Kinas ir TV | Kultūra

„Baltijos banga“ prasidės nauju G. Beinoriūtės filmu „Kvėpavimas į marmurą“

Artėja „Baltijos banga“: nauji lietuviški filmai, pažintys su kaimynų kūryba, kiną lydinti paroda.

Prikelti iš mirusiųjų: kaip ankstyvasis kinas grįžta į ekranus

Istoriškai ir estetiškai vertingi kino kūriniai – svarbūs atminties krištolai, galintys akimirksniu nukelti žiūrovą į kitas epochas ir suprasti jose vykusius reiškinius.

Karlovi Varų festivalyje pristatytas Giedrės Beinoriūtės filmas „Kvėpavimas į marmurą“

Karlovi Varų festivalyje, konkursinėje East for the West“ programoje, pristatytas Giedrės Beinoriūtės filmas „Kvėpavimas į marmurą“ sukėlė diskusijas apie įsivaikinimą.

Pasirodė filmo „Tarp pilkų debesų“ anonsas, premjera kinuose – spalį

Filmo Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ motyvais kūrėjai pristato oficialų anonsą.

Kinematografiškas Ingmaro Bergmano gimtadienis

„Scanoramos“ meno vadovė Gražina Arlickaitė – apie skirtingus režisieriaus Ingmaro Bergmano režisūrinio portreto štrichus, stilistinę įvairovę ir aktoriaus skambesį.

Atsinaujino „Kino pavasario“ programos sudarytojų komanda

24-ajam festivaliui besiruošiantys „Kino pavasario“ organizatoriai praneša ir apie jų komandoje įvykusią kaitą – programą nuo šiol kuruos Mantė Valiūnaitė.

I. Bergmano šimtmečio paminėjimu prasideda Tarptautinis Kauno kino festivalio kino klubas

Tarptautinio Kauno kino festivalio kino klubas startuos dokumentinio filmo „Įsibrovus pas Bergmaną“ peržiūra.

Vasaros trečiadieniais Marijampolėje – nemokami garsiausių lietuvių filmų seansai

Marijampolės repertuare žiūrovų laukia nuo tokių legendinių juostų kaip „Velnio nuotaka“ ir „Skrydis per Atlantą“ iki žiūrovų pamėgto „Nematomo fronto“ ir tik šiemet pristatytos „Sengirės“.

Renovuotame kino teatre „Virinta“ Alantoje – lietuvių kino aukso fondas

Joninių savaitgalį Alantoje duris atvers renovuotas kino teatras „Virinta“.

„Kino po žvaigždėmis“ atidarymo dovana – nemokamas seansas Katedros aikštėje

„Kinas po žvaigždėmis“ skelbia devintojo sezono pradžią – liepos 31 d. Katedros aikštė virs didžiausia miesto kino sale po atviru dangumi.

Filmo „Izaokas“ kūrėjai: turime susitaikyti su savo tautos istorija

Filmo, aptariančio lietuvių, dalyvavusių holokauste, ir žydų santykius, kūrėjai teigia, kad kaip tauta pradėsime judėti į priekį tik tada, kai priimsime tamsiausios mūsų istorijos problemas.

Geriausias metų filmas sugrįžta į Lietuvos kino teatrus

Jau nuo birželio 22-osios Lietuvos žiūrovai turės dar vieną galimybę didžiuosiuose šalies ekranuose išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“.

Dovana kurtiesiems – galimybė pažinti lietuvišką kiną

Platforma, kurioje kaupiama didžioji lietuviško kino kolekcija, turi viziją, kuri suteiks galimybę nacionalinį kiną pažinti dar didesnei auditorijai.

Daugiausia „Sidabrinių gervių“ atiteko Eglės Vertelytės filmui „Stebuklas“

Nacionalinio kino apdovanojimuose Eglė Vertelytė pripažinta metų geriausia scenarijaus autore, režisiere, pelnė „Sidabrinę gervę“ už metų geriausią filmą.

