Teatras | Kultūra

Balandžio 21 d.
R. Tuminas: buvo abejonių, ar reikia ryžtis gastrolėms į Lietuvą4
Birutė Vyšniauskaitė - lrt

„Šių dienų aš nesuprantu ir aktualijų jose neieškau, todėl mano žvilgsnis, kaip ir anksčiau, krypsta į klasiką“, – LRT.lt sako režisierius R. Tuminas, šiuo metu Lietuvoje viešintis su J. Vachtangovo teatru.

Vilniaus kameriniame teatre – paskutinis spektaklis šį sezoną „Prie laivo 8:00“

Balandžio 23 d. 12 val. – Vilniaus kamerinio teatro muzikinis spektaklis „Prie laivo 8:00“ (režisierė – Agnė Sunklodaitė). Šiuolaikinis, šmaikštus, pamokantis ir skirtas visai šeimai.

Balandžio 20 d.
Aukščiausi Rusijos teatro apdovanojimai – lietuviams
Margarita Alper - lrt

Maskvoje įteikti pagrindiniai šalies teatro apdovanojimai „Auksinė kaukė“. Tarp apdovanotųjų – režisierius Mindaugas Karbauskis ir dramaturgas Marius Ivaškevičius.

Spektaklis „Karas dar neprasidėjo“: tiesą lengviau pakišti po kilimu
Brigita Kulbytė

Prieš spektaklio „Karas dar neprasidėjo“ premjerą Juozo Miltinio dramos teatre – pokalbis su režisieriumi Tomaszu Leszczyńskiu ir scenografe Elena Lola Loli.

Nusišypsok mums, Viešpatie1

Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje naujai atgimė garsusis Rimo Tumino spektaklis „Nusišypsok mums, Viešpatie“, pastatytas pagal Grigorijaus Kanovičiaus romaną.

Balandžio 19 d.
Šiuolaikinė „Žizel“ romantišką baletą įkurdins fabrike

Tarptautinę šokio dieną žymės Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjera – šokio spektaklis „Žizel“. Klasikinis baletas prisikels kiek išsišokėliška šiuolaikinio pasaulio realijas atliepiančia forma.

„Vilniaus festivalių“ kalendoriuje – šokio virtuozai iš Azijos

21-ąjį „Naująjį Baltijos šokį“ atidarys svečiai iš Taivano – „Cloud Gate“ šokio teatras. Trupė Lietuvos publikai pristatys du šokio spektaklius „Baltas vanduo“ ir „Dulkė“.

Balandžio 18 d.
Prasideda šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Dramokratija“ skaitymai

Šiemet „Dramokratija“ vyksta jau trečią kartą. Pagrindiniu tikslu organizatoriai laiko kūrybinį procesą, kuriame tekstas įgauna ypatingą svarbą. 

Atvirlaiškis iš Lijono
Rolandas Rastauskas, LNDT dramaturgas

Prieš kelias dienas LNDT spektaklio „Didvyrių aikštė“ kūrybinė komanda grįžo į trečių gastrolių Prancūzijoje – šįkart iš Lijono. Išsamiau apie gastroles – Rolando Rastausko tekste.

Kamerinių spektaklių festivalis išgyveno, tačiau tikisi šviesesnės ateities
Indrė Jonušytė

Panevėžio „Meno“ teatre baigėsi dvi savaites trukęs XIII kamerinių spektaklių festivalis. Geriausiu spektakliu pripažintas Rusų dramos teatre A. Storpirščio ir E. Kižaitės režisuotas pastatymas „Natašos svajonė“.

Teatrinės terapijos, arba Saulė yra juoda
Jurgita Jačėnaitė

Visiška tamsa, bet koks erdvės suvokimas eliminuotas. Galva ant pagalvės, kūnas ant grindų, ir taip prasideda „Juoda saulė“ – vizualiųjų menų, teksto skaitymo, garso, šviesos ir erdvės architektūros lydinio performansas.

Balandžio 17 d.
Vilniuje gastroliuos viena didžiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio trupių

„Nederlands Dans Theatre 2“ gastrolėse Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, birželio 18 d. pristatys keturis spektaklius.

