Religija

Kodėl turime pirmąją netikinčią kartą? Interviu su teologu Armando Matteo

Dabartinė tikėjimo krizė kyla ne dėl skandalų Bažnyčioje. Viską lemia vyresnės kartos negebėjimas atsakyti į klausimą, kodėl likti krikščioniu, jei jau nebesi vaikas.

Kun. Algirdas Toliatas: savanorystė – jėga, vienijanti žmones

„Nuo mūsų rūpestingumo, šypsenos, galbūt paprasto pokalbio labai daug kas priklauso. Savanorystė yra ta jėga, kuri vienija žmones“, – tvirtina kunigas. 

Šv. Jonas Paulius II: Kristaus meilė stipresnė už mūsų silpnumus
Vatican News

Sukanka šv. Jono Pauliaus II išrinkimo popiežiumi keturiasdešimtosios metinės. Per jo laidotuves kai kas prašė paskelbti jį šventuoju „tuoj pat“.

Ar Ukrainos Bažnyčia tikrai vaduojasi iš Kremliaus?
Gintaras Sungaila - Ortodoksas.lt

Klysta tie, kas šį konfliktą vaizduoja kaip Rusijos ir Ukrainos. Maskvos patriarchatui priklausančios Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios tikintieji – tai Ukrainos piliečiai.

„Čia gyvenama“ – filmas apie hospisą Vilniuje
XFM Radijas

Šioje juostoje pasakojama apie pirmąjį ir vienintelį Vilniuje veikiantį hospisą, kurio įkūrėja – charizmatiškoji sesuo Michaela Rak.

Jaunimo misijos Indijoje: skurdas iš labai arti

Tai, kas mums atrodo tokie įprasti ir savaime suprantami dalykai, šiems žmonėms yra ypač brangūs ir vertingi.

„Tu mane pašaukei“: pranciškonas Evaldas Darulis
Bernardinai.TV

Pranciškonas brolis Evaldas Darulis, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas, pasakoja apie pašaukimą gyventi Evangelija. 

Pirmosios lietuviškos moterų vienuolijos veikla tarpukariu: nuo spaustuvės iki prieglaudos

Lygiai prieš šimtą metų įkurta pirmoji lietuviška moterų vienuolija – Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų kongregacija.

Popiežius: saugokimės „mandagių“ piktųjų dvasių
Vatican News

Velnias ne tik šiurkščiai naikina Dievo kūrinius – piktais darbais, neteisingumu, karais – bet taip pat maloniai, diplomatiškai, sako Šventasis Tėvas. 

Vilniaus arkivyskupijos kunigų susirinkimas – ką svarbu žinoti pasauliečiams
Vilniaus arkivyskupija

Nuo sausio 1 d. dėl Santuokos sakramento turės būti kreipiamasi į parapiją likus ne mažiau kaip penkiems mėnesiams iki jo.

Septyni nauji šventieji

Spalio 14 d. popiežius Pranciškus paskelbė septynis šventuosius. Susipažinkime.

Sekmadienio homilija. Ar drįstame sau užduoti svarbius klausimus
Kun. Jurgis Czarniawski - Bernardinai.TV

„Gerasis Mokytojau, ką turiu daryti, kad laimėčiau amžinąjį gyvenimą“, – klausia tikriausiai jaunas ir stiprus žmogus, atskubėjęs prie Jėzaus. Jis ne šiaip ateina, o atbėga, nes klausimas jam – išties svarbus.

Paulius VI – modernybės laikų Hamletas

2018 m. spalio 14 d. popiežius Paulius VI skelbiamas šventuoju.

Rafinuotos klastos apnuodyta širdis

Kai blogos mintys savaip mumyse įleidžia šaknis, materializuojasi, tada daiktai, pinigai bei žmonės tampa svarbiau už Dievą...

Pranciškoniškosios šeimos šventieji. Pal. Honoratas, kapucinas

Per trumpą laiką jis įkūrė apaštalinių bendruomenių tinklą, apėmusį visas Lenkijos karalystės žemes. XIX amžiaus pabaigoje 25 skirtingos jo įsteigtos religinės kongregacijos jau skaičiavo tūkstančius brolių ir seserų.

Ne tuo keliu

Jeigu kelias neveda pas Dievą, jis neveda niekur, veda į nežinią, ten, kur nėra šviesos, nėra palaiminimo ir dieviško apkabinimo, nėra išganymo. 

Skelbiamas Vilniaus Kalvarijų giesmės-himno konkursas

Dėkojant Dievui už 350-metę Vilniaus Kalvarijų tradiciją, muzikos kūrėjai kviečiami sukurti jubiliejinę giesmę-himną Vilniaus Kalvarijoms pagal temą „Šiuo ženklu nugalėsi / In hoc signo vinces“.

