Teatras | Kultūra

Spektaklio ežere choreografė: „Vanduo padeda išlikti tikriems“

„Man visada patiko dirbti su gamtos jėgomis, tad buvo smalsu pamatyti, kaip kūnas, kvėpavimas ir judesys atrodytų veikiamas vandens“, – kūrybos vandenyje iššūkiais dalijasi choreografė.

LNOBT savo šimtmetį planuoja švęsti nauju „Traviatos“ pastatymu

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas detaliau išdėstė perspektyvinę penkerių metų veiklos programą ir ateityje planuojamus pastatymus.

Apie laimės diktatūrą. Interviu su M. Jančiausku ir G. Palekaite

Ši pjesė – apie laimės diktatūrą. Ne apie laimę banaliąja prasme, bet apie takų, visiškai fiktyvų, kažkieno sugalvotą ir primestą laimės faktorių, kuris yra visiška fikcija.

Sapniškas „Vasarvidžio“ siuvinys

„Vasarvidis“ – spektaklis Nacionaliniame Kauno dramos teatre, režisuotas Eglės Kižaitės – vienas naujausių kūrinių šio teatro scenoje.

Teatras ieško naujų vėjų: LNDT skelbia atvirą konkursą

Pasibaigus LNDT rekonstrukcijai (2020 m. rudenį) teatras atidarys specialiai jauniems menininkams skirtą erdvę.

Vestuvės Kamyko kaime: juokas su siaubo pamušalu

Klaipėdoje vykstančiame II tarptautiniame teatro festivalyje TheATRIUM daugiausia dėmesio bus skirta šiuolaikiniam lenkų teatrui.

99-as LNOBT sezonas: trys premjeros ir išmanioji bilietų platinimo sistema

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras paskelbė priešjubiliejinio – 99-ojo – savo sezono repertuarą su neeilinėmis premjeromis ir išmaniais netikėtumais žiūrovams. 

Spektaklio apie paauglių bulimiją ir anoreksiją režisierė: kai išsipasakojimas tesulaukia „seen“

Pasak A. Kavaliauskaitės, „seen“ vyksta ne tik virtualioje aplinkoje. Pakanka pasižiūrėti į gatvėje vykstančius eksperimentus, į realaus gyvenimo „seen“.

Artūro Areimos teatro spektaklis „Po ledu“ – tarptautiniame Avinjono teatro festivalyje

Liepos 8–24 dienomis Artūro Areimos teatras viešės tarptautiniame Avinjono festivalyje.

K. Glušajevo gyvenimas Kinijoje: mažai miego, daug komunikacijos, daug empatijos, daug arbatos

Pasak režisieriaus, jeigu žinai, ko atvažiavai į Šanchajų, tuščiomis neišvažiuosi: „Išsivežu džiazuojančio Šanchajaus nuotaiką: moterų grožį, karštį, įvairovę, gyvenimo pilnatvės atmosferą.“

Aštrus LNDT sezono uždarymas

LNDT sezono uždarymo spektaklis „Laimės respublikoje“, režisuojamas Manto Jančiausko, kuriamas pagal dramaturgo Martino Crimpo, garsėjančio kandžiais dialogais ir aštriu požiūriu į santykius, pjesę.

„Cirque du Soleil“ grįžta į Lietuvą su Jameso Camerono filmo „Avatar“ įkvėpta programa

„Cirque du Soleil“ Vilniuje pristatys Jameso Camerono „Įsikūnijimo“ įkvėptą šou „TORUK – The First Flight“.

II tarptautinio teatro festivalio „TheATRIUM“ vitrina gausi šiuolaikinio lenkų teatro

Antrasis tarptautinis teatro festivalis TheATRIUM, vyksiantis Klaipėdos dramos teatre birželio 2–25 dienomis, išsiskiria ypatingu dėmesiu šiuolaikiniam lenkų teatrui.

Dramaturgė M. Jašinskaitė apie pražiopsotą lietuvių bendravimą vienas su kitu

„Formuojantis asmenybei labai svarbi šeima, nes ji – artimiausia aplinka“, – tikina Martyno Tiškaus spektaklio „Gyvenimas gali gėrėti“ dramaturgė ir svarsto, kodėl vis dar tarpusavyje mums nepavyksta susikalbėti.

