Jaunimas | Šeima

Kovo 17 d.
Moksleiviai ateitininkai kviečia gilintis į tikėjimo ir mokslo santykį

Balandžio 8-12 d. moksleiviai ateitininkai kviečia 8–12 klasių moksleivius ir pirmakursius studentus į akademiją tema „Sparnai į tiesą“, kurioje bus kalbama apie tikėjimo ir mokslo santykį.

Kovo 14 d.
Parengtos rekomendacijos, padėsiančios dirbti su jaunimu, linkusiu į radikalų, pavojingą elgesį1

Europos Komisijos suburta ekspertų grupė parengė praktines rekomendacijas, kaip dirbti su jaunimu, linkusiu į radikalų, smurtinį elgesį, potencialiai pavojingą veiklą, galinčią vesti prie įsitraukimo į teroristines, radikalias organizacijas.

Kovo 13 d.
Žiema Europos futbole jau baigėsi: į pirmą vietą reitinge pakilo „Bayern“
Matas Baltrukevičius

Atėjus kalendoriniam pavasariui, po ilgesnės pertraukos žvilgsnis į Europos futbolo klubų TOP 20. Į pirmąją vietą pakilo Miuncheno „Bayern“ komanda.

Kovo 9 d.
2016-17 UEFA Europos lygos aštuntfinalių prognozės
Matas Baltrukevičius

Burtai net keliais atvejais į vieną porą suvedė tos pačios arba kaimyninių šalių klubus, o „Manchester United“ laukia ilga kelionė į Rostovą. Kurios 8 komandos žengs į kitą etapą?

Kovo 6 d.
Meilė, arba Kaip netapti kontoros planktonu?6
Augustas Kalinauskas

Kai savęs rimtai paklausiu, kiek pažįstu tikrai mylinčių žmonių, turiu pripažinti, kad ne tiek ir daug. 

Kovo 3 d.
Lietuvos valdovų rūmuose bus apdovanoti Metų mokytojai1

Kovo 7 d. 15 val. Lietuvos valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteiks premijas penkiems Metų mokytojams.

Pomponai. Karvių spalvos

Iš buvusio „Minties“ leidyklos vyriausiojo redaktoriaus Juozo Vaitkaus atsiminimų.

Kovo 2 d.
Pasaulinis popiežiaus maldos tinklas: naujas tarnystės Bažnyčiai dinamizmas1
vatikano radijas

Daugiau nei keturi šimtai tūkstančių žmonių naudojasi programėle „Paspausk ir melskis“, kuri leidžia vartotojams prašyti maldos ir melstis kitų intencijomis.

Mokinių kartos keičiasi, o mokytojų?

Šalies švietimo sistema susiduria su augančiu iššūkiu – kas pakeis pensinio amžiaus sulaukusius mokytojus.

Mokslininkės turės galimybę kandidatuoti stipendijai gauti
lrt

Lietuvos mokslininkės turi galimybę kandidatuoti „L`Oréal Baltic“ stipendijai gauti pagal programą „Mokslo moterims“ (For Women in Science), kuri parengta bendradarbiaujant su Lietuvos mokslų akademija ir Lietuvos nacionaline UNESCO komisija.

Kovo 1 d.
Ministerija palaiko didesnius reikalavimus finansavimo siekiantiems mokslininkams
bns

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) palaiko Lietuvos mokslo tarybą, padidinusią reikalavimus socialinių mokslų srities projektams.

Pomponai. Dujų ataka

Iš Vytauto Landsbergio-Žemkalnio atsiminimų: „1917 metai. Caras nuverstas, jau buvo Laikinoji vyriausybė.“

Vasario 27 d.
Jaunimas kviečia susipažinti su garbinguoju Teofiliumi Matulioniu Birštone

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras kviečia šį šeštadienį (kovo 4 d.) vykti į Birštono sakralinį muziejų ir geriau susipažinti su Garbinguoju Teofiliu Matulioniu, kurio beatifikaciją šiemet švęsime. 

Pomponai. Filosofijos egzaminas1

Iš etnografės Pranės Dundulienės atsiminimų: „Mokiausi Vilniaus Stepono Batoro universitete. Štai aš pati ateinu pas prof. Čežovskį laikyti filosofijos egzamino į jo kabinetą.“

Vasario 26 d.
Pokalbiai apie įvairovę. Marius Čepulis

Smagusis gamtos fotografas ir ornitologas Marius Čepulis pasakoja, kodėl Dzūkijos miškai - dykuma, ką veikia slėptuvėse, laukdamas fotografijos modelių, ir kokia jo didžiausia fotosvajonė.

PARYŽIAUS YRA DAUG: „BIENVENUE!“2
Aistė Rakauskaitė

Sveiki. Esu Aistė. Ais-tė. Aha. Na, panašiai kaip šalta arbata (ice tea) – taip lengviau prisiminti. Esu iš Lietuvos. Ne, ne Latvijos, Lietuvos. Europos šiaurėje, taip taip. Ryga yra Latvijoje, o Lietuvoje yra Vilnius. Aha, nemenkas kelias, nemenkas... 

