Naujienos | Religija

Kovo 21 d.
Patvirtinta t. Stanislovo 100-ųjų gimimo metinių minėjimo programa

Tėvo Stanislovo atminimui pagerbti Kultūros ministerija parengė kultūrinę, edukacinę programą, kurios didelė dalis vyks regionuose ir bus skirta  jaunuomenei.

Ką nuveikė Pranciškus per penkerius pontifikavimo metus?
vatikano radijas

Minint popiežiaus Pranciškaus penkerių metų pontifikavimo sukaktį, Šventojo Sosto spaudos salė pateikė statistinius duomenis apie jo veiklą: mokymą, dokumentus, keliones, susitikimus bei kitus įvykius.

Kovo 20 d.
Bažnyčia klausosi jaunimo
vatikano radijas

Jaunimo priešsinodiniame susitikime Šventasis Tėvas prašė jaunimo kalbėti atvirai, drąsiai, be gėdos jausmo.

Kovo 19 d.
Mokslinė konferencija „Parapija XXI amžiuje“ Tveruose

Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto teologijos fakultetas bei Tverų parapija organizuoja tarpdisciplininę respublikinę mokslinę konferenciją „Parapija XXI amžiuje“. 

Baigėsi Lietuvos vyskupų susitikimas Vilniuje

Posėdyje vyskupai perdavė savo laišką Šv. Tėvui, kuriame sveikina Jo Šventenybę su penktosiomis išrinkimo į Šv. Petro Sostą metinėmis bei dėkoja už sprendimą apsilankyti mūsų šalyje.

Šv. Juozapas ir popiežiaus Pranciškaus Petro tarnystės 5 metų sukaktis
vatikano radijas

Šį pirmadienį, kovo 19 dieną, sukanka lygiai penkeri metai nuo Pranciškaus pontifikato inauguracijos.

Kovo 16 d.
Lietuvos vyskupai: Pranciškaus apsilankymas yra tikėjimo, vilties ir naujos pradžios ženklas

Dalinamės Lietuvos vyskupų išplatintu kreipimusi į tikinčiuosius ir visus geros valios žmones rengiantis popiežiaus Pranciškaus apaštališkajai kelionei į Lietuvą.

Kovo 15 d.
Jaunimo sielovados forumas Kaune

Lietuvos jaunimo pastoracijos taryba jaunimo sielovados bendradarbius, jaunimo vadovus, sielovadininkus kviečia į Jaunimo sielovados forumą.

Kovo 14 d.
„Šventadienio mintys“ apie „Marijos radiją“

2018 m. kovo 18 d. „Šventadienio minčių“ anonsas.

Dokumentinio filmo apie Pranciškų anonsas
vatikano radijas

JAV kino bendrovė „Focus Features“ ir režisierius Wimas Wendersas sukūrė dokumentinį filmą apie popiežių Pranciškų, kuris bus pradėtas rodyti šių metų gegužės 18 d.

Kovo 13 d.
LRT Kultūros laidoje – pažintis su Lietuvos dominikonais

Sekmadienį LRT Kultūros kanale laidų cikle „Vienuolynų kelias Lietuvoje“ susitiksime su broliais dominikonais ir susipažinsime su jų įsikūrimo Lietuvoje istorija.

Popiežius emeritas: tarp savo ir Pranciškaus pontifikatų įžvelgiu vidinį tęstinumą

Pirmadienį paviešintose laiško išraukose popiežius emeritas Benediktas XVI teigia matantis aiškę „vidinę vienybę“ tarp savo ponifikato ir savo įpėdinio Pranciškaus Petro tarnystės. Bandymus piešti kitokį vaizdą jis pavadino „kvailais prietarais“, rašo „Crux“.

„Lietuvos garbė 2018“ metų globėjos apdovanojimas atiteko vienuolei Michaelai Rak

Metų globėjos apdovanojimas atiteko vienuolei iš Lenkijos Michaelai Rak, kuri Lietuvoje įkūrė pirmąjį hospisą.

Kovo 12 d.
Popiežius susitiko su 50-metį švenčiančia Šv. Egidijaus bendruomene
vatikano radijas

Šv. Egidijaus bendruomenė – tai ir katalikiškas jaunimo judėjimas, ir karitatyvinis sambūris, ir katalikiška organizacija užsiimanti taikdariška veikla bei ekumenizmo skatinimu.

Vienuolių simpoziumas Panevėžyje

Kovo 10 dieną Panevėžyje rinkosi vienuoliai ir vienuolės iš visos Lietuvos. 

Mirė kun. Genrik Juzef Blaževič

Laidotuvių dieną (kovo 13, antradienį) šv. Mišios bus aukojamos Švenčionių bažnyčioje 10 val. lenkų kalba ir 12 val. lietuvių kalba.

Kovo 10 d.
Žinia apie popiežiaus kelionę. Atgarsiai Latvijoje ir Estijoje
vatikano radijas

Po oficialaus kovo 9 dienos pranešimo apie popiežiaus Pranciškaus kelionę į tris Baltijos šalis, pasirodė pirmosios reakcijos Lietuvoje, taip pat Latvijoje ir Estijoje, kuriose atsispindi tiek lūkesčiai, tiek būsimi Šventojo Tėvo vizito įvykiai.

