Muzika | Kultūra

Operos scenos talentas ir vokalo meistras – Vaclovas Daunoras

Operos žvaigždė V. Daunoras – vienas ryškiausių artistų Lietuvos operos scenos istorijoje, garsiausiame pasaulyje operos teatre „Metropolitan Opera“ dirbęs net dešimt sezonų.

Maestro G. Rinkevičius: „Be kultūrinio atgimimo nebus sėkmingos ekonomikos ir sąžiningos politikos“

„Pas mus visi supranta krepšinį, bet labai mažai kas supranta simfoninę muziką. O panašumų yra tikrai labai daug“, – įsitikinęs maestro G. Rinkevičius.

Čiurlioniškos vizijos vargonų muzikos koncerte „Ad Patres“

Vargonų muzikos mėgėjai B. Kutavičiaus sonatą „Ad Patres“ ir kitą lietuviškąją klasiką galės išgirsti sausio 19 d. VU Šv. Jonų bažnyčioje vyksiančiame V. Pinkevičiaus koncerte.

Klasikos gerbėjams – „Mozarto muzikos efektas“

Preciziškomis klasikinės muzikos interpretacijomis garsėjantis Lietuvos kamerinis orkestras gręžiasi į klasikos aukso fondą ir pristato programą „Mozarto muzikos efektas“.

Klaipėdoje paskelbta E. Balsio jubiliejinių metų pradžia

Eduardas Balsys – vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių marinistų, Klaipėdos ir Baltijos jūros tematikai skyręs nemažai savo kūrinių

Naujasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pusmetis – kas laukia?

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ruošiasi naujam koncertų pusmečiui. Maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas kolektyvas netrukus iškilmingai švęs savo 30-ąjį jubiliejų.

Operos solistas K. Smoriginas apie šuns apkandžiotą Eskamilją ir neišsiblaivančią Karmen

Pokalbyje su garsiausiu šiandienos lietuvių baritonu – apie tai, ką solisto atmintyje paliko su populiariausia pasaulio opera – G. Bizet „Karmen“ – praleistas dešimtmetis.

Filharmonijos salė uždaryta remontui, koncertai keliami į kitas erdves

Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė oficialiai uždaryta remontui, o Filharmonijos koncertai keliasi kitur.

Laiko pagrobti ir (ne)išlaisvinti. Apie operas „Elenos pagrobimas“ ir „Radvila Perkūnas“
Eleonora Buožytė - Naujasis Židinys-Aidai

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga scenoje pasirodė dvi operos – „Elenos pagrobimas“ (rež. Claudio Levati) ir „Radvila Perkūnas“ (rež. Kęstutis S. Jakštas).

Operos solistė E. Šidlauskaitė: palinkėčiau neieškoti didelių stebuklų, kiekviena diena – stebuklas

Pasak operos solistės E. Šidlauskaitės, jos talentas – gebėjimas dainuoti – yra Dievo kelias: jame yra ir tamsos, ir šviesos, yra labai gražių momentų ir daug iššūkių.

Garsios Kalėdų giesmės detektyvas

Giesmė „Adeste fideles“ – „Ateikite, žmonės“ – kitaip nei „Tyli naktis“ primena ne svajingą lopšinę, bet iškilmingą himną, o jos melodija ir tekstas užmena daug mįslių.

LNOBT chormeisteris A. Celiešius: nebepakanka gražiai išsirikiavus švariai padainuoti

Operos ir baleto teatro chormeisteris pasakoja, kokių pokyčių vyksta chorinėje muzikoje ir kuo gyvena LNOBT choras.

17-metės lietuvės pianistės talentu džiaugiasi žymiausios pasaulio salės

Pokalbis su jaunuoju talentu pianiste M. Daunoraite, daugybės konkursų „Grand Prix“ laureate.

Operos solistė I. Prudnikovaitė: „Norėčiau išmokti tiesiog gyventi“

I. Prudnikovaitė interviu prisipažino linkusi į saviplaką, bet labai norinti išmokti gyventi turiningai, laimingai ir su dideliu mėgavimusi.

Smuikininkė L. M. Songailė: menininkai pasaulį jaučia jautriau

Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos auklėtinė, vėliau nemažai pasaulio apkeliavusi smuikininkė L. M. Songailė papasakojo apie savo kelią į sceną.

Nepaprasta giesmės „Tyli naktis“ istorija

Kalėdų švenčių simboliu tapusiai giesmei „Tyli naktis“ šį Kūčių vakarą sukanka lygiai 200 metų. Ji – tikra legenda, apipinta ir autentiškomis, ir netikromis istorijomis.

Prisijaukinta ir viduje gyvenanti Merė Popins

Pokalbis su operos soliste J. Šležaite, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įkūnijančia visų vaikų ir suaugusiųjų numylėtąją Merę Popins.

