Teatras | Kultūra

Šiuolaikinio baleto scenoje – naujovė, apie kurią svajoja kiekvienas kūrėjas

Baltijos baleto teatras, bendradarbiaudamas su progresyvaus videomeno kūrėjais „Kinkyknot“, pirmą kartą Lietuvoje sukūrė kvapą gniaužiantį pasirodymą pasitelkdamas hologramą.

Klaipėdos muzikiniame teatre startavo intelektualių diskusijų ciklas

Diskusija, provokuojamai pavadinta „Nuo genialumo ir beprotybės“, kvestionavo vadinamąjį menininko pamišimą, kalbėta apie ploną ribą tarp ekscentriško elgesio, kūrėjo jautrumo, kitų specifinių bruožų ir patologijos.

Savaitgalį – pirmojo dokumentinio spektaklio premjera LNDT
Daiva Šabasevičienė, Aušra Pociūtė

Kristina Werner, „Žalios pievelės“ režisierė, mano, kad spektaklis kelia klausimus apie tapatybę, namus, vietą, kuriai priklausai. Premjera – jau gegužės 19, 20 ir 21 d.

Dalia Storyk ir Remigijus Vilkaitis pristato spektaklį „Balys Didysis“

Gegužės 22 d. 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje –  spektaklis „Balys Didysis“, skirtas Baliui Sruogai atminti. Jo kūrėjai – aktoriai Dalia Storyk ir Remigijus Vilkaitis.

Valentinas Masalskis: „Mokytojas yra tas, į kurio nugarą mes žiūrime“
Brigita Kulbytė - Teatro žurnalas

„Jeigu pradedi dėstyti tai, kuo pats netiki, jaunas žmogus iškart pajus. Jis pajunta, kad tu meluoji, kad esi neteisus. Tada jis nustoja tikėti menu ir teatru“, – sako režisierius, aktorius V. Masalskis.

Jonas Vaitkus: „Mokytojas yra žmogus, atsakingas už viską“
Brigita Kulbytė - Teatro žurnalas

„Aš savęs nelaikau mokytoju, bet jeigu kas nors sako, kad aš esu jų mokytojas, aš tai priimu. Dabar retokai matau savo studentus. Su jais dirba puikūs pedagogai“, – sako režisierius Jonas Vaitkus.

Kokia yra laimės spalva?1
Jurgita Jačėnaitė

Teatras vaikams – koks jis turi būti? Kodėl vaikams teatre svarbu kalbėti apie draugystę ir scenoje su jais žaisti? Apie tai – pokalbyje su spektaklį „Laimė yra lapė“ pristatančia kūrybine grupe.

„Materia Magica“ pristatys netradicinį lėlių teatrą

„Lėlių teatras – tai materija, iš kurios stebuklingais pavidalais gimsta įvairiausi reiškiniai“, – sako Klaipėdos lėlių teatro vadovė Aušra Juknevičienė.

O. Koršunovo premjera „Pamišėlis“ – apie nenorą taikstytis su normalumo fašizmu

Pasak O. Koršunovo, jam įdomiausias N. Gogolio pjesės mechanizmas, kai žemiausios kastos tarnautojas sugeba nukeliauti iki didžiųjų diktatorių užmačių.

Šiuolaikinės lietuvių operos išbandys prestižinio festivalio Roterdame sceną

„Šmaikštu, žavinga, santūriai diversiška. Subtiliai ir sąmojingai perteikta kapitalizmo spąstų ir liguisto vartotojiškumo kritika“, – taip apie operą „Geros dienos!“ atsiliepia „The New York Times“.

„Naujasis Baltijos šokis '17“: maniakiški trupės „Club Guy & Roni“ keliai į laimę

„Neieškome šokėjiškų šokėjų, nerengiame atrankų. Būsimus narius sutinkame keliaudami po pasaulį“, – sako „Naujojo Baltijos šokio '17“ uždarymo svečiai, šokio trupė iš Nyderlandų.

Operoje susitinka akrobatikos treniruočių bičiuliai

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – paskutinis šį sezoną Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ vaidinimas.

Dar vienas Lietuvos šiuolaikinio šokio teatro pripažinimas pasaulyje

Lietuviškame šokio spektaklyje „Melancholijos bokštai“ poetinėmis metaforomis kalbama apie žmogaus sielos tamsą ir šviesą, kūrėjo egzistencinę pilnatvę ir ištvermę. Tokia ir 9-osios KAAY FECC bienalės pagrindinė tema.

