Muzika | Kultūra

Balandžio 22 d.
Arca. Be pavadinimų, be laiko3
Domantas Razauskas

„Himnas, niūniuojamas į ausį, garso katedra, pilna aidų ir mistinių potyrių, siurrealistinė karo nuojauta, romantiškai melancholiškas padaras iš veidrodžių karalystės“, – rašo D. Razauskas apie naujausią venesueliečio muzikos kūrėjo A. Ghersi albumą.

Balandžio 20 d.
„Kaunas Jazz 2017“: žvaigždės, improvizacijos ir geriausios tradicijos

Prasideda jau 27-asis „Kaunas Jazz 2017“ festivalis, kuris šiemet siūlo daugybę renginių ir džiazo gurmanams, ir mėgėjams net 7 Lietuvos miestuose. 

Vilniuje viešės ir savo kūrybą pristatys japonų kompozitorius Ko Matsushita

Paskutinę balandžio savaitę į Lietuvą pirmą kartą atvyksta žymusis japonų kompozitorius ir dirigentas Ko Matsushita, tituluojamas Japonijos šiuolaikinės choro muzikos ambasadoriumi.

D. Razauskas ir S. Petreikis kviečia į jubiliejinį dešimtmečio koncertą

Balandžio 23 d. 19 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje laukia specialiai dešimtmečiui scenoje parengtas koncertas, kuriame išvysime Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio duetą.

Balandžio 19 d.
Atvirų fortepijonų dienos: garsiausi Lietuvos pianistai, premjeros ir pažintis su fortepijonais

Atvirų fortepijonų dienų metu galėsite susipažinti su šiuolaikiniais akustiniais fortepijonais ir pasiklausyti žymiausių Lietuvos pianistų.

Vilniuje viešės garsusis Ciuricho berniukų choras2

Choro muzikos mėgėjų Filharmonijos scenoje kitą savaitę laukia staigmena – čia susitiks du savo šalis reprezentuojantys garsūs berniukų chorai.

„Baroque Contempo“ – kvartetas, kuris skamba kaip viena asmenybė12
Jurgita Jačėnaitė

Apie baroko muzikos ir džiazo sintezės idėjos atsiradimą, kitokio skambesio paieškas ir naująją programą, kurią bus galima išgirsti balandžio 23 d. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje – pokalbyje su kvarteto „Baroque Contempo“ nariais.

Balandžio 18 d.
„Zeal and Ardor” į „Devilstone“ atveš unikalų metalo eksperimentą

Liepos 13–16 d. Anykščiuose vyksiantis festivalis „Devilstone“ pristato vieną labiausiai intriguojančių alternatyviosios muzikos atlikėjų – Amerikos vergų dainų, elektronikos ir metalo sintezę „Zeal and Ardor“.

Visų laikų garsiausia roko grupė „Queen“ surengs koncertą Lietuvoje1

Paskelbta, kad lapkričio 17 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune koncertuos legendinė roko grupė „Queen“ su dainininku Adamu Lambertu. 

Balandžio 16 d.
Kompozitoriaus Arvydo Malcio koncerte filharmonijoje – menininko odisėja2

Balandžio 22-ąją filharmonija, bendradarbiaudama su Lietuvos kompozitorių sąjunga, rengia lietuvių kompozitoriaus Arvydo Malcio 60-mečio autorinį koncertą.

Balandžio 15 d.
„Kaunas Jazz 2017“ kviečia švęsti

Balandžio 28–29 dienomis didžiausias džiazo festivalis Lietuvoje „Kaunas Jazz“ kviečia net į 26 nemokamus renginius, kuriuose šiemet – daug skirtingų projektų ir atlikėjų. Kaunas ir vėl pavirs tikra džiazo sostine.

Vytauto V. Landsbergio „Pasakojimuose apie namus“ – jautri šeimos istorija

Balandžio 19 d. Šiaulių dramos teatre ir balandžio 21 d. Keistuolių teatre Vilniuje Vytautas V. Landsbergis rengia programą „Pasakojimai apie namus“ – 3 valandų trukmės asmenišką pasakojimą, iliustruotą dainomis ir filmų ištraukomis.

