Mūsų mintys

Kunigas A. Kazlauskas: „Šventė neišgyvenama be pasiruošimo jai“4

Su kunigu Artūru Kazlausku kalbamės apie Adventą, kurį išgyvendami ruošiamės Kristaus gimimui mūsų gyvenime.

Gailestingumo žinia: kodėl iš Lagievnikų, o ne iš Vilniaus?14

Nors Dievo gailestingumo kulto lopšys yra Vilnius, piligrimų centru tapo šalia Krokuvos esantys Lagievnikai. Kaip tai atsitiko? Aiškinamės su dr. Małgorzata Stefanowicz. 

Kas eitų ginti Lietuvos? Pokalbis su politologe Aine Ramonaite69

Žmogaus principinės nuostatos – ar apskritai jam Lietuva rūpi – yra labai svarbios, tačiau nemažiau svarbūs ir įgūdžiai gintis. 

Naujos galimybės dirbti žmonėms su negalia3

Gruodžio 13 d. LR Seime buvo pasirašytas memorandumas „Dėl galimybių žmonėms su negalia konkuruoti darbo rinkoje“. 

Vaikams apie Sibirą parašiusi Jurga Vilė: knygoje niekas nenutylėta5

„Sibiro haiku“ autorė sako, kad knyga gimė norint išsaugoti tėčio tremties istoriją, o taip pat su ja supažindinti tiek savo, tiek visos Lietuvos vaikus.

Apynasris psichologams – paslaugų prieinamumas sumažės42

Apie psichologų licenizijavimą kalbamės su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) doc. dr. Visvaldu Legkausku.

Ar sveika augti ir gyventi Lietuvoje?4

Kauno mokslininkai, ištyrę orą, vandenį ir kitus aplinkos veiksnius, turinčius įtaką besilaukiančiųjų moterų bei jų būsimų vaikų sveikatai, pateikė išvadas, kurios galės padėti išvengti lėtinių ligų  bei peržiūrėti dabartines higienos normas.  

Benamio prakartėlė3
Bernardinai.TV

Sostinės L. Stuokos-Gucevičiaus gatvėje esančių šv. Kryžiaus namų kieme iki sausio 7 d. veiks Vilniaus arkivyskupijos Carito „Benamio prakartėlė + C + M + B + 2018“.

Norite nepasenti? Tapkite lėlių teatro aktoriumi4

Bernardinai.lt videoreportažų cikle „Kalbinant lėlę“ šį kartą – lėlių teatro aktoriai. Kuo jų darbas skiriasi nuo dramos teatro aktorių? Kaip jie jaukinasi lėles? Kodėl jiems jų profesija tokia brangi?

Lietuvos lenkams valstybė – neišsipildantis lūkestis16

Jaunas mokslininkas Karolis Dambrauskas aiškinasi, kodėl tarp Lietuvos lenkų ir valstybės verdantis konfliktas nepasiekia 100 laipsnių. 

Generolas ar liberalų patriarchas?12

Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) nariai šeštadienį rinksis į suvažiavimą Kaune, kurio metu bus nuspręsta, kas ves partiją iš didžiausios krizės jos istorijoje. 

Ar senatvė – tik blogas įprotis?8

Iki XX a. vidurio psichologai beveik netyrinėjo senyvo amžiaus, tačiau demografinė daugelio pasaulio šalių situacija ir auganti senų žmonių dalis lemia, jog šio amžiaus asmenų grupei būdinga problematika ateityje vis aktualės.

Trumpas susitikimas saulėlydžio namuose3

Ne turtas ir galia, o geri, artimi, saugūs santykiai apsaugo mus nuo per ankstyvo senėjimo, kuris gali ištikti net nesulaukus ir pusės amžiaus.

Baltojo skersgatvio bendruomenė

„Šviesoje“ dirbantys socialiniai darbuotojai, muzikos ir meno vadovai, savanoriai yra tikri perlų ieškotojai, nebijantys nerti vis giliau, atrandant šviesą net iš pažiūros gūdžioje gelmėje. 

Šv. Jokūbo keliais – patirti paprastumo9

Šv. Jokūbo kelias tapo vieta, kur susijungia mobilumas ir religija ar tiesiog dvasingumas, mat daugelis keliautojų neišpažįsta jokios religijos ir eidami nenori galvoti apie tikėjimą.

Kiek LTSR dar liko Lietuvoje?11

Nors jau daugiau nei ketvirtį amžiaus gyvename nepriklausomoje valstybėje, joje gyvas Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos (LTSR) palikimas. 

Smurtas prieš moteris turi liautis42

Moterys visame pasaulyje vis dar susiduria su rimtomis smurto formomis ir priekabiavimu, bet tai, ką mes žinome, yra tik dalelė realybės.