„Sengirė“ toliau garsina Lietuvos vardą užsienyje

„Režisieriui nėra didesnio malonumo, kai dar prieš važiuojant į festivalį žinai, kad seansai bus pilni žiūrovų“, – apie Sidnėjaus kino festivalį kalba „Sengirės“ režisierius M. Survila.

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ transliacijos žiūrovų laukia daug muzikos ir meilės kinui

Birželio 13-osios vakarą visi besidomintieji Lietuvos kultūros gyvenimu kviečiami žiūrėti nacionalinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ tiesioginę transliaciją.

 
10 geriausiais pripažintų lietuvių filmų

Kokie gi tie per dešimtmetį 10 filmų, kurių kūrėjams buvo įteiktos metų geriausio filmo „Sidabrinės gervės“?

Nemokamos filmų peržiūros internetu visą birželį

Geros kino istorijos yra nepavaldžios laikui. Birželio savaitgalį vykęs lietuvių kino klasikos savaitgalis nesibaigia – žiūrovams dovanojama galimybė žiūrėti filmus visą mėnesį.

Toma Vaškevičiūtė: „Žiūrėdama į lietuvių kino legendas, matau, kad jų siela išliko tokia pat“

„Žiūrint į tokią ankstyvą jaunystę, tokią gražią, visada kyla dvejopi jausmai, bet kartu labai gera pamatyti, kas buvai, kas esi“, – kalba aktorė T. Vaškevičiūtė.

Išmaniojoje televizijoje – lietuviškai įgarsinti populiariausi „Kino pavasario“ filmai

Kadangi TV žiūrovai neturi įpročio skaityti titrų, „Kino pavasario“ rengėjai suteikia galimybę plačiai auditorijai skirtus filmus žiūrėti profesionaliai lietuviškai įgarsintus.

„Sidabrinėms gervėms“ nominuoti lietuviški filmai – „Skalvijos“ kino centre

Pamatykite svarbiausius praėjusių metų lietuviškus filmus kino ekrane.

„Sidabrinės gervės“ testas. Pasitikrinkite žinias apie lietuvišką kiną

Iki apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ liko dvi savaitės. Kad būtų įdomiau laukti ir sirgti už savo mėgstamus filmus bei jų autorius, sudarytas „Oskarų“ pavyzdžio įkvėptas testas.

Kas naujo istoriniame kine?
Antanas Terleckas - Naujasis židinys

Profesorius Alfredas Bumblauskas studentams vis primena savo teoriją, kaip derėtų gelbėti Lietuvos futbolą. Tereikia jį uždrausti ir tokiu būdu priversti persikelti į pogrindį, o pogrindis Lietuvoje visuomet klesti.

Pirmojo lietuvių kino klasikos savaitgalio seansai bus prieinami visiems pasaulio lietuviams

Birželio 1–3 d. vyks restauruotos lietuvių kino klasikos savaitgalis, kurio metu kino teatruose Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Varėnoje bus nemokamai parodyti populiariausi klasikiniai lietuviški filmai.

Režisierės Giedrės Beinoriūtės drama „Kvėpavimas į marmurą“ – Karlovi Varų kino festivalio konkursinėje programoje

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad tarptautinė filmo premjera įvyks Karlovi Varuose, A klasės festivalyje, kuris turi senas tradicijas“, – sako režisierė G. Beinoriūtė.

Naujo Audriaus Stonio filmo pasaulinė premjera – prestižiniame festivalyje

Naujausias A. Stonio dokumentinis filmas „Laiko tiltai“ pirmą kartą bus pristatytas A klasės Karlovy Varų kino festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje. Filmas kurtas kartu su Latvijos režisiere Kristine Briede.

Išdalinti Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolas 2018“

Šv. Kotrynos bažnyčioje ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje vykęs renginys skirtas įvertinti ryškiausius darbus sukūrusius kino operatorius, padėkoti kolegoms ir burti kino bendruomenę. 

