Informacija | Šeima

Balandžio 17 d.
Stebuklas Izraelyje? Krikščionės, musulmonės ir žydės – kartu66
Bernardinai.TV

Žiniasklaida visiškai ignoravo faktą, kad tūkstančiai žydžių, musulmonių ir krikščionių moterų kartu žygiavo per Izraelį, reikalaudamos taikos.

Balandžio 12 d.
Patarimai tėvams, kaip būti paauglio vaiko draugu ir išlikti autoritetu
Violeta Melnikienė - lrt

Tėvai gali būti puikūs draugai savo paaugliui vaikui, bet draugystė nereiškia leisti jam daryti viską, ko jis nori, ir atsisakyti ribų, sako vaikų ir paauglių psichologė Rima Breidokienė. 

Balandžio 11 d.
Vyrų krizių centro vadovas: „stengiamės kovoti su stereotipais“

Vyrų krizių centro vadovas Egidijus Kornevas sklaido bejausmio vyro mitą ir tikina, kad pagalba vyrui didžiąja dalimi reiškia ir pagalbą moteriai bei visai šeimai.

Balandžio 10 d.
Pavasarinės alergijos: Kentėti neverta ir pavojinga

Į alergiją, net jei jos simptomai tebūtų varvanti nosis, negalima numoti ranka, nes negydoma gali sukelti rimtų komplikacijų, sako gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Živilė Korsakienė.

Balandžio 7 d.
Knygynai vaikus skatins tapti kūrėjais

Visuose „Pegaso“ knygynuose magnetukais virs garsūs personažai – Kakė Makė, Pinokis, Snieguolė bei kiti, ir tai taps vaikų ir jų tėvelių sukurtų istorijų dalimi.

Stiprėjantis meilės tinklas. Gyd. Bangai Kulikauskaitei atminti2
Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė

Mieloji Banga, sese, švytėjusi, tebešvytinti, taip ir nepabaigiau laiško tau, pradėto dar giliam viduržiemy. Vis atrodė suspėsiu, susitiksime, pasakysiu gyvai.

Balandžio 6 d.
Berniukas iš Lietuvos tarptautiniame renginyje apdovanotas už skubios pagalbos iškvietimą tėčiui
bns

Vengrijos sostinėje Budapešte trečiadienį iškilmingoje Europos skubios pagalbos numerio asociacijos EENA apdovanojimų ceremonijoje buvo pagerbtas 8 metų berniukas iš Lietuvos.

Raginimas kauniečiams: tegul mūsų vaikai aplenkia globos namus

Kiekvieno vaiko prigimtinė teisė – augti šeimoje. Vadovaudamasis šia nuostata, Kaunas stiprina iniciatyvą didinti laikinųjų globėjų gretas.

Prezidentė pasirašė vaikų saugumą užtikrinančias įstatymų pataisas 1
lrt

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas įstatymų pataisas, kurios padės užtikrinti rizikos šeimose augančių vaikų saugumą.

Mirė gydytoja, kovotoja už gyvybę, Banga Kulikauskaitė2

Aistringa gyvybės ir žmogaus orumo puoselėtoja pašarvota Kauno Pal. J. Matulaičio vienuolyno koplyčioje (Žeimenos g. 6).

Statistika: smurto prieš vaikus nemažėja 10
lrt

Nors beveik prieš du mėnesius Seime priimtas sprendimas drausti bet kokias fizines bausmes vaikams, kol kas situacija nesikeičia.

Balandžio 5 d.
Sveikatos apsaugos ministerija abortų draudimui nepritaria 11
bns

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įstatymo projektui dėl abortų draudimo nepritaria, nes nėštumų nutraukimo skaičius Lietuvoje ir taip nuosekliai mažėja, o uždraudus abortus jie bus daromi nelegaliai.

Balandžio 3 d.
Dėl skatinimo paauglius žalotis pradėta apie dešimt ikiteisminių tyrimų
bns

Dėl skatinimo paauglius žalotis per socialiniuose tinkluose plintantį žaidimą „Mėlynasis banginis“ Lietuvoje atliekama apie dešimt ikiteisminių tyrimų, pranešė Generalinė prokuratūra.

Savižudybių prevencijai Vilniuje šiemet planuojama paskirstyti per 300 tūkst. eurų
bns

Savižudybių prevencijos programai Vilniuje planuojama paskirstyti 316 tūkst. eurų, didžioji dalis lėšų teks specialistams, kurie pirmieji susiduria su savižudybės grėsme ar mėginimu nusižudyti.

Planas savaitgalio poilsiui gražiausiose Lietuvos vietose

Kada paskutinį kartą pirmadienio rytą jautėtės žvalūs ir pailsėję? Vasaros atostogos – dar negreitai, tačiau kokybiškas savaitgalio poilsis gali padėti atgauti jėgas.

