Dienos nuotrauka

2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai. Lankytojams duris atvers daugybė dvarų. Keliautojai kviečiami į dvarus, jau gerai žinomus dėl savo kruopščios restauracijos, dėl įdomių veiklų.

Balandžio 18 d., nusileidus saulei, trys centriniai sostinės tiltai nušvito mėlyna spalva – taip simboliškai vilniečiai pasveikino žydų tautą su 70-osiomis Nepriklausomybės paskelbimo metinėmis.

Du Sirijos rudosios meškos jaunikliai žaidžia Šveicarijos Serviono zzologijos sode. Jaunikliai zoologijos sode gimė sausio 19 dieną.

Popiežius taip pat yra ir Romos vyskupas, tad popiežiui vizitai į parapijas yra tokia pati kasdienybės dalis, kaip ir kiekivenam vyskupui.

Bernardinų sodo istorija – Lietuvos literatūros ir meno archyvo nuotraukose.

Ugnies medžiotoja save vadinanti klaipėdietė aktorė Marija Žemaitytė, pažindindamasi su ugnies tradicijomis pasaulyje, keliauja toliau. Dar viena jos stotelė – Afrika, Gvinėja Bisau.

Paryžiaus Orsė muziejuje savaitės pradžioje atidaryta paroda „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmas“.

Autizmas niekada netaps nelaime tol, kol greta turėsime gerų žmonių, pagalbą ir supratingumą siūlančių rankų.

Žvalgydamiesi po Lietuvos literatūros ir meno archyvą radome senas Vilniaus nuotraukas. Neįtikėtina, kaip neatpažįstamai pasikeitė šis miestas.

Jau penkiasdešimtą kartą Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai, dėstytojai ir alumnai švenčia fiziko dieną – FIDI.

Sekmadienį viso pasaulio stačiatikiai švenčia Kristaus prisikėlimą. Dalijamės šv. Velykų vaizdais iš Moldovos, Graikijos, Turkijos, Bosnijos, Maskvos.

Vokiečiai jau džiaugiasi tvirtai į šalį atėjusiu pavasariu ir į savo lizdais jau sugrįžusiais gandrais. Fotografas Ronaldas Wittekas įamžino baltuosius gandrus saulėlydyje.

Pasak O. Koršunovo, jam po 15 metų grįžti į Avinjoną yra tas pat, kas krepšininkui vėl grįžti į geriausią NBA klubą: „Atsakomybė didžiulė. Juk žiūrovai ten – teatro gurmanai, atvažiavę iš viso pasaulio.“

Vokietė paštininkė Andrea Bunar laiškus savo klientams Šprėvaldo regione pristato neįprastu būdu – atplukdo juos valtimi.

Lygiai prieš pusę amžiaus nužudytas kovotojas už juodaodžių pilietines teises, Nobelio taikos premijos laureatas Martinas Lutheris Kingas jaunesnysis.

Prieš 13 metų vakar, t. y. 2005 metų balandžio 2 dieną, mirė popiežius Jonas Paulius II.

Popiežius Pranciškus iškilmingose Velyknakčio šv. Mišiose Šv. Petro bazilikoje Vatikane.

Bernardinai.tv operatoriaus Gedimino Šulco fotoreportaže – pavasarį bundantis Bernardinų sodas.

Naujas stebuklas Švėkšnoje – ant Velykų medžio šalia Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios pakibo 16 140 kiaušinių!

Kovo 4-ąją Šv. Jono broliai šventė 25-erių metų veiklos Lietuvoje sukaktį drauge su kardinolu Audriu Juozu Bačkiu.

Jau balandžio 28–29 dienomis vilniečiai ir sostinės svečiai turės galimybę visiškai nemokamai iš vidaus patyrinėti net 62 skirtingų stilių ir laikmečių Vilniaus pastatus, kurie paprastai yra sunkiai prieinami visuomenei.

2018 m. kovo 26 d. vyko akcija, skirta atkreipti dėmesį į visame pasaulyje persekiojamus krikščionis. Raudona šviesa buvo nušvisti pastatai ir paminklai Vilniuje ir Kaune

Norint įamžinti retus gyvūnus kartais tenka laukti ne mėnesius, o kelerius metus.

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje bus rodomas restauruotas Ewaldo André Dupontʼo filmas „Senasis įstatymas“ (1923 m.), laikomas reikšmingu istoriniu vokiečių ir žydų kino kūriniu.