Kitoks lėlių teatras

Šiandien lėlių teatras keičia savo veidą: laužo taisykles, jungia skirtingus kūrybos žanrus ir kalba rimtomis suaugusiųjų pasaulio temomis.

E. Nekrošiaus „Ivanovas“ iš kroatų pareikalavo ypatingos koncentracijos
Tauras Čižas

E. Nekrošiaus spektaklio „Ivanovas“ premjera Zagrebe sulaukė didžiulio susidomėjimo. E. Nekrošius kuria savo koncepciją – siūlo mums XXI amžiaus Čechovą, rašoma recenzijoje.

Aktorei A. Ravdo – tarptautinio festivalio Kroatijoje prizas už vaidmenį „Žuvėdroje“

„Agnieška yra Vytauto Anužio mokinė – jis paruošė tikrą perlą lietuviškai teatro scenai“, – jaunos aktorės sėkme džiaugiasi rež. O. Koršunovas.

Taivano šokio teatras apie Lietuvą: „Įspūdinga šalis ir pozityvūs jauni žmonės“

Šiandien sostinėje festivalį „Naujasis Baltijos šokis '17“ atidaro šokio teatras „Cloud Gate“ iš Taivano. Stebėdamas jo pasirodymus negali atplėšti akių nuo įspūdingos šokio technikos.

Aktoriui Vytautui Dumšaičiui – 90
Daiva Šabasevičienė

Gegužės 12 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro veteranas aktorius Vytautas Dumšaitis švenčia garbingą 90-mečio jubiliejų!

Visagine „Žalios pievelės“ premjera sutikta itin šiltai

Visagino kultūros centre įvyko LNDT spektaklio „Žalia pievelė“ premjera, skirta Visagino gyventojams. Spektaklį stebėjo didelė vietinės bendruomenės dalis. Netrukus „Žalia pievelė“ – ir Vilniuje.

M. Pundziūtė ir J. Milius scenoje taps žavingu Eglės ir Žalčio duetu

„Yra ne tiek daug lietuvių autorių, kurie rašytų miuziklus ar roko operas. Ši premjera yra vertinga, nes pas mus miuziklo kultūra yra naujagimė“, – apie roko operą „Eglė“ kalba J. Milius.

„Naujasis Baltijos šokis“: apie savęs tyrinėjimą, praradimo skausmą ir siekį atrasti laimę

Sostinėje penktadienį prasidės vienas laukiamiausių šokio renginių Lietuvoje – savaitę truksiantis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis '17“.

Lietuviška premjera „Naujajame Baltijos šokyje“ žada nepakartojamas emocijas

„Naujasis Baltijos šokis 2017“ pristato ne tik tradiciškai šiuolaikinio šokio spektaklius, bet ir unikalų reginį, sujungsiantį į viena šokį, chorą, orkestrą, solistus ir nepakartojamą muziką.

Aktorius T. Stirna: stengiuosi galvoti tik apie žiūrovą, o ne apie valdžią
Rūta Jakimauskienė

„Man kiekvienas vaidmuo kaip kostiumas, kurį siuvi repeticijų, po to persiuvi spektaklių metu, kad jis būtų kuo arčiau kūno“, – sako VMT aktorius T. Stirna.

Šokėjai iš Suomijos kvies naudotis išmaniaisiais1
Miglė Kolinytė

Prieš prasidedant spektakliui tamsoje sušvinta telefonų ekranėliai – „reikia išjungti“ – prisimename. Iš Šiaurės Suomijos atvykstanti šiuolaikinio šokio trupė „TaikaBox“ siūlo šią taisyklę keisti.

Penki Kinijos miestai laukia Vilniaus mažojo teatro kūrėjų
Rūta Jakimauskienė

2017 m. gegužės 10–28 d. Vilniaus mažasis teatras išvyksta gastrolių į Kiniją. Penki miestai, devyni šventiniai vakarai, du festivaliai, kuriuose bus pristatyti du Vilniaus mažojo teatro spektakliai: „Motina (Vasa Železnova)“ ir „Savižudis“.

Paryžiaus teatralai apie Oskaro Koršunovo „Žuvėdrą“: tai meistriška!