Kovo 9 d.
Ką byloja popiežiaus vizito Lietuvoje logotipas ir šūkis?

Logotipo, skirto popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje, pagrindiniai elementai yra kryžius, Šventosios Dvasios gūsis ir šūkis „Kristus Jėzus – mūsų viltis!“

Chiaros Lubich mirties dešimtmetis minimas ir Lietuvoje

Visi norintieji kviečiami kovo 10 d. atvykti į Vilniaus kunigų seminariją. Įvairiose pasaulio šalyse vykstantys atminimo renginiai šįkart išryškina socialinę Fokoliarų judėjimo įkūrėjos idėjų reikšmę.

Patvirtinta: popiežius atvyksta į Lietuvą

Šiandien arkivyskupas Gintaras Grušas į spaudos konferenciją susirinkusiems žurnalistams patvirtino, kad popiežius Pranciškus šiais metais atvyks į Lietuvą. 

Keičiamas Serbijos Ortodoksų Bažnyčios pavadinimas
vatikano radijas

Nuo šiol Serbijos Ortodoksų Bažnyčia vadinsis Serbijos Ortodoksų Bažnyčia – Pečo patriarchatas.

Kovo 8 d.
Panevėžyje rinksis Lietuvos vienuoliai

Pašvęstieji susirinks net iš 33 Lietuvoje veikiančių vienuolynų: pranciškonai, jėzuitai, dominikonai, klarisės, salezietės, benediktinai, eucharistietės, ir kiti, iš viso apie 250 vyrų ir moterų vienuolių.

Vilnius turi Šv. Jurgio gatvę

Tarp Gedimino prospekto 7 ir 9 pastatų esanti gatvė ilgus dešimtmečius buvo bevardė, tačiau išlikę kartografiniai dokumentai ir žemėlapiai byloja, kad XIX amžiaus pabaigoje ir iki 1930 metų ši gatvė vadinosi šv. Jurgio vardu.

Kovo 6 d.
Babriškių klebonas: čia buvo V. Noreikos širdies parapija
lrt

Suteikęs V. Noreikai Ligonių patepimo sakramentą, grįžęs į Babriškes, kunigas meldėsi už maestro, prašydamas Dievo, sumažinti jo skausmus.

Boliviečiai atsiprašo su apatiniais pavaizduotos Marijos

Praėjusią savaitę keli šimtai boliviečių dalyvavo procesijoje šalies vakaruose esančiame Oruro mieste. Jie ėjo gatvėmis, rankose nešdami gerbiamą Marijos atvaizdą, kurį mėnesio pradžioje vietinė meninkė panaudojo savo kūrinyje.

Kovo 5 d.
Popiežius: Prašykime minčių atsivertimo malonės
vatikano radijas

Tikėjimas ir religija tai ne spektaklis, sakė popiežius Pranciškus pirmadienio rytą Šv. Mortos koplyčioje aukotų Mišių homilijoje.

Turime bažnyčią

Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero liturginio minėjimo dieną Balbieriškyje (Prienų r.) pašventinta (konsekruota) nauja Rožinio Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Popiežiaus maldos intencija kovo mėnesiui
vatikano radijas

Kaip tarp daugybės balsų atpažintį Viešpaties balsą?

Kovo 4 d.
Vaikai apie šv. Kazimierą
Bernardinai.TV

Dažnas mugės dalyvis ir lankytojas menkai težino, kas gi išties buvo tas Kaziukas, kurio vardo mugės šurmuliuoja jau ne vieną šimtmetį.

Kovo 3 d.
Pirmadienis po Sekminių – Marijos, Bažnyčios Motinos minėjimas
vatikano radijas

Bažnyčia, apmąstydama Kristaus slėpinį ir savo pačios prigimtį, negalėjo užmiršti, kad ta Moteris, Mergelė Marija, būdama Kristaus Motina kartu yra ir Bažnyčios Motina.

Mirė kun. Vladas Černiauskas

Kun. Vladas Černiauskas buvo kuklus žmogus, mėgo literatūrą, ja remdavosi aiškindamas tikintiesiems Dievo Žodį ir mokydamas moralinių tiesų.

Kovo 2 d.
Teismas: „Keulė rūkė“ peržengė saviraiškos laisvės ribas

Teismas sumažino Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos bendrovei „Kiaulių valdovai“ skirtą baudą, tačiau paliko galioti jos nutarimą, kad buvo peržengtos saviraiškos laisvės ribos. 

Pirmasis tyrimas dėl seksualinės prievartos, patirtos iš dvasininkų

Šiandien vyko spaudos konferencija, kurioje Vilniaus arkivyskupas Gintaras Gružas, kunigas Gintaras Vitkus bei teisininkas Vygantas Malinauskas pristatė tyrimo dėl kunigo Kęstučio Ralio pareikšto skundo išvadas.

