Vaikai | Šeima

Stebuklas tam, kad taptum žmogumi

Kotrynos Petraitytės Bruno Bettelheimo knygos „Kodėl mums reikia stebuklo“ recenzija.

Savivada grįsto mokymosi privalumai20

Tėvai, kurių vaikai pereina prie savivada grįsto mokymosi, dažnai pastebi, kad tai nėra vien tik naujas mokymosi, bet ir naujas gyvenimo būdas.

Lauko darželio auklėtojų patirtys: kaip po žygių pasikeičia vaikai1

Po kilometrą ar tris – dvimečiams ir trimečiams, po keturis–šešis kilometrus – vyresniems. Tokį atstumą nueina į žygius parke, miške ar palei upę išsiruošę lauko darželių Vilniuje ir Kaune vaikai.

Pranciškus: paaugliai nori „savarankiškumo“? Padėkime jiems, bet teisingai1
vatikano radijas

„Tegu mano žodžiai būna tarsi apšilimo etapas sporte“, prieš prasidedant tikram žaidimui ar varžyboms, palygino popiežius Pranciškus, pirmadienio vakare atidarydamas Romos vyskupijos suvažiavimą.

Atsakinga tėvystė, arba Nepailstamas ir palaimingas rūpestis1

Dažnai nutylima, kokių pastangų ir atsidavimo reikia, kad užaugintume vaikus. Ko reikalauja iš mūsų atsakinga tėvystė?

Perduoti tikėjimą3

Vaikų auklėjimą turėtų ženklinti tikėjimo perdavimas, kuris šiandien susiduria su sunkumais dėl dabartinės gyvensenos. 

Naujų knygų vaikams apžvalga (2 dalis)

Pristatome naujausių „Alma littera“ knygų vaikams apžvalgos 2-ąją dalį.

„Šeimų darželis“: dorybių ugdymas padeda vaikui atrasti vietą pasaulyje2

Neseniai įkurtas krikščioniškas „Šeimų darželis“ pristato vaiko charakterio (dorybių) ugdymu paremtą modelį, kuriuo siekiama ugdyti mąstantį jauną žmogų, turintį tvirtą charakterį ir vertybes.

L. Slušnys apie vaikų padėtį: ne jiems, o suaugusiesiems reikia psichologų
lrt

Vaikų psichoterapeutas Linas Slušnys komentuoja UNICEF tyrimo rezultatus, rodančius, kad Lietuvoje prastai rūpinamasi vaikais.

Naujų knygų vaikams apžvalga (1 dalis)1

Pristatome naujausių „Alma littera“ knygų vaikams apžvalgą.

Nė vienas vaikas nėra klaida1

Šiuo metu globos namuose auga 9116 vaikų. LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, jog į globos namus kasdien patenka po tris, keturis vaikus.

Pristatyta knyga vaikams „Didžiosios tvoros paslaptis“

Knyga „Didžiosios tvoros paslaptis“ – tai istorija apie dviejų vaikų, Martyno ir Marijos, draugystę.

Kad vaikų atostogos būtų saugios

Baigiantis mokslo metams, artėjant moksleivių vasaros atostogoms, policijos pareigūnai nuogąstauja, kad atostogaujantys vaikai nenukentėtų per eismo įvykius.

L. Kukuraitis: žmonės dabar aktyviau praneša apie smurto prieš vaikus atvejus
lrt

Socialinės apsaugos ir darbo ministras sako, kad Seimui uždraudus vaikams taikyti fizines bausmes, visuomenė tapo mažiau tolerantiška.

Vaikų globos kokybę Lietuvoje aptars 5 Europos valstybių ekspertai

Baltijos jūros valstybių tarybos ir nevyriausybinės organizacijos „SOS vaikų kaimai” kvietimu birželio 7-8 dienomis Vilniuje lankysis vaikų globos ekspertai. 

Tėvai sprendžia namų darbus? Tai – meškos paslauga2

Apie tai, kaip vaikui nepadaryti meškos paslaugos, pasakoja psichologė Asta Blandė ir vaikų psichiatras psichoterapeutas Linas Slušnys.

Kodėl tėvai turėtų vengti neiginių

Tėvai pasiekia kur kas geresnių rezultatų kalbėdami su savo vaikais, kai „ne“ ima keisti į „taip“. Vaikai tampa iniciatyvesni, mokosi pastebėti gerus dalykus, suprasti, ko nori.

Kongresas „Vaiko orumas skaitmeniniame pasaulyje“: kad internetas būtų saugesnis
vatikano radijas

Tarp kongreso rengėjų – ir britų vyriausybės iniciatyva „Mes apsaugome“,  Italijos pagalbos telefono organizacija.

Išgyvenant nevaisingumą7

Statistika byloja, jog kas šešta pora kuriame nors gyvenimo etape susiduria su nevaisingumu. Interviu kalbinama psichologė Sigita Valevičienė, konsultuojanti nevaisingumą išgyvenančias poras.

Gimdymo diena yra šventė!

Kviečiame skaityti sutuoktinių Ramunės ir Lino, keturių dukrų tėvų, vaikų laukimo ir priėmimo patirtis.

Lietuva apkabins pasaulį6
Kun. Algirdas Toliatas - Marijos radijas

Antri metai Lietuvoje rengiama akcija „Taikos glėbys“ – pasaulio žmonės, įvairaus amžiaus, profesijų ir pažiūrų, sutartą valandą kviečiami apsikabinti vardan taikos pasaulyje.

Seimas atsigręžė į vaikus, kurių neišlaiko tėvai

Antradienį parlamentarai pritarė Vaikų išlaikymo fondo įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama dvigubinti išmokas vaikams, kurių neišlaiko tėvai.