Kijevas artėja prie istorinės pergalės prieš Kremlių Bažnyčioje
lrt

Konstantinopolio ekumeninio patriarchato sinode nuspręsta patvirtinti jau priimtą sprendimą, jog Ekumeninis patriarchatas imasi autokefalijos suteikimo Ukrainos bažnyčiai.

Krikščionis turi būti klausymosi specialistas

Klausymasis yra pirma ir svarbiausia dalijimosi priemonė. Klausytis reiškia dalintis, leistis provokuojamam atsiveriančios istorijos. Klausytis reiškia padaryti pagrindiniu veikėju tą, kuris kalba.

Kodėl Jehovos liudytojai siekia valstybės pripažinimo?

Kol laukiame Teisingumo ministerijos išvadų, kurias svarstys Seimas, naudinga permąstyti Jehovos liudytojų argumentus dėl siekiamo valstybės pripažinimo. 

Ką simbolizuoja liturginės spalvos?

Skirtingu liturginių metų laiku matome kunigus Mišias aukojant vis kitokios spalvos rūbais – žaliais, raudonais, violetiniais, baltais ar auksiniais. Ką simbolizuoja šios spalvos?

Vyskupai sinode aptarė interneto naudą ir žalą jaunimui

Kai kurie teigė, kad skaitmeninis pasaulis gali sugundyti jaunus žmones moraliai destruktyviais pasirinkimais, pavyzdžiui, panirti į pornografiją ar smurtinius vaizdus.

Pranciškoniškosios šeimos šventieji. Šv. Jonas XXIII1

Šventasis Jonas XXIII – popiežius ir pasaulietis pranciškonas, 2008 m. vasario 9 d. paskelbtas Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino globėju.

Pirmieji Šventojo Rašto vertimai į lietuvių kalbą: teologinė perspektyva (II)

M. Liuteris prisipažįsta, jog, versdamas Penkiaknygę, siekė, kad Mozė kalbėtų kaip vokietis ir niekas net neįtartų jį buvus žydu!

Brolis dominikonas Mindaugas: vienuolinio gyvenimo esmė neatsiejama nuo muzikos

Vilniaus Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje jau aštuonerius metus vyksta Tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis, pritraukiantis sakralios muzikos gerbėjus iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Vyskupų sinodas: jaunimas – Bažnyčios ir pasaulio gyvenimo seismografas
Vatican News

Nuo praėjusio trečiadienio Vatikane vykstantis Vyskupų sinodas užbaigė pirmąjį darbo etapą apie Bažnyčios pareigą įsiklausyti į jaunimo gyvenimo tikrovę.  

Didybė ir menkumas

Kažkokiu stebuklingu būdu, popiežiui besimeldžiant ir kalbant į tautą, kuklus tremtinių paminklas Aukų gatvėje nejučia virto nepaprastai išraiškingu, didingu monumentu.

40 tūkst. jaunų lenkų kartu meldėsi už sinodą

Apie 40 tūkst. jaunų lenkų šeštadienį susirinko į Nacionalinį stadioną Varšuvoje melstis už spalio 3–28 d. Romoje vykstantį Vyskupų sinodą jaunimui.

Pranciškoniškosios šeimos šventieji. Šv. Danielius ir jo draugai kankiniai

Po to, kai Mažesniųjų brolių ordino broliai tapo pirmaisiais kankiniais, tarp šv. Pranciškaus pasekėjų kilo šventa konkurencija trokštant pralieti kraują dėl Kristaus Evangelijos.

Pirmieji Šventojo Rašto vertimai į lietuvių kalbą: teologinė perspektyva (I)

Lietuviams, kaip ir daugeliui Europos tautų, Reformacija padovanojo ir gimtąjį, ir Šventąjį Raštą.

Sinode jaunimui – ir seksualinio išnaudojimo klausimai

Vyskupų sinode „Jaunimas, tikėjimas ir pašaukimo įžvelgimas“ buvo aptarta nepilnamečių seksualinio išnaudojimo krizė Bažnyčioje. Dalyvių nuomonės šia tema išsiskyrė.

Rūpintis kūrinija kasdien

Dažnai mums atrodo, kad ekologija neturi nieko bendro su tikėjimu. Ogi ne! Popiežius Pranciškus paprastai ir aiškiai mums primena, kad tas pats Kūrėjas sukūrė ir žmones, ir gamtą.

Palaimintųjų Matulaičio ir Matulionio dvasinio gyvenimo versmės

Spalio 17 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje vyks teol. dr. Romos Zajančkauskienės vieša paskaita, skirta palaimintųjų Jurgio Matulaičio ir Teofilio Matulionio dvasinio gyvenimo raiškai pažinti.