Vasario 24 d.
Studentai kviečia minėti Kovo 11-ąją orientacinėse varžybose

Lietuvos studentų korporacijos vienija jėgas ir jau ketvirtus metus iš eilės visus norinčius kviečia dalyvauti orientacinėse žaidynėse “Paskui nepriklausomybę”.

Pomponai. Alpulys

Ministrų kabinetas susitiko su kūrybinių ir visuomeninių organizacijų vadovais. Aš buvau pakviestas kaip Lietuvių rašytojų draugijos pirmininkas.

Krikščioniškų komiksų autorius Vilniaus knygų mugėje4

Žanas Fransua Kieferis prancūzakalbėse šalyse pirmiausia yra žinomas kaip dailininkas, paskui kaip rašytojas ir komiksų kūrėjas bei muzikantas.

Keistų vietų romantikė Goda Lukaitė: „Apleistos vietos man – ramybė ir jaukumas“32
Kristina Ižganaitytė

Jaunoji tapytoja Goda Lukaitė „Pamėnkalnio“ galerijoje pristato personalinę parodą „Mano vdinis miestas“. „Pamirštų erdvių grožis man – ramybė ir saugumas. Mano paveikslai – tai esami ir įsivaizduojami laiko sluoksniai.“

Dešimtą kartą rašomas nacionalinis diktantas
bns

Penktadienį Lietuvoje ir už šalies ribų dešimtą kartą rašomas nacionalinis diktantas.

Vasario 23 d.
Prasideda 18-oji Vilniaus knygų mugė
lrt

Prasideda aštuonioliktoji Vilniaus knygų mugė. Pasak organizatorių, didžiausias dėmesys šiemet skiriamas lietuviškiems ženklams pasaulyje.

Vasario 22 d.
Pomponai. Geografinė boba

Iš Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atsiminimų: „Sunku sau vaizduotis, kaip nustebau, kai Laurynas Ivinskis man ėmė aiškinti, kad tie kabantieji sienoje paveikslai - tai mūsų žemės atvaizdai“.

J. Petrauskienė: Universitetų tinklo pokyčiai bus matomi kitų metų biudžete
bns

Mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos planas bus pateiktas gana greitai, ir jo pokyčiai jau bus matomi 2018 metų biudžete, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Šiandien startavo „Futurepreneurs“ jaunimo verslumo skatinimo programa

Ateities startuolius daugiausia nori kurti vaikinai, labiausiai domina – informacinės ir komunikacinės bei finansų technologijos 

Festivalis jaunimui 2017

2017 m. vasario 26 d. 12 val. Kauno Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčios konferencijų salėje vyks „Dialogas: Žodis ir Spalva“.

Viename seniausių VU fakultetų – sumaištis ir nerimas dėl ateities2
lrt

Seniausioje Lietuvos aukštojoje mokykloje – Vilniaus universitete (VU) vis labiau įsibėgėja pertvarka.

Vasario 21 d.
Apie trenerį, kuris neišmokė žaisti futbolo3
Donatas Puslys

Tikras pedagogas turi rūpintis ne tik dalykinių žinių perdavimu jaunajai kartai. Šalia dalykinių žinių perdavimo, jam tenka ir kita svarbi misija – ugdyti žmogiškumą. 

Kviečiama rašyti Nacionalinį diktantą1

Visus lietuvių kalbos puoselėtojus ir bendraminčius kviečiama dalyvauti 10-ajame Nacionalinio diktanto rašymo konkurse ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias.

Kviečiame dalyvauti atrankoje į unikalią tarptautinę Maltos ordino vasaros stovyklą neįgaliam jaunimui Austrijoje

Daugiau kaip 30 metų rengiamos Maltos ordino vasaros stovyklos neįgaliam jaunimui –  tai puiki proga ne tik pamatyti nuostabias pasaulio vietas ir patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir retai pasitaikanti galimybė įveikti tuos daugybę barjerų, kurie gyvenime iškyla neįgaliems jaunuoliams.

Vasario 20 d.
„Mokslo sriuba“: saulės elemento prototipą išrado devyniolikmetis

Ne tik Albertas Einšteinas, bet ir daugelis kitų mokslininkų buvo įkvėpti Saulės ir jos spinduliuojančios energijos, kurią – jie buvo įsitikinę – galima panaudoti mūsų naudai.

Pomponai. Liuteroniška tautybė

Žemaitė, supratusi, kad amerikietis ją palaikė liuterone, ėmė piktintis, kad pasaulyje gali būti žmonių, kurie nežino Lietuvos.

Apie klausimų meną ugdyme 2

Pokalbis su François Taddei, vadovaujančiam Paryžiuje įsteigtam Tarpdisciplininių tyrimų centrui, skirtam tyrinėti ir dėstyti inovacijas pedagogikoje.

Vasario 17 d.
Konkursas „Vilnius išranda 2017“ pirmą kartą suburs Lietuvos išradėjus

Jau kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, bursis pirmas ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. Išradėjai iš Lietuvos kviečiami teikti paraiškas bei registruoti savo išradimus konkurso internetiniame puslapyje iki sausio 31 d.

