Teodoras Žukas

„Chatham House“ ekspertas: Rusiją sulaikysime tik strategine kantrybe
Teodoras Žukas - Naujasis Židinys-Aidai

Šiandien Rusija Vakarams yra pagrindinis, tačiau trumpalaikis iššūkis, reikalaujantis mūsų strateginės kantrybės, sako Jamesas Sherras. 

Kinijos imperinė ekonominė diplomatija Europoje

Tarptautinėje žiniasklaidoje įprasta girdėti nerimo kupinų komentarų apie tolydžio augančią pasaulinę Kinijos įtaką.

Metternich ir Castlereagh: valstybininkai ir diplomatijos virtuozai2

Taigi, nors ir skamba nuvalkiotai, tačiau valstybininkas turi tiesti tiltus: tarp piliečių patirties ir savo vizijos, tarp tautos tradicijos ir jos ateities.

Valstybės ribos, „Valstiečiai-žalieji“ ir A. Maceina6

Po spalio 23 d. rinkimų, kai LVŽS triuškinamai laimėjo antrąjį rinkimų turą ir gavo nekvestionuojamas derybines pozicijas formuoti Vyriausybę, dažna socialinių tinkluose vyravusi reakcija buvo humoras.

George’as Kennanas šiandien: sulaikymo strategija ir Rusijos užsienio politikos šaknys2

Dabar jau galime drąsiai teigti – tarp Rusijos ir Vakarų tvyranti įtampa pasiekė apogėjų. Paaštrėjusi retorika, Maskvos kišimasis į JAV demokratinių procesų baigtį bei po to sekęs 35 diplomatų išsiuntimas iš JAV simbolizuoja ir primena mums rimčiausių Šaltojo karo krizių momentus: Sueco, Kubos krizes, Afganistano karo laikmetį.

B. Obamos užsienio politikos klaida – resetas su Rusija7

2009 m. kovą Prahoje ką tik prisaikdintas 44-asis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas kalbėjo apie naująjį taikos pasaulį, nusiginklavimą, ekonomikos plėtrą ir darnų bendradarbiavimą su visais.

Lietuvai reikia Hillary Clinton76

Lapkričio 8 d. Jungtinėse Valstijose vyks sensacingiausi prezidento rinkimai per daugelį metų. Dar niekada prezidento rinkimų istorijoje abu kandidatai nebuvo taip nemėgstami Amerikos žmonių.

Trumpas prieštarauja Amerikos idėjai24

Harvado respublikonai teigė, jog Amerika yra didi, nes yra gera. Pridurčiau – Amerika yra didi dėl to, nes  ji yra esminis Europos (kartu ir globalios) saugumo architektūros komponenentas.

JAV ir Japonija dėl regioninio saugumo atsisako istorinių nuoskaudų

Nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos geopolitikoje Japonija laikėsi absoliučiai pacifistinės pozicijos. Viena pagrindinių to priežasčių – kompleksavimas dėl nusikaltimų, kuriuos karo metu vykdė dar tuo laiku totalitarinė Japonijos valdžia, stojusi į tas pačias gretas su kitomis Ašies valstybėmis.

Indijos lyderis N. Modi – demokratijos vėliavnešys Azijoje

Pagal Global Democracy Ranking, Indija yra vertinama kaip vidutinė demokratija. Tačiau tarp progresuojančių demokratijų Indija yra viena iš lyderiaujančių valstybių.