Bet koks smurtas prieš vaikus uždraustas. O smurtas darbe?9
Dalia Foigt Norvaišienė

Į įmonės direktorių kreipėsi visi vieno jos padalinio darbuotojai skųsdamiesi, kad tiesioginis vadovas nuolatos juos įžeidinėja, šaukia ant jų, tyčiojasi, grasina panaudoti fizinę jėgą. Tokių ir panašių situacijų pasitaiko ne vienoje darbovietėje.

LVI: „stumiama“ Stambulo konvencija3

Pasak Laisvos visuomenės instituto, valdantieji „stumia“ Stambulo konvenciją, kuri Lietuvoje įteisintų  „socialinės lyties“ sąvoką. 

Kovo 31 d.
Prabilti apie jausmus „Jaunimo linija“ kviečia atsikratant daiktų2

Jausmai kaip daiktai. Taip vadinasi nauja emocinę paramą žmonėms teikiančios „Jaunimo linijos“ socialinė iniciatyva.

Vyskupų kreipimasis Maldos už seksualinės prievartos aukas dienai: „Įveikime smurto kultūrą“1

Melskimės, brangieji, už mūsų brolius ir seseris, ypač vaikus ir jaunimą, kurie patyrė šio smurto kančią. Drįstame Jūsų prašyti melstis ir už tuos, kurie vykdė seksualinę prievartą.

Popiežius Pranciškus: „Šeima – iš meilės, meilei ir meilėje“5
vatikano radijas

„Raginu visą Bažnyčią, - rašo Pranciškus, - atsižvelgti į šias nuorodas sielovadiniame pasirengime būsimam Pasauliniam susitikimui“.

Kovo 30 d.
Įsivaikinę tėvai dvejus metus gaus išmokas, galės eiti atostogų 1
bns

Seimas ketvirtadienį su tam tikrais pakeitimais priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą įstatymų pataisų paketą.

Kovo 29 d.
„Giliajame internete“ – „tonos gigabaitų“ pedopornografinės medžiagos
vatikano radijas

Per 2016 metus asociacija surinko duomenis apie beveik dešimt tūkstančių nuotraukų ir beveik tris tūkstančius vaizdo įrašų, kuriuose prievartaujami ir kitaip lytiškai išnaudojami vaikai iki trejų metų amžiaus.

Kovo 25 d.
D. Grybauskaitė: tegu atsakinga tėvystė bus mus vienijantis tikslas

Šiandien beveik 1 000 tėvų, globėjų, įtėvių, senelių ir pedagogų susirinko parodų ir kongresų centre LITEXPO – Vilniuje trečią kartą vyksta edukacijos ir švietimo konferencija „Atsakinga tėvystė”.

Kovo 23 d.
Siūlo drausti nepilnamečiams keliauti autostopu 1
lrt

„Nebūk naivus kelyje sąjunga“ (NNKS) kartu su vyriausybe teiks potvarkį, kad nepilnamečiams būtų draudžiama keliauti pakeleivingais automobiliais, praneša NNKS.

Dar daugiau pagalbos partyrusiems smurtą artimoje aplinkoje

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą įgyvendinančių institucijų atstovams pristatytos metodinės rekomendacijos, padėsiančios gerinti teikiamos pagalbos smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms kokybę.

Vis daugiau vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, sulaukia profesionalios pagalbos1

Vilniuje įsikūrusiame Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centre per beveik dešimt veiklos mėnesių pagalba suteikta daugiau kaip 60 vaikų ir beveik pusei tiek jų šeimos narių.

Prieš patyčias ir psichologinį smurtą - jautrios meninės akcijos1

Šešiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose šią savaitę pasirodė ypatingos socialinės lauko reklamos, kviečiančios būti neabejingais, atidžiau stebėti vaiko elgesį, sustabdyti nederamus tiek suaugusiųjų, tiek vaikų poelgius.

Jau galima teikti nominacijas „Gyvybės apdovanojimams“5

Lietuvos gyventojai ir užsienio lietuviai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas ar žmones, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie gyvybės kultūros puoselėjimo.

L. Kukuraitis ragina visuomenę ir socialines tarnybas nelikti abejingais krizės šeimoje akivaizdoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, reaguodamas į dar vieną smurto prieš vaiką atvejį Širvintų rajone, kviečia visą visuomenę nelikti abejinga.

Sostinėje steigiamas pirmasis centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams

Jau gegužės mėnesį Vilniuje duris atvers pirmasis intensyvios terapijos (korekcijos) centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams.

Kovo 21 d.
Kaune uždaryti vaikų globos namai1

Beveik pusšimtis vaikų globos namų „Atžalynas“ auklėtinių jau kuris laikas šeimininkauja jaukiuose ir šiltuose butuose, lyg tikrose šeimose, kasdien vis labiau jausdamiesi pilnaverčiais bendruomenės nariais.

Kovo 20 d.
Save žaloti linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalba
lrt

Pernai metais į Vaikų ligoninę bandžiusiųjų žudytis ar save žaloti buvo atvežta per pusšimtį vaikų.