Rimas Tuminas apdovanojo garsiausius Kinijos teatro žmones

Praėjusią savaitę Šanchajuje, teatre „The Majestic“, vyko įspūdinga teatrinių apdovanojimų ceremonija.

Šokis vandenyje, rūko mašina ir muzikinė virtuvė

Liepos viduryje sostinėje, skirtingose Vilniaus miesto gatvėse, skveruose ir net vandenyje, vyks pirmasis tarptautinis gatvės teatro festivalis SPOT.

Aktorė G. Latvėnaitė: byrančio moters gyvenimo tema aktuali visose pasaulio šalyse

„Kai išgirdau verkiančias moteris, tai supratau, kad spektaklis kalba visomis kalbomis“, – teigia aktorė G. Latvėnaitė, grįžusi iš Šanchajaus, kur pristatė monospektaklį „Dvasiniai reikalai“.

Didysis „Voiceko“ liūdesys – pauzėse. Interviu su režisieriumi Antanu Obcarsku

Pasak režisieriaus, Büchnerio kūrybos bruožai ir amžinai likęs jaunas žvilgsnis į neteisybę yra didžiausias įkvėpimas mąstant apie Voiceką kaip idėją. 

„Išvarymas“ iš teatro keliasi į arenų scenas

Vasarą prie įėjimo į LNDT Didžiąją salę prasidės ilgai planuotos pastato rekonstrukcijos darbai, tad šios salės spektakliai iškeliauja į kitas rodymo vietas. Mažoji LNDT salė veiks iki metų pabaigos.

Naujo lenkų teatro dienos festivalyje TheATRIUM

Nors išgyvena sunkius laikus, lenkų teatras labai gyvybingas ir įdomus. Tad šiemet daugiausia dėmesio festivalyje bus skirta šiuolaikiniam lenkų teatrui.

Premjera „Vietiniai“ – apie mus, vietinius
menų faktūra

Režisierius Paukius Markevičius ir dramaturgė Birutė Kapustinskaitė apie naują spektaklį Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

„Voiceko“ dramaturgas L. Adomaitis apie vidutinybių dramą

Laurynas Adomaitis – debiutuojantis Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio „Voicekas“ dramaturgas. Spektaklyje „Voicekas“ jis jungia dvi Georgo Büchnerio pjeses ir realią piloto Andreaso Lubitzo istoriją 

K. Glušajevas: „Lietuviams linkiu išmokti nežiopsoti į praeitį ir ateitį, o pamatyti tikrą tikrovę čia ir dabar“

Svarbiausia, kad improvizacijos žanras iš televizijos laidos „Pagauk kampą“ išaugo į teatrą, kurį šiandien žino daug žmonių ir į spektaklius eina kaip į kokybiško humoro, nepakartojamos patirties ir spontaniškumo bei pozityvios energijos šventę.

Festivalio TheATRIUM svečiai: revoliucija pagal estus, karas pagal baltarusius, šeima pagal gruzinus

Gyvename geriau negu bet kada anksčiau, bet padėtis tapusi nepakeliama: mūsų sielų niekingumas, gyvenimo tuštuma, būties tuštumas. 

Tyčinės „Germanwings“ aviakatastrofos atspindžiai – naujame LNDT spektaklyje

Naujo Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio „Voicekas“ kūrybinė komanda kvies žiūrovus į skrydžių laukimo salę. 

Ar būna dviračių su trimis ratais?

Netrukus įvyks spektaklio „Trijulis aukštyn kojom“ premjera. Anot pjesės autoriaus, šiuolaikinio vokiečių dramaturgo Carsteno Brandau, tai gabalėlis teatro visiems nuo 4 metų. Pokalbis su spektaklio kūrėjais.

Režisierė iš Niujorko Rasa Allan Kazlas: „Norime grąžinti skolą savo šaliai“

„Labai norėjau 1989-aisiais pastatytą spektaklį prikelti naujam gyvenimui. Man buvo svarbu, kad jis grįžtų ten, iš kur kadaise išvykau, į mano tėvų žemę“, – pristatydama savo spektaklį pagal lietuvių poetų eiles sako niujorkietė režisierė.