Filharmonija paskelbė 2019-ųjų renginius ir kviečia įsigyti abonementą

Visą kito pusmečio repertuarą paskelbusi savo interneto svetainėje Filharmonija tikisi klausytojų susidomėjimo tradiciniu abonementu „Grosso“, suteikiančiu 30 proc. nuolaidą bilietams.

Tango ir flamenko misterija su simfoniniu orkestru

Pas garsiausius pasaulio šokio meistrus flamenko meną studijavusi Marina de Flamenco žiūrovams Vilniuje atskleis flamenko šokyje slypinčią moters vidinę jėgą.

Saksofonininkas L. Mockūnas – apie turą Japonijoje, naująjį solo albumą ir ateities planus

Interviu vienas ryškiausių improvizacinės ir džiazo muzikos scenos atstovų Lietuvoje pasakoja apie naujojo albumų užkulisius ir japonus, besidominčius lietuviška muzika.

„Naktės“ – choro „Jauna muzika“ ir grupės „Merope“ koncertas

„Naktės“ muzika įkvėpta senųjų lietuviškų dainų, tylos, ramumos, nakties. Tai bus muzikos ritualas, diriguojamas V. Augustino, nuostabaus choro ir „Merope“ garsų.

Nestandartinė pora – arfa ir fleita

A. Baliunytė – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro arfininkė, V. Gurstis – orkestro fleitininkas. Pokalbis su talentingais muzikais apie artėjantį jųdviejų ansamblio koncertą.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras meta iššūkį kalėdiniams hitams

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras meta iššūkį amerikietiškų kalėdinių hitų vajui ir parduotuvių šturmui siūlydami bent vieną vakarą susigrąžinti tikrąją advento dvasią.

Į Lietuvą ataidi senosios Ispanijos sostinės Toledo mitai ir legendos

Ypatingu prieššventiniu laikotarpiu į Lietuvą atvyksta Ana Alcaide (Ispanija), kurios muzika žada mums ekskursiją viduramžių Toledu.

Altininkei K. Anusevičiūtei susitikimas su nauju kūriniu tolygus pažinčiai su žmogumi

Pokalbis su Gidono Kremerio orkestro „Kremerata Baltica“ altų grupės koncertmeistere K. Anusevičiūte apie buvimo soliste ir orkestro nare ypatumus.

Su LNSO koncertuos maestro G. Rinkevičius ir V. Sareika

Gruodžio 8 d. Nacionalinėje filharmonijoje prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigento pulto stoja maestro Gintaras Rinkevičius.

Advento vakaras su Čiurlionio namų choru

Gruodžio 6 d. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje vyks advento vakaras su naujai susibūrusiu Čiurlionio namų choru.

Danijos baroko orkestras „Concerto Copenhagen“ atliks „Vandens muziką“

Gruodžio 5 d. Nacionalinėje filharmonijoje viešės Danijos baroko orkestras „Concerto Copenhagen“ ir solistas smuikininkas Fredrikas Fromas.

Dainininkė G. Kilčiauskienė: „Be galo svarbu, kaip mes su publika pajausime vieni kitus“

„Esu prisijaukinusi tą kunkuliavimą širdies plote, nes man svarbu. Kalbu ne apie jaudulį dėl muzikos atlikimo kokybės, nes tai nebekvestionuojama“, – tvirtina G. Kilčiauskienė.

Ką apie visatos sandarą byloja viduramžių vargonai

Kokia filosofija lėmė viduramžių muzikos skambesį ir koks išankstinis nusistatymas neleidžia šio laikmečio pažinti? Pokalbis su nešiojamųjų vargonėlių muzikos atlikėja Cristina Raurich. 

M. Rubackytė ir M. Pitrėnas į žiemą ners su F. Lisztu

Gruodžio 1-osios vakarą Nacionalinėje filharmonijoje skambės programa „Žiemos svajos“: Zoltanas Kodály, Ferencas Lisztas ir Piotras Čaikovskis.

Svečiuose Enrico Dindo ir italų meistrai iš Pavijos

Nacionalinėje filharmonijoje lapkričio 28 d. sulauksime svečių iš Pavijos – koncertuos italų kamerinės muzikos ansamblis „I Solisti di Pavia“, vadovaujamas violončelininko ir dirigento Enrico Dindo.

„Dainuojantis riteris“ Valdovų rūmuose

Lapkričio mėnesį Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyksta 9-asis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis.

Improvizuojanti J. Starinskaitė: „Svarbiausia būti geru žmogumi“

„Scenoje stengiuosi būti tokia, kokia esu gyvenime. Man patinka būti moterimi, tokį įvaizdį ir kuriu“, – interviu teigia grupės „Saulės kliošas“ vokalistė.

