Kinas ir TV | Kultūra

Vilniuje vyks Lietuvą išgarsinusio filmo „Pasipriešinimas“ peržiūra1

Birželio 21 d. 17.30 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) vyks Lietuvoje sukurto, istoriniais įvykiais paremto filmo „Pasipriešinimas“ peržiūra.

Viena laukiamiausių šių metų juostų – kino meistro Ch. Nolano drama „Diunkerkas“

Legendinio Christopherio Nolano režisuota istorinė veiksmo drama „Diunkerkas“ – ir prasminga istorija, ir nepakartojamas kino reginys.

TV nemirtinga, ir jokia „Laisvės TV“ jos nenugalės

Dažnas išsilavinęs jaunuolis, paklaustas, ar žiūri televiziją, atsako, kad neturi tokio daikto kaip televizorius.

Išdalyti svarbiausi Lietuvos kino apdovanojimai 1

Antradienio vakarą Vilniaus kongresų rūmuose vyko dešimtieji svarbiausi lietuviško kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Daugiausia apdovanojimų susižėrė režisieriaus Andriaus Blaževičius filmas „Šventasis“.

A. Blaževičius: „Šiemet yra ne vienas ir ne du statulėlių verti filmai“1

„Manau, kad žmonės, prisidėję kuriant mūsų filmą, verti visų „gervių“. Ypač aktoriai“, – sako A. Blaževičius, į 11-a „Sidabrinės gervės“ statulėlių pretenduojančio filmo režisierius.

Lietuviška animacija grįžta į svarbiausią Europos animacijos festivalį

Ansi tarptautiniame animacinių filmų festivalyje Prancūzijoje po kelerių metų pertraukos bus parodyti du lietuviški filmai.

V. Ušackas apie filmą B. Nemcovui: nuo aršių diskusijų iki besąlygiškos pagarbos

Vakar Kaune įvyko filmo „Pernelyg laisvas žmogus“ apie žmogaus teisių gynėją Borisą Nemcovą premjera. Apie šią juostą ir pažintį su pagrindiniu herojumi – specialus interviu su ES ambasadoriumi Rusijos Federacijoje V. Ušacku.

Lietuvoje lankosi pasaulinio garso čekų režisierius Jiří Menzelis

79-erių kino kūrėjas J. Menzelis į Vilnių atvyko Panevėžio dramos teatro kvietimu. Šiandien Panevėžyje įvyks jo filmo „Ypatingai sekami traukiniai“ peržiūra.

Filmas „Apsimetėliai“: moderni architektūra kaip atšalusių jausmų metafora2

Kartais kine gyvenamoji aplinka tampa tokia svarbi, kad ją galima laikyti ne tik fonu, bet kone savarankiškai veikiančiu personažu. Vienas tokių filmų – estų režisieriaus Vallo Toomla debiutinis darbas „Apsimetėliai“.

Lietuvos kinematografininkų sąjungai vadovaus kino režisierius Arūnas Matelis

Naujuoju sąjungos pirmininku visuotiniu susirinkimu išrinktas kino režisierius, prodiuseris Arūnas Matelis.

Darius Meškauskas: jei nebūčiau aktorius, būčiau klounas arba virėjas1

Laukdamas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonijos, aktorius D. Meškauskas atsako į dešimt trumpų kino klausimų.

„Kine po žvaigždėmis“ – Stefano Cveigo ir karo šmėklų šokis

Biografinė drama „Stefanas Cveigas: Aatsisveikinimas su Europa“ – įtraukiantis filmas, kai žinodami pabaigą be proto norime ją pakeisti.

Išdalyti Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolas 2017“

„Ąžuolo“ apdovanojimas už geriausią metų kino operatoriaus darbą lietuvių kine įteiktas operatoriui Sauliui Lukoševičiui (filmas „Ateljė „Rojaus drabužiai“, rež. Albina Griniūtė).

Kino režisierė: Ameriką supratau tik buvusio vyro dėka 5
lrt

„Gal mes esame spoksanti kultūra. Niujorke gali ir nuogas vaikščioti, niekas į tai per daug nekreips dėmesio“, – apie kultūrų skirtumus pasakoja režisierė L. Plioplytė.

Kanų kino festivalis: žinia apie kuriamą dokumentinį filmą su popiežiumi
vatikano radijas

Režisierius Wenders pažymėjo, kad popiežius Pranciškus yra gyvas pavyzdys žmogaus, kuris laikosi to, ką sako. Filme jis tiesiogiai kreipiasi į žiūrovą atvirai ir spontaniškai.

Kanų kino festivalio pagrindinį apdovanojimą pelnė švedų satyra „Aikštė“
lrt

70-ojo Kanų kino festivalio pagrindinis apdovanojimas – „Auksinė palmės šakelė“ – atiteko švedų kino satyrai „Aikštė“ („The Square“), režisuotai Rubeno Ostlundo.

