Tomas Taškauskas

Kodėl doram lyderiui svarbu pažinti savo temperamentą?

Jei esate cholerikas, esminis iššūkis jums yra nuolankumas, jei melancholikas – ryžtingumas, jei sangvinikas – toks kaip aš – ištvermingumas, jei flegmatikas – didžiadvasiškumas.

Broniaus Krivicko kūno teologija

B. Krivicko meilės lyrika įkvepia permąstyti ir iš naujo atrasti mūsų pašaukimą tikrai meilei, neatsiejamai nuo vienybės su Dievu. 

Popiežiaus Pranciškaus savaitė #1
Tomas Taškauskas - Kataliko balsas

Peržvelgus praėjusios savaitės žinutes iš Vatikano, sudėtinga išsirinkti vieną svarbiausią. O geriau pagalvojus, gal ir neverta atrinkinėti vienos. Tokia įvairi popiežiaus darbotvarkė atspindi kelis svarbius Katalikų Bažnyčios aspektus.

Abejingumas altorių šešėly1

Kristaus Karaliaus liturgine iškilme užbaigti jubiliejiniai Gailestingumo metai, kurių proga Bažnyčia kvietė visus tikinčiuosius labiau atsiverti dieviškajam gailestingumui ir aktyviau praktikuoti gailestingumo darbus savo kasdienybėje.

„Begalybės fragmentai“ – poezija arčiau širdies

Ne kartą esu uždavęs sau klausimą, ar įmanoma paprasta ir šviesi kūryba, kuri neprarastų tikrumo ir gelmės? „Begalybės fragmentus“ pavadinčiau atsakymo į šį klausimą įsikūnijimu, gimusiu iš noro kurti poeziją, kuri būtų arčiau žmonių širdies.

Užprogramuotas modernistinio meno nepopuliarumas1

Ar menui reikalingi žmonės, ar patys menininkai neužprogramuoja žmonių nusisukimo pasirinktu požiūriu į meną, estetiką ir kūrybą?

Diskusija: Ar iš religijos juokiasi tik bedieviai?5

„Kataliko balsas“ birželio 25 d. organizavo diskusiją, kurios pagrindinis tikslas buvo įsivardyti, kuo skiriasi juokai ir patyčios religijos atžvilgiu, kaip elgtis katalikui, manančiam, kad kažkas šaiposi iš jam brangių dalykų.

Popiežius Pranciškus Šri Lankoje ir Filipinuose: ar tikrai svarbiausia rekordas?

Vis dėlto dialogas nereiškia, kad reiktų atsisakyti savo įsitikinimų, ar daryti kompromisus. Pats popiežius Pranciškus, išlikdamas šimtaprocentiniu kataliku, demonstruoja pavyzdinę pagarbą kitoms kultūroms bei religijoms.