Komentarai ir pokalbiai | Religija

Palaimintojo Teofiliaus ikonografijos žinia14

Viena iš jausmingiausių beatifikacijos iškilmių akimirkų – iškilmingas palaimintojo relikvijų įnešimas ir paveikslo atidengimas. Tuomet suskamba varpai, sugaudžia trimitai, o tikinčiųjų minios savo džiaugsmą išreiškia ovacijomis.

Vedę vyrai prie altoriaus – nauja Bažnyčios era112

Vatikano II Susirinkimui atkūrus nuolatinį diakonatą ir leidus vedusiems anglikonų kunigams grįžti į Katalikų Bažnyčią bei tęsti kunigystę, mes įžengėme į visiškai naują erą.

Tiesos Instagram‘e nerasite! Pokalbis su Martinu Smithu bei jo dukra Elle1

Lietuvos jaunimo dienose 2017 Gailestingumo vakarą užbaigė žymus šlovintojas iš Jungtinės Karalystės, buvusios grupės „Delirious“ narys Martinas Smithas.

Apie (gyvenimo) egzaminus2

Dvyliktokė: „Jei aš matematikos pasimokyčiau – galit pasimelsti, kad kažko išmokčiau ir per egzaminą parašyčiau?...“

Kard. Angelo Amato: „Mylėkite šiuolaikinę kultūrą, gyvenkite laisve, būkite šventi“61

Kardinolas Angelo Amato šiomis dienomis lankėsi Lietuvoje, atstovaudamas popiežiui Pranciškui Teofiliaus Matulionio beatifikacijos iškilmėse. Dalinamės svečio mintimis iš birželio 24 d. vykusios spaudos konferencijos nunciatūroje, Vilniuje.

„Dievas pažįsta kiekvieną iš mūsų vardu“3

Vyskupo Arūno Poniškaičio pamokslas, pasakytas šv. Mišiose Opus Dei steigėjo šv. Josemaria garbei Vilniaus Arkikatedroje š. m. birželio 15 d.

Kard. Angelo Amato SDB: „Praeities kančių atminimas neturi temdyti mūsų džiaugsmo“62

Šiandien visiems šventė. Praeities kančių atminimas neturi temdyti mūsų džiaugsmo, bet turi visiems priminti pareigą atleisti, gerbti artimą ir už jį melstis, taip pat ir už priešą.

Kas yra beatifikacija?

Visi, tiek jaunimo dienų dalyviai, tiek miesto gyventojai bei svečiai taps istorinio įvykio – arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos – liudininkais.

Teofiliaus Matulionio gyvenimo pavyzdys ragina: nebėra priežasties delsti

„Todėl nebėra priežasties delsti, eisiu pas Tą, kuris mane prie savo širdies priglaus, atleis, pamokys, ves, visados tik laimins, idant galėčiau patirti Jo išsipildančių pažadų malonę, kuri lydės ne tik šiame gyvenime...“

„Laisvas kalinys“: Teofiliaus vidinės kelionės žemėlapis2

Kankinystė – veikiau ne akimirkos apsisprendimas, o visą gyvenimą trunkančio brendimo vyksmo išskaidrinimas, sustiprinimas, tikrove paverčiantis pačius neįtikimiausius paradoksus.

Birutė Liuorytė – Gambus: „Svarbiausia – neprarasti krikščioniškos ašies“1

Apie meilę Dievui, tėvynei ir muzikai kalbamės su Paryžiuje gyvenančia kompozitore Birute Liuoryte – Gambus.

Teofilius Matulionis: tiesa, kurią skelbė ne žodžiais, bet savo gyvenimu6

Laukdami Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju pakalbinome ambasadorę prie Šventojo Sosto Ireną Vaišvilaitę – koks jos santykis su būsimu palaimintuoju Teofiliumi bei kokia šios šventės prasmė.

LJD savanoriai: „Gera patirti bendrystę tarp jaunimo“1

Jau dvi dienos, kai Vilniuje daug smalsių, draugiškų ir gerai nusiteikusių savanorių. LJD komunikacijos savanorės Indrė ir Aistė pakalbino septynis jaunus žmones, kurie stengsis sukurti šventę visiems.

Prof. Paulius Subačius: „Kiekvienas žmogus turėtų savęs paklausti, ar jis nori dalyvauti istorijoje“7

Dalyvauti renginyje kiekvienas turi apsispręsti sąmoningai, ne bandos jausmo vejamas. Profesorius taip pat ragina lietuvius plėsti savo mąstymą ir Teofiliaus Matulionio „nesisavinti“, bet „dalintis“ juo su visuotine Bažnyčia.

Pamatyk save tiesoje3

Liko vos kelios akimirkos iki jaunimo dienų. Jauti? Ar jauti tą iš nekantrumo spurdančios širdies virpesį? Aš labai nekantrauju sutikti tave ir visus kitus tikėjimo bičiulius, susipažinti, išpažinti, tiesiog būti.

