Zita Vasiliauskaitė

Savęs pervertinimo pinklėse

Kas būdinga save pervertinantiems? Pirmiausia jie mano, kad jų charakterio savybės yra tik teigiamos. 

Kodėl žmogui reikia kitų žmonių?

„Bendrauti su kitais mums labai svarbu, tad jei ribojame bendravimą nesiekdami šventumo, o iš bailumo ar tingumo, patys sau galime labai pakenkti.“

Apie drąsą ir nedrąsą

Kiekvienas savo gyvenime esame pritrūkęs drąsos, net jei niekas to nepastebėjo. 

Kaip būti šalia kenčiančio?

Kartais, stokodami informacijos, žmonės mano, kad stiprūs negatyvūs jausmai praeis savaime. Toks požiūris pavojingas, nes delsiant vaduotis iš tokios savijautos situacija tik blogėja. 

Sąžinė – draugė, pagalbininkė ar... priešas?

Sąžinė leidžia mums suvokti save giliau ir prasmingiau, t. y. pasijusti ramesniais ir džiugesniais matant, kad pagelbstime kitiems, kad darome jų ir savo gyvenimą nors truputį geresnį.

Charizmatiškos asmenybės galia

Žiniasklaida neretai charizmatišku pavadina popiežių Pranciškų. Kodėl taip yra ir kokios psichologinės savybės būdingos charizmatiškam žmogui?

Atleidimo dovana

Graužatis apnuodija vidinį gyvenimą, pakerta pasitikėjimą savimi ir kitais. Ar įmanoma atleisti ir išsilaisvinti?

Duoti ar imti?

Ar tikrai tarp žmonių vyksta kova dėl asmeninio išlikimo ir pagelbėti kitiems yra neprotinga?

Kūrybiškumo rizika ir džiaugsmas

Dažnai įsivaizduojame, jog kūrybiškumas būdingas tik tiems, kurie savo profesinę veiklą susiejo su menu, mokslu, atradimais, tačiau tai netiesa.

Apie senatvę ir brandą2

Šiuolaikiniame pasaulyje dauguma bijo senti. Pirmiausia tai priklauso nuo požiūrio į senatvę konkrečioje visuomenėje.

Pirmieji metai šeimoje5

Kaip rodo gyvenimo patirtis, nors tarpusavio meilė yra viena iš svarbiausių sėkmingos santuokos sąlygų, vien jos nepakanka.

Saviapgaulės kebeknė2

Žmonės linkę save apgaudinėti. Gal todėl aplinkui tiek nelaimingų ir nepatenkintų savo būtimi žmonių?

Atsakinga tėvystė, arba Nepailstamas ir palaimingas rūpestis1

Dažnai nutylima, kokių pastangų ir atsidavimo reikia, kad užaugintume vaikus. Ko reikalauja iš mūsų atsakinga tėvystė?

Himnas meilei ir psichologija2

Skaitydami Himną meilei suabejojame – gal tai viso labo gražūs žodžiai, neturintys nieko bendro su kasdieniu gyvenimu? Įsiskaitę įdėmiau galime pamatyti, kad apie meilę šeimoje ten kalbama aktualiai šiandienai. 

Netobulos šeimos džiaugsmas

Kuris iš mūsų nenorėtų būti tobulas? O kas nenorėtų sukurti tobulos šeimos? Tai mūsų idealas ir dažno pastangų bei maldų turinys...

Piktadarystės labirinte

Pikta darome dėl labai įvairių priežasčių. Vienos iš jų yra susijusios su netinkamu auklėjimu vaikystėje, kitos – su aplinkybėmis... Todėl beveik kiekvienam svarbus klausimas – o ką aš galiu nuveikti, kad sumažinčiau šį blogį?

Drabužių kalba

Drabužiai ne tik kūną pridengia. Jie yra kai kas daugiau ir nemažai pasako apie patį žmogų.

Apie gerus ir blogus patarimus

Patarimai yra neatsiejama mūsų tikrovės dalis. Ir vis dėlto net brandaus amžiaus žmogus prisimintų tik ant rankos pirštų suskaičiuojamus vertingus, lemtingai paveikusius jo gyvenimą patarimus.

