Kultūra

Filmas „Geras laikas“ į ekranus grąžina sunkiai atpažįstamą R. Pattinsoną

Nepamirštama patirtis. Grynas kino malonumas. Stiliaus viršūnė. Triumfas. Tokiais epitetais kritikai apipylė filmą „Geras laikas“ su amerikiečių aktoriumi Robertu Pattinsonu. Jau rytoj – „Kine po žvaigždėmis“.

Tris rugsėjo savaitgalius – LNDT teatriniai turai Vingio parke

Lietuvos nacionalinis dramos teatras žiūrovus kviečia į naujo pobūdžio teatrinį renginį – individualius teatrinius turus po atviru dangumi, kurių metu kiekvienas žiūrovas leisis į kelionę su aktoriumi, pasakojančiu savo personažo istoriją.

Netekome Teatro žmogaus – Valentino Tudorakės

Rugpjūčio 19 dieną mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro scenografas Valentinas Tudorakė, teatro Pastatymų daliai vadovavęs dvidešimt šešerius metus.

Rugpjūčio 21-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį pirmadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Saulės Jurkynienės parodoje – netikėtų formų knygų įrišimai

Savo kūryboje S. Jurkynienė remiasi Estijos meninės odos, taip pat knygrišystės tradicijomis, kurias ji įvardija pagarba mokymui ir meistrystei, taip pat atvirumu naujoms srovėms ir technikoms.

VU Gyvybės mokslų centre – žvilgsnis į penkias Baltijos šalių mokslininkes
VU naujienos

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre atidaroma programos „Mokslo moterims“ fotografijų paroda. Joje pristatomos penkios šių metų laureatės, tarp kurių – ir VU Gyvybės mokslų centro Biomokslų institute dirbanti dr. Urtė Neniškytė.

A. Giniotis apie „Keistuolių teatro“ pradžią: buvome gyvi šlove

Aktorius ir režisierius A. Giniotis sako, kad jo profesija gera tuo, kad kas sykį galima pradėti iš naujo. Turėdamas naują medžiagą ar idėją jautiesi lyg ką tik gimęs. Teatras tuo ir unikalus.

W. Faulknerio „Absalomai, Absalomai!“: knyga, kurios skaitymą galima palyginti su kopimu į Everestą1

Williamo Faulknerio romanas „Absalomai, Absalomai!“ išsiskiria sudėtingos sandaros sakiniais, keistoku pasakojimo būdu. Čia galima rasti ir vieną ilgiausių sakinių anglų literatūroje.

„Mėnuo Juodaragis“ – festivalis, užaugęs su savo auditorija

Paskutinį vasaros savaitgalį tradiciškai rengiamas savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“. Šįmet – jau dvidešimtas.

Rugpjūčio 20-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį sekmadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Netekome Teatro žmogaus – Valentino Tudorakės

Vilniaus mažasis teatras pranešė apie Valentino Tudorakės mirtį.

Aktorė Ilona Balsytė: „Kai viskas pasakyta tiesiai – neįdomu“

Šeštadienis – paskutinė bardų festivalio diena, žadanti ne mažiau staigmenų ir netikėtų susitikimų po purpuriniu Anykščių dangumi.

Šventojoje minima Pasaulinė švyturių diena
bns

Šeštadienį, Pasaulinę švyturių dieną, bus minimas Šventosios švyturio 70 metų jubiliejus.

Rugpjūčio 19-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį šeštadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Stebint vyrišką nepudruotą gyvenimą

Regimanto Dimos knygos „Gyvenimo stebėtojo memuarai“ recenzija. Nežinomi arba primiršti dalykai apie sovietmetį ar pirmųjų nepriklausomybės metų laukinį kapitalizmą – linksmai, nuoširdžiai ir asmeniškai.

Vienijanti sąžinės galia

Šiais metais lietuviškai išleista italų žurnalisto Giovannino Guareschio knyga „Don Kamilis. Mažasis pasaulis“ Apie ją ir ekranizacijas pasakoja kino kritikas.

Gediminas Šiaulys: geras animatorius yra geras stebėtojas

Pokalbyje su animatoriumi Gediminu Šiauliu – apie iliustracijų reikšmę literatūroje, animacijos perspektyvas Lietuvoje, kiną, ateities planus teatro scenoje ir šviesą, sujungiančią šiuos bei kitus menininkui svarbius dalykus.

