Kinas ir TV | Kultūra

Deimantui Narkevičiui – pagrindinis Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalio prizas

Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje gegužės 7 dieną pagrindinis 8000 eurų prizas įteiktas lietuvių menininkui Deimantui Narkevičiui už 3D videodarbą „Dėmės ir įbrėžimai“ (2017 m.).

2018 m. Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ vyks birželio 13 d.

„Sidabrinė gervė“ bus“, – patvirtino Lietuvių kino akademija. Ištikimybę ir ilgaamžiškumą simbolizuojančio paukščio statulėlėmis geriausieji šalies kino kūrėjai bus įvertinti birželio 13 dieną.

Kanų kino festivaliui artėjant: sėkmės numylėtiniai ir išvarytieji iš rojaus

„Bandau suvokti, kuo naujausi Kanai skirsis nuo buvusių. Kas yra šis didžiausias ir svarbiausias pasaulio kino forumas ir kodėl būtent jis taip tituluojamas?“ – svarsto „Scanoramos“ meno vadovė G. Arlickaitė.

Skelbiami Lietuvos kino operatorių apdovanojimų „Ąžuolas 2018“ nominantai

Lietuvos kino operatorių asociacija organizuoja apdovanojimus „Ąžuolas“, skirtus įvertinti kino operatorius. „Ąžuolo“ statulėtė bus įteikta už geriausią metų kino operatoriaus darbą, „Gilė“ – už geriausią metų jaunojo kino operatoriaus darbą.

„100 metų kartu“ žiūrovų akimis: ašaros, optimizmas ir juokas

Kino kritikės Santos Lingevičiūtės teigimu, herojai esame visi mes, kurie kuriame valstybę, o filmo „100 metų kartu“ herojai turi tokio optimizmo, kurio trūksta mums visiems, ypač dabartinėje visuomenėje.

Režisierius Audrius Stonys: M. K. Čiurlionis artimesnis neregių, o ne reginčiųjų pasauliui

Čiurlionio namų pokalbių-susitikimų ciklo su aukščiausiai įvertintais Lietuvos kūrėjais pirmasis svečias – režisierius Audrius Stonys.

Kino klasikos vakarai. Johno Cassaveteso autentiški modernaus amerikietiško gyvenimo atspindžiai

Režisierius J. Cassavetesas sugeba taip priartėti prie aktorių, kad jie ir fiziškai, ir emociškai lyg nuogi. Jis suteikdavo laisvę aktoriams savaip interpretuoti scenarijų. „Skalvijos“ kino centre – J. Cassaveteso filmas „Vyrai“.

Kroatų filmų dienos ir pažintis su šiuolaikiniu Kroatijos kinu

Vilniaus kino žiūrovai turės galimybę susipažinti su šiuolaikiniu Kroatijos kinu. Balandžio 19–22 d. „Skalvijos“ kino centre bus rengiamos Kroatų filmų dienos.

Kviečia į filmą apie Vilniaus fotografą Stanisławą Filibertą Fleury

Balandžio 23 d. Šiuolaikiniame meno centre ŠMC-CAC Vilniuje įvyks lenkų režisieriaus Andrzejaus Ciecierskio dokumentinio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ peržiūra, į kurią kviečia Lenkijos institutas Vilniuje ir Lenkijos televizija „TVP3 Gdańsk“.

„Kino pavasaryje“ gyvenimo yra daugiau?

Mintys po „Kino pavasario“. Apie ką būtų prasminga kalbėti: apie filmus ar apie tai, ką jie atvėrė, pajudino, kuo ir dėl ko sujaudino? Enrikos Striogaitės filmų apžvalga.

Mirė kino režisierius Milošas Formanas

Netektis kino pasaulyje. Eidamas 87-uosius metus mirė čekų kilmės režisierius Milošas Formanas, apdovanotas „Oskarais“ už filmus „Skrydis virš gegutės lizdo“ ir „Amadėjus“.

