Vilija Andrulevičiūtė

D. Filmanavičiūtė: koją mums kiša eurovizinės formulės paieška

Dainininkė D. Filmanavičiūtė nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviams linki nepamiršti, kad „Eurovizija“ yra ne apie strategiją ir sėkmės formules, o apie muziką.

Po švenčių, tikėtina, kimšis ne gatvės

Lietuviai į taromatus suneša rekordiškai daug – 92 proc. į rinką patekusių gėrimų taros, tačiau kai kurie pastebi, kad atsikratyti pakuočių gali ne visuomet – taromatai neveikia.

Seimo nariai ne juokais susikirto dėl Europos ateities2

Europos integracijos, pabėgėlių ir saugumo klausimai skaldo Seimo narius ir net toms pačioms partijoms priklausančius parlamentarus verčia skelbti prieštaraujančias viena kitai nuostatas.

Vokietijos kariuomenės studija: ar juodžiausi scenarijai ES gali virsti realybe?1

Prieš kelerius metus mažai kas tikėjo, jog britų vidaus diskusijos dėl narystės ES gali virsti „Brexit“, tad ir dabartiniai ginčai dėl ES ateities scenarijų neturėtų nuteikti per daug optimistiškai.

JAV nutraukė nuolatinį savo karių buvimą Lietuvoje. Ką tai reiškia?1

JAV nutraukė nuolatinį sausumos pajėgų karių rotavimą Lietuvoje, nors nuolatinis JAV karių buvimas šalyje buvo laikomas garantu, jog Amerika į bet kokią provokaciją reaguotų nedelsdama.

Dar viena emigrantų susigrąžinimo idėja: ar ji gali veikti?14

Pasaulyje yra dvi sėkmingai emigrantus susigrąžinančios valstybės, ir abi jos turi Grįžimo įstatymą, kokio reikėtų Lietuvoje, sako Seimo Migracijos komisijos narys Kęstutis Masiulis.

L. Diaz-Balartas: D. Trumpas negalėtų parduoti Amerikos sąjungininkų 1

Donaldo Trumpo patarėjai, kuriais jis save apsupo užsienio politikos srityje, yra tvirti Amerikos patriotai ir jos sąjungininkų draugai, todėl D. Trumpas negalėtų parduoti JAV sąjungininkų.

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti

Prezidentas V. Adamkus prisimena keliolikos ar kelių dešimtmečių senumo Lietuvos, Europos, pasaulio istoriją, kada daug kas atrodė viltingiau, o viltys turėjo realų pagrindą.

Kaip palengvinti pirmąsias vaiko dienas mokykloje

Pirmosiomis dienomis ar savaitėmis mokykloje pirmokai neabejotinai susiduria su stresu, sako psichologė L. Kalinauskienė.

Socialdemokratai balsavo: siūlys tobulinti Darbo kodeksą

Absoliuti dauguma – 89 proc. socialdemokratų vakar vykusioje partijos narių vidaus apklausoje balsavo už tai, kad būtų tobulinamas Darbo kodekso projektas, siekiant sustiprinti dirbančiųjų garantijas ir profesinių sąjungų teises.

A. Merkel galimybės išsaugoti postą auga: ką tai lems Lietuvai

Ketvirta Angelos Merkel kadencija Vokietijos kanclerio poste būtų geras ženklas Lietuvai ir Europai, nes po „Brexit“, migrantų ir ekonominės krizės reikalingas stabilumas. 

Erkių platinamomis ligomis sergančių žmonių daugėja: kada metas skiepytis?

Pasak Mildos Žygutienės, skiepytis geriausia žiemą, mat pavasarį prasideda erkių aktyvumo sezonas, tačiau kadangi skiepijamasi visam gyvenimui, skiepytis laikas visuomet tinkamas.

R. Zemkauskas apie kiną: menas yra gražus melas, aš noriu, kad mane apgautų

Pasak R. Zemkausko, jam geras filmas – tas, kuris yra ne visai aiškus, kurį pasižiūrėjęs nežinai, ką galvoti. Toks filmas ilgai išlieka atmintyje.

Parlamentarus stebina savivaldybių taupumas, lėšas siūlo skirti kompensacijoms už šildymą 5

Savivaldybės po to, kai joms buvo perduota pašalpų mokėjimo funkcija, pinigus ėmė leisti gerokai taupiau, pastebi Seimo narys Algirdas Sysas.

Gimstamumą sužlugdė ekonominiai kontraceptikai – net išmokos neišgelbės 5

Galime pabandyti paskatinti, sudaryti sąlygas, tačiau nepriversime žmonių gimdyti vaikus: ekonominis išsivystymas vienareikšmiškai neigiamai veikia demografiją.

D. Trumpą lygina su šokančia meška1

Nors paskutinieji JAV prezidento rinkimų debatai užsienio ekspertų vadinami sėkmingais Donaldui Trumpui, jam tikrai nepavyko pasakyti nieko, kas galėtų į jo pusę patraukti neapsisprendusius rinkėjus.

Permainų rinkimai: kokių pokyčių tikėtis2

Valdančiąją koaliciją vedant tiek Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), tiek Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), pokyčių tikrai turėtume.

Metas pripažinti, kad Turkijai su ES – ne pakeliui? 7

Dabar, kai Turkijai vadovauja Recepas Tayyipas Erdoganas, šios šalies narystė ES – visiška iliuzija, sako Rytų Europos studijų centro analitikas (RESC) Laurynas Kasčiūnas.

Svarsto, kodėl lietuviai išsiskiria simpatijomis ES2

Kai kurios Vakarų valstybės narystę ES vertina kaip suverenumo apribojimą, tuo metu Lietuvą į tai žiūri kaip į suverenumo apsaugą. 

Veiksmingo pabėgėlių krizės sprendimo Europa neturi

Pabėgėlių iš neramumų krečiamos Afrikos pasidalijimas tarp Europos šalių tėra laikina ir net daugiau problemų galinti sukelti „išeitis“, LRT.lt sako Vokietijos Marshallo fondo Berlyne bendradarbis Joergas Forbrigas.