Tėvų skyrybos – it mirtis vaikui3

Visi žinome, kas yra netektis, – ji mus lydi kone nuo lopšio. Aišku, kiekvienas tai išgyvena labai individualiai, ir vis dėlto čia esama tam tikrų dėsningumų bei ypatumų.

Švenčių psichologija

Gyvenime egzistuoja toks reiškinys kaip šventės, ir jos... neišvengiamos! Kitas dalykas – kiek jų turime, taip pat kokia jų reikšmė ir prasmė. Pažvelkime j visa tai psichologiniu aspektu.

Darbo atidėliojimas – tinginystė ar... simptomas?1

Kodėl kai kurie žmonės, veikdami prieš sveiką protą ir savo valią (juk kai kurie jų nuoširdžiai norėtų atsikratyti tokio nemalonaus įpročio), linkę atidėlioti darbus ir svarbių reikalų tvarkymą paskutinei minutei? Ar yra išeitis?

Mitų gniaužtuose, arba Apie nelaimingus vyrus

Beveik visada stebimasi išgirdus, kad psichologinės pagalbos ieškantys vyrai būna daug nelaimingesni nei moterys.

Zita Vasiliauskaitė. Socialinė tinginystė, arba Nieko nedarymo psichologija6

Žmogaus pasyvumas, iš esmės negatyvus reiškinys, turi savo „logiką“. Mums svarbu nepatekti į jos pinkles ir netapti jos įkaitais. Tikrasis žmogaus gyvenimas yra neatsiejamas nuo aktyvių pastangų bei rizikos.

Zita Vasiliauskaitė. Pasiklydę stereotipuose

Stereotipas pasiūlo „greitą žinojimą“, kuris kartais padeda, bet dažniausiai apsunkina teisingą kito žmogaus suvokimą. Tai ypač akivaizdu, kai kalbame apie vyro ir moters vietą bei vaidmenį gyvenime.

Zita Vasiliauskaitė. Prisitaikėliškumo patamsyje6

Nors ši savybė daugelio yra suvokiama kaip neigiama, prisitaikėliškumas nėra labai paprastas reiškinys, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Be to, ir daug labiau paplitęs, nei manome.

Zita Vasiliauskaitė. Darbas kaip pašaukimas

Kiekvienas darbas gali tapti pašaukimu ir kiekvienas pašaukimas – tik darbu.

Zita Vasiliauskaitė. Artimo žmogaus liga

Kalbėti šia tema prasminga jau vien dėl to, kad kiekvienas esame patyręs artimųjų ligą, o neretai – ir kančią. Tuomet trokštame vieno – kad tik pasveiktų.

Zita Vasiliauskaitė. Sunki pavydo našta3

Po susidūrimo su juo jums pablogėja nuotaika, o jei tenka daugiau laiko praleisti jo draugijoje – pasijuntate nuvargę, išsekę ir susierzinę. Galiausiai suprantate, kad turite reikalą su pavyduoliu. Kodėl? Iš kur tokių žmonių atsiranda? Ar yra kokia išeitis pačiam pavyduoliui ir jo aukai?

Zita Vasiliauskaitė. Virtualūs santykiai – flirtas ar neištikimybė?

Praktiniame darbe, konsultuodama šeimas, vis dažniau susiduriu su situacija, kai vienas iš sutuoktinių dėl naudojimosi internetu turi tokių problemų, kurios ardo šeimyninius santykius.

Oniomanija, arba pirkimo spąstuose4

Kaip rodo patirtis, permainos atneša ne tik naujų patogumų, bet ir pavojų. Į vieną iš tokių pavojų – oniomaniją, t. y. liguistą potraukį pirkti, pažvelgsime atidžiau.

Zita Vasiliauskaitė. Dovana – tai žinia

Dovanos paieška ir įteikimas – kūrybinis veiksmas, reikalaujantis iš mūsų ne tik energijos, bet ir susivokimo konkrečioje situacijoje. Ketindami rinkti dovaną pirma paklauskime savęs – kokią žinią norėčiau ja perteikti? Kokius jausmus siekčiau išreikšti?