Balandžio 16 d.
Čechovas pasaulio pakrašty1
Nina Karpova, žurnalas „Teatr“

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko Antono Čechovo „Trijų seserų“ premjera. Spektaklio režisierė – Yana Ross. Rusijos teatro žurnalo „Teatr“ apžvalgininkė stebėjo premjerą Vilniuje.

Balandžio 13 d.
LNOBT kviečia dalyvauti Teatro skonio rinkimuose

Operos ir baleto teatras pirmasis Lietuvoje pristatys Teatro skonį – specialiai kuriamos receptūros ir originalaus įpakavimo šokoladą. Koks turėtų būti jo skonis, idėjomis feisbuko paskyroje gali dalintis visi teatro draugai.

Šiauliuose pristatomas industrinę muziką ir japonišką šokį sujungiantis spektaklis

Šiaulių dramos teatre įvyks kelias skirtingas meno rūšis susiejančio spektaklio „beTONO“ premjera. Autoriai – garsų menininkas G. Gascevičius, choreografas A. Pulkauninkas ir vizualiojo meno atstovas D. Trumpis.

„Keistuoliai“ apie naują spektaklį: „Ateina laikas kurti apie tai, kas skauda“
Agnė Vidugirytė

Mintimis apie kūrybinius ieškojimus ir atradimus dalijasi „Edžio Agregato“ kūrėjai – režisierius Aidas Giniotis ir aktoriai Ieva Stundžytė bei Darius Miniotas.

Balandžio 12 d.
Kaip ištiesinti kryžių?
Vaidas Jauniškis - menų faktūra

Ar ne geriau būtų skirti apdovanojimą metų aktoriui, o ne vaidmeniui? Nes komisijos dažniausiai ir skiria už tai, kad jis „fainas žmogus“, „gerai scenoje atrodo“, pagaliau už jo kūrybinę aurą, ir tik retai – už tai, kad jis sukūrė stiprų konkretų vaidmenį.

Balandžio 11 d.
„Baltas sodininkas“ ir „Sriuba“ kviečia į paskutinius sezono spektaklius

Spektakliai „Baltas sodininkas“ ir „Sriuba“ atsisveikina su žiūrovais ir kviečia į paskutinius sezono spektaklius Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

O. Koršunovo „Hamletui“ Taivane skambėjo tūkstantinės publikos ovacijos

Praėjusiais metais atlaikiusi 15 spektaklių turą po tris didžiuosius Kinijos miestus, režisieriaus Oskaro Koršunovo trupė 2017-ųjų gastroles pradėjo pažymėdama dar vieną tašką pasaulio žemėlapyje.

Anykščių teatralų laukia karšta vasara
Ridas Viskauskas

Pokalbis su geriausiu suaugusiųjų mėgėjų teatru 2016 metais pripažinto Anykščių kultūros centro teatro vadovu, režisieriumi ir aktoriumi Jonu Buziliausku.

Balandžio 10 d.
„Nusišypsok mums, Viešpatie“ netrukus viešės Lietuvoje

Vilniaus ir Klaipėdos publika galės naujai prisiliesti prie vieno unikaliausių spektaklių, garsinusių Lietuvos teatrinę kultūrą – Rimo Tumino „Nusišypsok mums, Viešpatie“.

Balandžio 7 d.
Kauno teatralų apdovanojimuose triumfavo VDU atstovai

Už geriausius 2016 m. sezono darbus „Fortūnomis“ buvo apdovanoti Kauno miesto teatralai.

Balandžio 6 d.
„Naujasis Baltijos šokis '17“: nuo stulbinamos šokio technikos iki scenos chuliganų
21-ajame „Naujajame Baltijos šokyje '17“, be mūsiškių, šalių kaimynių ir Europos valstybių kūrėjų, pasirodys svarbiausia Azijos trupe tituluojamas „Cloud Gate“ šokio teatras iš Taivano.
„Dramokratija“ skelbia programą ir kviečia į nemokamus renginius

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Dramokratija“ organizatoriai paskelbė šių metų renginių programą.

