Mūsų mintys

Bažnytinio paveldo muziejus švenčia dešimtmetį ir kviečia į tris naujas parodas. Pokalbis su jo vadove S. Maslauskaite-Mažyliene apie tai, koks buvo praėjęs etapas ir koks laukia ateinantis.

Ar žinote, kuriose dešimt pasaulio valstybių gyvena daugiausia krikščionių? O kaip šis dešimtukas atrodys po gerų keturiasdešimties metų?

Kun. Arūnas Peškaitis OFM pasakoja apie Lukiškių kalėjimo kalinių išgyvenimus ir ką jie prarado uždarius kalėjimą ir juos išskirsčius po kitas kalinimo vietas.

Autorei svarbu nuolat būti tarpinėje būsenoje, procese, kelionėje.

Berlyne 32-ą kartą įteikti EFA apdovanojimai. Geriausiu Europos filmu tapo Y. Lanthimo „Favoritė“.

Skaitymas yra prabanga, privilegija, malonumas, dovana. Redakcijos žmonės pristato savo skaitomas knygas.

Kaip sakoma, apskritai geriausia yra mokytis iš svetimų klaidų, bet, jei jau to nepavyko, tai dera bent pasimokyti ten, kur esi suklydęs pats. Blogiausia yra nesimokyti apskritai.

Ką reiškia apaštalo Pauliaus mokymas apie tai, kad kiekviena valdžia yra „iš Dievo“? Pokalbis su bibliste Ingrida Gudauskiene.

Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmai parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ veidu pasirinktas M. K. Radvila Našlaitėlis yra išgarsėjęs bestseleriu „Kelionė į Jeruzalę“.

Skaitykite režisieriaus O. Koršunovo mintis, nuskambėjusias tarptautinėje konferencijoje, skirtoje E. Nekrošiaus kūrybai.

Pokalbis apie dabartinę akademijos padėtį, protesto savaitės #PaskutinisPrioritetas prasmę ir kam šiame pasaulyje reikalinga akademija.

Neseniai popiežius užsiminė, kad galvojama „ekologinę nuodėmę“ įtraukti į Katalikų Bažnyčios katekizmą. Ar tai paskatintų klimato krizės nepaisančius katalikus suklusti?

Pokalbis su italų vatikanistu Andrea Gagliarducci apie Šventojo Sosto finansinį skaidrumą – ir rimtas problemas, kurias sukėlė spalio 1 d. pareigūnų atliktos kratos Vatikane.

Suicidologės Heidi Hjelmelad pranešimas „Įsitvirtinusios tiesos suicidologijoje: ar jos tikrai teisingos?“.

„Tai vizualinė orkestro simfonija“, – savo fotografijos darbų parodą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje apibūdina D. Matvejevas.

Jeigu istorija pasakoja tik apie vieną grupę, net jei joje nėra klaidų, ji negali būti teisinga.

Esančių ir dar tik gresiančių konfliktų akivaizdoje Pranciškus deda visas pastangas apeliuoti į šviesiąją, dvasinę žmonijos dalį.

Pasak Rusų dramos teatre dirbančių kūrėjų komandos, tai bus savita penkių persipinančių pasaulio pasakų interpretacija, skirta susitikimui su pačiu savimi.

Ses. dr. D. Kuzmickaitės ir teisininko dr. V. Malinausko prisiminimai apie prieš 30 metų įvykusį Ateitininkų federacijos atkūrimą.

R. Semeniukas ragina įsiklausyti į savo širdies balsą ir susikoncentruoti ties vienu keliu, nes „daug darydamas blaškysiesi ir netapsi profesionalu“.

Vilniaus arkikatedros bazilikos grigališkojo choro vadovas pasakoja apie grigališkąjį choralą ir kuo šis giedojimas jį patraukė.

Lapkričio 21 d. Vilniuje įvyko Lietuvos vyrų vienuolijų vyresniųjų konferencijos posėdis. Apie tai pasakoja konferencijos sekretorius kun. Domingo Avellaneda Cabanillas.

„Apima dvejopas jausmas, – ir kai įeisite, tai pajusite. Nes tie daiktai, tie objektai – tai, kas yra parodoje, – tie, kurie žino Nekrošiaus teatrą, – jie tiesiogine ir perkeltine prasme degė scenoje.“

Ko siekė 1863–1864 m. sukilimo dalyviai? Dėl ko jie sutarė, o dėl ko nuomonės išsiskyrė? Kodėl sukilimo atminimas mums svarbus šiandien?

