Muzika | Kultūra

Viktoras Diawara apie vinilo plokštelių madą3

„Man tokia muzika yra daug arčiau paties žmogaus“, – vinilo plokštelių muzikos ypatumą atskleidžia muzikantas Viktoras Diawara. Šį savaitgalį Vilniuje – Tarptautinės vinilo dienos 2017 renginys.

Stasys Domarkas: mano misija – visą muzikinę patirtį paskirti jaunajai kartai

„Šiandien stengiuosi padaryti viską, ką galiu, visą savo muzikinę patirtį paskirti jaunajai kartai – tokia mano pabaigos misija“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas, dirigentas S. Domarkas.

Rolandas Kazlas: „Jeigu negyvensi su poezija, teks gyventi su buhalterija“1

„Nuo scenos mėgini kalbėti ne tik žiūrovui, bet ir sau. Ir visada atsiras, kurie supras, apie ką kalbi. Jei bandysi įsiteikti daugumai, gali nueiti paviršiais“, – sako R. Kazlas.

Režisierius ir aktorius Aidas Giniotis festivalyje taps... agregatu

Pasak A. Giniočio, autorinė daina žmones žavi savo tikrumu. Kiekvienas muzikantas į sceną pakyla su savo pozicija, išreiškia savo kūrybą. „Purpurinis vakaras“ – kūrėjų, o ne atlikėjų festivalis.

Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ pristato vasaros dainų kolekciją

Rolandas Kazlas, būdamas gamtos dalimi, kartu su muzikuojančiais „Pakeleiviais“ surengs išskirtinį koncertą tada, kada dainuoti yra maloniausia, tiesiog būtina ir būtinai po atviru dangumi.

Užsienio menininkų rezidencijoje – renesanso liutnios menas

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ surengė užsienio menininkų rezidenciją, skirtą renesanso liutnios menui, į kurią pakvietė vieną ryškiausių Europos liutnininkų Arielį Abramovichių.

Petras Geniušas savo muzika tikisi įkvėpti Lietuvos publiką

Istorinius Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsius užlies muzikos, šviesos ir meno sintezė – vieno žymiausių Lietuvos pianistų Petro Geniušo pasirodymas ir maestro žmonos, grafikės Kristinos Norvilaitės darbų paroda.

Didžioji festivalio „Purpurinis vakaras“ staigmena – neįtikėtini duetai

Koncertas „Neįtikėtini duetai“ taps dešimtojo, jubiliejinio, festivalio „Purpurinis vakaras“ finaliniu akcentu.

Vidurdienio vargonų muzikos atokvėpiai Vilniaus Arkikatedroje
Vilniaus arkivyskupija

Nacionalinė vargonininkų asociacija siūlo 20–25 minutes vidudienio atokvėpio. Soliniai vargonininkų koncertai Arkikatedroje vyks iki rugpjūčio 31 d., ketvirtadieniais, nuo 12 val.

V. Bareikis: scenoje gali turėti laisvę, bet kyla klausimas, kaip pragyventi2

Vidas Nareikis sako, kad Gintaras Varnas jam labai daug davė, vien gerus dalykus. Ir net nesvarbu, kokiomis priemonėmis. Davė sąžiningumo jausmą prieš meną, prieš save.

Maksas iš Biplan: „Sukūrę dainą, visų pirma duodame ją paklausyti vaikams“
Bitute

Pokalbis su „Biplan“ lyderiu Maksu Melmanu apie dainas suaugusiems ir vaikams.

Amerikietis Abrahamas Brody: „Lietuva mane įkvepia tęsti tai, ką pradėjau”

„Senovines dainas įkomponuoju į savo muziką, pasitelkdamas skirtingus instrumentus, elektroniką, vokalą. Taip dainos įgauna šiuolaikinį skambesį“, – sako amerikietis muzikantas, turintis lietuviškų šaknų.

D. Razauskas ir S. Petreikis kviečia susitikti Pažaislyje

Pažaislio vienuolyno Karietų aikštėje, surinkę geriausias per dešimtmetį sukurtas dainas, D. Razauskas ir S. Petreikis pakartos programą, apie kurią dauguma kalba iki šiol.

Fado atlikėja Mara Pedro: su malonumu čia gyvenčiau

„Fado yra ypatingos dainos, turinčios gilią prasmę, jos ateina iš fado atlikėjų širdies gelmių ir pasiekia klausytojų širdis“, – sako atlikėja, netrukus koncertą surengsianti ir Lietuvoje.

Rugpjūtį dalis Filharmonijos kelsis į pajūrį

Vienoje gražiausių pajūrio vietų, Palangos gintaro muziejuje, rugpjūčio 2–5 dienomis vyks „Nakties serenadų“ 46-ojo sezono keturi koncertai.

Festivalis „Yaga Gathering“: nuo instaliacijų parko iki baleto miške1

Šiemet festivalio „Yaga Gathering“ lankytojų lauks baleto, eksperimentinės muzikos pasirodymai ir jusles kutenančios meninės instaliacijos.

