Mūsų mintys

Kovo 25 d.
G. Vitkus: „Žmonės stengiasi pasinaudoti ES privalumais, o kai šie tampa kasdienybe, jų nepastebi“1
Matas Baltrukevičius,Emilija Juškevičiūtė

Politologas Gediminas Vitkus neskuba laidoti ES ir siūlo prisiminti tai, kad įtampų būta ir praeityje.

Mūsų mintys: „Bernardinai.lt“ apie Europos Sąjungą10

Šiandien minint Romos sutarčių, padėjusių pamatą šiuolaikinės Europos Sąjungos atsiradimui 60-metį, „Bernardinai.lt“ komanda dalijasi mintimis, kaip jie mato ir suvokia Europos Sąjungą.

Kovo 24 d.
Žmogiškųjų išteklių administravimas. Tada ir dabar3
Donatas Puslys

Lietuva susiduria su skaudžia emigracijos, kurią dalis įvardija tiesiog kaip evakuaciją, problema. Dėl to ginčytis neverta. Verta ginčytis dėl šios problemos priežasčių, nes negalavimą galima pagydyti tik teisingai nustačius jo priežastis. 

Kovo 23 d.
Pavargę troleibusai, pervargę žmonės6
Vytautas Raškauskas

Apie Vilniaus troleibusus, kuriems šiemet 60, ir kaip jų amžius atspindi mūsų pasaulėvaizdį – nesiimti veikti iš anksto, o tik reaguoti. Ir kuo čia dėta žiniasklaida.

R. Užgiris: geras poezijos vertėjas turi būti beveik poetas 3
Rosita Garškaitė

Pokalbis su poetu ir vertėju, Amerikos lietuviu Rimu Užgiriu. 

Nepasiklydę vertime
Rosita Garškaitė

Nors menkais tiražais spausdinama poezija neatneša didelio pelno ir nėra palanki sklaidai, jos vertimai užima svarbią lietuviškos literatūros vertimų dalį. Pasakoja LKI programų koordinatorė Rūta Mėlynė ir vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas.  

Kovo 21 d.
Depresija: pagalbos reikia ir sergančiajam, ir jo artimiesiems27
Vytautas Raškauskas

Psichologinė pagalba reikalinga ne tik depresija sergantiems, bet ir jų artimiesiems, kuriems svarbu žinoti, ar depresija yra liga, kokia tai liga, kaip elgtis ir kaip bendrauti su sergančiu artimu žmogumi.

Kovo 20 d.
Lietuvos socialdemokratų partija: skęstantis laivas?7
Matas Baltrukevičius

Iš viešų daugumos lyderių pasisakymų akivaizdu, jog partijoje bręsta nepasitenkinimas dėl LSDP padėties valdančiojoje koalicijoje.

Kovo 17 d.
Mes melą užrašysim su lašeliu teisybės12
Donatas Puslys

Taip kadaise dainavo grupė SSG. Šie žodžiai atskleidžia tai, kas vadinamosiose melagingose naujienose (angl. Fake News) yra pavojingiausia. Jos nėra tiesiog iš oro sukurptas melas.

Signataras Algirdas Endriukaitis: „Laisvė neturi poilsio dienų“

Rezistentas ir tremtinys, Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Endriukaitis pasakoja apie savo vaikystę, studijų metus, tremtį ir Sąjūdį.

Kovo 16 d.
Hegelio geluonis ir pergalė Nyderlanduose7
Donatas Puslys

Tad kodėl visi taip džiūgauja G. Wilderso, kuris ir šiaip nebūų turėjęs galimybės nei premjerauti, nei surengti sėkmingą referendumą dėl išstojimo iš ES, pralaimėjimu? 

Kovo 15 d.
„Bernardinai.lt“ stiprinasi

Nuo šių metų kovo 14 dienos VšĮ „Bernardinai.lt“ direktoriaus pareigas steigėjų sprendimu perima Veronika Kimbrytė, iki šiol ėjusi direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Kovo 13 d.
Kokios Europos Sąjungos reikia Lietuvai?25
Matas Baltrukevičius

Europos Komsijos (EK) pirmininkas neseniai pateikė „Baltąją knygą“ – 5 pasiūlymus dėl to, kokia ateityje galėtų būti Europos Sąjunga.