Šiauliuose vyks tradicinis Velykų muzikos festivalis „Resurrexit“

Visą savaitę po šv. Velykų Šiauliai virs profesionalios muzikos meka: čia vyks jubiliejinis festivalis „Resurrexit“.

Lietaus šuo3
Domantas Razauskas

„Šiandien kalbėsiu apie Tomą Waitsą. Ir girdžiu, kaip greičiau plakti ima daugelio mano bičiulių širdys – puikiai žinau, koks Tomas Waitsas yra svarbus tūkstančiams melomanų, poetų, dailininkų, aktorių, kino kūrėjų“, – rašo D. Razauskas.

Balandžio 13 d.
Naujasis Baltijos muzikos akademijų orkestras pradeda šimtmečiui skirtą turą

Artėjant trijų Baltijos kraštų šimtmečiui jauni muzikos talentai iš trijų kaimyninių kraštų susibūrė į Baltijos muzikos akademijų orkestrą (BAO). Netrukus – pirmieji trys BAO koncertai Rygoje, Vilniuje ir Tartu.

Unikalaus balso solistė, operos primadona Irena Milkevičiūtė švenčia jubiliejų

Balandžio 14 d. visų operos gerbėjų laukia ypatingas vakaras – Vilniaus kongresų rūmų scenoje operos primadona Irena Milkevičiūtė švenčia savo jubiliejų.

Sukurtas dokumentinis filmas apie Europą sužavėjusią Jamalą

Dokumentinis filmas „Jamala.UA“ – režisierės Anos Akulevič darbas, atskleidžiantis Jamalos veiklą, stiprybes ir silpnybes. Be to, jau kitą savaitę Jamala surengs pasirodymą ir Lietuvoje.

Džiazas socialistinėje Lenkijoje: nuo užmaršties iki tarptautinio pripažinimo3
Vitalijus Gailius

Mūsų kaimynų lenkų džiazas išties spalvingas, įdomus ir susilaukęs pripažinimo visame pasaulyje reiškinys. Rytinėje Europos dalyje tai viena stipriausių šio žanrų scenų. 

Balandžio 11 d.
Vytautas V. Landsbergis: „Sraigės būsena yra optimali – namai ten, kur esu“2
Jurgita Jačėnaitė

Pokalbyje su rašytoju, poetu, bardu, režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu – apie būsimus pasirodymus, skirtus namų temai, ir apie tai, ką reiškia namai siaurąja ir pačia plačiausia prasme.

Vladas Bagdonas: visos mano dainos yra pokalbis1
Edita Norkevičiūtė

Aktorius, režisierius, skaitovas, dainininkas sako: „Savo kūrybą seku labai subjektyviai, bet kartu ir objektyviai. Tarsi stebėčiau save iš šalies ir klausčiau: „Na, Bagdonai, ką dar moki?“

„Solo Ansamblio“ kūrinys „1“ – dedikacija susvetimėjusiam miesto žmogui1

Gyvenimiškais lietuvių kalba atliekamais tekstais, tamsiais ir energingais garsais užkariavusi šimtus širdžių, grupė „Solo Ansamblis“ pristato šiuolaikinės miesto elektronikos kūrinį „1“.

Balandžio 10 d.
Nacionalinėje filharmonijoje – su Didžiosios savaitės tradicijomis susijusi programa

Balandžio 12 d. Nacionalinėje filharmonijoje skambės muzikos programa „Septyni žodžiai“. Svečiuose – Vroclavo Nacionalinio muzikos forumo choras.

Balandžio 9 d.
Egidijus Darulis: sunkiausia pagroti melodiją viena nata1
Jurgita Jačėnaitė

Pokalbyje su menininku Egidijumi Daruliu – apie jo įvairias menines veiklas, miniatiūrų bei grojimo dambreliu technikas ir apie džiaugsmą kurti kartu su šeima.