Paroda bręstančiam istoriniam įvykiui1

„Paroda ant tvoros pirmiausia atsirado todėl, kad sužinoję džiugią žinią apie Dievo tarno Teofiliaus beatifikaciją, atsidūrėme labai paradoksalioje situacijoje: turime palaimintąjį, o žinių apie jį – minimaliai.“

Kun. Žydrūnas: „Meilė sau prasideda tada, kai priimu tiesą apie save“125

Su monsinjoru kun. Žydrūnu Vabuolu, besiremdami keliomis LJD programos pasiruošimo temomis, pasikalbėjome apie tiesą, žmogaus netobulumą, meilę ir gailestingumą sau.

Ivar Juhņevič, SJ apie „Misia Kirgizstan“1
Laiškai bičiuliams

Jau keletą metų iš eilės trijų šalių jaunimas vyksta į Kirgiziją, nešdamas ten Gerąją naujieną apie Dangaus karalystę.

Apie meilę ir jos poreikį6

Tenka stebėti, kaip dalis jaunimo karštligiškai bando susirasti antrąją pusę (tendencija labai aiškiai matoma socialiniuose tinkluose). O kita dalis – aštriai šaiposi iš to, pernelyg aštriai, kad tai būtų jiems nesvarbu. 

Paulina Paulauskaitė: LJD himnas – tai vienybė tarp Dievo ir žmogaus21

Labai kukli, paprasta ir kupina džiaugsmo mergina dalinasi savo įspūdžiais apie muziką, kūrybą, tikėjimą ir Jaunimo dienas.

Aistė Pilkienė: „Būti tiesoje prieš save, prieš kitus ir prieš Dievą yra tikras džiaugsmas“18

Apie Tiesą, Laisvę, iššūkius studijose, apaštalavimą savo aplinkoje su Aiste kalbėjomės artėjant Lietuvos jaunimo dienoms.

Ar magija gali būti balta?13

Ar žinojimas kas mūsų laukia ateityje gali atnešti džiaugsmo pojūtį?

Mūsų palaimintieji: Jurgis Matulaitis apie šventumą

Dažniausiai į šventumą žvelgiame iš išorės ir tapatiname jį su išoriniais darbais, su nuostabiais apsimarinimais. O vis dėlto ne tai yra šventumas.

Eucharistinis Jėzus laukia mūsų1

Eucharistijos troškimas tegul auga ir mūsų širdyse.

Biblija apie pasaulio sukūrimą. Kodėl ir kaip skaityti?40

Biblistės, filosofo ir fiziko mintys apie pasaulio sukūrimą, išsakytos J. Ratzingerio knygos „Pradžioje Dievas sukūrė“ pristatymo renginio metu. 

Tikrovė, kurią mąstome1

Kaip tai gali būti? Ar gali būti kas svarbiau už žmogų? Juk žmogus jau dažnai kyla į kosmosą, tuoj tuoj įmins dar neįmintas jo mįsles, užkariaus (!) kosmosą savo reikmėms, ir apskritai jokių paslapčių neliks.

Aktorius Č. Stonys apie Teofilių Matulionį: radau mokytoją2

Pokalbis su aktoriumi Česlovu Stoniu, sukūrusiu jau dvidešimt metų gyvuojančią literatūrinę kompoziciją „Tebūnie Dievo valia“ apie arkivysk. Teofilių Matulionį. 

Mintautas Kriščiūnas: „Menu liudyti savo gyvenimą“1

Kaip derinti meną ir tikėjimą? Ar tai dera apskritai? Patarimais ir patirtimi dalijasi muzikantas, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro altininkas Mintautas Kriščiūnas.

Maskvos arkivysk. Paolo Pezzi: „Katalikų egzistavimas Rusijoje jau yra pripažįstamas“2

Apie katalikų situaciją Rusijoje Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje kalbėjomės su italu Maskvos arkivyskupu Paolo Pezzi, F.S.C.B.

Ką veikti per LJD’2017?23

Birželio 23–25 d. vyks jau 8-osios Lietuvos jaunimo dienos (LJD), kurių tema – „Tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32).

Kun. A. Saulaitis SJ apie evangelizaciją mieste: „Žmonių troškimai lieka tie patys“6

Remdamasis įvairių pasaulio šalių pavydžiais, kunigas perteikia įsitikinimą, kad šiandien neįmanoma veiksmingai perteikti Evangelinės žinios be sutelktų pastangų.

Savanoris Mindaugas: „LJD – tai geriausias liudijimas, kad tikintis jaunimas yra!“

Birželio 10 d. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko antrieji Lietuvos jaunimo dienų (LJD) savanorių mokymai.

Kas jis – šiuolaikinis sakralusis menas?