Apdovanoti ryškiausi Lietuvos kompozitoriai

Kompozitorių namuose įvyko Lietuvos kompozitorių sąjungos apdovanojimai, kurių metu paaiškėjo geriausių 2017 m. muzikos kūrinių autoriai.

Premjera Bernardinuose: Vaclovo Augustino iškilmingos mišios

Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį, lapkričio 24 d. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje įvyks kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinio premjera.

Kompozitorius V. Augustinas: „Agituoju už rūpestingesnį dėmesį muzikai bažnyčioje“

Pokalbis su vienu ryškiausių chorinės muzikos kūrėjų V. Augustinu apie sakralinės ir chorinės muzikos situaciją Lietuvoje, kūrybos ir tikėjimo santykį, iškilmingų mišių premjerą.

Simfoninis koncertas Latvijos Nepriklausomybės šimtmečiui

Lapkričio 18 d. Nacionalinė filharmonija netradiciškai rengia simfoninės muzikos koncertą ir tokią dieną pasirinko neatsitiktinai – tądien Latvija mini savo šalies Nepriklausomybės šimtmečio sukaktį. 

Lietuvių kompozitorės premjera – „Te Deum“

Prasidedantis tikroviška Vilniaus Katedros varpų imitacija, Vaidos Striaupaitės-Beinarienės kūrinys sujungia laikui nepavaldžias klasikinės muzikos tradicijas. 

Gedulinių giesmių giedotojai tiesia tiltus tarp gyvenimo ir mirties

Gedulinių giesmių giedotojų grupę „De profundis“ susiburti paskatino noras išsaugoti prasmingą giedojimo laidotuvėse tradiciją ir atlikti įvairų iš klasikų kompozicijų sudarytą gedulinį repertuarą.

Į Vilnių atvyksta kultinė Ukrainos grupė „Dakha Brakha“

Lapkričio 5 d. Vilniaus kongresų rūmuose pasirodys kone labiausiai kvapą gniaužiantis muzikos kolektyas iš Ukrainos „DakhaBrakha“.

Julios Wolfe „Troškulys“ įspūdingame fetivalio „Gaida“ koncerte

Įspūdingiausias kompozitorės iš JAV Julios Wolfe opusas nuskambės lapkričio 4 d. Šiuolaikinio meno centro Didžiojoje salėje rengiamame koncerte „Troškulys“.

Vėlinių nuotaiką įprasmins sakralinė muzika

Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje giedotojų grupė „De profundis“ ir kiti muzikantai atliks Vėlinių nuotaiką įprasminančius sakralinės muzikos kūrinius.

Jaunatviškos energijos gūsis radijo bangomis pasieks visą Europą

Europos jaunimo muzikos konkursų sąjunga (EMCY) kasmet viename iš Europos miestų rengia išskirtinį jaunųjų talentų pasirodymą – Jaunimo Euroradijo koncertą.

Reformacijos dienai – ypatinga muzikinė dovana

Spalio 31-ąją, kai viso pasaulio liuteronų ir protestantų bažnyčiose švenčiama Reformacijos diena, Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje rengiamas ypatingas koncertas.

„Sofijos siluetai“ M. K. Čiurlionio namuose

Paskaitų-koncertų ciklo „Sofijos siluetai“ trečias vakaras „Sofijai dedikuotoji M. K. Čiurlionio simfoninė poema Dies irae“ įvyks šių metų spalio 30 dieną 18 val. M. K. Čiurlionio namuose.

Pianistas Petras Geniušas: „Mokausi iš savo studentų“

„Aš iš esmės į studentus žiūriu kaip į jaunuosius kolegas. Jei studentas yra meniškai subrendęs, turi savo idėjų, jis taip pat gali paveikti pedagogą“, – teigia pianistas P. Geniušas.

M. K. Čiurlionio taurės priminė Lietuvos ir Armėnijos draugystę

M. K. Čiurlionio fondas kartu su Armėnijos ambasada įteikė tris REX M. K. Čiurlionio taures Lietuvos ir Armėnijos santykius puoselėjančioms asmenybėms.

Kvartetas „Chordos“ festivalyje „Gaida“: koncertas, kurį inspiravo unikalus „Kronos Quartet“ projektas

Spalio 24 d. Šiuolaikinio meno centre vienas aktyviausių šiuolaikinės muzikos kolektyvų Lietuvoje, styginių kvartetas „Chordos“, rengia neeilinį koncertą.

„Mantra Percussion“ koncerte – neregėtas mušamųjų instrumentų desantas

Vienas laukiamiausių „Gaidos“ renginių – niujorkiečių mušamųjų grupės „Mantra Percussion“ vienintelis koncertas Baltijos šalyse, kuris vyks spalio 28 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.