Kanų kino festivalis: žinia apie kuriamą dokumentinį filmą su popiežiumi
vatikano radijas

Kuriamas naujas dokumentinis filmas „Pope Francis. A man of his word” („Popiežius Pranciškus. Žmogus, kuris laikosi savo žodžio“).

Lietuvos ir kitų šalių kurto filmo premjera Kanuose: girdėjosi ir ovacijos, ir švilpimas

Sergejaus Loznicos kino juostos premjera „Nuolankioji“ Kanuose sutikta ne vien ovacijomis.

Kino centre – specialus „Sidabrinės gervės“ nominantų ciklas

Belaukiant Lietuvos nacionalinio kino ir televizinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ žiūrovai kviečiami nominantų filmus pamatyti kino ekrane.

L. Bytautaitė apie Š. Barto filmo premjerą Kanuose: tokių ovacijų seniai negirdėjau3

Daugelis kritikų Kanuose po Š. Barto premjeros sakė, kad tai yra didžiulė atgaiva, kad šis filmas bendrame programos kontekste – kaip feniksas, pakilęs iš pelenų.

Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolas 2017“ – kitą savaitę

Per ceremoniją bus įteikta „Ąžuolo“ statulėlė geriausiam metų kino operatoriui, „Gilė“ – metų jaunajam kino operatoriui, paskelbtas apdovanojimas už kūrybinius gyvenimo pasiekimus.

4 kartus „Sidabrinei gervei“ nominuota G. Jaraminaitė: vaidmenys – tavo vaikai
lrt

G. Jaraminaitė šiemet kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijoje pretenduoja atsiimti apdovanojimą kaip geriausia metų aktorė už pagrindinį vaidmenį filme „Amžinai kartu“.

Filmo „Audrys“ autoriai: „Kardinolas – ypatinga figūra naujausioje mūsų valstybės istorijoje“55

I. Laimutytė-Matvejevienė pasakoja apie filmo kūrimo procesą ir kviečia į peržiūrą visus, kuriems svarbūs mūsų valstybės, kultūros reikalai.

Prasidėjusiame Kanų kino festivalyje verda aistros
lrt

Kanuose žiūrovai ir festivalio dalyviai turi dar 11 dienų išrinkti nugalėtoją, bet didžiausios intrigos verda už uždarų durų ir nuo jų gali priklausyti kino industrijos ateitis.

Lietuva Kanų kino festivalyje – nuo premjerų iki žiuri narių

Prasidėjo Kanų kino festivalis, ir jame šiemet – ypač daug lietuviškų akcentų.

Vengrijos kino festivalyje – ypatingas lietuvių dokumentinio filmo įvertinimas

Lietuvių režisierės Albinos Griniūtės ir operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus dokumentinis filmas „Ateljė „Rojaus drabužiai“ vakar Vengrijoje pelnė apdovanojimų.

Agento Dale'o Cooperio sugrįžimas2

Twin Peakse yra daug istorijų – ir liūdnų, ir juokingų, – ar prisimenate šiuos Moters su pliauska žodžius? „Twin Peaksas“ sugrįžta. Ugnie, sek paskui mane...

Paskelbti Lietuvos kino operatorių apdovanojimų „Ąžuolas 2017“ nominantai

Lietuvos kino operatorių asociacija (LAC) jau aštuntą kartą organizuoja apdovanojimus „Ąžuolas“, skirtus pagerbti labiausiai nusipelniusius kino operatorius.

„Kino po žvaigždėmis“ atidaryme atgims komiška J. Austen klasika

Vasaros pradžioje jus pasitiks „Kinas po žvaigždėmis“. Šiemet atidarymo filmu pasirinktas Wh. Stillmano „Meilė ir draugystė“, komiška J. Austen romano „Ledi Sjuzana“ ekranizacija.

Lietuviška dokumentika ir jos kūrėjai – dėmesio centre Gruzijoje

Gruzijos sostinėje prasideda tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „CineDOC-Tbilisi“, kuriame Lietuva pakviesta dalyvauti kaip šalis viešnia.

Filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“ sulaukė dėmesio ir už Atlanto
lrt

Prieš kelias dienas Los Andžele Amerikos žiūrovams buvo pristatytas režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“. Filmas ir už Atlanto buvo sutiktas emocingai.

Dokumentinio filmo „Audrys" premjera: apie kardinolą, kokio daugelis nepažįsta13

Tai filmas apie vienintelį šiuo metu kardinolą Lietuvoje. Žmogus, kurio misija buvo atėjus naujiems laikams iš esmės pakeisti ir Bažnyčią Lietuvoje.

Dokumentiniam filmui „Šaltos ausys“ – pagrindinis festivalio prizas Italijoje

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Šaltos ausys“ grįžo iš Italijos tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „Festival dei Dirriti Umani“ su apdovanojimu.

Lenkų kino klubas kviečia į filmo „Komunija“ peržiūras

Lenkų kino klubo cikle „Jauni ir gabūs. 9-ojo dešimtmečio režisierių karta lenkų kine“ Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos žiūrovų laukia 2017 m. Lenkijos kino akademijos išrinkta geriausiu metų dokumentiniu filmu rež. A. Zameckos „Komunija“.

