Religija

Negalime pasiduoti tai gundančiai ir primityviai mąstymo schemai – kaltųjų paieškoms, manant, kad juos nubaudus viskas susitvarkys. Globalizuoto pasaulio sąlygomis kraujo praliejimas gali tapti visuotinis, apokaliptinis ir... paskutinis.

Konkurso dalyviams reikia sukurti giesmę, atitinkančią vizito šūkį „Kristus Jėzus – mūsų viltis“ (1 Tim 1, 1).

Ligos ar negalios akivaizdoje tenka priimti sunkius sprendimus: tęsti gydymą ar nutraukti, palaikyti žmogaus gyvybę ar atsitraukti. Svarbiausias klausimas – kas šiuos sprendimus turi priimti?

Tikinčiųjų tinklas, kuris meldžiasi kas mėnesį skelbiama popiežiaus maldos intencija, yra judėjimas, prasidėjęs daugiau nei prieš pusantro šimto metų.

Balandžio 24 d. popietę iš JAV sugrįžo išeivijos lietuvių vyskupas emeritas J. E. Paulius Antanas Baltakis OFM – ištikimybės Bažnyčiai ir Lietuvai pavyzdys.

Brolis pranciškonas Algirdas Malakauskis kviečia prisidėti prie socialinės akcijos „Well4Africa“. Akcijos tikslas – surinkti lėšų vandens gręžiniams Ugandos, Zimbabvės ir Malavio kaimuose.

Kijevo patriarchatas siekia kanoninio pripažinimo, nepaisant Maskvos patriarchato pasipriešinimo.

Kodėl Katalikų Bažnyčia krikštija kūdikius ir vaikus, kurie patys dar negali nei suprasti, ką šis tikėjimas reiškia, nei jo laisvai pasirinkti?

1941 metų liepos 29 dienos rikiuotės metu stovyklos komendanto pavaduotojas Karlas Fritzschas atrinko dešimt kalinių, turėjusių mirti badu.

Nuo kovo Lenkijoje įsigaliojo įstatymas, ribojantis prekybą sekmadieniais ir švenčių dienomis. Ar verta būtų sekti šiuo kaimynų pavyzdžiu?

Jau septintus metus Klaipėdoje neblėsta graži miesto bendruomenės maldos pusryčių tradicija, kaskart prie bendro stalo suvienijanti skirtingų konfesijų aukšto rango dvasininkus, verslo, politikos, jėgos ir teisėsaugos struktūrų, švietimo atstovus.

„Gaudete et exsultate“ („Būkite linksmi ir džiūgaukite“) – balandžio pradžioje popiežiaus Pranciškaus paskelbtas apaštališkasis paraginimas.

Popiežius Pranciškus sekmadienio vidudienį, prieš velykinę „Regina Coeli“ maldą, komentavo dienos Evangeliją apie Gerajį Ganytoją bei prisiminė smurto aukas Nikaragvoje.

Žmogaus teisės priklausydamos tik šios realybės pasauliui tam tikra prasme neigia žmogaus sielą.

Ką reiškia sekti paskui savo Ganytoją? Atskirti pelus nuo grūdų, atsisakyti surogatų ir valgyti Jėzaus mums duodamą valgį.

Šiandien, jei norime ką nors sužinoti apie aveles, apie kurias kalbama Šventojo Rašto ištraukoje, tereikia užeiti, pavyzdžiui, į Bernardinų sodą.

Meditacija apie gyvenimą be Dievo – negyvenimą, kurį pasirenkame patys neieškodami savo Kūrėjo ir neatpažindami savęs kaip kūrinio.

Kunigas Vladas Mironas – ne tik signataras, bet ir itin aktyvus visuomenininkas, šalies ministras pirmininkas, kultūrininkas.

„Šiltai laukiu savo artėjančio vizito į Lietuvą, – rašoma popiežiaus laiške, – ir laiminu Jus bei visus Lietuvos žmones Visagalio Dievo vardu.“

Popiežius Pranciškus piligriminėje kelionėje: du svarbiausi dalykai krikščionio gyvenime – Duona ir Žodis.

Balandžio 28 dieną Palangoje ir balandžio 29 dieną Telšiuose Palaiminimų sekmadienių dalyvių lauks ypatinga viešnia iš Jungtinės Karalystės – pamokslininkė Michelle Moran.

Jei pažįstate Bibliją, atsakymą žinosite.

Šią savaitę Katalikų Bažnyčia meldžiasi už pašaukimus. Popiežiaus žinioje kalbama apie tris pašaukimo aspektus – išgirdimą, įžvelgimą ir gyvenimą.

Trečiadienio audiencijoje popiežius Praniškus atkreipė dėmesį į mažąjį Alfie Evansą, dėl kurio gyvybės išsaugojimo jo tėvai kovoja teismuose.