Režisierius Mindaugas Survila: „Sengirė“ tokia – tu duodi, ir kiekvienas joje ką nors sau atranda“

Režisierius M. Survila prisipažįsta filmuodamas „Sengirę“ suvokęs, koks žmogus yra ribotas: „Atrodo, koks talentingas jis gali būti – „pafotošopinti“, parašyti scenarijų, bet kai pamatai, kokia yra gamtos įvairovė, stebiesi: oho, kaip čia stebuklingai viskas.“

„Sengirės“ kūrybinė grupė pusę uždirbtų pinigų padovanos filmo herojams

Pusę sumos, surinktos už „Sengirės“ bilietus Lietuvoje, filmo kūrybinė komanda skirs kitam projektui – interaktyviai platformai, o likusią dalį – miškams pirkti.

Filmo „Tyli naktis“ režisierius P. Domalewskis: „Neturiu atsakymų, tik klausimus“

Su filmo režisieriumi P. Domalewskiu kalbėjomės apie jo kelią į kiną, vaizdajuosčių nuomos punktus, Disney’aus filmukus, humorą, demokratiją ir autoritarizmą filmavimo aikštelėje ir, savaime suprantama, „Tylią naktį“. 

Šalies kino teatrų žiūrovai labiau laukia lietuviško kino premjerų

Lietuvos kino teatrų žiūrovai labiausiai laukia lietuviško kino premjerų – net ir garsiausių užsienio filmų premjeriniai rodymai nusileidžia žiūrovų skaičiumi. Tai skelbia Lietuvos kino centro statistika.

Šiuolaikinį Baltijos šalių kiną Danijoje pristato festivalis „Baltic Frames“

Švenčiant Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, balandžio 6–9 d. vykstančiame Baltijos šalių kino festivalyje kino industrijos atstovams ir žiūrovams bus pristatyta šiuolaikiniam Baltijos šalių kinui skirta programa.

Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirti filmai – ko laukti?
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

Apie filmus, žyminčius reikšmingą Lietuvos mentalitetui datą – valstybės atkūrimo šimtmetį.

BLON festivalis: filmai, kurių neišvysite per televiziją ir kino teatruose

Šiaurės ir Baltijos šalių kūrybai daugiausia dėmesio skiriantis festivalis šiais metais programoje numato parodyti per 40 įvairaus žanro, kruopščiai atrinktų animacinių filmų, pakviesti į kūrybines dirbtuves, įdomias diskusijas.

Kinas iš palovių, arba Filmai našlaičiai

Nepriklausomybės pradžioje į naujas kino teritorijas su kino kameromis žengė jauni režisieriai Šarūnas Bartas, Audrius Stonys, Audrius Juzėnas, Arturas Jevdokimovas. Apie jų kurtą kiną.

„Kino pavasaryje“ paskelbti geriausi Lietuvos kino aktoriai ir festivalio filmai

„Kino pavasaris“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbti konkursinių programų laimėtojai, publikos simpatijų sulaukę filmai ir geriausi metų Lietuvos kino aktoriai.

Paskirstytas finansavimas kino sklaidai – nuo festivalių iki neįgaliesiems skirto kino

Lietuvos kino centras skyrė finansavimą 32 kino sklaidos Lietuvoje projektams, bendrai jiems paskirstyta suma siekia 311 500 eurų.

„Sengirės“ režisierius Mindaugas Survila: „Tris paras medyje laukiau pelėdžiukų šokio“

„Iš tiesų man skauda, kad Lietuvoje mažėja miškų, o su jais dingsta tie, kurie juose gyvena“, – sako filmo „Sengirė“ režisierius M. Survila.

Lietuviška „Sengirė“ savo neįprasta forma žavi tarptautinę auditoriją

Režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“ įtrauktas į didžiausio dokumentinio filmų festivalio Skandinavijos regione CPH:DOX programą.

