Vytenis Radžiūnas

Kandidatus į prezidento postą suskirstė į tris tipus: kurį pasirinks Lietuva?

Vienas kandidatas į šalies vadovus su tauta stebi krepšinio rungtynes, kitas skaito ir cituoja Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykius“, o trečias rudenį maudosi ledinėje Baltijos jūroje ir vėliau tai transliuoja „Facebook“ paskyroje.

Kokį žaidimą žaidžia V. Matijošaitis

Dabar minimos galimų kandidatų į prezidentus pavardės greičiausiai ir yra tos, kurias matysime finišo tiesiojoje, o naujų kandidatų gali ir nebepasirodyti, LRT.lt sako viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas.

K. Saja: Lietuva – slystelėjusi, bet nenurašyta

„Lietuviai panašūs į garą. Kai reikia, mes sugebame taip susispausti, kad tas garas sprogdina net imperijos katilą. Ir susprogdino. O kai esame laisvi, nebespaudžiami, mes išsisklaidome kaip rūkas virš pievų“, – mano rašytojas Kazys Saja.

Naujieji tarpukariu: neturintys fejerverkų į orą šaudydavo iš pistoletų ir revolverių

Kaip metų virsmas būdavo sutinkamas tarpukario Kaune, kuris tuo metu buvo laikinąja sostine?

V. Uspaskichas sugrįžta: ar jo planams lemta išsipildyti6

Darbo partija (DP) vėl turi tapti parlamentine ir dalyvauti valstybės valdyme, be to, joje privalo būti nuolatinė ir aiški pirmininkų kaita, LRT.lt teigia europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Šauktiniams reikėtų tarnauti ne 9 mėnesius, o metus?

Savo ruožtu Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas LRT.lt teigia, kad trumpesnę privalomąją pradinę karo tarnybą leidžia turėti mišrus kariuomenės komplektavimo modelis.

Ką žada konservatorių ir „valstiečių“ atotrūkis4

Reitingų lentelėse nuo kitų partijų atitrūkusi Tėvynės sąjunga ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) negali būti garantuotos, kad išliks lyderėmis ir tik tarp šių partijų bus renkamasi per rinkimus, teigia LRT.lt kalbinti pašnekovai.

Naujas Lietuvos prezidentas: revoliucija ar įpėdinystė?3

Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka sako, kad stipriausias kandidatas prezidento rinkimuose bus tas, kuris sumals į miltus dvi prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijas.

R. Vanagaitė prieš istorikus: kuri pusė nemato partizano Vanago veiksmų visumos?22

Rašytoja Rūta Vanagaitė teigia surinkusi skandalingų faktų apie Lietuvos karininką, partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. Partizanas esą buvo KGB agentas. 

Galimi kandidatai į prezidentus pradėjo kalbėti tai, ką nori girdėti rinkėjai1

Galimi kandidatai prezidento rinkimuose pradėjo kalbėti apie socialinę atskirtį ir regionų stiprinimą, o tai jiems padeda atkreipti į save dėmesį, pastebi politologas Tomas Janeliūnas bei ekonomistas Romas Lazutka. 

B. Burgis: mokytojai – niekinami ir pažeminti4

Verslininkai ir politikai, baigę mokyklas, gauna milžiniškus atlyginimus, o tie, kurie juos paruošia ir suteikia išsilavinimą, yra vargetos, kurie žeminami ir niekinami, portalui LRT.lt teigia buvęs KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis.

Psichiatras: ši karta turės labai didelių problemų1

Dėl nuolatinio buvimo on-line ir socialinių tinklų naršymo jaunų žmonių smegenys nepailsi, ir tai turės rimtų pasekmių psichikos sveikatai, perspėja psichiatras Martynas Marcinkevičius. 

Įvertino G. Landsbergį, R. Šimašių ir G. Palucką: kuris taps tikru partijos vadovu3

Prieš ir po Seimo rinkimų šalies politinės jėgos pradėjo vykdyti savo atsinaujinimo ir atsijauninimo programas.