Klaipėdos teatro festivalis „TheATRIUM“. „Musica Nuda“: 1+1=3

Antrąjį tarptautinį Klaipėdos teatro festivalį TheATRIUM pradės ir užbaigs koncertai – tai jau tampa festivalio tradicija. Šiemet festivalį atidarys pasaulinę šlovę pelnęs italų duetas „Musica Nuda“.

Vilniaus mažasis teatras gastroliuos Šanchajuje su legendiniais R. Tumino kūriniais

„Kinijos publika labai imli, atidi, smalsi, viskuo besistebinti: personažu, charakteriu, scenine erdve. Manau, susitiksime su žiūrovais, kurie žino, ko nori iš teatro“, – sako režisierius R. Tuminas.

„Naujasis Baltijos šokis“: 4 kerinčios asmenybės ir du spektakliai, verti daugiau nei jūsų dėmesio

Antradienio ir trečiadienio vakarai „Naujajame Baltijos šokyje“ skirti dviem ypatingiems šokio spektakliams – Claros Furey ir Peterio Jaško „Nesusijusiems pasakojimams“ bei Florencios Demestri ir Samuelio Lefeuvre'o „Le Terrier“.

Į scenos menus visa galva panirusi Gintarė Masteikaitė: turi paskanauti visko, kad žinotum, kas skaniausia

„Man svarbiausia išgryninta festivalio programos kokybė, – tikina G. Masteikaitė. – Bet kartu noriu ir rizikuoti – pasinaudoti savo jaunyste ir galbūt padaryti klaidų. Bet tuo pat metu ir atidaryti kitokius vartus.“

Belgijos choreografas – apie Vilnių prieš 23 metus, kūrybą ir spektaklį „Beytna“

Šiųmetį festivalį „Naujasis Baltijos šokis '18“ penktadienio vakarą Menų spaustuvėje pradeda „Maqamat“ šokio teatras iš Beiruto (Libanas), pirmoji Lietuvoje viešinti arabų pasaulio šokio trupė.

„Naujajame Baltijos šokyje“ – penki lietuvių kūrėjų darbai ir premjeros

Pasak festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vadovės Gintarės Masteikaitės, šiemet didelis dėmesys kreipiamas į jaunąją šiuolaikinio šokio kartą – jaunuosius lietuvių choreografus ir šokėjus, dirbančius ir gyvenančius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ kartu kviečia minėti Tarptautinę šokio dieną

Balandžio 29 d. minima Tarptautinė šokio diena. Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ sostinės gyventojus bei svečius kviečia prisijungti ir kartu šokio žingsneliu minėti šią dieną.

Pasipriešinimo teatras: Lenkijos, Rusijos, Vokietijos atvejai

Jaunimo teatras rengia tarptautinę konferenciją „Pasipriešinimo teatras“. Joje dalyvauja lenkų režisierius Krystianas Lupa, rusų teatro kritikė, žurnalo „Teatr“ vyriausioji redaktorė Marina Davydova ir vokiečių teatro kritikas Thomas Irmeris.

Atkuriamas LNOBT veteranų klubas

Susirinkimo dalyviai nutarė ateityje organizuoti teatro veteranų susitikimus, koncertus teatro Kamerinėje salėje, dalyvauti bendroje Teatro dienos šventėje.

Spektaklio „Manno laimė“ premjeroje – užuomina ir į nykstantį Gedimino pilies kalną

„Spektaklyje matysime scenografo Marijaus Jacovskio sukurtą skęstančio pastato fragmentą. Tai – lyg paskendusio miesto aisbergo viršūnė, kuri primins apie išeinančius miestus“, – intriguoja spektaklio režisierė.

Pirmą kartą Lietuvos teatro sąjungoje – susitikimas su aktore Aldona Vilutyte

Charizmatiškoji Aldona Vilutytė – teatro ir kino žiūrovams gerai žinoma aktorė. Vakare Lietuvos teatro sąjungoje aktorė skaitys savo mylimų poetų eilėraščius.