Norvegijoje gyvenantis sirų pabėgėlis: labiausiai norėčiau gyventi Lietuvoje12

Pokalbis su Noah Haykal, daugiau nei prieš trejus metus atvykusiu į Norvegiją. Jaunas siras pabėgo iš gimtosios šalies, vengdamas karinės tarnybos: „Neįsivaizdavau savęs keliančio ranką prieš kitą žmogų, ypatingai prieš savo tautietį“.

Pasaka be galo. Idėja paminklui Lukiškių aikštėje38

Panašu, kad paminklo Lukiškių aikštėje istorija dar taip greitai nesibaigs. Taip manyti verčia kelios priežastys.

Dėstytojų algos: akademinė bendruomenė pasiekė kritinę pasipiktinimo ribą8

Apie akademinės bendruomenės lūkesčius, „protų nutekėjimą“ ir kitas menko finansavimo keliamas problemas kalbėjomės su VU Filosofijos fakulteto docente, dr. Rūta Žiliukaite.

Ką mes skaitome? #934

Skaitymu nesiekiame „užmušti“ laiko ar pabėgti nuo pasaulio. Lapkričio mėnesio redakcijos skaitiniai. 

Patriarcho ruduo

„Patriarcho ruduo“ nėra tik knyga apie Lotynų Amerikos praeitį. Ji ir apie milijonų dabartį.

Nieko nepadarysi? Ar tikrai?7

Vos prisilietus prie biblinės „Samsono ir Dalilos" istorijos, Vilnius City Operos kūrėjai suprato, jog pasirinkdami C. Saint – Saënso operą panirs ne tik į išskirtinio grožio muzikos kūrinį, bet ir amžinas, skaudžiai atsikartojančias tautų karų problemas.

Sekso industrija sugriūtų, jei nebeliktų pirkėjų39

Lietuvoje baudžiama už seksualinius santykius su nepilnamečiais, tačiau oficialios nepilnamečių prostitucijos statistikos beveik neturime. 

Būti ar nebūti katalikiškai mokyklai Pilaitėje?26

Vilniaus arkivyskupija teigia nematanti galimybių prie VSD statyti nevalstybinės mokyklos, nes norima, kad katalikiška mokykla stovėtų šalia statomos Šv. Juozapo bažnyčios.

Ką reiškia popiežiaus vizitas ir kaip jam ruošimės?117

Pranciškus kreipiasi į lankomas visuomenes ragindamas atpažinti dalykus, kurie tų visuomenių narius žeidžia, marginalizuoja, pačias visuomenes stumia į neviltį, į susipriešinimą.

Kairės ilgesys7

Kairieji istoriškai turėtų būti tie, kurie labiausiai rūpinasi skurdžiausiųjų interesais. Lietuvoje vis dar nemažai gyventojų – penktadalis – gyvena žemiau skurdo ribos. 

Žvangantis varis ir skambantys cimbolai A. Zviagincevo filme „Nemeilė“2

15-ąjį gimtadienį švenčiančiame „Scanoramos“ kino forume buvo pristatytas naujausias rusų režisieriaus A. Zviagincevo filmas „Nemeilė". 

Ich bin Keidaner
Donatas Puslys, Kostas Kajėnas - Bernardinai.TV

„Ich bin Keidaner“, – taip save pristatydavo Kėdainių žydai. Kaip savo knygoje „Senieji Kėdainiai: istorija ir įdomybės“ pasakoja Algirdas Juknevičius, jie taip pabrėždavo savo išskirtinumą, kuriuo didžiuodavosi.

Kėdainiai – šešių tautų, šešių konfesijų, šešių turgaus aikščių miestas5
Donatas Puslys, Kostas Kajėnas - Bernardinai.TV

Kėdainiai – kultūrine prasme labai turtingas miestas. Čia savo pėdsaką paliko įvairių kultūrų ir tikybų žmonės. Galime kalbėti apie škotus, žydus, rusėnus, katalikus, stačiatikius ir laisvamanius.

G. Kanovičius: Gera knyga visada yra gyvenimo mokytoja6

Aš stengiausi išsaugoti atminimą apie tuos žmones, nenuslėpdamas jų ydų. Kaip mėgdavo sakyti mano senelė Rocha, tapusi viena pagrindinių „Miestelio romanso“ herojų, „stenkis gyvenime prisiminti gėrį ir rečiau prisimink blogį“.

Viešoji erdvė – nuosprendžio vieta. Pokalbis su Bažnyčios žiniasklaidos ekspertu J. Ehrat SJ

Bažnyčioje yra ir šventoji Motina Teresė, ir piktnaudžiautojai – taigi, visko: nuo monstrų iki šventųjų, o tai, kas yra per vidurį, žmones menkai tedomina.

