Muzika | Kultūra

Iš orkestro muzikantės užrašų. Klavesinas

Klavesinų būna visokių. Kartais jie būna lyg išpuoselėti, galingi lenktyniniai žirgai. Su kuriais – nors ir aplink žemę. Jie akimirksniu paklūsta kiekvienai komandai, jais galima visiškai pasitikėti. 

Violončelės legendos Mischos Maisky sielos kostiumai

„Jaučiu antipatiją uniformoms ir vienodumui. Muzikantai nėra kareiviai ar policininkai, tad kodėl reikalaujame juos rengtis taip, kad jų individualumas ir asmenybė liktų paslėpti?“

„Druskomanija 2018“ sugrįžta su naujais kūriniais ir pasirodymais

34-asis Tarptautinis kompozitorių sąjungos organizuojamas šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija” šiemet vyks gegužės 18–29 d. Druskininkuose, Liškiavoje ir Vilniuje.

Laurie Anderson stilių išryškina neeilinis įvairiapusiškumas

Dainininkė ir kompozitorė, aktorė ir režisierė, skulptorė, rašytoja, poetė bei performansų kūrėja, kitų dar vadinama Niujorko scenos krikštamote, spalį surengs vienintelį savo pasirodymą Baltijos šalyse.

Violončelininkas Mischa Maisky apie santuoką su mylimu instrumentu

„Aš neturėjau tapti muzikantu. Mama norėjo, kad būčiau normalus“, – juokiasi M. Maisky. Gegužės 11 d. klausytojai turės išskirtinę galimybę išgirsti legenda jau tapusį atlikėją.

Filharmonijos 77-ojo sezono pabaigtuvės su Luku Geniušu

Rengiamas įspūdingas simfoninės muzikos vakaras su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, dirigentu, Lietuvos nacionalinės premijos laureatu Modestu Pitrėnu ir solistu, pianistu Luku Geniušu.

Pasaulinio garso violončelės virtuozas Mischa Maisky atvyksta į Lietuvą

„Jo muzikoje dera poezija, rafinuotas subtilumas, didžiulis temperamentas ir nepriekaištinga technika“, – sakė maestro Mstislavas Rostropovičius, kurį M. Maisky vadina ne tik nuostabiu mokytoju, bet ir antruoju tėvu.

Šiandien Lietuva mini Tarptautinę džiazo dieną

Tarptautinė džiazo diena UNESCO organizacijos pastangomis visame pasaulyje pradėta minėti 2011 metais. Pasak šventės sumanytojų, Džiazo diena – tai tarptautinis dialogas, sujungiantis žmones iš viso pasaulio.

Simfoniniame koncerte – čekų muzika ir du fortepijonai

Gegužės 5 d. simfoninės muzikos vakarą Nacionalinėje filharmonijoje karaliaus čekų XIX–XX a. kompozitorių Bedřicho Smetanos, Bohuslavo Martinů ir Antoníno Dvořáko muzika bei muzikos instrumentų karalius – fortepijonas.

Festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizatorius U. Liogė: matau labai stiprų pasitikėjimą mūsų publika

Festivalio „Mėnuo Juodaragis“ glaustųjų, arba mažųjų, festivalių istorija ir šiųmečio „Juodaragio“ staigmenos.

Pasirodė pirmasis Lietuvos muzikos informacijos centro išleistas vinilas

Vienoje plokštelės pusėje – Arturo Bumšteino, Antano Dombrovskio, Linos Lapelytės ir Viliaus Šiaulio kvarteto „Twentytwentyone“ kūryba, kitoje – Martyno Bialobžeskio, Antano Jasenkos, Vytauto V. Jurgučio ir Jono Jurkūno kolektyvo „DIISSC Orchestra“ muzika.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia pažinčiai su orkestro artistais

Ką reiškia būti muzikantu simfoniniame orkestre? Kuo skiriasi solinis ir orkestrinis atlikimas?

Vilniuje viešės gruzinų vokalinis vyrų ansamblis „Suliko“

Gegužės 2 d., trečiadienį, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje koncertuos Gruzijos vokalinis vyrų ansamblis „Suliko“.

Austrų ir latvių muzikos tandemas Filharmonijos scenoje

Šį savaitgalį Filharmonijoje – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, latvių violončelininkės Martos Sudrabos ir austrų dirigento Georgo Marko atliekamą simfoninės muzikos programa.

Kompozitorius G. Kuprevičius: „Šiandienį meną reikia tikrinti neatsitraukus nuo kasos“

„Lietuvoje pinigų stygius yra tik tiems, kurie jų turi pakankamai. Kiti sukasi kitaip. Menas visada buvo brangi pramoga, ypač geras “, – tvirtina kompozitorius G. Kuprevičius.

NOA festivalis. Klimato tematiką svarstantys kūriniai ir įspūdinga barokinio teatro triukšmų mašinerija

7-asis NOA festivalis pasiekė finišo tiesiąją. Šį savaitgalį pristatomi du paskutiniai darbai, kuriuos jungia klimato tematika.