Kovo mėnesio muzikos lentyna12
Domantas Razauskas

„Šįkart tik tai, kas be kompromisų mano skoniui regisi išties aukščiausios prabos reikalai“, – pristatydamas kovo mėnesio užsienio albumų lentyną rašo Domantas Razauskas.

Balandžio 8 d.
A. Mamontovui įteiktas prestižinis Europos medikų apdovanojimas

„Mano tėtis buvo gydytojas, kuris visą gyvenimą svajojo, kad aš rinkdamasis profesinį kelią sekčiau jo pėdomis. Nors pasirinkau kitą kelią, stengiuosi padėti tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė A. Mamontovas.

S. Povilaitį primins jo autografas ant Palangos koncertų salės2
bns

Penktadienį oficialiai patvirtinta, kad maestro Stasio Povilaičio atminimas Palangoje bus įamžintas autografu ant kurorto koncertų salės fasado, pranešė „Vakarų ekspresas“.

Valdovų rūmuose – pianisto P. Geniušo koncertas su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru1

Balandžio 28 d. 19 val. Valdovų rūmuose įvyks Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir charizmatiškojo pianisto Petro Geniušo koncertas „Petras Geniušas ir batutos meistrai“.

Balandžio 7 d.
Europos gydytojų nuolatinis komitetas A. Mamontovui skyrė tarptautinį apdovanojimą2

Vilniuje vyksta Europos gydytojų nuolatinio komiteto (CPME) asamblėja, kurios metu bus išskirtinai pagerbtas Andrius Mamontovas.

Balandžio 6 d.
Džiazo festivalyje – džiazo ambasadorius Tillas Brönneris

Į Klaipėdos pilies džiazo festivalį birželio pirmąjį savaitgalį atvyksta vienas žinomiausių Vokietijos džiazo muzikantų Tillas Brönneris.

Balandžio 5 d.
Elektroninės muzikos spektras festivalyje „Jauna muzika 2017“

Festivalis „Jauna muzika“ pristato 2017 m. programą, joje – keturi pagrindiniai koncertai, vakarinė programa festivalio klube „Peronas“, diskusija ir paskaita.

Smuikininkė Svetlana Maigienė: muzika klausytojui atveriame duris

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė Svetlana Maigienė – apie pavasarinį kamerinį koncertą ir darbo simfoniniame orkestre subtilybes.

Alternatyviosios muzikos festivalis „Devilstone“ pristato pirmuosius vardus

Reikšmingiausias Baltijos šalių alternatyviosios muzikos festivalis „Devilstone“, įvyksiantis liepos 13–16 d. Anykščiuose, pristato pirmąsias grupes.

Velykiniame koncerte Bernardinų bažnyčioje – baroko ir džiazo sintezė2

Balandžio 23 d. 19 val. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje – miniatiūrinė kelionė baroko muzikos labirintais. Kvarteto „Baroque Contempo“ koncerte susijungs ir naujai suskambės barokas ir džiazas.

Andrius Mamontovas pristato naują „Foje“ dainos „Kitoks pasaulis“ versiją2
„Kitoks pasaulis“ – viena pirmųjų A. Mamontovo sukurtų dainų. Naujoji kūrinio versija skambės Airijos režisieriaus Shane Europa trumpo metro filme.
Balandžio 4 d.
Grupė „Lemon Joy“ tęsia naujo albumo pristatymo turą

Šiemet su trenksmu į Lietuvos muzikos sceną grįžę ir albumą pristatę „Lemon Joy“ pavasariui įpusėjus vėl kviečia susitikti.

Balandį „Solo Ansamblis“ gerbėjams rengia du susitikimus

Riboto tiražo vinilo RBX pasirodymas ir žinia apie didįjį pavasario koncertą „Miestas ant kalno“ – tokiomis naujienomis balandį pradeda alternatyviosios elektronikos grupė „Solo Ansamblis“.

Viktoras Gerulaitis: „Mozartas kūrė geriau už visus, Beethovenas – kitaip nei visi“

Genialumo anatomija – klausimas, kurį įminti bando kūrybos psichologai, pedagogai, filosofai, patys menininkai. Tačiau galima analizuoti ir intuityviai – klausantis genialaus kūrinio.