„Magistral!“ (liet. „meistriška“) – tokiu šūkiu režisierių Oskarą Koršunovą ir jo „Žuvėdros“ aktorius pasitiko Paryžiaus kritikai.

Viktorija Kuodytė: E. Nekrošius manyje įžvelgė gaivalą
Ugnė Kačkauskaitė, Monika Meilutytė - Teatro žurnalas

„Nekrošiaus aktorinės mokyklos tiesiog nėra. Nes, dirbdamas su Nekrošiumi, turi daug vadovautis savo, kaip aktoriaus, intuicija ir būti atsidavęs, pildydamas jo labai sudėtingus uždavinius“, – apie E. Nekrošių sako V. Kuodytė.

Kęstutis Jakštas: E. Nekrošius – mūsų visų generolas
Ugnė Kačkauskaitė, Monika Meilutytė - Teatro žurnalas

„Nekrošius labai reiklus. Jis nežmoniškai daug reikalauja iš savęs, niekada neleidžia sau ateiti į repeticijas nepasiruošusiam, neleidžia to ir aktoriams. Dirbdamas su Nekrošiumi išmokau, kad repeticija – šventas dalykas“, – apie E. Nekrošių sako K. Jakštas.

Pajūrio „Žizel“: ambicijos ir rezultatai
Helmutas Šabasevičius - menų faktūra

Nedidelė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė baigiantis šiam sezonui pakvietė į dviejų veiksmų šokio spektaklio „Žizel“ pagal Adolphe'o Adamo muziką premjerą.

Aktorės V. Bičkutės iššūkis: iš eilių kursime spektaklį čia ir dabar

Gegužės 30 d. ir birželio 21 d. aktoriai Valda Bičkutė, Jokūbas Bareikis, Virginija Kochanskytė ir poetas Mindaugas Valiukas kviečia žiūrovus į poetinės improvizacijos spektaklį „Pasikalbėk su manimi eilėmis“.

„Naujasis Baltijos šokis“: ar galime pakeisti dabartį nesižvalgydami į praeitį?

Festivalis į svečius pakviečia ne tik garsiausias pasaulio trupes iš tolimiausių kraštų, bet ir talentinguosius kaimynus. Šiemet svečiuosis ukrainietis choreografas A. Ovčinikovas ir lenkai E. Kozak bei R. Rowińskis.

Sindikatas „Bad Rabbits“ klausia: kas yra mūsų šeimininkai?

Gegužės 7 d. 18 val. Kauno miesto kameriniame teatre ir gegužės 11 d. 19 val. profesionalaus meno namuose „House of Puglu“ Vilniuje pasirodys plataus meninio profilio sindikatas „Bad Rabbits“, vadovaujamas rež. A. Jankevičiaus.

Neli Walker: „Lietuviškas teatras – tai stovintis vanduo“2
Akvilė Pikšrytė

Lietuviško teatro scenoje – naujas vardas ir naujas spektaklis. Pokalbyje su režisiere Neli Walker – apie jos darbą „Žudikas Manyje“ pagal kultinio amerikiečių rašytojo Jimo Thompsono romaną „The Killer Inside Me“.

„Graži ir ta kita“ – muzikine kalba apie stereotipus

Prieš metus pirmą kartą nuskambėjęs spektaklis-koncertas „Graži ir ta kita“ ir jo kūrėjos ruošiasi šventiniam susitikimui su Klaipėdos publika.

„Naujasis Baltijos šokis '17“: lietuvių trupių pasirodymai ir premjera

Gegužės 12–20 d. vyksiantis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ turi paruošęs staigmenų. Be svečių iš užsienio, šokio gerbėjai išvys ir lietuvių kūrėjų pasirodymus.

V. Rumšas: lietuviai emigruoja, nes jiems atsibodo melas15
Vytenis Radžiūnas - lrt

V. Rumšas teigia, kad esame nykstanti tauta, tačiau kartu jis kelia klausimą: gal žmonės išeina tam, kad sugrįžtų? Iškart ir atsako: nebent į švaresnę Lietuvą. 

Modernaus šokio kolektyvui „Polėkis“ – 50 metų

Modernaus šokio kolektyve „Polėkis“, kuris švenčia savo 50-mečio jubiliejų, pirmuosius baleto žingsnelius išmoko žengti būrys šiandienos teatruose dirbančių choreografių.