„Kino pavasaris“ tęsiasi Vilniuje ir Kaune: papildomi populiariausių filmų seansai

Oficialiai Mindaugo Survilos filmu „Sengirė“ kino šventę užbaigsiantis „Kino pavasaris“ dar dvi savaites rodys populiariausius filmus.

KP18. Lietuvių filmų retrospektyvoje – vaikystės džiaugsmai ir skauduliai (apžvalga)
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

„Kino pavasaris“ į šių metų savo programą įtraukė senuosius lietuvių filmus, kurie žaidžia vaikystės tematika.

Vieno populiariausių „Kino pavasario“ filmų „Jūsų Vincentas“ režisierius: „Per dieną sukurdavome vos trečdalį sekundės“

„Jūsų Vincentą“ Vilniuje ir Kaune drauge su žmona, režisiere D. Kobiela pristatęs H. Welchmanas atsako į klausimus ir kviečia žiūrovus į filmą.

Apie festivalio naujoves ir tendencijas. Pokalbis su „Kino pavasario“ vyr. programos sudarytoju Edvinu Pukšta
Kamilija Linkutė - KINFO.lt

„Kino pavasaris“ įpusėjo. Festivalio programos sudarytojo Edvino Pukštos rekomendacijos, tendencijos ir svarbiausios temos.

Filharmonijoje – legendinis vokiečių–žydų nebylusis filmas

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje bus rodomas restauruotas Ewaldo André Dupontʼo filmas „Senasis įstatymas“ (1923 m.), laikomas reikšmingu istoriniu vokiečių ir žydų kino kūriniu.

Lietuvių filmų savaitgalis „Kino pavasaryje“

„Kino pavasario“ žiūrovai pirmieji išvydo naujausią Giedrės Beinoriūtės filmą „Kvėpavimas į marmurą“, Editos Kabaraitės dokumentinį pasakojimą „100 metų kartu“ ir devynis rinktinius lietuviškus trumpametražius filmus.

Filmo „Sūnaus globa“ režisierius: „Labiausiai stebino smurtą šeimoje patyrusių moterų drąsa“

Edvino Pukštos Paryžiuje darytas interviu su „Kino pavasario“ atidarymo filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi Xavier Legrand'u ir pagrindine aktore Léa Drucker.

17-asis Japonijos kino festivalis – septyniuose Lietuvos miestuose

Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Japonijos fondu maloniai visus kviečia į jau tradicija tapusį Japonijos kino festivalį.

E. Kabaraitės filmas apie šimtamečius. Ne apie mirtį, bet pasirinkimą gyventi stipriausia prasme

Pokalbis su atkurtos Lietuvos bendraamžių, šimtamečių istorijas papasakojusia režisiere Edita Kabaraite.

„Kino pavasario“ popietės senjorams

„Kino pavasaris“ tęsia tradiciją ir kviečia senjorus į jiems skirtus seansus „Skalvijos“ kino centre.

Filmas „Lady bird“ – priešybių dermė ir dėmesingas buvimas

Šis filmas – maištingos, katalikišką mokyklą baigiančios septyniolikmetės paauglės iš Sakramento miesto Kalifornijoje istorija.

Marija kine: autonominio naratyvo stoka
Ramūnas Aušrotas - Naujasis židinys

Kino terminais kalbant, Mergelė Marija biblinės tematikos filmuose atlieka antro plano vaidmenį: jos gyvenimo įvykiai skleidžiasi ir vyksta Jėzaus Kristaus žemiškojo gyvenimo fone.

„Kino pavasaris“ džiugins kino centro „Garsas“ lankytojus

Kovo 16 d. 19 val. kino centre „Garsas“ vyks tarptautinio Vilniaus filmų festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas.

„Kino pavasario“ filmai. Kultūrinė revoliucija pagal Ai Weiwei

Dokumentinis filmas „Migruojantys žmonės“, arba, išvertus pažodžiui – „Žmonių srovė“ – naujausias Ai Weiwei bandymas nukreipti stebėtojų žvilgsnį į, nors ir labai skausmingą, bet greitos reakcijos reikalaujančią pabėgėlių problemą.