Ilgai laukta Vlado Bagdono muzikinė dovana gerbėjams

Balandžio 13 d. 19 val. Vilniaus Keistuolių teatre bus pristatytas ilgai lauktas, tiek pat ilgai brandintas Vlado Bagdono dainų rinkinys – kompaktinė plokštelė.

Iš JAV į Vilnių atvyksta Vytauto Bacevičiaus kūrybos suvienyti menininkai

Balandžio 8 d. Nacionalinėje filharmonijoje skambės G. Aleknos interpretuojami V. Bacevičiaus Antrasis koncertas bei rusų romantiko Piotro Čaikovskio rečiau skambantis Trečiasis koncertas fortepijonui ir orkestrui.

Balandžio 3 d.
Lietuvos kompozitorių sąjunga išsirinko naują vadovybę

Naujuoju Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininku tapo jaunosios kartos lietuvių kompozitorius Mykolas Natalevičius.

B. Dylanas pagaliau atsiėmė 2016-ųjų Nobelio premiją
bns

Auksinis medalis ir diplomas B. Dylanui įteikti per privačią ceremoniją Stokholme.

Balandžio 2 d.
S. Petreikis: atradę pasaulio muziką, žmonės ją įsimyli6
lrt

Kompozitorius Algirdas Klova teigia, kad pasaulio muzika yra etninės muzikos ir kitų žanrų junginys, todėl paradoksalu tai, kad Pasaulio muzikos apdovanojimuose vyrauja įvairių šalių popsas.

Kovo 31 d.
Maestro Gintaras Rinkevičius pristato roko operos „Eglė“ premjerą

Gegužę Vilniaus kongresų rūmuose dienos šviesą išvys maestro Gintaro Rinkevičiaus naujausios roko operos „Eglė“ premjera.

Martynas Kuliavas: „Aš ne tas žmogus, kuris sustoja nuo plojimų“

Pokalbyje su muzikos kūrėju, gitaros meistru Martynu Kuliavu – apie būsimus koncertus, kuriuos papuoš sutartinės, ir kūrybos kelio atradimus.

Kovo 30 d.
„Jauna muzika 2017“: atmosferiškasis Michał Wolski iš Varšuvos

Festivalis „Jauna muzika“ skelbia dar vieną šių metų programos dalyvį – minimalistinės klubinės elektronikos kūrėją Michałą Wolskį iš Varšuvos.

Lietuvos kompozitoriai bus pristatyti Frankfurto muzikos mugėje

Šiemet Lietuva Frankfurto muzikos leidėjų paviljone dalyvaus autonomiškai, savo stendą pristatydama šalia pagrindinių ir seniausių XVIII, XIX a. Europos natų leidyklų.

Kovo 29 d.
Muzikos inkubatoriaus „Novus“ atidaryme – Izraelio atlikėjas Shtuby

Balandžio 4 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ įvyks muzikos inkubatoriaus „Novus“ atidarymas. Atidarymo proga nemokamą koncertą dovanos ekstravagantiškiausias Izraelio muzikantas Shtuby.

B. Dylanas savaitgalį atsiims Nobelio premiją1
bns

JAV muzikos ikona Bobas Dylanas ateinantį savaitgalį atsiims pernai jam paskirtą Nobelio literatūros premiją.

R. Zilnys: yra žmonių, kurie dėl vieno lietuviško eurovizinio suvenyro atiduotų du rankos pirštus
Miglė Dauskurdienė - lrt

Įspūdžiai iš „Eurovizijai“ skirtos laidos, vykusios per LRT TELEVIZIJĄ. 

Kovo 26 d.
Žmogus, įkvėpęs erą, arba in memoriam Chuckui Berry3
Domantas Razauskas

Aiškiai žinau, kad praėjusią savaitę iš šio pasaulio iškeliavo vienas įtakingiausių visų laikų muzikantų. Galima sakyti traukinys, vardu XX amžius, su šia mirtimi beveik galutinai išnyko už horizonto.