Ugnė Kačkauskaitė

Režisieriaus Eimunto Nekrošiaus mokinys Adomas Juška: mene svarbus retai bevartojamas žodis „siela“

„E. Nekrošius pasiūlė mesti sau iššūkį ir atsiskaitomajame darbe remtis „Šauniojo kareivio Šveiko“ medžiaga. Galima sakyti, kad nuo žodžio „absurdas“ procesas ir prasidėjo“, – sako A. Juška.

Á. Schillingas aktorių akimis: didžiulė dovana dirbti su tokio kalibro režisieriumi

Tarptautinį pripažinimą pelnęs režisierius Árpádas Schillingas sugrįžta į lietuvių teatrą su nauju spektakliu. Aktoriai dalijasi mintimis apie patirtį dirbant su šiuo kūrėju.

Režisierius Á. Schillingas apie Lietuvą: „Čia daug nepaliestos gamtos. Ir net žmonės kaip gamta“

„Man norisi tiesiog paprašyti žiūrovo atidžiai klausyti to, ką scenoje pasakoja aktorius. Kviečiu išgirsti jo istoriją ir ją sekti“, – sako būsimos spektaklio „Autonomija“ premjeros kūrėjas.

Ar galima apie karą papasakoti scenoje? „Brolių Liūtaširdžių“ istorija tamsoje

Danų menininkė Kirsten Dehlholm Lietuvoje stato spektaklį šeimai „Broliai Liūtaširdžiai“ pagal Astridos Lindgren knygą. Tai bus spektaklis vaikams karo tema.

Aktorė A. Bendoriūtė: „Svarbiausia – suprasti tai, ką E. Nekrošius sako“7

„Režisierius mums pasakojo apie pačią spektaklio viziją. Aš perskaičiau S. Aleksijevič knygas. Tos istorijos yra viena už kitą liūdnesnės. Sunku jas skaityti, jų klausytis“, – apie naująjį režisieriaus E. Nekrošiaus spektaklį kalba aktorė A. Bendoriūtė.

Atsakingas pokalbis apie baimes pasitelkiant meno priemones

Spektakliui pasirinkta baimių tema – labai kontroversiška, o jauni tėvai dažniausiai jos vengia. Tačiau, teigia spektaklio kūrėjos, svarbu suprasti, kad apie baimes kalbėti būtina.

Aktorė Aušra Pukelytė: spygliuoti paaugliai man patys mieliausi1

„Labai svarbu jauno žmogaus ne smerkti, kad neskaito knygų ir nevaikšto į spektaklius, bet juos sušildyti“, – sako edukacinio-teatrinio žaidimo „Pabėgimas iš teatro“ kūrėja, aktorė Aušra Pukelytė.