Kovo 10 d.
Aistė Pilkienė: „Žmonės, bandę žudytis, – kasdienybė, kuriai nerengia Medicinos fakultetas“1
Saulena Žiugždaitė

Aistė Pilkienė, kasdien susidurdama su žudytis mėginusiais žmonėmis bei jų artimaisiais, dažnai jaučiasi bejėgė. Ne vien todėl, kad medikui tenkantis emocinis ir fizinis krūvis yra didžiulis.

Kovo 9 d.
2016-17 UEFA Europos lygos aštuntfinalių prognozės
Matas Baltrukevičius

Burtai net keliais atvejais į vieną porą suvedė tos pačios arba kaimyninių šalių klubus, o „Manchester United“ laukia ilga kelionė į Rostovą. Kurios 8 komandos žengs į kitą etapą?

Kovo 8 d.
Andrius Mamontovas: „Politikai vengia savižudybių temos, nes jos bijo“26
Saulena Žiugždaitė

Savižudybių prevencijos „safeTALK“ kurse  Vilniuje dalyvavęs muzikantas Andrius Mamontovas dalinasi savo patirtimi šviečiant visuomenę vis dar stigmatizuojama tema.

Kovo 3 d.
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis: kultūrizmas ant parako statinės3
Matas Baltrukevičius

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) Seimo rinkimuose pasiekė pergalę. Aišku, ne tokią kaip „valstiečiai“ (LVŽS), tačiau jeigu reiktų surasti antrą didžiausią rinkimų nugalėtoją, jais taptų būtent liberalai.

Kovo 2 d.
Ar tikrai už Tėvynę?43
Matas Baltrukevičius

Mūsų draugai iš portalo „ProPatria“ pirmadienį mums skyrė išskirtinai daug dėmesio. Pridėjo „Bernardinai.lt“ prieš katalikybės Lietuvoje „blogio ašies“ – kartu su „Naujuoju Židiniu–Aidais“ ir „Mažąja studija“. Kompanija gana garbinga.

Vasario 28 d.
Simuliakrinė „simuliakrinės krikščionybės“ kritika36
Donatas Puslys

Iš to, ką A pasako apie B, daugiau galime sužinoti ne apie B, o apie A. Kitaip tariant, mūsų kalba dažniausiai daugiau pasako ne apie tuos, apie kuriuos kalbame, o apie mus pačius, kurie kalbame.

Vasario 23 d.
Zenito klasta, arba Idėjinių organizacijų parabolė6
Saulena Žiugždaitė

Ar kada nors pagalvojome, o kas lemia idėjiniu pagrindu įkurtos organizacijos gyvybingumą, našumą arba vegetavimą ir galiausiai mirtį?

Vasario 17 d.
Kodėl aš esu ir būsiu „vatnikas“16
Matas Baltrukevičius

Ar tam mums reikėjo laisvės, ypač žodžio laisvės, kad dabar užsidarytume į saugius minties rezervatus?

Vasario 16 d.
Lietuvos lenkų rinkimų akcija: atsargi draugystė su „valstiečiais“4
Matas Baltrukevičius

Lietuvos lenkų rinkimų akcija per praėjusių metų Seimo rinkimus savo tikslą įgyvendino. Partija vėl Seime turi savo frakciją.

Vasario 14 d.
Čempionų lygos aštuntfinaliai: Ar Anglija vėl liks be ketvirtfinalių?
Matas Baltrukevičius

Po žiemos pertraukos į stadionus grįžta Jo Didenybė futbolas. Prieš du sezonus į ketvirtfinalius nepateko nė vienas futbolo išradėjų šalies klubas. Panašus scenarijus gali laukti ir šiemet.

Vasario 13 d.
G. Landsbergis pradeda ir laimi?68
Matas Baltrukevičius

Gabrielius Landsbergis perrinktas antrai kadencijai. Šią žinią visi sužinojome vakar, laikrodžio rodyklėms artėjant prie 21 val.