Per patirtį ir vaizduotę amžinosios Europos istorijos temos šiuolaikiniame kūrinyje gali įgyti savitą formą, regimą pavidalą ir perteikti religinės kilmės žinią. S. Maslauskaitės-Mažylienės komentaras. 

Apie pasidalijimą tikėjimu12

Ypač jaunimas gražiai užsidega aistra kitiems pasakyti, paskelbti – kad visi žinotų, kaip Dievo tikrovė perkeičia gyvenimą, į kokią laisvę ir laimę veda.

Ką žino kiekvienas geras misionierius. Pokalbis su kun. A. Saulaičiu14

Nereikia pamiršti, kad yra daug būdų gyventi pasaulyje, įvairių kultūrų ir įvairių būdų būti krikščioniu – ne vien miesto ar miestelio nesąmoningu bažnyčios lankytoju...

Susipažinau su Teofiliumi

„Mums nereikia imituoti Šv. Pranciškaus ir jo veiklos, nes laikai yra skirtingi. Tačiau mums tikrai reikia jo dvasios užsidegimo, jo tikėjimo“, – taip per pašnekesį man bylojo Prancūzijos pranciškonų provincijolas.

Nusigręžti nuo visko, kas atitraukia nuo Jo3

Visada įsižiebia viltis, kai pašnekovas, turintis priklausomybių nuo alkoholio ar narkotikų, yra pasiryžęs keisti savo gyvenimo būdą.

Europos „Carito“ generalinis sekretorius: „Jėzaus žinia pirmiausia yra apie meilę“38

Lietuvoje besisvečiuojantį Europos CARITO generalinį sekretorių Jorge'ą Nuño Mayerą kalbiname apie iššūkius, iškylančius dabarties metu Europos šalims – apie augantį skurdą, apie principus, kuriais CARITAS vadovaujasi savo veikloje.

Monoteizmas veda į atskyrimą ir smurtą?41

Didžiulių pasekmių turės atsakymas į klausimą, ar tik ne tikėjimas į vienintelį ir vieną Dievą yra ideologinis principas, kuris labiau nei kas kitas įžiebia ekskliuzyvinį fundamentalizmą, paneigiantį kitoniškumo orumą.

Kūno teologija. Santuokinis gyvenimas – Švč. Trejybės ikona202

Problema su mūsų sekso prisotinta kultūra yra ne ta, kad kūnas ir lytiniai santykiai yra pervertinami. Problema ta, kad jie nepakankamai įvertinami – nematoma, kokie jie iš tikrųjų vertingi.

Ekologinis atsivertimas: Bažnyčios iššūkis šiandienos kultūrai2

Ekologija galbūt dar nėra viena svarbiausių šių laikų temų, tačiau su kiekviena diena ji tampa vis aktualesnė visam pasauliui.

Kunigystė kaip ženklas bendruomenei28

Kiekvienas Bažnyčios narys yra pašauktas vienu ar kitu būdu tarnauti. Kadangi kiekvienas yra šaukiamas tarnauti, kurie nors asmenys šiam pašaukimui turi viešai atstovauti. 

Apie (ne)jautrumą9

Viešojoje erdvėje vis pasigirsta kaltinimų nejautrumu konkretiems žmonėms ar tam tikroms grupėms – ypač daug tokių jautrumo dėl nejautrumo „dūrių“ tenka jaunimui.

Popiežius Pranciškus: Pasitelkę Evangelijos jėgą galime pakeisti pasaulį23
Katalikų pasaulio leidiniai

Tiek suaugusieji, tiek jaunimas turėtų  domėtis originaliais didžiųjų Bažnyčios dokumentų tekstais ir savo veiklą kreipti pagal tiesos, teisingumo ir meilės maksimas. 

Kretinga savaitei taps dvasiniu ir kultūriniu Lietuvos centru
Monika Midverytė OFS - MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Kretingos muziejaus istorikas J. Kanarskas įsitikinęs, kad Kretingos parapijos jubiliejus yra reikšmingas visai Vakarų Lietuvai ir susijęs su dabartine katalikiška žemaičių tapatybe.

Kodėl Jėzaus žodžiai „mylėkite savo priešus“ yra vieni svarbiausių Evangelijoje?13
Henri Nouwen - Katalikų pasaulio leidiniai

Ištrauka iš neseniai į lietuvių kalbą išverstos Henrio Nouweno knygos „Laiškai Markui apie Jėzų“.

Šventosios Dvasios reikšmė23

Kas yra siela žmogaus kūnui, tai yra Šventoji Dvasia Kristaus Kūnui – Bažnyčiai. Augustinas.

Vedami Šventosios Dvasios2

Kaskart į savo širdis kviesdami Šventąją Dvasią priimame ir Jos vedimą, padarantį mus Dievo vaikais.

LJD choras – istorija, kurios vienas nepapasakosi

Pamažu svajonė virto realybe, sudaryta iš maždaug penkiasdešimties narių iš visos Lietuvos.