Arfininkė Joana Daunytė: arfos sakralumas susijęs su mūsų dvasine ramybe

„Kalbama ir apie gydomąjį arfos poveikį žmogui, arfos garsų terapiją. Ne veltui šis instrumentas vadinamas dieviškuoju“, – kalba arfos ambasadorė Joana Daunytė.

Vilniuje ir Kaune skambės persų klasikinė muzika

Balandžio 27 ir 28 d. Vilniuje ir Kaune koncertuos persų klasikinės ir tradicinės muzikos atlikėjas Kayhanas Kalhoras (Iranas).

„Sinfonia Varsovia“ koncertai Lietuvoje valstybingumo atkūrimo 100-mečiui

Šį savaitgalį Lietuvoje koncertuoja vienas garsiausių Lenkijos klasikinės muzikos kolektyvų – Varšuvos kamerinis orkestras „Sinfonia Varsovia“.

NOA festivalį tęsia paslėptų mitų atvėrimai ir muzikos kosmonautų treniruotės

7-ajame NOA (Naujosios operos akcijos) festivalyje pristatomos šešios skirtingos šiuolaikinės operos interpretacijos.

L. Švirinas: dirbti su talentingais sutinka kiekvienas, panorau save patikrinti dirbdamas su tais, kuriems sekas sunkiau

Linas Švirinas – klaipėdietis, kuriantis muzikos oazę uostamiestyje. Muzikuojantis ir mokantis muzikuoti jaunąją kartą, studijos „Grock“ vadovas ir naujų iššūkių mėgėjas. 

Vaikams muzika atveria meno pasaulį

Videoreportaže – apie tai, kaip Vilniaus Grigiškių meno mokyklos smuiko mokytoja vaikus moko meilės muzikai ir vienas kitam.

Dirigentas Modestas Pitrėnas: „Kiekvienas turime santykį su Karmen“

„Kiekvieną dieną, kiekvienoje situacijoje ir bet kurioje erdvėje Karmen prototipas kalba apie mus“, – įsitikinęs Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro vyr. dirigentas M. Pitrėnas.

Elektroninė muzika, naktys ir diskusijos festivalyje „Jauna muzika 2018“

Festivalis „Jauna muzika“ balandžio 23–28 d. pristato programą, kurioje penki pagrindiniai koncertai, o kiekviename jų – galimybė išgirsti bent du ar daugiau atlikėjų, projektų ar pasirodymų.

Švelni džiazo atlikėja ir valdinga kalėjimo viršininkė

„Teatro scenoje neturiu jokių tabu. Ir mano personažui jokios baimės negalioja“, – sako džiazo vokalistė Kristina Jatautaitė, miuzikle „Čikaga“ meistriškai įkūnijanti moterų kalėjimo viršininkę.

„Kaunas Jazz 2018“ pristato naktinę festivalio programą

Tradiciškai džiazo garsais ir gera nuotaika „Kaunas Jazz 2018“ festivalis šįmet balandžio 19–30 d. suvienys šešis Lietuvos miestus – Kauną, Vilnių, Panevėžį, Jurbarką, Elektrėnus ir Palangą.

Bistrampolio dvare – koncertas S. Mykolaičiui atminti ir negirdėtų jo dainų pristatymas

Gegužės 13 d. 16 val. į Bistrampolio dvarą  kviečiami visi dainuojamosios poezijos ir Sauliaus Mykolaičio kūrybos gerbėjai darkart prisiminti dainuojantį aktorių, pasiklausyti jo sukurtų ir jo bičiulių atliekamų dainų.

Baritonas Kostas Smoriginas: „Menininkas iš tikrųjų save alina“

Pasak operos solisto Kosto Smorigino, nauja režisierių karta iš operos artisto reikalauja to paties, kaip ir iš dramos aktoriaus. „Galbūt yra artistų, kuriems lengvai sekasi įsigyventi į kuriamus personažus – man tai yra sunku“, – sako jis.

Lietuvos kamerinio orkestro koncerte – Mozartas ir Chopinas

Šį šeštadienį Nacionalinėje filharmonijoje skambės Wolfgango Amadeaus Mozarto „Iškilmingi išpažinėjo mišparai“ ir Fryderyko Chopino Antrasis koncertas fortepijonui ir orkestrui.

Legendinė amerikiečių atlikėja Laurie Anderson vienintelį koncertą Baltijos šalyse surengs Lietuvoje

Spalio 20 dieną Vilniuje koncertuos viena įdomiausių pasaulio atlikėjų – amerikiečių menininkė Laurie Anderson.

Rusų romantinės muzikos vakaras su pianistu Aleksejumi Volodinu

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerte „Romantinio fortepijono pakerėti“ skambės Piotro Čaikovskio Antrasis koncertas fortepijonui ir orkestrui bei Sergejaus Rachmaninovo Antroji simfonija.

Vaclovas Augustinas: „Aš noriu kalbėtis, megzti dialogą“

Kompozitorius ir choro dirigentas Vaclovas Augustinas koncerto Šiauliuose metu pasidžiaugė, kad dar yra pirmų kartų, kalbėdamas apie kompaktinės plokštelės atsiradimą.