Balandžio 5 d.
Į sceną grįžtančioje operoje „Manon Lesko“ – naujos žvaigždės

„Manon Lesko“ yra vienas stilingiausių, vientisiausių ir labiausiai jaudinančių „Vilnius City Opera“ darbų. Jau balandžio 20–23 dienomis vėl scenoje.

Balandžio 4 d.
Baletas primins šansonų karalienę

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras gyvena premjeros nuotaikomis – balandžio 21, 22 ir 29 d. baleto gerbėjų laukia iš Hanoverio į Vilniaus sceną perkeliamas Mauro Bigonzetti pastatymas „Piaf“.

Keistuolių teatre išdalinti tradiciniai „Zenonai“

Nuo 1995-ųjų rengiamas „Zenonas“ – humoristinis Keistuolių teatro atsakas rimtoms ir prestižinėms apdovanojimų ceremonijoms: kiekvieną pavasarį „Zenono“ statulėlės išdalijamos muzikantams, aktoriams ir kitiems kūrėjams.

Balandžio 3 d.
Oranžinė manija
Kristina Steiblytė - menų faktūra

Komedijose taip dažnai nutinka – veikia atpažįstami tipai, kad neužtruktume mėgindami juos suprasti ir iškart galėtume juoktis.

Kovo 31 d.
LNDT scenoje – tikros istorijos iš jauniausio Lietuvos miesto

Gegužės mėnesį LNDT pristatys paskutinę šio sezono premjerą – spektaklį „Žalia pievelė“ pagal šiuo metu uždaromos Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų pasakojimus.

Kovo 30 d.
„Bohemos“ sėkmė D. Ibelhauptaitę sugrąžins į pajūrį – naujai atgims opera „Pajacai“

Šiemet 30-ies metų veiklos sukaktį švenčiantis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras gyvena ne tik didelių premjerų, bet ir rekonstrukcijos pradžios nuotaikomis. 

E. Baranauskas: „Domino“ teatras jau sukurtas. Toks, kokį ir įsivaizdavau“1

10-metį švenčiančio komedijos teatro „Domino“ įkūrėjas Egidijus Baranauskas sako, kad vis daugiau jaunų žmonių pažintį su teatru pradeda būtent nuo „Domino“ teatro.

Kovo 29 d.
„Menų spaustuvė“ švenčia 15 metų sukaktį

„Menų spaustuvė“, tarsi šiltnamis globojusi rezidentus ir savo projektų dalyvius, tapo stipria jėga, skleidžiančia šiuolaikinius scenos menus.

Audronis Liuga: „Stengiuosi eiti paieškos keliu“
Jurgita Jačėnaitė

Audronis Liuga – Valstybinio jaunimo teatro vadovas, buvęs Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovas – sako, kad šiandien teatre svarbiausia kalbėti, kas iš tiesų esame patys sau, ir ieškoti gaivių būdų išjudinti kūrybinę mintį.

Kovo 28 d.
„Zenonas 2017“ kviečia minėti Teatro dieną triuškinant kataklizmas

Teatro dienos proga Keistuolių teatras rengia jau tradiciniu tapusį pompastišką jos minėjimą „Zenonas 2017“.

„Auksiniai scenos kryžiai“ išdalyti Klaipėdoje
menų faktūra

Per Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-osios vakarą – Klaipėdos dramos teatre surengta visų Lietuvos teatrų šventė ir iškilminga ceremonija, per kurią „Auksiniais scenos kryžiais“ buvo apdovanoti geriausių 2016 m. teatro kūrinių autoriai.

Kovo 27 d.
Teatre mokiniai mokėsi komandinio darbo ir bendradarbiavimo

Lietuvos nacionalinis dramos teatras prisijungė prie „Vaikų linijos“ iniciatyvos „Veiksmo savaitė be patyčių“ ir kovo pabaigoje surengė specialias komandinio darbo dirbtuves „Drąsi klasė“.