Deimantui Narkevičiui – pagrindinis Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalio prizas

Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje gegužės 7 dieną pagrindinis 8000 eurų prizas įteiktas lietuvių menininkui Deimantui Narkevičiui už 3D videodarbą „Dėmės ir įbrėžimai“ (2017 m.).

2018 m. Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ vyks birželio 13 d.

„Sidabrinė gervė“ bus“, – patvirtino Lietuvių kino akademija. Ištikimybę ir ilgaamžiškumą simbolizuojančio paukščio statulėlėmis geriausieji šalies kino kūrėjai bus įvertinti birželio 13 dieną.

Kanų kino festivaliui artėjant: sėkmės numylėtiniai ir išvarytieji iš rojaus

„Bandau suvokti, kuo naujausi Kanai skirsis nuo buvusių. Kas yra šis didžiausias ir svarbiausias pasaulio kino forumas ir kodėl būtent jis taip tituluojamas?“ – svarsto „Scanoramos“ meno vadovė G. Arlickaitė.

Skelbiami Lietuvos kino operatorių apdovanojimų „Ąžuolas 2018“ nominantai

Lietuvos kino operatorių asociacija organizuoja apdovanojimus „Ąžuolas“, skirtus įvertinti kino operatorius. „Ąžuolo“ statulėtė bus įteikta už geriausią metų kino operatoriaus darbą, „Gilė“ – už geriausią metų jaunojo kino operatoriaus darbą.

„100 metų kartu“ žiūrovų akimis: ašaros, optimizmas ir juokas

Kino kritikės Santos Lingevičiūtės teigimu, herojai esame visi mes, kurie kuriame valstybę, o filmo „100 metų kartu“ herojai turi tokio optimizmo, kurio trūksta mums visiems, ypač dabartinėje visuomenėje.

Režisierius Audrius Stonys: M. K. Čiurlionis artimesnis neregių, o ne reginčiųjų pasauliui

Čiurlionio namų pokalbių-susitikimų ciklo su aukščiausiai įvertintais Lietuvos kūrėjais pirmasis svečias – režisierius Audrius Stonys.

Kino klasikos vakarai. Johno Cassaveteso autentiški modernaus amerikietiško gyvenimo atspindžiai

Režisierius J. Cassavetesas sugeba taip priartėti prie aktorių, kad jie ir fiziškai, ir emociškai lyg nuogi. Jis suteikdavo laisvę aktoriams savaip interpretuoti scenarijų. „Skalvijos“ kino centre – J. Cassaveteso filmas „Vyrai“.

Kroatų filmų dienos ir pažintis su šiuolaikiniu Kroatijos kinu

Vilniaus kino žiūrovai turės galimybę susipažinti su šiuolaikiniu Kroatijos kinu. Balandžio 19–22 d. „Skalvijos“ kino centre bus rengiamos Kroatų filmų dienos.

Kviečia į filmą apie Vilniaus fotografą Stanisławą Filibertą Fleury

Balandžio 23 d. Šiuolaikiniame meno centre ŠMC-CAC Vilniuje įvyks lenkų režisieriaus Andrzejaus Ciecierskio dokumentinio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ peržiūra, į kurią kviečia Lenkijos institutas Vilniuje ir Lenkijos televizija „TVP3 Gdańsk“.

„Kino pavasaryje“ gyvenimo yra daugiau?

Mintys po „Kino pavasario“. Apie ką būtų prasminga kalbėti: apie filmus ar apie tai, ką jie atvėrė, pajudino, kuo ir dėl ko sujaudino? Enrikos Striogaitės filmų apžvalga.

Mirė kino režisierius Milošas Formanas

Netektis kino pasaulyje. Eidamas 87-uosius metus mirė čekų kilmės režisierius Milošas Formanas, apdovanotas „Oskarais“ už filmus „Skrydis virš gegutės lizdo“ ir „Amadėjus“.