„Kalinys nuolat ujamas, spaudžiamas, vejamas, nuolat jaučiantis nepriteklių, gaunantis blogą maistą. Galvoju, tik žiauresnis žmogus iš ten iš tikrųjų išeina.“

E. Nekrošius niekada nesirinkdavo stereotipinio kelio, teigia V. Kuodytė: „Iš kiekvieno norėjo ištraukti autentiką, o jeigu nori būti autentiškas, turi atmesti stereotipinius teatrinius ėjimus. Atmesti ir jaustis nesaugus.“

Prieš 30 metų pranciškonai Lietuvoje oficialiai sugrįžo iš pogrindžio ir atgavo sovietų okupacijos metu prarastą Kretingos parapiją. Ką apie tai prisimena kun. Astijus Kungys OFM?

„Šeimos paslaugos“ – filmas apie Japonijoje vis labiau populiarėjančią agentūrą, kurioje pagal pageidavimą galima užsisakyti artimus žmones.

Premija „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ Kostui Kajėnui skirta už straipsnių ir dokumentinių vaizdo apybraižų ciklą „Lietuva litvakų akimis“.

„Thomas Mertonas mane išmokė, kad pati svarbiausia gyvenimo kelionė yra vidinė“, – sako rašytoja iš Aliaskos Kethleen Witkowska Tarr.

„Jis mirė kaip popiežininkas“, – taip apie Williamą Shakespeare’ą rašė jo amžininkas, XVII a. gyvenęs anglikonų dvasininkas R. Daviesas.

Kol režisierius Š. Bartas Prancūzijoje atlieka galutines savo naujo vaidybinio, istorinio filmo „Sutemose“ spalvų ir garso korekcijas – pokalbis su juo.

Galima ar negalima politikams neduoti Komunijos, jeigu jų viešai deklaruojamos pažiūros ar veiksmai prieštarauja Bažnyčios mokymui?

Dažniausiai sukilimo istorija yra perteikiama vyrų, bet ir moterys parašė nemažai atsiminimų, ir jų dalyvavimas bei vaidmuo 1863–1864 m. įvykiuose yra neabejotinas.

Dirbate su jaunimu ir ieškote pagalbos? Kvieskite Lietuvos jaunimo dienų Misijų komandą!

Bernardinai.lt redakcija drauge su bendradarbiais, autoriais, partneriais, rėmėjais, skaitytojais atšventė 15-ąjį gimtadienį.

Lapkričio 7-ąją literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ metu rašytoją K. Sabaliauskaitę Šv. Kotrynos bažnyčioje kalbino teatro režisierius G. Varnas. Siūlome paskaityti keletą jųdviejų pokalbio dialogų.

Teismo vaikų ir paauglių psichologės Dovilės Prižginės pranešimas „Tyliai kenčiantys vaikai: nukentėjusiųjų nuo seksualinės prievartos atsiskleidimas“.

„Mes juk skaitome maisto produktų pakuotes, neperkam bet ko. Tad tuo labiau reikėtų pasidomėti kontraceptinių priemonių tikslu ir poveikiu“, – tikina liuteronė V. Sabutienė.

Pokalbis su istorike dr. Monika Šipelyte, viena iš parodos „Dvasiniai Fribūro vaikai: Fribūro universiteto lietuviai ir jų reikšmė Lietuvai“ kuratorių.

„Jeigu norime įsivesti chaosą – užsirašyti vardus, kaip pageidaujame, nepaisydami lietuvių kalbos taisyklių – tai čia jau bus ne Lietuva. Čia bus kažkas.“

Pokalbis su K. Sabaliauskaite apie naująjį jos romaną, meno kūrinių patirtį, skirtumus tarp „genialių“ ir „vidutinių“ kūrinių.

Pokalbis su Norvegijos smurto bei trauminio streso tyrimų centro psichologe prof. Siri Thorensen.

Etiopijoje vyksta kruvini protestai – dėl etninių ir politinių priežasčių daugiausia nukenčia krikščionys ortodoksai.

Kad ir kokia ginčytina, nepriimtina būtų kito pozicija, dialogas įmanomas tik tikrai išgirdus pašnekovą. Turbūt tai tinka ir krikščioniškai žiniasklaidai, kai ji mezga dialogą su pasauliu.

„Mano pašaukimas yra tarnystė, – sako aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja V. Kuodytė, – atliepti žmonėse kažką.“

Apie išpažinties paslaptį, jos saugojimą bei bausmes šią paslaptį išdavusiems kalbamės su kanonų teisės specialistu kun. Mindaugu Bernotavičiumi.

Vaizdingai Evangelijoje atpasakotas muitininko Zachiejaus ir Jėzaus susitikimas atskleidžia dvi tiesas.

Bernardinų kapinių simboliu tapusi katytė Lycka – žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir Australijoje.

Dabar mirtis savomis akimis nebematoma, ilgos giesmės nebegiedamos, o ir senųjų mūsų giedotojų tik saujos likusios. Kokia gedulinių giesmių ateitis?