Kovo 1 d.
Paliatyvinė slauga ir gyvenimo pabaigos išmintis
vatikano radijas

Konferencijoje Romoje kalbama apie paliatyvinę slaugą, kuri yra asmens paskutinėje jo gyvenimo fazėje palydėjimas, palengvinant kentėjimą, suteikiant tokius santykius ir sąlygas, kurios atitinka paciento orumą.

Vasario 28 d.
„Šventadienio mintys“ anonsas

Šio sekmadienio laida apie Knygų mugę ir projektą „Pozityvus dienoraštis“

Jeruzalėje lankomiausia Šv. Kapo bazilika vėl atidaryta

Tris dienas truko pagrindinių krikščioniškų bendruomenių protestas po to, kai buvo pateikti šias bendruomenes diskriminuojantys įstatymų pasiūlymai.

Vasario 27 d.
Trečiasis Palaiminimų sekmadienis pristatys Bibliją

Kovo 4 dieną Telšiuose vyks jau trečiasis Palaiminimų sekmadienis. Trečiojo sekmadienio tema „Argi mūsų širdys nebuvo užsidegusios?“ skirta susipažinti su Šventuoju Raštu.

Mirė kanauninkas, apaštališkasis protonotaras Bronius Antanaitis

2018 m. vasario 27 d. eidamas 94 m. Panevėžio Šv. Juozapo globos namuose mirė Panevėžio vyskupijos kapitulos kanauninkas – emeritas, jubiliatas, apaštališkasis protonotaras Bronius Antanaitis. 

Vasario 26 d.
Raudona spalva primena Bažnyčios kankinius

Kunigo Gintaro Blužo videoreportažas apie Romoje vykusius renginius, primenančius persekiojamus krikščionis.

Katalikų Bažnyčia skatina donorystę, bet nepritaria prievartai

Pasigirdus siūlymams keisti organų donorystės tvarką primenama, ko Katalikų Bažnyčia moko apie organų donorystę.

Vasario 23 d.
Atsisveikiname su kunigu Gintu Leonavičiumi
Kauno arkivyskupija

Ištikimas tarnystėje, visuomet pasirengęs daryti tai, kas pavesta, – tokį jį prisimins jo bendražygiai, draugai ir parapijiečiai.

Vasario 21 d.
Mirė žymus protestantų pamokslininkas Billy Graham (papildyta)

Eidamas šimtuosius metus mirė garsus amerikiečių pamokslininkas Billy Grahamas, laikomas teleevangelizmo tėvu. Jis mirė savo namuose, Šiaurės Karolinos valstijoje.

Popiežius Paulius VI bus paskelbtas šventuoju
vatikano radijas

Paulius VI, popiežius, užbaigęs Vatikano II Susirinkimo darbą ir pradėjęs naują Bažnyčios atsinaujinimo procesą Susirinkimo dvasia, buvo paskelbtas palaimintuoju tik prieš kiek daugiau nei trejus metus.

Vasario 19 d.
Vatikanas laukia priešsinodinio jaunimo susitikimo
vatikano radijas

Artėjantį spalį vyks Vyskupų sinodas, tema: „Jaunimas, tikėjimas ir pašaukimo įžvelgimas“, o jau kovo 19-24 Vatikane rengiamas priešsinodinis jaunimo susitikimas, kuriame dalyvaus apie trys šimtai jaunimo atstovų iš viso pasaulio.

Vasario 15 d.
Popiežius Pranciškus: Sustok, apsidairyk ir sugrįžk!
vatikano radijas

Popiežius gavėnią pradėjo Atgailos procesija ir Pelenų trečiadienio Liturgija Aventino kalvoje, Romoje, kuri nuo seniausių laikų yra tradicinė pirmosios gavėnios stoties vieta.

Lietuvos vėliavos spalvomis nušvis Vilniaus Katedros varpinė
Vilniaus arkivyskupija

Vilniaus arkivyskupija telekomunikacijų bendrovė TELE2 jungiasi į akcija „Keliu vėliavą!“

Vasario 13 d.
Lietuva Trakuose iškilmingai paaukota Marijai
Vilniaus arkivyskupija

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje Lietuvos vyskupai aukojo iškilmingas šv. Mišias, kurių metu Lietuva buvo paaukota Nekaltajai Marijos, Lietuvos Globėjos, Širdžiai.

Lietuva – Nekaltosios Marijos Širdy

Akimirkos iš iškilmingų šv. Mišių Trakuose, kur Lietuva buvo paaukota Nekaltajai Marijos, Lietuvos Globėjos, Širdžiai.

Vasario 12 d.
Registracija į Pasaulio jaunimo dienas Panamoje jau prasidėjo

Pasaulio jaunimo dienos Panamoje vyks 2019 m. sausio 22–27 d.

Pirmasis Lietuvą aplankęs popiežius Pijus XI: Lietuva tokia graži
vatikano radijas

Pijus XI buvo pirmas popiežius savo akimis matęs Lietuvą. 1920 metais pirmoje kelionėje lankėsi Vilniuje ir Kaune, antrojoje – pakeliui į Latviją – pravažiavo Vilnių ir Kaišiadoris.