Pomponai. Kas yra inteligentas

Prisimenu 1925 metus, kai į Alytų buvo apsilankęs dr. Jonas Šliūpas. Nepamenu ko, kokios organizacijos pakviestas.

Vasario 16 d.
Pompėjoje šv. Valentino dienos proga atvertas skaisčiųjų įsimylėjėlių namas
lrt

Pompėja – viena populiariausių vietų Italijoje, pernai joje apsilankė rekordinis skaičius žmonių – daugiau kaip 3 milijonai.

Rekolekcijos Sutvirtinamiesiems

Tie, kurie ruošiasi priimti Sutvirtinimo sakramentą, kovo 11-12 d. kviečiami dalyvauti rekolekcijose Marijos namuose, joanitų vienuolyne.

Patriotinėse eitynėse Kaune žygiavo apie pusantro šimto žmonių
bns

Ketvirtadienį Kauno centre apie pusantro šimto žmonių žygiavo prieštaringai vertinamose tautinio jaunimo organizuojamose eitynėse, skirose Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Vasario 15 d.
Šimtas vilties laukimo dienų

Pasak „Vilties bėgimo“ vėliavnešio, br. Benedikto Jurčio OFM, kol kas mūsų visuomenė lyg užkerėta mirksta baimėje ir silpnybėje, kurią numelioruoti įmanoma tik artimo meile, teisingumu, gailestingumu, dosnumu.

Kodėl Jėzus liepė mokiniams neteisti?4
Taizé

Jėzus nepataria mums užsimerkti ir palikti viską likimo valiai. Iškart po to, kai liepia mums neteisti, jis tęsia: „Ar gali aklas vesti aklą? Argi ne abu įkristų į duobę?!“

Pomponai. Nebaigtas koncertas1

1927 m. vasario 16 d. Vilniuje šv. Mikalojaus bažnyčioje pamaldos su kun. V. Taškūno pamokslu ir konservatorijos mokinės M. Kasperavičiūtės „Ave Maria“ giedojimu.

Apie aistrą gyventi16
Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF

Kaip drįstam už patogumą ir apgaulingą ramybę, už pritapimą ir netikrą palaikymą parduoti tai, ką esam gavę iš Kūrėjo – aistrą gyventi?

Vasario 14 d.
Talentingiausiems KTU studentams – didžiausios stipendijos Lietuvoje

Geriausiai besimokantys Kauno technologijos universiteto studentai nuo vasario 1 dienos turės galimybę gauti didžiausias skatinamąsias stipendijas Lietuvoje.

MOSTA palygino dar tris apskritis: 2021 m. studijuojančių bus ketvirtadaliu mažiau

Kauno apskrityje gimstamumas per 15 m. sumažėjo 1 proc., kai per tą patį laikotarpį Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse padidėjo atitinkamai 39 proc. ir 4 proc.

Šv. Valentino diena KITAIP Kaune – meilės nuotykis jau dešimtąjį kartą
Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba

Šv. Valentino diena KITAIP – tai prieš dešimtmetį užgimęs Kauno arkivyskupijos jaunimo sumanymas bei troškimas pasidalyti šios dienos džiaugsmu su mylinčiais ir trokštančiais mylėti žmonėmis.

Duris atveria Nacionalinės bibliotekos dirbtuvės vaikams ir jaunimui PATS SAU

Nuo vasario 16 d. lankytojų laukia nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU – vieta jaunimo idėjoms brandinti ir dėžė iš jų gimusiems kūriniams priglausti.

Čempionų lygos aštuntfinaliai: Ar Anglija vėl liks be ketvirtfinalių?
Matas Baltrukevičius

Po žiemos pertraukos į stadionus grįžta Jo Didenybė futbolas. Prieš du sezonus į ketvirtfinalius nepateko nė vienas futbolo išradėjų šalies klubas. Panašus scenarijus gali laukti ir šiemet.

Vysk. Kęstutis Kėvalas: „Visus yra ištikusi įsimylėjėlio dalia“70
Živilė Aleksandravičiūtė

Bet ar tikrai Šv. Valentino diena džiugi tik įsimylėjėlių poroms? Ar švęsti galima tik būnant poroje? Apie tai, kam skirta ši diena ir kaip ją gali švęsti ne tik poros, kalbamės su Kauno arkivyskupijos vyskupu augziliaru Kęstučiu Kėvalu.

Vasario 13 d.
Studentų susidomėjimas stažuotėmis NASA - rekordinis
bns

Galimybe stažuotis Jungtinėse Valstijose įsikūrusioje Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijoje (NASA) šiemet susidomėjo rekordinis skaičius Lietuvos studentų, pirmadienį pranešė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Profesoriui V. Šikšniui – Danijos fondo premija1
lrt

Didžioji dalis šios sumos skiriama tolesniems tyrimams, kuomet 0,5 mln. Danijos kronų (67,2 tūkst. eurų) atitenka premijos laureatams.