Lietuviams pristatomas Kanuose ovacijų sulaukęs Š. Barto filmas „Šerkšnas“
lrt

Penktadienio vakarą vyks trečias filmo „Šerkšnas“ premjeros seansas Lietuvos auditorijai.

Viktoras Diawara apie vinilo plokštelių madą3

„Man tokia muzika yra daug arčiau paties žmogaus“, – vinilo plokštelių muzikos ypatumą atskleidžia muzikantas Viktoras Diawara. Šį savaitgalį Vilniuje – Tarptautinės vinilo dienos 2017 renginys.

Dirbtuvės, festivalis ir propaganda – „Dramokratija“ kviečia registruotis

Jau ketvirtus metus „Dramokratija“ organizatoriai ir iniciatoriai, kurių pagrindą sudaro LMTA kino dramaturgijos absolventai, laiką skaičiuoja nuo ir iki festivalio pradžios.

Bardų sostinėje Anykščiuose nusileido „Purpurinis vakaras“

Vakar Anykščių Vyskupo skvere suskambę gitarų akordai paskelbė Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ pradžią.

60-asis „Lėlės“ teatro sezonas – koks jis bus?

60-ąjį sezoną „Lėlė“ skiria atsinaujimui. Kūrybinėje programoje numatyti jaunosios kartos teatro menininkų debiutai, o naujų meninių vėjų fone prasideda renovacijos darbai, skirti Didžiajai scenai, jos techninei įrangai atnaujinti.

Atidaryta B. Buračo paroda, kurios akcentas – tautinis kostiumas
lrt

Nacionaliniame Čiurlionio dailės muziejuje Kaune atidaryta 120-osioms Balio Buračo gimimo metinės skirta paroda „Tuojau fotografuoju. Balys Buračas“.

Rugpjūčio 18-osios kultūros renginiai 1
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį penktadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Leidėja Aira Niauronytė apie mirusią „autoriaus mirtį“1
Jurga Tumasonytė - Kamane.lt

„Turime savo kryptį, savo autorius. Manau, „Kitos knygos“ dabar yra kaip tam tikras kokybės ženklas: leidžiame ne tik tai, ką perka, bet ir tai, kas yra įdomu, aktualu, vertinga“, – sako šios leidyklos redaktorė A. Niauronytė.

Filmas „Oriented“: orientalizmas, kalba, seksualinė orientacija5

Dokumentinio filmo „Oriented“ recenzija. Šioje juostoje slypi gerokai daugiau nei vien homoseksualų lygių teisių klausimas – filmas prisotintas politiškumo ir savirefleksijos. Tai bandymas atrasti savąjį identitetą.

Prancūzų šiuolaikinio meno maištininkė Sophie Calle – šių metų Kauno bienalėje

Jau keturis dešimtmečius prancūzų menininkė Sophie Calle drebina šiuolaikinio meno pasaulį viena už kitą beprotiškesnėmis idėjomis, savo darbuose derindama fotografiją, tekstą, instaliacijos meną.

Lietuviškoji „Oskaro“ komisija pradeda atranką – kuris filmas taps pretendentu?

Prasideda kasmetinė atranka išrinkti Lietuvos pretendentą „Oskarams“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

„Dūzgiantis prospektas“: nuo rekordinio stilingiausių prekės ženklų sambūrio iki originaliausių menininkų

Rugsėjo 1–3 d. į Vilniaus miesto širdį – Gedimino prospektą – grįžta jau tradicija tapęs festivalio „Sostinės dienos“ pramogų epicentras „Dūzgiantis prospektas“.

Startuoja 10-asis nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ 1
lrt

Rugpjūčio 17–19 dienomis Anykščiuose vyks jau dešimtasis festivalis „Purpurinis vakaras“. Ką jo organizatoriai žada šiemet?

Rugpjūčio 17-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį ketvirtadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Kūrybinės industrijos, kūryba ir kūrybingumas: ar įmanomas jų susitikimas?

Ar kūrybinės industrijos, siejamos su gamyba bei komercijai ir pelnui skirtiems tikslams, gali būti tapatinamos su kūryba ir kūrybingumu? O gal tai – visiškai skirtingos, jokių sąsajų neturinčios ir niekaip nesusiliečiančios sritys?