Pasirašytos pataisos dėl privalomo psichologo dalyvavimo vaikų apklausose
bns

Pasirašytos pataisos, kuriomis įvedama prievolė nukentėjusių ar liudijančių vaikų apklausas vykdyti pasitelkus profesionalų psichologą ir tik specialiose patalpose.

Panevėžyje atidarytas atviras jaunimo centras
lrt

Panevėžio jaunimui atsirado vieta, kur galima turiningai praleisti laisvalaikį.

Prasideda „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“
lrt

Šią savaitę „Vaikų linija“ organizuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kuria siekiama sutelkti dėmesį į patyčių problemą ir efektyvius būdus jai spręsti.

Kovo 18 d.
V. Juškienė: emocinis intelektas Lietuvoje dažnai suprantamas neteisingai5

Apie emocinio intelekto dedamąsias dalis ir vaiko emocinio intelekto lavinimą pasakoja lektorė Vilma Juškienė.

Kovo 16 d.
Pažvelgti vienam į kitą „Vilties žvilgsniu“

Autizmas yra vienas iš daugelio sutrikimų, kurie diagnozuojami vaikystėje.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“ kviečia aiškiai parodyti nepritarimą patyčioms

Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyks „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.

Kovo 15 d.
Dar daugiau vaikų namų globotinių persikels gyventi į nedideles šeimynas

Šiandien sostinės Taryba pritarė sprendimui sujungti „Minties“ ir „Žolyno“ vaikų globos namus, o jų auklėtinius apgyvendinti bendruomenėse nedidelėmis šeimynomis.

Generalinė prokuratūra nusprendė panaikinti 38 nutarimus smurto prieš mažamečius bylose1
bns

Generalinė prokuratūra, baigusi tikrinti visas pernai ir šiemet nutrauktas bei atsisakytas pradėti bylas dėl smurto prieš mažamečius, nusprendė panaikinti 38 iš 1 tūkst. 328 nutarimų.

Per praėjusią parą vaikai dėl nepriežiūros paimti iš 3 šeimų
lrt

Per praėjusią parą iš trijų šeimų dėl smurto ir nepriežiūros paimti vaikai. Alytaus rajone, Lačionių kaime, iš šeimos paimti ir į laikinus globos namus pristatyti keturi kelias dienas be priežiūros buvę palikti nepilnamečiai.

Kovo 13 d.
Šių metų „Draugystės veža!” kryptis – Kijeve vyksianti „Eurovizija“

Gegužės viduryje Kijeve vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovausiančios grupės „Fusedmarc“ muzikantai tikrai nebus vieniši – Ukrainos sostinėje juos palaikys penkios socialinės akcijos „Drausytė veža!“ laimėtojų poros.

Įvardintos prioritetinės socialinės politikos sritys2

Šiandien premjeras Saulius Skvernelis ir visi Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrai pristatė svarbiausias Vyriausybės priemonių plano kryptis.

Pernai beveik dvidešimt vaikų, užsienyje netekusių tėvų globos, grąžinta į gimtinę

Pastaruoju metu Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) gauna vis daugiau užsienio valstybių prašymų dėl bendradarbiavimo.

Kovo 10 d.
Premjeras kviečia prisijungti prie akcijos „Padovanok Lietuvos vėliavą“

Artėjant Lietuvos šimtmečiui visi Lietuvos gyventojai kviečiami prisijungti prie Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamos pilietinės akcijos „Padovanok Lietuvos vėliavą“.

Kovo 9 d.
Valstybė kompensuos visą pagalbinio apvaisinimo paslaugų kainą
lrt

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad valstybė yra pasiruošusi teikti pagalbinio apvaisinimo paslaugas šeimoms, negalinčioms susilaukti vaikučių, ir apmokėti pilną kainą už visas reikalingas paslaugas, iki kol moteris pradės lauktis.

Kovo 8 d.
Santariškėse atidaromas donorinio motinos pieno bankas
lrt

 

Santariškėse, Vaikų ligoninėje, atidaromas donorinio motinos pieno bankas. Jame bus paruošiamas ir saugomas dovanotas motinų pienas.
Kovo 7 d.
Santariškių klinikose – kompensuojamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos
lrt

Vilniaus universiteto Santariškių klinikos pradeda teikti kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas.

Kovo 6 d.
Rengiama visos dienos mokyklos koncepcija 1
lrt

Rengiama visos dienos mokyklos koncepcija. Vyriausybės programos priemonių planuose numatyta sukurti galimybių moksleiviams, ypač regionuose, likti mokykloje ir po pamokų bei čia įsitraukti į neformalaus ugdymo veiklas.

Kovo 5 d.
Pasienio savivaldybės vilios turistus dovanodamos dviračius
lrt

Septynios Lietuvos ir Latvijos pasienio savivaldybės, siekdamos paskatinti vietinį turizmą, siūlo naują turistinį maršrutą „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“.