Kinas ir TV | Kultūra

Lietuva Kanuose: aktorius V. Novopolskis įkūnijo šių dienų svetimą

„Olegas“ – intymus filmas apie vieną asmeniškiausių žmogaus virsmų. Tai sudėtinga brandos istorija, kuriai buvo labai svarbu rasti tinkamą pagrindinį aktorių.

Nematytas maestro Vytautas Kernagis

„Vytautas Kernagis yra viena iš tų asmenybių, kurios nusipelno filmo“, – įsitikinęs kino režisierius A. Lekavičius.

Režisierė K. Buožytė – apie virtualiąją M. K. Čiurlionio paveikslų realybę

Animacinio virtualiosios realybės projekto „Angelų takais“ režisierė neabejoja, kad ji gali jaunąją kartą sudominti knygomis ir menu.

Kino festivalį atidarę J. Jarmuscho zombiai ir kiti Kanų laukiamiausieji

Šiemet Kanų fino festivalyje garsių vardų ir intriguojančių darbų išties netrūksta. Vien ko vertas faktas, kad su nauju darbu čia pasirodo Q. Tarantino.

Prasideda 72-asis Kanų kino festivalis. Programoje – lietuviški filmai

Gegužės 14 d. Kanuose (Prancūzija) prasideda 72-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir mugė „Marché du Film“.

Filmo „Sengirė“ autoriai senosioms girioms išsaugoti paaukos 60 000 eurų

„Pusę filmo Lietuvoje uždirbtų pinigų skirsime interaktyviai platformai, pasakojančiai apie unikaliąsias mūsų sengires, o kitą pusę surinktų lėšų grąžinsime miškui įkurdami jį saugantį fondą“, – teigė M. Survila.

7 „Oskarais“ įvertintas „Arabijos Lorensas“ – kino ekranuose

Istorikų ginčai dėl ekscentriškosios Pirmojo pasaulinio karo asmenybės – pulkininko Tomo Edwardo Lawrence‘o, išgarsėjusio savo prieštaringai vertinamais veiksmais arabų kraštuose, netyla iki šiol.

Filmas „Pasaulio šerdis“ pataiko į sužeistus žmones

N. Meščaninovos drama pasakoja apie vienišą jauną veterinarą, dirbantį legalioje medžioklinių šunų treniravimo stotyje Rusijos gilumoje. Kino teatruose – nuo gegužės 10 d.

Septynios kino kelionės į dykumas

Ar esate buvę dykumoje? Nepamirškite, kad nusikelti ten gali padėti ir kino filmai.

Kita emigracijos pusė A. Jevdokimovo filme „Second Hand“

Tragikomiškas dokumentinis filmas rodo Didžiojoje Britanijoje gyvenančių Sandros, Dainiaus, Stepo ir Kęsto kasdienybę labdaros drabužių surinkimo versle.

Kuršių, latvių ir lietuvių tapatybės beieškant

Minint Latvijos nepriklausomybės atkūrimo metines – E. Samsono meninės dokumentikos filmas „Vėjų žemė“.

Pokalbių cikle „Kava ir kinas“ – K. Kaupinis kalbina M. Kavtaradzę

Pirmoji pokalbių ciklo viešnia režisierė M. Kavtaradzė dalijosi mintimis apie savo naujausią filmą, palietusį sudėtingą ir dar tabu laikomą psichinės sveikatos temą.

Dalis už „Išgyventi vasarą“ surinktų lėšų bus skirtos Jaunimo linijai

Filmą „Išgyventi vasarą“ drąsiai galima vadinti pirmuoju lietuvišku kino filmu, kuris taip jautriai ir nuoširdžiai kalba apie jaunimo psichines ligas, jų nestigmatizuoja, bet ir neromantizuoja.

Kino kritikas E. Pukšta: Lietuvos pranašumas – jaunoji kino kūrėjų karta

„Iš užsienio kūrėjų lietuviai galėtų pasimokyti drąsos ir gebėjimo pristatyti save, savo darbą ir taip pelnyti daugiau dėmesio“, – teigia E. Pukšta.

„Skalvijoje“ – maištingojo V. Gallo kino juosta „Buffalo‘66“

Gegužės sekmadieniais „Skalvija“ kvies į vieną ryškiausių 10 dešimtmečio juostų – ekscentriškojo amerikiečio V. Gallo režisūrinį debiutą „Buffalo‘66“.

Gailestingumo sekmadienio homilija. Kad patirtume gyvenimo apstumą
Kun. Vladimiras Solovej - Bernardinai.TV

Paskutinės vakarienės kambaryje susirinkę mokiniai, tačiau nesakoma, kad jie yra kartu. Tarsi pasislėpę, nieko neieškantys – ne taip kaip moterys.ž

„Kino pavasaris“: mūsų aplinką reflektuojantys filmai

Hedonistiniai malonumai, socialinės problemos, kriminalinis pasaulis, šeimos dramos, muzika, retoriniai klausimai apie mūsų kūrybingumą – tai tik kelios šių metų „Kino pavasario“ temos.