Birželio 13–14 d. Vilniuje lankysis Tibeto dvasinis lyderis, vienas ryškiausių religinių autoritetų Jo Šventenybė Dalai Lama XIV.

Šio projekto naudą patirs mažiausiai 1400 žmonių, bus palengvinta moterų buitis, sumažės sergamumas, daugiau vaikų kasdien lankys mokyklą.

Kokios bendruomenės mes trokštame?

Trečiadienio vakarą Vilniaus Pal. Jurgio Matulaičio bažnyčioje Mišias už tragiškai žuvusį jaunuolį aukojo girtas kunigas Valdas Girdžiušas, parapijos klebonas.

Katalikų pasaulio leidiniai išleido Raymond Lloyd Richmond knygą „Pyktis ir atleidimas“.

Pipiežius Pranciškus: „Pranašas – tai vilties žmogus. Kai reikia jis priekaištauja ir bara, bet tuo pat metu jis ir atveria duris, matydamas vilties akiračius.“

Pirmieji krikščionys vienas kitą laikė šventaisiais ne todėl, kad jie nedarė nuodėmių ar dėl to, kad pasižymėjo ypatingomis savybėmis.

Videoreportažas apie vieną gražiausių Šiaurės Lietuvos išlikusių architektūros paminklų iš 19 šimtmečio pabaigos – Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčią.

Kaune įvyko devintasis Jaunimo sielovados forumas, šiemet puoselėjęs temą „Sinodas 2018. Jaunimas. Tikėjimas. Pašaukimas“.

Edukacinėje dalyje mokiniai galėjo išbandyti eksperimentinę fiziką, atlikti cheminius bandymus, tyrinėti pasaulį pro mikroskopą biologijos erdvėje.

Dalyvių auka padeda išlaikyti Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, kuriame paslaugos teikiamos nemokamai.

Dievo gailestingumas yra begalinis, bet jei atsinešame tik labai mažytį pasitikėjimo indelį, mes labai mažai ir pasemiame.

Šventasis – tai maldos dvasios žmogus, trokštantis bendrauti su Dievu.

Čia, JAV, mes pastaruoju metu regėjome pernelyg daug to pavyzdžių tam tikrų evangelikų lyderių gretose. Tačiau šiandien kalbant apie pataikūniškumą yra sunku pralenkti Maskvos ir visos Rusios patriarchą Kirilą.

Graikų ortodoksų, sirų ortodoksų ir graikų melkitų patriarchai pasmerkė „brutalią JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos agresiją“.

Popiežius Pranciškus pirmadienio rytą Šv. Mortos namų koplyčioje aukotų Mišių homilijoje kalbėjo apie mūsų tikėjimo esmę.

Balandžio 16-ąją popiežius emeritas Benediktas XVI švenčia savo 91 gimtadienį. Vatikano naujienų tarnyba skelbia, kad Benediktas XVI gimtadienį ramiai sutiks Vatikane esančiame Mater Ecclesia vienuolyne, kuriame šiuo metu ir gyvena.

Ieškoti savo aplinkoje, savo kasdienybėje, savo asmeninėje patirtyje, kur yra gėris, kokie įvykiai ar mintys mus atveria vilčiai, ir tikrai ją rasime.

Mintis, kad mokslas ir religija tarpusavyje kariauja, kilo tik prieš 100 metų. Manoma, kad ji siekia Galilėjaus laikus, tačiau iš tikrųjų yra gana nauja. Pokalbis su Vatikano observatorijos direktoriumi.

Kodėl popiežius Pranciškus parašė Apaštališkąjį paraginimą „Gaudete et Exsultate“?

Pranciškus viso pasaulio tikinčiuosius ir geros valios žmones prašė melstis už taiką Sirijoje, o politinius lyderius ragino aukščiau visko kelti teisingumą ir taiką.

Liucijus Botovasoa, pasaulietis, pranciškonas tretininkas, šeimos tėvas, dabar ir palaimintasis.

Kristus prisikėlė iš mirusiųjų. Patikėti šia stulbinama žinia iš tiesų sunku. Du Jėzaus mokiniai, kurie keliauja iš Jeruzalės, nesugebėjo patikėti.

O tie, kurie mus gąsdina demonais ar gėjais, juk nenori, kad būtume linksmi ir džiūgautume. Jie nori, kad darytume, ką jie sako, nes bijome, jog kitaip bus blogai. Bet labiausiai jie nori, kad jų klausytume. Kad jaustumės iš jų gavę gerą patarimą.

Jau ketvirtį amžiaus sostinės Antakalnio rajone įsikūrę Šv. Jono broliai padeda žmonėms ieškoti Dievo dažnio, teikia dvasinę oazę.

Ar dirbi valytoja mokykloje, ar planuoji kitiems metams didelės vertės kompanijos biudžetą, svarbu dirbti Viešpačiui, viską skirti didesnei Jo garbei.