Kinas ir TV | Kultūra

M. Survilos „Sengirė“ tapo didžiausio JAV dokumentinių filmų festivalio dalimi

Režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinė poema „Sengirė“ jau aplankė daugiau kaip 20 pasaulio valstybių garsindama Lietuvos vardą.

„Scanorama“ keliasi į Kauną

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ persikėlė į Kauną, kur pristato įsimintiną programą, sulaukusią didelio žiūrovų susidomėjimo sostinėje.

JAV žiniasklaida išskiria Arūno Matelio filmą kaip ypatingą reiškinį

Konkurencija siekiant „Oskaro“ itin didelė. JAV žiniasklaida išskiria A. Matelio filmą kaip ypatingą reiškinį – daugiau nei po 12 metų JAV režisierių gildijos laureatas į Ameriką grįžta su nauju filmu.

Gera naujiena kino gurmanams – sostinėje duris atvėrė nauja kino salė „Kino Deli“

Filmus žiūrėti kviečia nauja kino salė „Kino Deli“, kurioje galima mėgautis ne tik rinktiniais filmais, bet ir gurmaniškais užkandžiais.

Astridos Lindgren kelias iki pasaulinio garso rašytojos šlovės

Ne tik suaugusieji, bet ir vaikai stebisi, kaip pasaulinio garso rašytoja Astrida Lindgren – tokia pagyvenusi moteris – sugeba taip gerai suprasti vaikus.

„Scanorama“ įsibėgėja: ko nepraleisti antrąją festivalio savaitę

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ svarbiausi šios savaitės programos akcentai.

Leipcige įvyko dokumentinio filmo „Animus Animalis“ pasaulinė premjera

Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje įvyko lietuvės režisierės Aistės Žegulytės ilgametražio dokumentinio filmo premjera. 

„Kodėl mes laisvės prašome? Argi laisvi taip elgiasi?“

Nesant kritinio požiūrio iš žiūrovų pusės, koks nors režisierius sieks tokio meninio paveikumo, kad sukurs pornografinį filmą, kurio scenos vyks tremtinių vagone. 

A. Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pretenduoja ir į „Oskarų“ dokumentikos kategoriją

A. Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ sėkmingai perėjo „Oskarų“ kvalifikaciją ir toliau varžysis dėl geriausio dokumentinio filmo nominacijos.

„Kultmisijos“: ar Lietuvos kultūra pastebima pasaulio žemėlapyje?

Kiek Lietuvoje turime menininkų, kurių kūryba domina ir platesnį pasaulį? Kokia Lietuvos kultūra atrodo svetimšaliams?

„Šaltasis karas“ – naujas P. Pawlikowskio filmas

Juosta jau apdovanota už geriausią režisūrą 71-ajame tarptautiniame Kanų kino festivalyje ir „Auksiniais liūtais“ 43-ajame Gdynės vaidybinių filmų festivalyje.

„Tarp pilkų debesų“ – žinia pasauliui
Renata Šerelytė - Draugas

R. Šerelytė apie filmą „Tarp pilkų debesų“: „Žmonės, kurie patyrė tremtį, šį filmą žiūrėdami, tikrai verkė. O kas daugiau? Dėl istorinio autentiškumo kyla pagrįstų abejonių, ir šio filmo kino kalbos priemonės tai akivaizdžiai liudija.“

„Scanorama“ pristatė 16-ąjį sezoną

„Scanorama“ kerta visą Europą, supažindindama su ryškiausiais jos filmais. Šiemet kruopščiai atrinkti ir sugrupuoti filmai iš 34 šalių išsirikiavo 12-oje tradicinių „Scanoramos“ programų.

„Kultmisijos“. Ką apie mūsų kultūrą pasako maistas?

Kodėl maistas yra daugiau nei priemonė išgyventi? Maistas veikia kaip ritualas. Socializacijos forma. Bendravimo papildas. Maistas leido gimti kultūrai kaip reiškiniui.

„Tarp pilkų debesų“. Niekur, apie nieką, neaišku kam

Visas filmas kelia vien skeptiškus klausimus. Vienas atsakymų, kodėl „Tarp pilkų debesų“ yra toks nesulipęs kūrinys, yra pasakojimo sutelkimas į nieko nepasakančius apibendrinimus, o ne veikėjus.

Lietuvių kino naujienose „Scanoramoje“ – Audriaus Stonio „Laiko tiltų“ premjera

Europos šalių kino forume „Scanorama“ tradiciškai bus pristatyti naujausi lietuvių kino darbai. Ryškiausias šios programos akcentas – naujausia Audriaus Stonio juosta „Laiko tiltai“.

Sagučių meteorologija: tarp pilkų debesų – dar pilkesni debesys

Problema – ne vien sagutės. Problema – gerai žinomų istorinių faktų ir terminų iškraipymas bei supainiojimas.