Režisieriaus A. Matelio filmui „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ – 14 apdovanojimas

A. Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ 22-ajame Čikagos Europos Sąjungos kino festivalyje buvo apdovanotas specialiuoju prizu.

V. Katkaus debiutinis trumpametražis filmas – Kanų „Kritikų savaitėje“

Kanų kino festivalio paralelinės sekcijos „Kritikų savaitė“ programoje įvyks debiutinio trumpametražio operatoriaus V. Katkaus kūrinio „Kolektyviniai sodai” pasaulinė premjera.

Apie Agnès Varda „Bastūnę“
Andrea Kleine - Šiaurės Atėnai

Kovo 29 d. mirusios prancūzų režisierės Agnès Varda filmas „Bastūnė“ stulbina savo tyliu iššūkiu, bet labiausiai todėl, kad protagonistė yra moteris.

Varda
Paulina Drėgvaitė - Šiaurės Atėnai

Agnès Varda ir kinas – sinonimai. Vienas negali egzistuoti be kito. O kovo 29 d. trenkė žaibas: eidama 90-uosius, ji išėjo.

„Tumo kodeksas“: Noriu asmenukės su Vaižgantu!
Živilė Kropaitė - Naujasis Židinys-Aidai

Filmas be galo patraukliai parodo Juozo Tumo-Vaižganto, rašytojo, pedagogo, kunigo, spaudos darbuotojo asmenybę, jos dirbtinai nesakralizuodamas, nepaversdamas kilnesne už kitus. 

F. Ozono filmas „Ačiū Dievui“ – apie daugiaplanio atvirumo poreikį

Reikalingas ne tik aukų atvirumas kalbėti, bet ir jų artimųjų atvirumas išklausyti, Bažnyčios atvirumas neslėpti nusikaltimų ir paties išnaudotojo atvirumas pripažinti tai, ką padarė.

Vietnamo karas plačiai užmerktomis S. Kubricko akimis

„Metalinis apvalkalas“ – priešpaskutinis S. Kubricko filmas, kuris bus parodytas vieną kartą išskirtinių seansų metu Vilniuje ir Kaune.

Gyvenimo pažadas mūsų laikų Kafarnaume

Libano režisierės N. Labaki filmas „Kafarnaumas“ kelia klausimų apie pasaulį, kuriame popierius yra viskas, o žmogiška būtybė – niekas.

I. Bergmano filmų žvaigždė – švedų aktorė Bibi Andersson (1935–2019)

Balandžio 14 d. eidama 84-uosius mirė švedų teatro ir kino aktorė Bibi Andersson, išgarsėjusi vaidmenimis režisieriaus Ingmaro Bergmano filmuose.

Filmas „Gyvenimas aukštybėse“ – kartus gyvenimo realybės ir kosmoso aukštybės gurkšnis

Režisierės C. Denis „Gyvenimas aukštybėse“ ironiškai kalba apie gerą, turiningą ir prasmingą gyvenimą – apie gyvenimo vertybes.

Vitalijus Manskis – galios anatomas

Režisierius V. Manskis atkreipia dėmesį, kaip visuomenės individai, valdantieji ir paklūstantieji pasiduoda įvairioms galios struktūroms ir nė vienas iš mūsų nėra nuo to apsaugotas.

Žmonių ar kormoranų pusėje? Pokalbis su „Rūgštaus miško“ režisiere R. Barzdžiukaite

Žiūrint filmą „Rūgštus miškas“ įtampos tarp žmogaus ir gamtos temą papildo paralelinės, atsirandančios dėl konceptualaus filmo formato: kamera ne tik iš arti fiksuoja sparnuočių koloniją, bet ir jų akimis stebi žmones.

Naujame filme „Ačiū Dievui“ režisierius F. Ozonas atsigręžia į vyrus

„Į kino ekraną atvedžiau daug stiprių moterų veikėjų, todėl šį kartą norėjau atsukti žvilgsnį į vyrus, kurie akivaizdžiai kenčia ir yra jautrūs“, – teigia F. Ozonas.

Filmo „Išgyventi vasarą“ aktorius P. Markevičius palaiko tuos, kurie šiuo metu eina per savo tamsiausią naktį

„Liga nėra šaržas, liga yra realybė, liga yra tikras žmogus. Tikrą žmogų stengėmės ir sukurti“, – apie vaidmenį M. Kavtaradzės filme kalba aktorius.