„Auksinių scenos kryžių“ įteikimas prasidės nuo protestų
Asta Kažukauskienė - lrt

Klaipėdos dramos teatre pirmadienį vyks „Auksinių scenos kryžių“ įteikimo ceremonija. Tačiau prieš jai prasidedant kai kurių nevalstybinių teatrų atstovai rengia protesto akciją. 

Kovo 24 d.
Naujas dramos teatras iš Minsko pristato mistinę melodramą

Balandžio 6 d. Lietuvos rusų dramos teatre įvyks Naujo dramos teatro (Minskas) mistinės melodramos „Tik polonezo girdisi garsai“ pristatymas.

Asta Preidytė: „Chanuma“ – tai Gruzijos istorija

„Chanuma“ – tai vienas didžiausių pastaruoju metu Juozo Miltinio dramos teatre statytų spektaklių.

Kovo 23 d.
Kauno kameriniame teatre – Juliaus Kelero „58 sapnai“

„58 sapnai“ – tai debiutuojančio režisieriaus Renaldo Bartulio psichologinė drama pagal šiuolaikinio lietuvių poeto, dramaturgo Juliaus Kelero pjesę.

Čechovo veidrodis Yanos Ross rankose
Alma Braškytė - menų faktūra

Adaptacija perkelia pjesės veiksmą į mūsų aktualiąją tikrovę: trys seserys ir brolis Prozorovai yra rusai, seserys yra daug vyresnės nei pjesėje, kariškiai – iš čia dislokuoto įvairiataučio NATO karių bataliono.

Kovo 22 d.
Kostas Smoriginas spendžia spąstus Eugenijui Chrebtovui

Šią savaitę į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną sugrįžta Wolfgango A. Mozarto opera „Figaro vedybos“.

O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį

Oskaras Koršunovas jau šį savaitgalį (kovo 25–26 d.) kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.

„Materia Magica“ – pagauk lėlių teatro kampą

Klaipėdoje ką tik baigėsi Jauno teatro dienos, dar kartą parodžiusios, kad uostamiestyje plaka gyva teatro širdis. O gegužės 25–28 d. čia vyks lėlių teatro festivalis „Materia Magica“, kuris šiemet – pasikeitęs ir ypatingas.

Kovo 21 d.
Rokiškėnai užbaigė XXXIII profesionalių teatrų festivalį: triumfavo „Keistuoliai“

Tris pastarąsias savaites rokiškėnai ir miesto svečiai džiaugėsi jau 33 metus skaičiuojančiu profesionalių teatrų festivaliu „Vaidiname žemdirbiams“.

Kovo 20 d.
Gyvos, nuvargusios smulkmenos
Milda Brukštutė - menų faktūra

„Terapijos“ kartu su režisieriaus Kirilo Glušajevo pagalba tapo normaliu spektakliu. Ne, čia toli gražu nėra daug režisūrinių sprendimų: viskas ganėtinai sąlygiška, palikta aktorėms.

Svajonių link: šiuolaikinių šokio atlikėjų kelias
Agnė Tuskevičiūtė

Šiuolaikinio šokio atlikėjos ir choreografės Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė, paklaustos, ar įsivaizduoja save be šiuolaikinio meno scenos, atsako trumpai ir užtikrintai – ne.

Kovo 18 d.
Šeštadieniniai tango

Vilniaus tango teatras kiekvieną kovo ir balandžio šeštadienį kviečia pasitikti su tango.

Kovo 17 d.
O. Koršunovas apie „Eglę žalčių karalienę“ Italijoje: teatras kaip totalinis pragaras3

Po režisieriaus Oskaro Koršunovo vestų kūrybinių dirbtuvių Italijoje „Teatro di Roma“ vadovas Antonio Calbi sakė tikintis, kad tai išaugs į didelį pastatymą,

Kovo 16 d.
Apie įvykusius ir užstrigusius stebuklus
Jūratė Katinaitė - menų faktūra

Šįsyk – apie Ramintos Šerkšnytės operą „Penki Merės stebuklai“ pagal vaikų literatūros klasikės Ramutės Skučaitės libretą.