Zita Vasiliauskaitė. Gyvenimo vainikas

Remdamasi tokia asmenine ir, beje, profesine patirtimi, pasidalysiu kai kuriomis mintimis apie senyvo amžiaus ypatumus.

Zita Vasiliauskaitė. Abejingumo gyvenimui virusas1

Įdėmiau pažvelgus į mus supančius jaunus žmones, reikėtų pripažinti keletą skaudžių tiesų. Nemažai jaunimo nevertina savo gyvenimo.

Zita Vasiliauskaitė. Tikėjimas ir laimė

Beveik beprasmiška klausti tikinčiojo, ar tikėjimas jam yra naudingas, nes toks asmuo sunkiai įsivaizduotų savo gyvenimą be jo. Laikai, kai tikėjimas buvo laikomas psichologine problema, tikriausiai negrįžtamai praėjo.

Zita Vasiliauskaitė. Moters savigarbos labirintuose

Prie dažnos troleibusų ar autobusų stotelės stovinčiame spaudos kioske būna iškabinti įvairūs leidiniai, kurių viršeliuose puikuojasi pusnuogės ar visai apsinuoginusios merginos, kartais net moterys. Tradiciškai esame linkę kaltinti jas savigarbos stoka.

Zita Vasiliauskaitė. Neištikimybės labirintuose

Jei reikėtų pasakyti, dėl kokių šeimyninių santykių bėdų sutuoktiniai šiandien dažniausiai kreipiasi psichologinės pagalbos, nedvejočiau: dėl neištikimybės.

Zita Vasiliauskaitė. Dar kartą apie stresą
Psichologijos moksle plačiai paplitusi streso sąvoka nėra tokia vienareikšmė, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Zita Vasiliauskaitė. Bendravimas internetu: protą apgausi, širdies – ne
Naujosios technologijos įsiveržia taip greitai ir natūraliai, kad nė nepajuntame, kaip jos tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Sunkoka net prisiminti, kaip gyvenome be interneto, kuris dabar yra ne tik didžiausias informacijos šaltinis, bet ir žmonių bendravimo priemonė, ypač nepamainoma tada, kai kas nors iš artimųjų išvyksta į kitą miestą ar šalį.
Zita Vasiliauskaitė. Agresyvumas mūsų aplinkoje
Agresyviu laikomas toks elgesys, kurio padariniai kitą asmenį sužeidžia, sužaloja fiziškai ar dvasiškai. Labai liūdna, jog šiuolaikiniame gyvenime tokio elgesio apraiškų tikrai netrūksta. Ypač tada, kai kito žmogaus agresyvumas paliečia mus, pradedame svarstyti: kodėl TAI egzistuoja ir kaip su TUO kovoti?
Zita Vasiliauskaitė. Emigracijos trauka ir rizika
Galima pabėgti nuo tėvynės, bet negalima pabėgti nuo savęs.
Zita Vasiliauskaitė. Kaip bandoma vedžioti mus už nosies
Yra žmonių, kurie taip lengvai nesiduoda vedžiojami už nosies. Vartotojiška propaganda nevisagalė.
Zita Vasiliauskaitė. Tobulybės siekimas ar asmens laimė?
Perfekcionizmu tikrai reikėtų ne girtis, bet susirūpinti juo kaip psichologine problema.
Zita Vasiliauskaitė. Pinigai – žmogui ar žmogus – pinigams?
Visame pasaulyje labai populiarios įvairios savišvietai skirtos knygos, ypač tos, kuriose sėkmė siejama su turtingumu, materialine gerove ir nepriklausomybe.
Zita Vasiliauskaitė. Tėtis irgi... laukiasi
Šiandien jau nestebina, kiek daug įvairiausių grupių gali lankyti žmonės. Labiausiai paplitusios iš jų – maldos ir savitarpio pagalbos grupės. Jose ne tik dalijamasi patirtimi, bet ir gaunamas specialistų palaikymas bei parama.
Zita Vasiliauskaitė.Nebūties baimė

Mirties baimė - labai žmogiškas reiškinys, susijęs su būties formos pasikeitimu.