R. Karbauskis: gerti lauko kavinėse nedrausime, mokslo metų ilginti nereikia1

Niekas nedraus gerti alkoholio lauko kavinėse, kurios dirba miestų centruose, teigia LVŽS frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis.

A. Jokubaitis: dabartinė politika naudinga elitui2

Filosofai teigia, kad politika susikoncentravusi tik į kasdienybės problemas

V. Rumšas: lietuviai emigruoja, nes jiems atsibodo melas15

V. Rumšas teigia, kad esame nykstanti tauta, tačiau kartu jis kelia klausimą: gal žmonės išeina tam, kad sugrįžtų? Iškart ir atsako: nebent į švaresnę Lietuvą. 

Kuo skiriasi M. Sinkevičiaus ir G. Palucko socialdemokratai2

Socialdemokratams vadovauti siekiantys Mindaugas Sinkevičius partiją nori vesti nuosaikiai ir išlaikant jos branduolį. Jo konkurentas antrame partijos pirmininko rinkimų ture Gintautas Paluckas norėtų staigių pokyčių. 

Keturi valdančiosios koalicijos likimo scenarijai: kuris labiausiai tikėtinas1

Valdančiosios koalicijos partneriai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir Socialdemokratų partija – greičiausiai ir toliau liks dirbti kartu, nors jų santykiai banguos.

Vyriausybės reitingui atsiliepė kalbos apie naujus mokesčius1

Vyriausybės veiklos vertinimas 7 procentiniais punktais suprastėjo dėl ministrų kabineto pasimetimo ir dėl kalbų apie naujų mokesčių įvedimą, LRT.lt teigia politologai Kęstutis Girnius ir Bernaras Ivanovas.

A. Guoga, V. Mazuronis ir A. Paulauskas: kuriems rinkimams jie ruošiasi

Trys aukštus reitingus ir įtaką partijose turėję politikai – Antanas Guoga, Valentinas Mazuronis ir Artūras Paulauskas – teigia visiškai nuo Lietuvos politikos neatitrūkę ir svarsto apie dalyvavimą artimiausiuose rinkimuose.

Socialdemokratams, besišaipantiems iš visuomenės apklausų, siūlo pasižiūrėti į save1

Sociologinės apklausos Lietuvoje virsta viešaisiais ryšiais, jomis tikėti neverta, teigia socialdemokratas Gediminas Kirkilas. Sociologai atkerta tvirtindami, kad socialdemokratai idealiai padarė viską, kad sulauktų būtent tokio rezultato Seimo rinkimuose.

J. Novagrockienė: G. Landsbergiui dar anksti tapti premjeru, o E. Masiuliui geriau negrįžti 20

Buvusiam Liberalų sąjūdžio (LS) lyderiui Eligijui Masiuliui nebeverta grįžti į Lietuvos politinę orbitą, nes jis temptų partiją žemyn.

Ugniagesių viršininkas: kada tikrai sunku ir kodėl jais pasitikima labiausiai

„Sunkiausia šiame darbe, kai atiduodi visas jėgas, bet vis tiek neišgelbėji žmogaus gyvybės ar patiriami dideli nuostoliai. Kai nepavyksta išsaugoti ūkininko tvartelio ar gyvulių – vienintelių, kuriuos jis turi.“

Kodėl teroristų taikiniu vis dažniau tampa Prancūzija10

Kodėl pasirenkama Prancūzija? Atsakymas paprastas – Prancūzijoje yra didžiulė islamo bendrija, viena didžiausių Europoje, – teigia VU KF docentas M. Martišius.

Metai iki Seimo rinkimų: ko tikėtis parlamentinėms partijoms

Per trejus valdymo metus vienos parlamentinės partijos sustiprino savo pozicijas, kitos – susilpnino. Ko jos gali tikėtis per artėjančius rinkimus?