Trečiasis XX amžiaus dešimtmetis. Daugybė lietuvių kraunasi lagaminus ir traukia į Vokietiją, iš kurios uostų leisis į kelionę per Atlanto vandenyną. Tam, kad pabėgtų nuo persekiojimo, nuo nedarbo ar tiesiog vedami noro gyventi geriau.

Socialiniuose tinkluose dalinamasi nuotraukomis su skirtingų spalvų kojinėmis ir grotažyme #RockTheSocks.

Kasmet kovo 15–19 dienomis Ispanijoje vyksta tradicinės Šv. Juozapo dailidės festivalis, kuris baigiasi 19-osios vidurnaktį Cremà ritualu.

„Kino pavasaris“ tęsia tradiciją ir kviečia senjorus į jiems skirtus seansus „Skalvijos“ kino centre.

Kovo 16 d. Lvove, Marijos Zankoveckos nacionaliniame dramos teatre, žiūrovai turės galimybę išvysti vieną geriausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklių – Aleksandro Puškino „Borisą Godunovą“.

Nėra doktrinos Katalikų Bažnyčioje, kuri reikalautų naujai išrinkto popiežiaus po inauguracijos pasivadinti nauju vardu. Tai tradicija, kuri prasidėjo VI a.

Prieš penkerius metus, antrosios konklavos dienos vėlų vakarą išvydome iš Siksto koplyčios kamino pasirodžiusius baltus dūmus, paskelbusius, kad turime naują popiežių.

Kovo 10 dieną Panevėžyje rinkosi vienuoliai ir vienuolės iš visos Lietuvos.

Kovo 11-ąją Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimą. Dalinamės šventinių iškilmių ir renginių akimirkomis.

Penktadienio vakarą Vilniaus rotušėje skleidėsi šimtamečių tradicijų lobynas – pristatytos pirmosios dešimt į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašytos vertybės ir įteikti sertifikatai jų saugotojams.

Lietuvos autorius vienijanti asociacija LATGA neseniai sulaukė netikėtos autorinės dovanos – asociacijos būstinėje apsilankęs dailininkas Stasys Eidrigevičius ant sienos nupiešė šmaikštų piešinį.

Tarp Gedimino prospekto 7 ir 9 pastatų esanti gatvė ilgus dešimtmečius buvo bevardė, tačiau išlikę kartografiniai dokumentai ir žemėlapiai byloja, kad XIX amžiaus pabaigoje ir iki 1930 metų ši gatvė vadinosi šv. Jurgio vardu.

Kūrybinių ir socialinių projektų autorė, fotomenininkė Rasa Dautartaitė, prieš dvejus metus išgirdusi savo diagnozę – nerimo sutrikimas, nusprendė netylėti, o dalintis patirtimi, kad galėtų padėti kitiems išgyventi.

Praėjusią savaitę keli šimtai boliviečių dalyvavo procesijoje šalies vakaruose esančiame Oruro mieste. Jie ėjo gatvėmis, rankose nešdami gerbiamą Marijos atvaizdą, kurį mėnesio pradžioje vietinė meninkė panaudojo savo kūrinyje.

Po pavasariško gruodžio ir sausio, kai termometro stulpelis buvo šoktelėjęs net iki 15 laipsnių šilumos, vasario antrojoje pusėje Zagrebą užklupo tikra žiema.

Su maestro Virgilijaus Noreikos netekimu, netenkame ir vienos didžiausių Lietuvos operos epochų, sako jo mokiniai.

Ugnies medžiotoja save vadinanti Marija, keliaujanti po skirtingus kraštus, tęsia pasakojimus apie ugnies tradicijas. Šįkart ji atkeliavo į Singapūrą.

Gavėnios laikotarpiu bažnyčiose nusidriekia eilės prie klausyklų. Tačiau nemažai žmonių laikosi atokiai nuo išpažinties: bijo, nemato jos prasmės, nesupranta.

Kovo 2, 3 ir 10 dienomis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ premjera. Premjeros režisierius – Oskaras Koršunovas.

Kauno požeminę perėją papuošė pirma ir vienintelė Kaune, o galbūt ir visoje Lietuvoje, meninė instaliacija, kurios dizainas sukurtas kompiuteriu.