L. Somovas su grupe „Highly Sedated“ pasirodys Valdovų rūmuose1

Penktadienio vakarą Valdovų rūmų kieme L. Somovas su elektroninės muzikos projektu „Highly Sedated“ ir Lietuvos kameriniu orkestru surengs ypatingą pasirodymą.

Jei sutiktų Vytautą Kernagį, „Baltasis Kiras“ jam padovanotų mediatorių

Pokalbyje su grupės „Baltasis Kiras“ lyderiu Tautvydu Pauliumi Augustinu – apie kūrybą, apie festivalį „Purpurinis vakaras“ ir dalykus, kurie teikia didžiausią džiaugsmą.

Jūros šventė: M. K. Čiurlionio „Jūrą“ transliuos tiesiai į ausis1
lrt

Koncertų salė po atviru dangumi – tiesiog ant jūros kranto – žiūrovams suteiks galimybę matyti gyvą gamtos kūrinį – jūrą – ir klausytis nepakartojamos M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“.

„Mažoji studija“: pokalbis su dainininku ir aktoriumi Mantu Jankavičiumi7
Kun. Arūnas Peškaitis OFM - Mažoji studija

Kunigo Arūno Peškaičio pokalbis su dainininku Mantu Jankavičiumi apie muziką ir tikėjimą, keičiantį gyvenimą iš esmės.

Vilniuje skambės džiazo virtuozo Tigrano Hamasyano muzika

Vilniuje skambės džiazas, tik šį kartą kiek kitoks – laisvas, gyvybingas, kupinas armėniško skambesio. Jį festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiams dovanos Tigranas Hamasyanas.

D. Razauskas ir grupė „Vos Vos“ kviečia į naujos programos pristatymo koncertą

Po anšlaginių dešimtmečio koncertų su Sauliumi Petreikiu vietoje niekada nestovintis Domantas Razauskas persikelia į visai kitokį – roko muzikanto – amplua.

Kas šiemet nuobodžiaus „Purpuriniame vakare”?

10-asis nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” į Anykščius nusileis rugpjūčio 17–19 dienomis.

Pamaryje – išskirtiniai Kintų muzikos festivalio koncertai

„Kintų festivalis turi ne tik puikių koncertų istoriją, bet ir ryškų savo veidą, nepaprastai jautrią ir šviesią publiką, unikalią ir jaudinančią atmosferą“, – kalba Kintų muzikos festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas.

Valdovų rūmuose – istoriją ir aplinką nagrinėjanti garso instaliacijų paroda

Naujosios muzikos komunikacijos centras pristato skirtingų kartų šešių lietuvių kompozitorių garso instaliacijas, kurias vienija bendra tema „Paviršius yra istorija“. 

Orkestro „NIKO“ vadovas G. Gelgotas: reikia nuolatos ieškoti ir klausyti1

„Vienu metu atmintyje tikriausiai laikome apie šešias valandas grynos muzikos. T. y. maždaug tiek įvairiausios muzikos staiga prireikus NIKO galėtų atlikti faktiškai bet kuriuo metu“, – kalba orkestro NIKO vadovas G. Gelgotas.

Airijos pasididžiavimas „Kodaline“ atvyksta į Lietuvą

Į Lietuvą atvažiuoja viena populiariausių pastarųjų metų Airijos indie roko grupių KODALINE.

Vilniuje koncertuos šventinis Maskvos Danilos vienuolyno patriarchalinis vyrų choras

Patriarcho Aleksijaus inauguracijos metu būtent šventinis Maskvos Danilos vienuolyno patriarchalinis vyrų choras, pirmą kartą pasirodysiantis Lietuvoje, buvo išrinktas iš daugybės dvasinių kolektyvų už profesionalumą ir balsų grožį.

K. Glušajevas: spektaklius suaugusiesiems Kinijoje žiūri net žindomi kūdikiai

Į teatrą Kinijoje einama šeimyniniais būriais, žiūrovai neskirstomi – publikoje galima pamatyti ir močiutę, ir visai mažų vaikų. Taip sako aktorius ir režisierius Kirilas Glušajevas.

Filharmonija paskelbė 77-ojo sezono renginius

Sulig Vilniaus festivalio pabaiga Lietuvos nacionalinė filharmonija savo interneto svetainėje paskelbė 77-ojo sezono rugsėjo–gruodžio mėn. koncertus.

„Tropicália“ – saulė cenzūros metu7

D. Razauskas, mėgaudamasis vasara Dzūkijos kaime, rašo apie „Tropicália“ – įdomų meninį judėjimą, muzikos, poezijos, teatro, vizualiųjų menų revoliuciją Brazilijoje antrojoje septintojo dešimtmečio pusėje.

„Mėnuo Juodaragis“ pristato Lietuvos grupes: visi skirtingi, visi galingi!1

Šiemet „Mėnesio Juodaragio“ festivalis žada kaip niekad daug išskirtinių pasirodymų, daugeliui dalyvaujančių kolektyvų šis renginys tampa proga parodyti savo kūrybą ypatingai, kitaip.