Vasario 9 d.
Bernardinai.lt paramos koncerto įrašas

Šeštadienį, vasario 4 dieną, pasitikdamas savo 13-ąjį gimtadienį, interneto dienraštis Bernardinai.lt kvietė savo skaitytojus ir bičiulius į padėkos ir paramos koncertą.

Vasario 7 d.
Bernardinai.lt dėkoja savo rėmėjams

Visos redakcijos vardu nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems ir prisidedantiems prie tryliktąjį gimtadienį mininčio dienraščio gyvavimo.

Vasario 6 d.
„Bernardinai.lt“ paramos koncerte skambėjo F. Šuberto premjera

Pasitikdamas savo 13-ąjį gimtadienį, interneto dienraštis Bernardinai.lt vasario 4 d. kvietė savo skaitytojus ir bičiulius į šventę – padėkos ir paramos koncertą. 

Sausio 27 d.
Žydėjusi Lietuva1
Matas Baltrukevičius

Šiandien minime Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. 1945 metais šią dieną buvo išlaisvinta Aušvico koncentracijos stovykla.

Sausio 20 d.
Darbo partija: dar dirbs, kad pasinaudotų valstybės dotacija?4
Matas Baltrukevičius

Nuo šiol DP pagrindinis uždavinys bus pasinaudoti valstybės dotacija.

Sausio 17 d.
Diana Neimantienė: „Katalikų bendruomenėje pasigendu dialogo kultūros“71
Saulena Žiugždaitė

D. Neimantienė kviečia aktyviau Bažnyčios vadovams ir pasauliečiams diskutuoti apie nacionalinę katalikiškos žiniasklaidos strategiją.

Sausio 13 d.
Bernardinai.lt kviečia: susitikime paramos koncerte19

Maloniai kviečiame Jus vasario 4 dieną į Bernardinai.lt skirtą paramos koncertą, kuris vyks Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje (Maironio g. 10).

Lietuviškoji Pergalės diena
Matas Baltrukevičius

Priklausau tai kartai, kurie 1991 metų žiemą dar nebuvo gimę. Tad, savaime suprantama, autentiškų prisiminimų apie šią dieną neturiu.

Sausio 10 d.
Apie žmogų, nepasiklydusį istorijoje. Pokalbis su T. Matulionio bylos postulatoriumi17
Saulena Žiugždaitė

Teko girdėti įvairiausių versijų: kad Kaišiadorių vyskupija šią bylą nusipirko; jog buvo pasamdyti patys geriausi advokatai Vatikane; kad Šventųjų kongregacijai Matulionis patinka labiau nei kiti lietuvių kandidatai ir t. t.

Sausio 5 d.
Apie politinio gyvūno dresiravimą12
Donatas Puslys

Dabar, deja, regime, kad mūsų valdantieji labai primena autoritarinės dvasios persmelktos mokyklos auklytes. Ir jie tą daro sąmoningai suvokdami, koks pilietis ten formuojamas. O gal didžiausia problema yra tiesiog tai, kad mes ugdymą vis dar painiojame su dresavimu?

Sausio 1 d.
Karjerą baigiančio studento pastebėjimai apie mokslą ir pagiriamasis žodis TSPMI5
Matas Baltrukevičius

Studentu būti liko nedaug laiko. Vienas egzaminas ir dar, aišku, pagrindinis studijų iššūkis – parašyti ir apginti magistro darbą.

Gruodžio 28 d., 2016
Futbolo 2016-ieji: simbolinė metų komanda1
Matas Baltrukevičius

Palydint 2016 metus, „Bernardinai.lt“ kviečia susipažinti su simboline geriausiųjų vienuolike.

Gruodžio 23 d., 2016
Apie stebuklo laukimą, arba Kur Kalėdų Senelis? 1
Matas Baltrukevičius

Jaukus sekmadienio vakaras prie Kauno miesto eglės. Oras puikus, nesninga, nelyja, nešalta.

Gruodžio 21 d., 2016
Ką daryti po Berlyno?23
Donatas Puslys

Po išpuolio Berlyne, kur žuvo 12 žmonių, imta svarstyti, koks turėtų būti deramas atsakas teroristams. Vyskupas R. Marxas perspėja, kad atsako motyvai neturi būti kerštas ir neapykanta, o ekspertai ragina nepasiduoti emocijoms ir propagandiniams siūlymams.