Elžbieta Latėnaitė: „Stipriausias tas, kuris myli“2
Rūta Jakimauskienė

„Kiekvienas įvertinimas – ar žiūrovo geras žodis, ar šeimos palaikymas, ar kritikų, komisijos pagyrimas – visada šildo. Mes susitinkame su daugybe žmonių spektaklių metu, ir man rūpi, kaip tai juos veikia“, – sako aktorė E. Latėnaitė.

Išskirtiniai kabuki šokio pasirodymai Lietuvoje „Japonijos harmonija“

Kabuki šokio pasirodymų metu žiūrovų akį trauks ir plastiški šokio judesiai, ir išskirtinio grožio prabangūs kimono. Pasirodymus lydės ir atliekama tradicinė japoniška muzika.

Kaip Dievas atvedė iki neįgaliųjų teatro1
XFM Radijas

Pokalbis su Naujojo teatro, kuriame dirba vien tik negalią turintys žmonės, įkūrėja, meno vadove ir direktore Svetlana Laima Zemleckiene.

100 nuolaidų kortelių daugiavaikėms šeimoms išdalinęs LNDT kviečia jungtis prie iniciatyvos1

LNDT „Didelės šeimos kortelė“ suteikia galimybę daugiavaikėms šeimoms pirkti bilietus į šio teatro spektaklius už pusę kainos.

Kontroversiškas spektaklis „Žudikas manyje“ bus pristatomas Kauno bare

Gegužės 4 d. 19 val. Kauno bare „Dildė ir Akvarelė“ bus rodomas kontroversiškas vieno žmogaus spektaklis „Žudikas Manyje“, sukurtas pagal Jimo Thompsono romaną „The Killer Inside Me“.

„Mažoji studija“: pokalbis su režisieriumi Jonu Vaitkumi
Kun. Arūnas Peškaitis OFM - Mažoji studija

„Mažosios studijos“ laidoje „Kultūra ir religija“ kun. Arūnas Peškaitis kalbina Lietuvos teatro ir kino režisierių Joną Vaitkų.

R. Tuminas: buvo abejonių, ar reikia ryžtis gastrolėms į Lietuvą4
Birutė Vyšniauskaitė - lrt

„Šių dienų aš nesuprantu ir aktualijų jose neieškau, todėl mano žvilgsnis, kaip ir anksčiau, krypsta į klasiką“, – LRT.lt sako režisierius R. Tuminas, šiuo metu Lietuvoje viešintis su J. Vachtangovo teatru.

Vilniaus kameriniame teatre – paskutinis spektaklis šį sezoną „Prie laivo 8:00“

Balandžio 23 d. 12 val. – Vilniaus kamerinio teatro muzikinis spektaklis „Prie laivo 8:00“ (režisierė – Agnė Sunklodaitė). Šiuolaikinis, šmaikštus, pamokantis ir skirtas visai šeimai.

Aukščiausi Rusijos teatro apdovanojimai – lietuviams
Margarita Alper - lrt

Maskvoje įteikti pagrindiniai šalies teatro apdovanojimai „Auksinė kaukė“. Tarp apdovanotųjų – režisierius Mindaugas Karbauskis ir dramaturgas Marius Ivaškevičius.

Spektaklis „Karas dar neprasidėjo“: tiesą lengviau pakišti po kilimu
Brigita Kulbytė

Prieš spektaklio „Karas dar neprasidėjo“ premjerą Juozo Miltinio dramos teatre – pokalbis su režisieriumi Tomaszu Leszczyńskiu ir scenografe Elena Lola Loli.

Nusišypsok mums, Viešpatie1

Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje naujai atgimė garsusis Rimo Tumino spektaklis „Nusišypsok mums, Viešpatie“, pastatytas pagal Grigorijaus Kanovičiaus romaną.

Šiuolaikinė „Žizel“ romantišką baletą įkurdins fabrike

Tarptautinę šokio dieną žymės Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjera – šokio spektaklis „Žizel“. Klasikinis baletas prisikels kiek išsišokėliška šiuolaikinio pasaulio realijas atliepiančia forma.

„Vilniaus festivalių“ kalendoriuje – šokio virtuozai iš Azijos

21-ąjį „Naująjį Baltijos šokį“ atidarys svečiai iš Taivano – „Cloud Gate“ šokio teatras. Trupė Lietuvos publikai pristatys du šokio spektaklius „Baltas vanduo“ ir „Dulkė“.