„Kino pavasario“ žiūrovų laukiamiausi svečiai

„Kino pavasaris“ žada žiūrovams įdomius susitikimus su filmų kūrėjais ir herojais. Trumpa pažintis su laukiamiausiais.

Marijos Stonytės dokumentiniam filmui „Švelnūs kariai“ – pirmasis tarptautinis įvertinimas

Jaunosios kartos kino režisierė Marija Stonytė kuria savo debiutinį pilno metro dokumentinį filmą „Švelnūs kariai“. Filmas įvertintas tarptautiniame Thessaloniki dokumentinių fimų festivalyje.

„Kino pavasario“ rekomendacijos. Mantė Valiūnaitė kviečia atsigręžti į kino klasiką

„Kino pavasario“ programos sudarytojos Mantės Valiūnaitės rekomendacijos, kokių filmų nepraleisti festivalyje.

Dokumentinio filmo, skirto Vilniaus fotografui Stanisławui Filibertui Fleury, premjera

Kovo 20 d. Šiuolaikiniame meno centre ŠMC-CAC Vilniuje įvyks lenkų režisieriaus Andrzejaus Ciecierskio dokumentinio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ premjera.

„Sengirės“ videoanonse – garso takelis tik iš girios garsų

Režisieriaus Mindaugo Survilos filmo „Sengirės“ videoanonse – išskirtinis dėmesys garsui. Eimantas Belickas videoanonso garso takelį sukūrė tik iš girios garsų.

Pavasaris ir ruduo priklauso kinui. Pažintis su Mante Valiūnaite
Izabelė Švaraitė - Šiaurietiški atsivėrimai

Pavasaris ir ruduo – Lietuvoje kino festivalių metas, kai šalies gyventojai supažindinami su aktualiausiomis kinematografijos naujienomis. Viena tokio asortimento formuotojų – iš Pasvalio kilusi Mantė Valiūnaitė.

Rusijoje uždraustą filmą „Pavlenskis: apnuogintas gyvenimas“ galės išvysti visi Lietuvos gyventojai

Filmo centre – radikalus menininkas Piotras Pavlenskis, savo veikla siekiantis paskatinti socialinius pokyčius Rusijoje. Jo protesto priemonė – jo paties kūnas.

Pirmasis Lietuvoje Bangų kino festivalis

Pirmą kartą organizuojamas Bangų kino festivalis kviečia kovo 8–11 dienomis pabėgti į bangas kine.

Vilniaus „Vagos“ knygyne – Lietuvos šimtamečių istorijos

Lietuvos šimtamečius ir jų gyvenimo istorijas įamžinusio projekto „100 metų kartu“ kūrėjai kovo 8 d. kviečia į susitikimą, kur pristatys fotografijų albumą ir dokumentinį filmą „100 metų kartu“.

Lietuvoje filmuojamas norvegų televizinis filmas „Naftos fondas“

10 dalių norvegiškas TV filmas „Naftos fondas“, kuriamas Lietuvoje, žiūrovams atskleis, kas vyksta vieno didžiausių pasaulyje investicinių fondų užkulisiuose.

Identiteto pokyčiai kuriant dokumentinę juostą „Drugelio miestas“

Dokumentinis filmas „Drugelio miestas“ kviečia diskusijai apie skirtingų kultūrų gyvenimą vienoje šalyje. Pokalbis su filmo kūrėjais.

Arūno Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ – tarp stipriausių pasaulio dokumentinių filmų

Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Zagreb Dox“ atrinktas į programą kartu su Sandanso, Venecijos, Berlyno festivalio prizininkais ir laimėtojais.

„Sengirėje“ užfiksuoti geram kadrui kartais prireikdavo kelerių metų

Po daugiau nei 10 metų kūrimo pristatomas antrasis Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“. Tai lėtas, poetinis ir vaizdinis pasakojimas apie seniausius Lietuvos miškus ir jų gyventojus.