Lietuvių menininko darbai atsidūrė Holivudo filme

Šiuo metu filmuojamoje naujoje amerikiečių kino juostoje „Break My Heart 1000 Times“ žiūrovai galės išvysti ir lietuvių menininko Martyno Pavilonio kūrybą.

Filmas „Šventasis“ nominuotas daugiausia „Sidabrinių gervių“ kategorijų – net 11-oje

Gegužės 4 d. paskelbti „Sidabrinių gervių“ nominantai. Šiemet lyderiu tapo debiutinis Andriaus Blaževičiaus pilnametražis filmas „Šventasis“.

Kino ekspertė: lietuvių dokumentika turėtų gyvuoti ilgiau

„Neretai lietuvių dokumentika, vos šmėstelėjusi kokiame festivalyje, daugiau kino teatrų ekranuose nebepasirodo. Norėtųsi, kad filmų gyvavimas prasitęstų“, – sako „Skalvijos“ kino centro programų koordinatorė S. Žalneravičiūtė.

Paskelbti 10-ųjų Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominantai

Iki renginio likus kiek daugiau nei mėnesiui, LRT OPUS ORE studijoje paskelbti Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominantai.

Motinos dienos proga – italų drama apie amžiną sūnaus meilę motinai

Režisieriaus Marco Bellocchio naujausio filmo „Saldžių sapnų“ premjera Lietuvoje – prieš pat Motinos dieną, gegužės 5-ąją.

Suteikta parama lietuviškų filmų pristatymams užsienyje

Lietuvos kino centras parėmė 8 kino sklaidos užsienyje projektus. Iš viso jiems skirtas 7185 eurų finansavimas.

Dviem lietuviškiems kino projektams – europinės programos pripažinimas

ES programos sėkmingų rezultatų sulaukė dvi lietuviškos kompanijos – „Artbox” ir „Just a Moment”.

G. A. Nazzaro: „Kai susiduriu su tikru kinu, jis mane užklumpa nepasiruošusį“1

„Daugiausia, ką gali padaryti kino kritikai, jei jie yra geri kritikai – įvertinti filmą per savo asmeninį žvilgsnį, o vėliau tikėtis, kad šis žvilgsnis įgaus universalesnę galią“, – sako G. A. Nazzaro.

Modernioji renginių industrija – ar technologijos pakeis žmones?

Technologijos skverbiasi visur, kur tik įmanoma – gyvenimo be jų nebeįsivaizduojame. O kaip renginių organizatoriai, kurie siekia bet kuria kaina kas kartą nustebinti ir patenkinti susirinkusią auditoriją?

G. Arlickaitė: „Mūsų gervės statulėlė yra vienas gražiausių kino apdovanojimų Europoje“

„Auksinės gervės“ vertas dar didelis būrys senojo lietuvių kino profesionalų. Mūsų pareiga neleisti jų užmiršti“, – interviu kalba viena iš LiKA steigėjų G. Arlickaitė.

W. Smarzowskis: už naują filmą trejiems metams pateksiu į kalėjimą

Filmas „Volynė“ nėra nukreiptas prieš ukrainiečius, tai filmas, kuris rodo, kuo gali tapti žmogus, gavęs leidimą žudyti, sako prieštaringai vertinamos kino juostos režisierius W. Smarzowskis.

„Svetimas. Režisieriaus versija“ – vienintelis seansas kino teatre

„Kosmose tavo klyksmo niekas neišgirs“ – kas nėra girdėjęs šios legendinės filmo „Svetimas“ frazės? Prieš kino teatruose pasirodant naujausiai „Svetimas“ filmų serijos daliai, kino teatruose bus parodyta pirmoji dalis.

Š. Barto filmas bus rodomas Kanų kino festivalyje
bns

Lietuvio režisieriaus drama „Šerkšnas“ dalyvaus gegužę vyksiančiame Kanų kino festivalyje, pranešė Lietuvos kino centras.

Didžiausiame Irano kino festivalyje – Baltijos šalių filmų programa

Teherane tarptautiniame „Fajr“ kino festivalyje specialus dėmesys skiriamas Baltijos šalims. Specialios programos lietuviškąją dalį sudaro A. Juzėno filmas „Ekskursantė“ ir I. Miškinio „Karalių pamaina“.

Lietuvių dokumentika – V. Zsigmond kino festivalio konkursinėje programoje

A. Griniūtės dokumentinis filmas „Ateljė „Rojaus drabužiai“ apie grožį ir trapumą atrinktas dalyvauti Vengrijos Segedo mieste vyksiančio kino festivalio konkursinėje programoje.

Kinuose – prieštaringai vertinamas filmas apie šiuolaikinius anarchistus Paryžiuje

Nors filme „Nocturama“ pasakojama apie jaunus anarchistus, tačiau jis, pasak režisieriaus Bertrand’o Bonello, nėra apie terorizmą.