„Kino pavasaris“ – apie atjautą ir geismus

Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ kaip visada buvo laukiamas ir dėl gerų autorinių filmų puotos teikiamo malonumo, ir dėl smalsumo.

A. Stonio ir K. Briedės „Laiko tiltai“ – tarp 7 geriausių filmų festivalyje „Magnificent 7“

A. Stonio ir K. Briedės filmui „Laiko tiltai“ suteikta ypatinga garbė tapti jubiliejiniu, šimtuoju, garsiojo festivalio „Magnificent 7“ filmu.

„Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijoje – lietuvių triumfas

24-asis festivalis „Kino pavasaris“ penktadienio vakarą paskelbė geriausius konkursinių programų ir daugiausia žiūrovų simpatijų pelniusius filmus.

„Kino pavasario“ jausmingiausieji. Apie šunišką gyvenimą tarp žmonių ir žmogišką tarp šunų

Filmas „Pasaulio šerdis“ pataiko tiesiai į širdį savo meile žmogui, dvasines traumas ir šeimos skaudulius nagrinėjančia tema, jausmingai atskleidžiama taktiliniu santykiu su gyvūnais.

Pasaulį sužavėjęs lietuviškas „Rūgštus miškas“ – jau ir šalies kino teatruose

Nors dokumentinio filmo centre – daug ginčų keliantys sparnuočiai, kameros objektyvas krypsta į žmones.

„Kino pavasaris“ tęsiasi su populiariausiais filmais

Populiariausi festivalio filmai toliau suksis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės, Marijampolės, Utenos ir Anykščių ekranuose.

Nutraukti tylą apie savižudybes

„Metas mums drąsiai kalbėti apie savižudybę, nes nė viena šeima neturėtų to patirti“, – sako amerikiečių režisierė.

Jono Meko pamokos

Poeto ir filmininko elgesio būdas atrodo toks paprastas: visada daryti kitaip, net priešingai, nei daro dauguma.

Į „Rūgštų mišką“ filmo anonsas kviečia žmonių ir kormoranų balsais

Tris pavasarius Kuršių nerijoje kurtas filmas turistų lūpomis pasakoja apie didžiausią Europoje kormoranų koloniją ir jų nustekentą sengirę.

Lenkijos kino metų atradimo „Panikos ataka“ režisierius: „Humoras tinka visiems sutrikimams gydyti“

Režisierius savo herojams kuria šlykščias, graudžias ir siaubingas situacijas, laimė, persmelktas subtilaus humoro.

Kino gregoris

Kino dokumentininko A. Matelio įsimintiniausios mintys iš susitikimo su juo M. K. Čiurlionio namuose pokalbių su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais cikle.

Tokia ta meilė, arba Truputis „Kino pavasario“

„Filmą struktūruoja dvi temos, dvi meilės istorijos, bet iš tiesų dabar pati suabejojau: gal visas filmas – apie meilės jausmo daugialypiškumą?“

Mirė prancūzų naujosios bangos režisierė Agnès Varda

Daugelyje režisierės filmų pagrindiniais veikėjais tampa marginalizuoti ar visuomenės atmesti žmonės, filmai pasižymi dokumentikos priemaišomis. 

„Kino pavasario“ dienoraštis: Rytų atgaiva ir meistriškumas

Įpusėjus 24-ajam kino festivaliui „Kino pavasaris“ siūlome susipažinti su šių metų atradimais. Akį traukia rytietiškas kinas – filmai iš Pietų Korėjos, Japonijos, Irano.

Frankofoniškojo kino savaitgalis – virtuali pažintis su skirtingomis kultūromis

Frankofoniškojo kino savaitgalio, subūrusio kelias dešimtis prancūzų kalbos ir pastarosios vienijamų šalių, kultūrų gerbėjų, apžvalga.

Ką žymi terminas „antropocenas“?

Mokslininkai terminu „antropocenas“ žymi naują geologinę epochą, kurioje gyvename. Tai vertybinis žmogaus santykio su aplinka pokytis.

Penki F. Ozono filmai – ir visus juos sukūrė tas pats režisierius

Dalijamės penkiais F. Ozono filmais, kurie užtvirtina režisieriaus kino žonglieriaus reputaciją.

Filmo „Mažesnysis brolis Augustinas Dirvelė“ peržiūra Vilniaus Bernardinuose
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Tai dokumentinė juosta apie tarpukario pranciškonų provincijolą ir tikėjimo kankinį.

„Kino pavasaryje“ – daugybė lietuvių filmų premjerų

Penki ilgametražiai ir dar dešimt trumpametražių lietuvių kūrėjų filmų – solidus lietuviškų premjerų rinkinys šiemet budina „Kino pavasario“ žiūrovų vaizduotę.