešimt, galvoji, kad už tavo gabumus tau kas nors ką nors turi duoti. O šiandien supranti, kad tai, ką Dievulis tau davė, turi atiduoti kitiems: ar tai būtų balsas, ar temperamentas, ar talentas“, – atvirauja L. Kalpokaitė.

Aktorius Mantas Vaitiekūnas: nebūtina plėšytis, kad tave išgirstų

„Aš labiausiai laukiu produktyvaus darbo. Gali būti ir mažas vaidmuo, bet kad jis būtų prasmingas. Su geru režisieriumi“, – sako aktorius M. Vaitiekūnas, vaidinantis Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Dviese sūpuoklėse“.

Mažojo teatro premjera „Dviese sūpuoklėse“: scenoje reikia tik vyro, moters ir meilės

„Minimum – tai bus gražu, o maksimum – tai bus labai įdomu. Ši istorija užburs, joje bus labai daug paslaptingos energijos, neišsakytų dalykų tarp vyro ir moters“, – apie savo naująjį darbą kalba režisierius U. Baialievas.

„Dviese sūpuoklėse“ – apie vienatvę būnant kartu ir būnant atskirai

2017 m. gruodžio 8–9 dienomis Vilniaus mažajame teatre pristatoma trečioji sezono premjera – „Dviese sūpuoklėse“. 

Nijolė Narmontaitė – apie jautrų nervą, eutanazijos temą, gvildenantį spektaklį1

„Po spektaklio žmonės suvokia, kad turi džiaugtis kiekviena akimirka, išnaudoti kiekvieną duotą šansą“, – sako aktorė apie „Palaukit, kieno čia gyvenimas?“, kuriam jau daugiau kaip 10 metų.

Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Fantazijus“ kuria gyvenimišką pasaką

Kas yra mūsų laikotarpio fantazijai? Ar jų reikia ir, jei taip, kam? Ką daryti, jei aplinkui trošku ir slogu, norisi ką nors keisti ir kurti, bet negali? Apie tai – rež. G. Tuminaitės spektaklis „Fantazijus“.

Aktorius T. Stirna: stengiuosi galvoti tik apie žiūrovą, o ne apie valdžią

„Man kiekvienas vaidmuo kaip kostiumas, kurį siuvi repeticijų, po to persiuvi spektaklių metu, kad jis būtų kuo arčiau kūno“, – sako VMT aktorius T. Stirna.

Penki Kinijos miestai laukia Vilniaus mažojo teatro kūrėjų

2017 m. gegužės 10–28 d. Vilniaus mažasis teatras išvyksta gastrolių į Kiniją. Penki miestai, devyni šventiniai vakarai, du festivaliai, kuriuose bus pristatyti du Vilniaus mažojo teatro spektakliai: „Motina (Vasa Železnova)“ ir „Savižudis“.

Elžbieta Latėnaitė: „Stipriausias tas, kuris myli“2

„Kiekvienas įvertinimas – ar žiūrovo geras žodis, ar šeimos palaikymas, ar kritikų, komisijos pagyrimas – visada šildo. Mes susitinkame su daugybe žmonių spektaklių metu, ir man rūpi, kaip tai juos veikia“, – sako aktorė E. Latėnaitė.