„Kultmisijos“: ar geras menas visada kyla iš traumos?

Ar geram menui gimti visada reikalinga trauma? Kokią įtaką vaikystėje patirtos traumos daro mūsų gyvenimui? Kaip traumos veikia mūsų kultūrą?

Tikra istorija apie šių dienų vergę

Pokalbyje filmo „Įkalinta moteris“ režisierė pasakoja apie iš labai arti dokumentuotą nusikaltimą žmogiškumui, norėdama parodyti pasauliui, kas dedasi už uždarų kaimynų durų.

Trys Lenkų kino festivalio filmai
XFM Radijas

Vilniuje ir Kaune jau baigiasi, o Mažeikiuose, Šalčininkuose ir Ukmergėje dar iki spalio 14 dienos vyks 18-asis lenkų kino festivalis „100 % kino – 100 % laisvės“.

Holivudiškai lietuviško „Tarp pilkų debesų“ kūrėjai: žmonės norės šį filmą pamatyti dėl savo istorijos

Kino ekranus pasiekė pirmosios režisieriaus M. Markevičiaus filmo „Tarp pilkų debesų“ pagal R. Šepetys romaną išankstinės premjeros. Tarptautinė filmo kūrėjų komanda pasakoja apie pusšeštų metų trukusį darbą.

Filmų festivalis „Jūs – mūsų širdyse“

Filmų festivalio „Jūs – mūsų širdyse“ vaizdo juostose įamžinti autentiški Lietuvos partizanų ir tremtinių prisiminimai, atminimas perteikiamas ateities kartoms.

Trumpos Vilniaus dokumentinių filmų festivalio recenzijos
Ramūnas Aušrotas - XFM Radijas

Ramūnas Aušrotas apžvelgia šiųmečio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio programą.

„Kultmisijos“: ar viskas, kas už didmiesčio slenksčio – provincialu?

Ko reikia, kad mažosios kultūros formos gyvuotų? Kaip užtikrinti, kad jas kuriantys žmonės turėtų laisvę eksperimentuoti, ieškoti ir dalintis savo atradimais? Apie tai – dokumentinėje kultūros apybraižoje „Kultmisijos“.

Lenkų kino festivalis: šimtas procentų kino – šimtas procentų laisvės
XFM Radijas

XFM radijo stoties diskusinėje laidoje apie kiną „Kitas kadras“ svečiavosi Lenkų kino festivalio koordinatorė Odeta Venckavičienė.

„Scanoramoje“ – Ingmaro Bergmano retrospektyva ir naujausia dokumentika

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ mini 100-ąsias švedų režisieriaus Ingmaro Bergmano gimimo metines ir rengia jam dedikuotą programą.

„Scanoramoje“ – modernus šiaurietiškas retro

16-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ rengia specialią programą „Šiaurės retro“, kurioje pristatys pirmuosiuose festivaliuose išskirtinio žiūrovų ir kritikų dėmesio sulaukusius Šiaurės šalių režisierių filmus.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis keliasi į Kauną ir Ukmergę

Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis atkeliauja į kitus miestus – Kauną ir Ukmergę.

Istorinis filmas Lietuvoje – apie ką norime kalbėti?
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

Kokią funkciją turi atlikti istorinis filmas? Kai kalbame apie istorinį filmą, kalbame apie šiuos laikus, šių laikų mentalitetą ir vertybes.

18-asis Lenkų kino festivalis – su šūkiu „100 % kino – 100 % laisvės“

Spalio 2–14 dienomis penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose, Šalčininkuose ir Ukmergėje – vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas Lenkų kino festivalis.

Filme „Priimtinos nuodėmės“ – vaikystėje seksualinę prievartą patyrusių vyrų išpažintys

Pokalbis su dokumentinio filmo apie ultraortodoksų hasidų bendruomenę Izraelyje kūrėja Shira Clara Winther. 

Režisierė G. Beinoriūtė apie „Kvėpavimą į marmurą“: „Kai perskaičiau Sintijos romaną, įvyko trumpasis jungimas“

Jurgitos Jačėnaitės pokalbis su režisiere Giedre Beinoriūte apie naująjį jos filmą „Kvėpavimas į marmurą“, sukurtą pagal to paties pavadinimo Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną.

Mylėti nepažinusį meilės

Filmas „Baltoji mama“ Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – apie šeimos dramą, motiniškos meilės kainą ir broliškos meilės paribius.

Baigtas filmuoti debiutinis režisieriaus Tomo Smulkio filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“

Filmo istorijos centre – trys Vilniaus miesto gyventojai, vienu ir tuo pat metu atsidūrę lemtingų asmeninių sprendimų akivaizdoje. Planuojama, kad Lietuvos kino teatrus T. Smulkio pasieks 2020 m. pradžioje.