Režisierius Mindaugas Survila: „Sengirė“ tokia – tu duodi, ir kiekvienas joje ką nors sau atranda“

Režisierius M. Survila prisipažįsta filmuodamas „Sengirę“ suvokęs, koks žmogus yra ribotas: „Atrodo, koks talentingas jis gali būti – „pafotošopinti“, parašyti scenarijų, bet kai pamatai, kokia yra gamtos įvairovė, stebiesi: oho, kaip čia stebuklingai viskas.“

„Sengirės“ kūrybinė grupė pusę uždirbtų pinigų padovanos filmo herojams

Pusę sumos, surinktos už „Sengirės“ bilietus Lietuvoje, filmo kūrybinė komanda skirs kitam projektui – interaktyviai platformai, o likusią dalį – miškams pirkti.

Filmo „Tyli naktis“ režisierius P. Domalewskis: „Neturiu atsakymų, tik klausimus“

Su filmo režisieriumi P. Domalewskiu kalbėjomės apie jo kelią į kiną, vaizdajuosčių nuomos punktus, Disney’aus filmukus, humorą, demokratiją ir autoritarizmą filmavimo aikštelėje ir, savaime suprantama, „Tylią naktį“. 

Šalies kino teatrų žiūrovai labiau laukia lietuviško kino premjerų

Lietuvos kino teatrų žiūrovai labiausiai laukia lietuviško kino premjerų – net ir garsiausių užsienio filmų premjeriniai rodymai nusileidžia žiūrovų skaičiumi. Tai skelbia Lietuvos kino centro statistika.

Šiuolaikinį Baltijos šalių kiną Danijoje pristato festivalis „Baltic Frames“

Švenčiant Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, balandžio 6–9 d. vykstančiame Baltijos šalių kino festivalyje kino industrijos atstovams ir žiūrovams bus pristatyta šiuolaikiniam Baltijos šalių kinui skirta programa.

Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirti filmai – ko laukti?
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

Apie filmus, žyminčius reikšmingą Lietuvos mentalitetui datą – valstybės atkūrimo šimtmetį.

BLON festivalis: filmai, kurių neišvysite per televiziją ir kino teatruose

Šiaurės ir Baltijos šalių kūrybai daugiausia dėmesio skiriantis festivalis šiais metais programoje numato parodyti per 40 įvairaus žanro, kruopščiai atrinktų animacinių filmų, pakviesti į kūrybines dirbtuves, įdomias diskusijas.

Kinas iš palovių, arba Filmai našlaičiai

Nepriklausomybės pradžioje į naujas kino teritorijas su kino kameromis žengė jauni režisieriai Šarūnas Bartas, Audrius Stonys, Audrius Juzėnas, Arturas Jevdokimovas. Apie jų kurtą kiną.

„Kino pavasaryje“ paskelbti geriausi Lietuvos kino aktoriai ir festivalio filmai

„Kino pavasaris“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbti konkursinių programų laimėtojai, publikos simpatijų sulaukę filmai ir geriausi metų Lietuvos kino aktoriai.

Paskirstytas finansavimas kino sklaidai – nuo festivalių iki neįgaliesiems skirto kino

Lietuvos kino centras skyrė finansavimą 32 kino sklaidos Lietuvoje projektams, bendrai jiems paskirstyta suma siekia 311 500 eurų.

„Sengirės“ režisierius Mindaugas Survila: „Tris paras medyje laukiau pelėdžiukų šokio“

„Iš tiesų man skauda, kad Lietuvoje mažėja miškų, o su jais dingsta tie, kurie juose gyvena“, – sako filmo „Sengirė“ režisierius M. Survila.

Lietuviška „Sengirė“ savo neįprasta forma žavi tarptautinę auditoriją

Režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“ įtrauktas į didžiausio dokumentinio filmų festivalio Skandinavijos regione CPH:DOX programą.