Pradėtas tyrimas dėl seksualiniu išnaudojimu kaltinamo vysk. Th. E. McCarricko
Vatican News

Popiežius inicijavo tyrimą visuose Vatikano institucijų archyvuose dėl McCarricko seksualinio išnaudojimo ir jo dangstymo.

„Esame laisvi ir orūs atiduoti pagarbą savo didvyriams“
Arkivysk. Gintaras Grušas - Vilniaus arkivyskupija

Homilija, pasakyta per partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuves.

Pamąstymai, kilę dalyvavus senojoje liturgijoje
Povilas Aleksandravičius - Mažoji studija

Paslapties pojūtis yra aštrus, ir beveik dvi valandas trunkanti ceremonija ne tik neprailgsta, bet ir verčia klausti, ar Bažnyčia, supaprastinusi savo liturgiją, neprarado svarbių, netgi esminių būdų vesti žmones Dievo patirties link. 

Išleista knyga, padėsianti pažinti pranciškono gyvenimą iš vidaus
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Knyga gerai perteikia jauno brolio gyvenimą, suteikia progą bent „pauostyti“, ką reiškia pirmieji gyvenimo metai pranciškonų bendruomenėje.

Padėka už popiežiaus Pranciškaus vizitą: vyskupijose ir Romoje

Vyskupai kviečia tikinčiuosius rinktis į šv. Mišias padėkoti už popiežiaus Pranciškaus vizito metu gautas malones.

Šventumas pagal Pranciškų (pabaiga): kova, budrumas ir įžvalgumas

Krikščioniškasis gyvenimas yra nuolatinė kova. Ši kova yra labai graži, nes leidžia mums švęsti kaskart, kai mūsų gyvenime nugali Viešpats.

Sekmadienio homilija. Ne vien savo jėgomis
Kun. Ramūnas Mizgiris OFM - Bernardinai.TV

Santuokos neišardomumas - visais laikais aktuali tema. Tekste girdime garsiuosius Jėzaus žodžius, tapusius ir sutuoktinių priesaikos dalimi: „Ką Dievas sujungė – žmogus teneperskiria.“

Senosios muzikos dirigentas: ieškojau muzikos, kuri paliestų žmogaus širdį

Kalbamės su Vilniuje koncertavusio „Jerycho“ vadovu B. Izbickiu – kodėl profesionalų ansamblis mokosi giedojimo iš žodinės kaimo tradicijos. 

Adolfas Ramanauskas-Vanagas – vidiniai partizano išgyvenimai

Kiekvienas žmogus patiria daug vidinių išgyvenimų, kurie pašaliniam ne visuomet suprantami ar pastebimi. Partizanų, nors ir gyvenančių ypatingomis sąlygomis, tokie išgyvenimai neaplenkdavo.

Pirmoji lietuviška moterų vienuolija: veržlumas tarnauti visiems ir visur

J. Matulaitis Vargdienėms seserims: vienuolija nėra jau visiškai tobulųjų draugija, o tik tokių, kurie siekia tobulybės ir prie jos stengiai eiti.

Santuoka vaizduoja Trejybę

Nuo neatmenamų laikų vyro ir moters santuoka išreiškia Dievo bei žmogaus artumą. 

Visuotiniai atlaidai Lietuvoje kalbantiesiems Gailestingumo vainikėlį

Akivysk. G. Grušas: pelnyti atlaidus už mūsų mirusius tėvynainius taip pat reiškia nepamiršti mūsų šaknų, mūsų istorijos, į kurią atkreipė dėmesį pats popiežius.

Šventumo link su Faustina Kovalska

Videopasakojimas apie šv. Faustinos praktikuotas dorybes. Ko galime iš jos pasimokyti?

„Pranciškau, eik ir atstatyk mano griūvančius namus“
Popiežius Benediktas XVI - Bažnyčios žinios

Spalio 4 d. Bažnyčia mini šv. Pranciškų Asyžietį. 

Popiežių sutikimai ir susitikimai. Laiškas iš emigracijos

Prieš dvidešimt penkerius metus viskas buvo kitaip. Popiežius atrodė tolimas ir nepasiekiamas. 

Pranciškoniškosios šeimos šventieji. Šv. Pranciškus Asyžietis

Artėjant Kryžiaus išaukštinimo šventei, Pranciškui ant La Vernos kalno sparnuoto ir ugninio serafino pavidalu pasirodė nukryžiuotasis Kristus, kuris jo kūne įspaudė Viešpaties Kančios stigmas – atviras ir kraujuojančias žaizdas.

Žmogus, neleidęs įsiplieksti konfliktams13
Vytautas Ališauskas - Bernardinai.TV

Anot pašnekovo, butent A. Bačkis suformavo Vilniaus arkivyskupo įvaizdį. Kodėl? Sužinosite vaizdo pokalbyje.