Festivalis „Sūpynės“: mažiau tuštybės, daugiau vidinių išgyvenimų

Šiais metais vienas iš festivalio „Sūpynės“ pasikeitimų – lankytojų skaičiaus mažinimas ir išgryninimas. Mažiau reklamos, mažiau rėkavimo ir bendravimas su knygynais – puikus alternatyvus viešinimo būdas.

Į Neringą sugrįžta festivalis, kuris sujungia muziką ir ekologiją

Liepos 7–14 d. pianistas Rokas Zubovas su būriu kitų muzikantų kviečia į XIII muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“.

Vilniuje teatrališki britai „The Tiger Lillies“ pirmą kartą apdainuos Edith Piaf gyvenimą

„Midsummer Vilnius“ festivalio lankytojai turės progą susitikti su žymiąja britų grupe „The Tiger Lillies”.

Ansamblis „Canto Fiorito“ baigia trejų metų rezidenciją Paparčiuose

Šį sekmadienį Paparčių kaimo Šv. Vyskupo Stanislovo ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje nuskambės paskutinis tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ rezidencijos koncertas.

Į Vilnių atvykstantis fortepijono virtuozas T. Hamasyanas įkvėpimo semiasi iš gamtos

Pilnas koncertų sales surenkančiam atlikėjui – vos 30, tačiau šis talentas jau išleido aštuonis albumus, laimėjo daugybę svarbių apdovanojimų ir buvo išgirtas muzikos gigantų.

Įvertino protesto kultūrą Lietuvoje: gerų maišto dainų neturime2
lrt

Donato Puslio teigimu, svarbus ir bendro raštingumo stygius – šiandienos reikalus suprasti vis sunkiau, todėl imama laviruoti tarp protesto dainų ir tokių, kuriose – tik vaikiškas maištas.

Vandenynas akvariume. Neatrastas Arthuras Russellas4

Šiandien Domantas Razauskas pasakoja apie genialųjį pamirštą menininką Arthurą Russellą: „Per trumpą laiką jis nupurtė mane savo grožiu tiek kartų ir padarė tokią įtaką, kokią padaro retas kūrėjas.“

Dedikacija Tėvui Stanislovui1

Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje Kėdainių rajone tęsiasi tarptautinio Paberžės festivalio Tėvo Stanislovo atminimui 2017 renginiai.

Mintautas Kriščiūnas: „Menu liudyti savo gyvenimą“1

Kaip derinti meną ir tikėjimą? Ar tai dera apskritai? Patarimais ir patirtimi dalijasi muzikantas, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro altininkas Mintautas Kriščiūnas.

10 geriausių „Röyksopp“ hitų

Jau šį penktadienį Vilniaus Kalnų parke – Norvegijos elektroninės muzikos ikona „Röyksopp“!

Kokie didžiausi muzikos festivaliai laukia šią vasarą Latvijoje ir Estijoje?

Trys vasaros mėnesiai, be lietuviškų festivalių, dovanoja ir kitus Baltijos šalių muzikinius renginius.

Kretinga vienai dienai taps Lietuvos muzikos sostine
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Birželio 18 d. 19 val. 30 min. Kretingos vasaros estradoje vyks šlovinimo vakaras „Pakilk ir šviesk“, kuriam susibūrė unikalus Gyvasis orkestras.

D. Razauskas: mes ne iš tų, kurie groja tas pačias dainas lygiai taip pat

„Kol yra gyvybė, visada bus ir idėjų, energijos. Kai darai tai, kas iš tiesų patinka, tai tampa kartu ir darbas, ir malonumas, ir poilsis. Aš niekada nemokėjau tiesiog gulėti pliaže“, – sako naują muzikinę programą rengiantis D. Razauskas.

Gegužės mėnesio muzikos lentyna2

D. Razauskas apie praėjusio mėnesio užsienio muzikos albumus: „Gegužė, mano galva, nebuvo tokia galinga kaip balandis, tėškęs ant stalo visus kozirius. Šįkart turime reikalų su karaliais, bartukais ir damomis. Bet paklausyti yra ką.”

Harmonijos soduose – kvapą gniaužiantis Rudolfo Buchbinderio rečitalis

Birželio 15 d. Filharmonijoje sulauksime legendinio austrų pianisto Rudolfo Buchbinderio!

„Grammy“ laureatas saksofonininkas Kenny Garrettas grįžta į Lietuvą

Po septynerių metų pertraukos į Lietuvą grįžta auksiniu Amerikos saksofonininku tituluojamas Kenny Garrettas.

Skarulių muzikos festivalis nepalieka abejingų: didinamas koncertų skaičius

Birželio 17 d. Jonavos rajone prasidės pirmasis tarptautinis Skarulių muzikos festivalis.

Regio muzika – tikrai ne tik B. Marley

„Mes tikime, kad grojame sielos muziką ir judiname ne kūną, o sielą, protą ir širdį. Taigi mūsų publika yra įvairi“, – sako vienas iš muzikinio judėjimo „Groove Tribe“ iniciatorių E. Berežokas.