Kai Šekspyras atsiduria gyvenimo paraštėse

„Žiūrovas spektaklyje matys dokumentinę medžiagą ir realų žmogų, o paskui – kaip aktorius bando tą žmogų perteikti Šekspyro tekstu“, – intriguoja spektaklio „Kitų žmonių gyvenimas yra kitų žmonių gyvenimas“ režisierius.

Marijos Baranauskaitės dirbtuvės sofoms

„Jei pati prasitampinėju, tai ir sofą taip pat pratempiu, – sako Marija. – Tokiu būdu aš tiriu žmogaus santykį su sofa, o tai veda į žmogaus santykį su žmogumi.“

„Open House Vilnius“ 2018. Spalvingi šokėjai savo kūnais matuos Vilniaus erdves

Lietuvos sostinės parkais, gatvėmis, kiemais, aikštėmis ir skersgatviais šokėjai keliaus nuo Vyriausybės rūmų iki ISM universiteto atviros architektūros savaitgalio metu.

Naujoje Oskaro Koršunovo premjeroje – pasikėsinimai į jos gyvenimą

Spektaklyje režisierius kartu su jaunaisiais aktoriais kalbės apie tai, kaip žmogus lyg produktas yra sukuriamas arba sugriaunamas tiesiog „brainstorminant“ komunikacijos agentūros kabinete ar komentuojant socialiniuose tinkluose.

Moterų atspindžiai „Dvasiniuose reikaluose“. I. Bergmano šimtmečio proga pokalbis su spektaklio kūrėjais

„Veidrodis sudužęs, ir įdomu, ką atspindi šukės.“ Šioje pjesėje kaip sudužusiame veidrodyje buvo labai daug atspindžių tų moterų“, – sako režisierius K. Glušajevas.

Operos psichoterapija: siūlome išbandyti

Ekskursija po Vilnių istoriniais operos keliais, susitikimai su solistais, būsimų premjerų ir gastrolių pristatymai – visa tai gegužės 4–13 dienomis Europos operos dienų nemokamų renginių programoje.

Gegužę Lietuvoje viešės vienas įtakingiausių pasaulio šokio teatrų

Pagrindinė tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis '18“, kuris vyks gegužės 4–13 d., žvaigždė – Belgijos trupė „Les ballets C de la B“ ir jos į Vilnių atvežamas spektaklis „nicht schlafen“.

Amerikos režisierė Lietuvai dovanoja prieš 29 metus Niujorke pastatytą teatrinį išgyvenimą

Niujorke gyvenanti lietuvė režisierė Rasa Allan Kazlas dovanoja savo teatrinį išgyvenimą – 1989-aisiais pastatytą poezijos spektaklį pagal lietuvių poetų eiles – „Įrėžta gintare“.

Kompozitorius G. Kuprevičius: „Šiandienį meną reikia tikrinti neatsitraukus nuo kasos“

„Lietuvoje pinigų stygius yra tik tiems, kurie jų turi pakankamai. Kiti sukasi kitaip. Menas visada buvo brangi pramoga, ypač geras “, – tvirtina kompozitorius G. Kuprevičius.

Vilniuje – P. J. Vachtangovo teatro kartu su aktoriumi J. Kniazevu spektaklis „Pikų dama“

Gegužės 3 d. 18.30 val. Vilniaus kameriniame teatre garsusis Maskvos Jevgenijaus Vachtangovo teatras pristatys savo premjerinį spektaklį „Pikų dama“ pagal Aleksandro Puškino apysaką.

Režisierius Povilas Makauskas pristato savo naują darbą

Režisierius Povilas Makauskas pristato savo naują spektaklį pagal Augustą Strindbergą.

Teatrinė VR instaliacija „Juokingo žmogaus sapnas“. Tapkite unikalaus projekto dalimi

Baltijos kamerinis operos teatras ir „Gluk media“ ryžtasi kurti pirmąją Lietuvos teatro istorijoje virtualios realybės instaliaciją, skirtą sapnų analizei. Tapti šio unikalaus projekto dalimi galite ir jūs.