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis: kasdienio gyvenimo filosofija

Pagrindinėje Vilniaus dokumentinių filmų festivalio programoje – pažintys su minties ir formos originalumu pasižymėjusiais filmais bei jų kūrėjais.

Stasys Domarkas: mano misija – visą muzikinę patirtį paskirti jaunajai kartai

„Šiandien stengiuosi padaryti viską, ką galiu, visą savo muzikinę patirtį paskirti jaunajai kartai – tokia mano pabaigos misija“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas, dirigentas S. Domarkas.

Kaip skaityti pasakas vaikams, kad jos būtų naudingos

Pasakos ir skubėjimas – nesuderinami dalykai. Šiandien visi skubame, ir kai skaitome knygas, ne laviname protą, o vartojame informaciją, tikina leidyklos „Nieko rimto“ vadovas A. Vereckis.

Vargonų muzikos gerbėjus kviečia į renginius
lrt

Rugpjūčio 20 d., sekmadienį, nuo pat ankstyvo ryto gaus Lietuvos istoriniai vargonai.

Dainius Gavenonis: norėčiau pažvelgti į Mačernį kitaip29

„Jauni būdami visi norime būti mačerniais ar viktorais cojais, kad gyvenimas būtų trumpas ir ryškus“, – sako aktorius D. Gavenonis. Pokalbyje su juo – apie grįžimą po 20 metų prie Mačernio, apie poeziją ir apie tylą.

Rolandas Kazlas: „Jeigu negyvensi su poezija, teks gyventi su buhalterija“1

„Nuo scenos mėgini kalbėti ne tik žiūrovui, bet ir sau. Ir visada atsiras, kurie supras, apie ką kalbi. Jei bandysi įsiteikti daugumai, gali nueiti paviršiais“, – sako R. Kazlas.

R. Maskoliūnas: šiuolaikiniai serialai neretai pranoksta kino filmus

Serialus kuria žymūs kino režisieriai, todėl jie neretai pranoksta kino filmus, sako R. Maskoliūnas. Jis rekomenduoja nuo rudens laiką planuoti taip, kad gyvenimas netrukdytų žiūrėti serialų per LRT TELEVIZIJĄ.

Rugpjūčio 15-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį antradienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

„Naujosios teatro realybės“ prizo laureatas – tardymuose

Kirilas Serebrenikovas šiuo metu kovoja su įvairiais suvaržymais Rusijoje, o jo spektaklis pagal lietuvių autoriaus Mariaus Ivaškevičiaus pjesę „Artimas miestas“ rudenį bus pristatytas ir Lietuvoje.

Rugpjūčio 14-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį pirmadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Apie žmogų, laisvę, prigimtinę nuodėmę ir prisukamą apelsiną82

„Jei būčiau JAV prezidentas, nedelsdamas įvesčiau visišką kino filmų, pjesių, knygų ir muzikos draudimą“, – ironizuodamas rašė „Prisukamo apelsino“ autorius Anthony Burgessas.

A. Burgess: mano romanų nuostatos – iš viduramžiškos katalikybės

1973 m. „The Paris Review“ spausdinto pokalbio su britų rašytoju Anthony Burgessu ištraukos. 

Hannah Kent knygos „Gerieji žmonės“ ištrauka1

Ištrauka iš Hannah Kent knygos „Gerieji žmonės“. Tai tikrais faktais paremtas pasakojimas, kuriame atsiveria paslaptinga, kartais baugi ir nepažini, bet traukianti kaip magnetas XIX a. pradžios Airijos panorama.

Kitokia „Karmen“

Palangoje pristatytas choreografės Aušros Krasauskaitės šokio spektaklis „Karmen“ pagal Georges'o Bizet ir Rodiono Ščedrino „Karmen siuitą“.

Ruošiamasi tvarkyti prezidento A. Smetonos dvaro parką
bns

Ruošiamasi tvarkyti Ukmergės rajone esančio Užugirio dvaro, dar žinomo kaip prezidento Antano Smetonos dvaras, parką.

Prasideda konkursas „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ įvaizdžiui sukurti
bns

Skelbiamas konkursas „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ logotipui ir vizualiniam identitetui sukurti.

Rugpjūčio 13-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį sekmadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Vilniaus sporto rūmus pritaikyti kongresų centrui tikimasi iki 2021-ųjų
bns

Dėl teisėsaugos tyrimų įstrigus viešųjų pirkimų procedūroms, vyriausybė vėlina Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos terminus.