Vygantas Malinauskas

Nepilnamečių išnaudojimo krizė kaip tikėjimo krizė

Jei tai iš tiesų yra tikėjimo krizė, vargu ar pasaulio įrankiai čia ką padės. Tad bent jau verta būtų šį aspektą rimčiau pasvarstyti.

Lukiškių aikštė – dviejų kultūrų susidūrimo erdvė5

Diskusija dėl Lukiškių aikštės memorialo anaiptol nėra diskusija tarp skirtingų simbolių šalininkų (kaip kad bando įteigti kai kurie komentatoriai, ypač palaikantys Labašausko projektą). Taip pat tai nėra diskusija dėl estetikos. Tai yra diskusija tarp dviejų kultūrų.

Išplėtusi smurto sąvoką valstybė žalos ir tėvus, ir vaikus26

Tiek smurtas prieš vaikus, tiek vaikų nepriežiūra yra rimtos ir neatidėliotinai spręstinos problemos. Tačiau nereikia turėti iliuzijos, kad, dėl gero tikslo atsisakę protingumo ir teisingumo, mes tą tikslą pasieksime.

Apie embrionų naikinimo „logiką“ ir tariamąjį „gailestingumą“188

Teisininko Vyganto Malinausko atsakymas A. Kubiliui dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo.

„Pagarba religiniams simboliams – tai pagarba žmogui“23

Gyvename sekuliarioje visuomenėje, kurioje deklaruojama asmenų lygybė ir įsitikinimų laisvė, tačiau paradoksaliai religinėms pažiūroms neretai tenka kovoti už teisę viešai reikštis ar tikėtis kitų pagarbos.

Lyderių belaukiant

Tiesą sakant, jei norime, kad kvietimas naujajai katalikų kartai „pasiraitoti rankoves“ ir imtis rimto visuomeninio veikimo nebūtų tik retorinė vingrybė, turėti aiškią ir įgyvendinamą teisingos visuomenės viziją yra būtina.