Dviejų sielų istorija iš pirmų lūpų298

„Bernardinai.lt“ skaitytojams Juozaičiai sutiko papasakoti ne tik apie vingiuotą savo tikėjimo kelionę, antrą santuoką, bet ir apie „Amoris laetitia“ veikimą jų gyvenimuose.

Teisininkė: net ir sau bijome prisipažinti, kad susidūrėme su priekabiavimu

Kodėl teismus pasiekia mažai bylų? Kokia riba tarp flirto ir priekabiavimo? Į šiuo klausimus padeda atsakyti darbo teisės ekspertė Jelena Jonis.

Seksualinis priekabiavimas yra būdas parodyti galią2

Apie seksualinį priekabiavimą, jo apraiškas bei būdus, kaip į jį reaguoti kalbamės su psichologe Gražina Sapiegiene.

Bona Sforca - moteris, gimusi valdyti vyrus 5

2018 m. minėsime 500 metų nuo Bonos Sforcos ( Sforza) ir Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo sutuoktuvių. Bona Sforca buvo ne tik mylinti žmona ir motina, bet ir puiki valdovė.

Žvaigždžių lietus15

Jeigu geriau apsidairytume aplink, rastume daug tų tyliųjų kasdienių didvyrių, kurie kuria gražesnį pasaulį, nors prožektorių šviesos į juos nenukrypsta niekada.

Nepatogus Vilniaus krašto kronikininkas1

Videopasakojimas apie žymų lenkų rašytoją, tikrą vilnietį, tragiškų XX a. įvykių liudininką, gyvenusį Vilniuje ir Juodšiliuose. 

Jaunas gydytojas: didžiausia medikų problema – vienybės nebuvimas4

Apie savo kelią sveikatos sistemoje ir medikų sąjūdžio reikalavimus pasakojo jaunas traumatologas, nenorėjęs viešinti savo vardo, nes dėl medicinos skaudulių iškėlimo jau yra nukentėjęs. 

Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė: lenkiu galvą prieš partizanus11

Nijolę Sadūnaitę klausiame apie Laisvės premiją: kaip supranta laisvę, ar džiugiai pasitinka apdovanojimą, ko linki Lietuvai šimtmečio proga.

„Bernardinai.lt“ rekomenduoja: 3 naujos knygos vaikams

Pristatome neseniai išleistų knygų vaikams apžvalgą.

Nusikaltėlis ir bausmė8

Nusikaltėlis turi sėdėti už grotų. Ar visuomet? Apie tai - pokalbis su Italijos ir Portugalijos teisininkais.

Autentiški – todėl patrauklūs. Pokalbis su Ukrainos graikų katalikų vadovu15

Niekada nebuvome valstybinė Bažnyčia, niekada kaip savo globėjų ar geradarių neturėjome šio pasaulio galingųjų. Tačiau sugebėjome ištverti, netgi mirti ir prisikelti su Kristumi šio autentiškumo dėka.

„Bernardinai.lt“ dėkoja už 2 proc. pajamų mokesčio

Bernardinai.lt komanda širdingai dėkoja visiems, skyrusiems savo 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. 

Ar įmanoma nesižudanti Lietuva?58

Mėgindami suprasti bandančiųjų nusižudyti patirtį prieš ir po savižudiško veiksmo Vilniaus universiteto mokslininkai atliko tyrimą.

Menas paminklų griuvėsiuose3

Kodėl vienus paminklus griauname, o kitus paliekame? Koks menas šiandien turi būti kuriamas viešosiose erdvėse? Ką jis turi reprezentuoti? Kaip memorialais turi būti įprasminama atmintis?

Atsinaujinimo diena „Restart“ – vidiniam turiniui perkrauti5

Lapkričio 11-ąją Vilniuje vyks pirmoji akademiniam jaunimui skirta Atsinaujinimo diena „Restart“, kurios tema – malda.

Pieno ežeras – paslaptingas tukanų mitas

Pietų Amerikos tukanų genties indėnų sukūrimo mitą iš portugalų kalbos išvertė jėzuitas kun. Antanas Saulaitis. 

„Dvi Lietuvos“ – praeitis?

Su tyrimo vadove Aiste Čepukaite kalbėjomės apie tendencijas – skirtumai ryškėja ne tik tarp didmiesčių ir kaimų, bet netgi tarp panašaus dydžio kaimyninių savivaldybių. 

VIENO EURO MISIJA, ARBA „BERNARDINAI.LT“ IŠGYVENIMO STRATEGIJA21

Kažkada startavome su šūkiu: „Be jūsų nebus mūsų“. Šiandien primename šį kvietimą sakydami, kad jūs, brangūs skaitytojai, esate svarbiausi mūsų bendražygiai.