Velykų džiaugsmo grojaraštis

Penki muzikos kūriniai, praturtinsiantys Velykų laiką. Rekomenduoja grigališkojo choralo specialistė Viktorija Silenkovaitė. 

Lietuvos publikai bus atskleista dalelė Europos muzikos paslapties

Mathisas Haugas – šių dienų muzikos bastūnas ir inteligentas, įkvėpimo sėmęsis iš Bobo Dylano, Roberto Johnsono ir Tomo Waitso. 

Piotras Mamonovas ir jo grupė perskaitys Vilniuje „Šventąjį Isaaką Siriną“

Lapkričio 4-ąją Vilniaus Šokio teatro scenoje Piotras Mamonovas pristatys savo koncertą-spektaklį „Kaip aš skaičiau Šventąjį Isaaką Siriną“.

Talentinga jauna violončelininkė visus savo sėkmės procentus atiduoda nuoširdumui

Violončelininkei Elenai Daunytei – tik 25-eri, tačiau ji jau daugelio tarptautinių konkursų laureatė. Savo sėkmės raktu ji laiko nuoširdų tikėjimą sėkme. Pokalbis su E. Daunyte.

22-asis Vilniaus festivalis pristatys aštuonias originalias programas

Šiųmetis Vilniaus festivalis vyks birželio 3–19 d., jame išgirsime aštuonias originalias programas.

„Kaunas Jazz“ atidarymas Kauno autobusų stotyje – simbolinis gestas visiems džiazo mėgėjams

Festivalis „Kaunas Jazz“ – ne tik kauniečių, bet ir visos Lietuvos džiazo gerbėjų šventė, tad labai simboliška, kad atidarymas įvyks netradicinėje erdvėje – Kauno autobusų stotyje.

Apie Velykų esmę. Pokalbis su kunigu Algirdu Toliatu ir dirigentu Modestu Barkausku

„Velykos yra mūsų pačių perėjimas per mūsų gyvenimo Didžiąją savaitę“, – sako kunigas A. Toliatas ir kviečia į Didžiajam ketvirtadieniui skirtą koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Lietuvą subtiliu balsu užburs Cezarijos Evoros kraštietė Nancy Vieira

Nancy Vieira, balandį surengsianti Lietuvoje keletą koncertų, muzikos kritikų krikštijama subtiliausiu naujosios kartos Žaliojo kyšulio balsu.

Tarptautinio Stasio Vainiūno konkurso finaluose – Lietuvoje studijuojantis italas ir lietuvių duetas

Po visą savaitę trukusių pianistų ir kamerinių ansamblių perklausų paaiškėjo Stasio Vainiūno konkurso abiejų kategorijų finalininkai.

Johanno Sebastiano Bacho 333-iasis gimtadienis su vargonais

Kovo 23 d. vargonininkai dr. A. Motūzaitė-Pinkevičienė ir dr. V. Pinkevičius VU Šv. Jonų bažnyčioje kviečia švęsti Johanno Sebastiano Bacho 333-iąjį gimtadienį.

Kompozitoriui Raimondui Paului įteiktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės medalis

Raimondas Paulas – viena žymiausių figūrų Latvijos muzikos istorijoje, padariusi didžiulę įtaką daugeliui.

Ypatingą programą Filharmonijoje diriguos jaunas talentingas dirigentas Martynas Stakionis

Koncerte „Likimo daina“ greta sudėtingų simfoninių Johanneso Brahmso ir Roberto Schumanno partitūrų skambės didingi J. Brahmso opusai chorui ir orkestrui.

20-ajame tarptautiniame muzikos festivalyje „Sugrįžimai“ – dėmesys muzikams litvakams

Šiemet „Sugrįžimuose“ – 25 koncertai, kuriuose dalyvaus 28 svetur studijuojantys ar dirbantys muzikai, 12 jų kolegų užsieniečių, per 100 Lietuvoje dirbančių muzikų. Sulauksime svečių iš 17 šalių.

Muzikos akiračiai IV. Muzikos leidybos artelės Lenkijoje

Muzikos apžvalgininkas Vitalijus Gailius – apie siauresniam ratui žinomas, tačiau itin įdomią ir konceptualią muziką siūlančias Lenkijos leidybos kompanijas.

Prasideda Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas

Gražiausia muzika fortepijonui ir kameriniams ansambliams – VIII Tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse Vilniuje.

Leonardo Bernsteino 100-metis ir Vytauto Germanavičiaus kūrinio premjera

Kovo 17-ąją Nacionalinėje filharmonijoje, minint Leonardo Bernsteino gimimo 100-ąsias metines, skambės Vytauto Germanavičiaus kūrinio premjera.

Kompozitorius L. Vilkončius: kurti muziką vaikams mane paskatino S. Gedos poezija

Kompozitorius Laimis Vilkončius kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pristatys naujausią savo kūrinį vaikams – miuziklą „Benediktas ir Žirafa“.

Keturi Vaclovo Augustino autorinės plokštelės pristatymo koncertai

Kompozitorius su choru „Jauna muzika“ nuoširdžiai kviečia visus chorinės muzikos mylėtojus į naujos kompaktinės plokštelės pristatymą.