Gruodžio 19 d., 2016
Paternalistinė tolerancija ir Jėzus kaip įžeidimas70
Donatas Puslys

Pašalindami prakartėlę mes pripažįstame, kad problema yra ne tik netinkamas kai kurių tikinčiųjų elgesys, tačiau pats Jėzus, t. y. krikščionybė. 

Mažųjų partijų ateitis Lietuvoje: naujų gelbėtojų era baigiasi?5
Matas Baltrukevičius

Kol kas jokios erdvės mažosiosms partijoms tapti nacionalinio lygmens žaidėjomis nesimato, tačiau kai kurios jos tampa tramplinu į viršų atskiroms asmenybėms.

Gruodžio 16 d., 2016
Būti lietuviu ir europiečiu1
Donatas Puslys

Supriešindami lietuvybę su europietiškumu darome meškos paslaugą sau patiems. Mano supratimu, lietuviškumas ir europietiškumas nėra prieštaros, o vienas kitą papildantys tapatybės sandai.

Gruodžio 15 d., 2016
Europos futbolo ruduo baigėsi: į viršūnę kyla „Real“
Matas Baltrukevičius

Pasibaigusio kalendorinio rudens paskutinis mėnuo įnešė nemažai pokyčių į reitingą. Į viršūnę iškilo Madrido „Real“.

Gruodžio 5 d., 2016
Mons. Segundo Tejado Muñoz: „Pakeisti nusistovėjusias schemas, žvelgti pirmyn“1
Saulena Žiugždaitė

Pokyčiai visada sukelia sunkumų, tačiau aš stengiuosi pabrėžti pozityvą – einama brandos link. Bažnyčia keičiasi, Romos kurija keičiasi, visi turime keistis.

Lapkričio 17 d., 2016
Seimo naujokai, kuriuos stebėti verta2
Matas Baltrukevičius

Tarp naujokų – daug ryškių asmenybių. Pristatome jums 15 naujokų, apie kuriuos šiuos ketverius metus turėtume girdėti labai dažnai.

15 ryškiausių politikų, kurie po Seimo rinkimų neteko darbo6
Matas Baltrukevičius

Seimo rinkimai atnešė politikos naujokų bangą, daug ilgamečių Seimo narių dabar turės ieškoti naujų užsiėmimų.

Lapkričio 16 d., 2016
Kaip socialdemokratai prieš socialinę atskirtį kovojo 24
Matas Baltrukevičius

Po Seimo rinkimų socialdemokratai (LSDP) užsiemė tikrai negailestinga saviplaka. Ne tik saviplaka, bet dar ir partijos vedlį taip stipriai plakė, jog šis net staiga atsistatydinti buvo sumastęs. 

Lapkričio 11 d., 2016
Kodėl socialdemokratai yra konservatyviausia partija Lietuvoje4
Matas Baltrukevičius

Praėjusio penktadienio įvykiai Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryboje priminė meksikietišką muilo operą.

Lapkričio 10 d., 2016
Vienišiaus pergalė 8
Matas Baltrukevičius

Dabar Lietuvai reikės susidraugauti su Donaldu Trumpu, kad ir kaip daugelis lietuvių palaikė H. Clinton šiuose rinkimuose.

Lapkričio 9 d., 2016
Koalicijos programa: Ar Naisiai 2020 m. bus Lietuvos sostinė? 15
Matas Baltrukevičius

Socialdemokratų (LSDP) ir „valstiečių“ (LVŽS) derybos dėl koalicijos baigėsi. Po truputį aiškėja susitarimo kontūrai – tiek būsimos Vyriausybės programos, tiek ir to, kaip bus dalijamasi postais.

Lapkričio 8 d., 2016
Spalis Europos futbole: į viršūnę kyla „Bayern“
Matas Baltrukevičius

Europos futbolo klubų reitingo lyderiu tapo Miuncheno „Bayern“ klubas, į antrą poziciją nustūmęs tragiškai praėjusį mėnesį rungtyniavusį „Manchester City“.