Vidas Poškus

Plataus diapazono menininkė

Eglė Ridikaitė šneka apie savo patirtis, savo žvilgsnį ir požiūrį. Tai gali būti ir kažkas iš universaliojo egzistencializmo, ir iš močiučių ar Vilniaus praeities, ir sovietinės ar posovietinės buities. 

Vidas Poškus. Kritikos maršrutai: Vilnius – Varėna1

Menotyrininkų Aistės Virbickaitės ir Igno Kazakevičiaus inicijuotas projektas „Kritikos maršrutai“ – iššūkis rašantiems kultūros temomis bei naujos informacijos galimybė ja besidomintiems.

Vidas Poškus. Lukiškės

Sunku patikėti, kad Lukiškės kadaise buvo pats nuošaliausias ir žaliausias Vilniaus priemiestis. Jo pavadinimas galbūt kilęs iš lietuviškų žodžių "laukas", "lanka". Neries vingio juosiamoje lygumoje augo tankus miškas, kuriame knibždėjo žvėrių.

Vidas Poškus. Sunaikinimas
Vidas Poškus - Šiaurės Atėnai

Iš paskutinių vandališkų aktų paminėčiau kultūrinio sluoksnio sunaikinimą Gedimino prospekte, senųjų Mėsinių gatvės kvartalo rūsių likvidavimą (ten, kur dabar ekskavatoriais išrausta gigantiška duobė, ruošiamasi "atstatyti geto fragmentą"), senamiesčio kraštovaizdžio sudarkymą Šnipiškėse iškilusiais dangoraižiais, tylų Žvėryno ir kitų buvusių priemiesčių medinių pastatų likvidavimą.