Pristatytas užsienio festivaliuose įvertintas G. Beinoriūtės „Kvėpavimas į marmurą“

Vilniuje įvyko kino filmo „Kvėpavimas į marmurą“ premjera. Filmą režisierė Giedrė Beinoriūtė skyrė mirusiam filmo operatoriui Audriui Kemežiui.

Žmogus, kamera ir atšiaurusis Everestas

Filmas „4 metai per 10 minučių“, kuris bus parodytas Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – apie kovą ir pergalę, kurios vienintelė liudininkė – mėgėjiška kamera.

Garsiausia scena duše grįžta į didįjį ekraną

Per pastarąjį mėnesį Lietuvos žiūrovai turėjo išskirtinę progą kine išvysti net tris Alfredo Hitchcocko filmus, o pažintį su „saspenso“ meistro kūryba rugsėjo 26 d. vainikuos siaubo trilerio „Psichopatas“ seansai.

Atidarytas 15-asis Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Ketvirtadienio vakarą „Skalvijos” kino centre rinkosi dokumentinio kino mėgėjai – čia prasidėjo tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis.

„Jaunasis popiežius“ – sekuliarus žvilgsnis į šventumą

Viena iš serialo sėkmės priežasčių yra bažnytinis stilius, kurio nepamatysi niekur kitur. Jame rodoma Bažnyčia išlaikiusi tradicines  įvaizdžio formas, klasikinį aprangos kodą.

Aktorius Sigitas Šidlauskas: „Kine – daug pirmų kartų“

„Jau žinau, kas yra rutina teatre, o kine – dar daug pirmų kartų“, – nuoširdžiai sako aktorius, kurio vaidmenį Giedrės Beinoriūtės vaidybiniame filme „Kvėpavimas į marmurą“ jau kitą savaitę galėsite įvertinti ir jūs.

Laila iš Afganistano – paskutinė viltis atstumtiesiems

Laila, nepaisydama skeptiškų aplinkinių reakcijų ir rimtų sunkumų, visą savo energiją skiria padėti žmonėms išsivaduoti iš priklausomybių bei išvengti ankstyvos mirties.

Iš Bergmano žaidimų aikštelės

Pokalbis į į Lietuvą atvykstančiu švedų režisieriaus Ingmaro Bergmano bendražygiu – kino kritiku ir kūrėju S. Björkmanu.

„Kvėpavimą į marmurą“ parašiusi L. S. Černiauskaitė: „Skaityti knygą ir žiūrėti filmą – du skirtingi dalykai“

Man bus įdomu pamatyti, kas kine suprasta ir perteikta kitaip“, – sako knygos „Kvėpavimas į marmurą“ autorė prieš pasirodant to paties pavadinimo G. Beinoriūtės filmui.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – P. Liechti dedikacijos gyviesiems

Rugsėjo 20 d. „Skalvijos“ kino centre atidaromas 15-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Šventiniame seanse bus parodytas šveicarų kino dokumentininko Peterio Liechti filmas.

Dokumentinių filmų festivalis kviečia išgirsti vaikus

„Sudarydami dokumentinių filmų programą vaikams stengiamės, kad filmai būtų įdomūs abiem kartoms – ir tėvams, ir vaikams“, – teigia 15-ojo Vilniaus dokumentinių filmų festivalio rengėjai.

Informaciniai karai ir aktyvizmas – pagrindinės festivalio „Nepatogus kinas“ programos temos

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ skelbia programą, kuri sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius socialinius, politinius ir aplinkosaugos reiškinius.

„Kvėpavimu į marmurą“ prasidės retrospektyva operatoriui Audriui Kemežiui atminti

„Kiną kuria žmonės, ne kameros“, – yra pasakęs žymus Lietuvos operatorius Audrius Kemežys. Tarptautinis Kauno kino festivalis pristato retrospektyvinę filmų programą šiam ypatingam menininkui ir žmogui atminti.

Giedrės Beinoriūtės filmas keliauja į prestižinius Pietų Korėjos ir Izraelio kino festivalius

„Filmo „Kvėpavimas į marmurą“ kūrėjams šis kvietimas yra reikšmingas įvertinimas, kuris, palankiai susiklosčius aplinkybėms, gali filmui atverti duris į kitas Azijos šalis“, – sako kino kritikas Edvinas Pukšta.

„Baltijos bangos“ atgarsiai pasieks ir kino gerbėjus Vilniuje

„Baltijos bangos“ atgarsiai“ – taip vadinasi ciklas filmų, kurie nuo rugsėjo 13 d. septynis ketvirtadienius bus rodomi bendruomenei ir kino žmonėms sąjungoje nuolat veikiančiame Kino klube.