Vaikų dienos proga – neįprasta paroda apie laimę

Birželio 1-ąją, Vaikų dienos proga, į vaikų piešinių parodą kviečia leidybos namai „Tikra knyga“. Parodoje eksponuojami vaikų piešiniai apie laimę.

Socialinis neteisingumas darželiuose6

Ar jūs irgi patiriate išleistuvių pompastiką darželiuose? Ir jūsų vaikų darželiuose taip pat jau prieš metus auklėtojos pataria per susirinkimą tėvams kaupti pinigėlius?

Vaiko skausmas – tariamas ar tikras? 1

Apie vaikų skausmus, sukeltus įtampos ir nerimo, kalbamės su psichologe Rugile Kazlauskaite.

Psichiatras: atrodo, kad dabar tėvai bijo vaikų2
lrt

Dažnas atvejis, kai tėvai pas specialistą atveda vaiką, bet jis lieka už durų, o kalbėtis tenka su tėvais, sako vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys.

Vaikai į šeimą ar šeimyną galės patekti greičiau3

Vaiko globėju bus galima tapti per trumpesnį laiką.

Leidome ateiti devyniems...13

Kiekvienam Dievas duoda vis kitą kelią šventumui pasiekti. Mums skyrė gimdyti ir auginti vaikus Dievo Karalystei. Gausi šeima – tai ypatinga, nuo pasaulio akių paslėpta dovana.

Augindami vaikus turime galimybę patys augti1

Kviečiame trumpam stabtelėti ir susimąstyti apie savo vaikų auklėjimą ieškant pastiprinimo bei gairių, kaip galima būtų patiems tobulėti ir augti.

Vaikų globa įprasmino teisėjo gyvenimą2

Pokalbis su Radviliškio rajono apylinkės teismo pirmininku Augustinu Mitkumi apie vaikų globą apskritai ir asmeninę globėjo patirtį.  

Kokia yra laimės spalva?1

Teatras vaikams – koks jis turi būti? Kodėl vaikams teatre svarbu kalbėti apie draugystę ir scenoje su jais žaisti? Apie tai – pokalbyje su spektaklį „Laimė yra lapė“ pristatančia kūrybine grupe.

Šeimos namų vadovė: „Žmogų pirmyn veda svajonės“1

„Mūsų šeimos namuose kartu su vaikais užauginamos ir jų svajonės, be kurių gyvenime – nė iš vietos“, – tikina šv. Juozapo šeimos namų vadovė Rūta Kanclerytė.

Ukmergiškius kvies išdrįsti garsiai kalbėti apie patyčias

Tikriausiai jau nieko nebestebina frazė „Patyčios yra opi problema Lietuvos visuomenėje“. Ir plačiai suvokiama, kad jos vyksta vaikų, paauglių ir net suaugusiųjų tarpe.

Kaip vertinti mokslo duomenis apie vaiko, augančio su tos pačios lyties tėvais, gerovę?33

JAV sociologas Markas Regnerusas pristato savo ir kolegų atliktų tyrimų, kuriuose pagal įvairius kriterijus buvo vertinama vaiko gerovė įvairiose bendro gyvenimo formose, rezultatus.

Italams lietuvius įsivaikinti padedanti V. Banytė: turime žvelgti į žmogų, o ne į statistiką14

Su italų šeimoms lietuvius įsivaikinti padedančia Vilma Banyte kalbamės apie tai, kodėl gyventi šeimoje užsienyje yra geriau nei globos namuose Lietuvoje.

„Nuoširdumo savaitė“ mokyklose – septynios dienos apie globą ir įvaikinimą

Gegužės 8–14 d. antrą kartą šalies bendrojo ugdymo mokyklose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva organizuojama „Nuoširdumo savaitė“.

Per vasaros atostogas šalies moksleivių lauks gausybė užsiėmimų ir edukacinių programų

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia švietimo ir kultūros įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ ir suteikti visiems mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas.

Šeštadienį Valdovų rūmuose mamos su nepilnamečiais vaikais lankysis nemokamai

Sveikindamas visas Lietuvos mamas artėjančios Motinos dienos proga, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2017 m. gegužės 6 d., šeštadienį, kviečia jas su nepilnamečiais vaikais apsilankyti nemokamai.

Laimingiausios vaikų dienos priklauso nuo jūsų

Leidykla „Briedis“ skaitytojams pristato dar vieną praktinių patarimų serijos tėvams „Pabučiuok mane“ knygą – ispanų pediatro Carloso Gonzálezo bestselerį „Pabučiuok mane“.

Vaikų dienos centras Pasvalyje švenčia įkurtuves

Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras, įsteigtas bendradarbiaujant Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai kampanijai „Už saugią Lietuvą“

Šalies vaikų vasaros stovykloms šiemet – 1 mln. eurų

Lietuvos vaikų vasaros poilsiui įvairiose šalies stovyklose, švietimo ir kitose įstaigose šiemet valstybė ir savivaldybės ketina išleisti 1 mln. eurų

Didesnis medikų ir valstybės dėmesys per anksti gimusiems kūdikiams

Prie apskritojo stalo Sveikatos apsaugos ministerijoje susitiko Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ atstovai.

Globos namų auklėtiniai: mums nereikia dovanų, mums reikia šeimos!

Turime gražias sienas, modernų kiemą, galimybes mokytis, tačiau mums stinga pasitikėjimo savimi ir kitais, žinojimo, kad esame kam nors reikalingi.

Kvietimas į LJD pasiruošimo susitikimus

Ar žinojai, kad šiais metais Lietuvos Jaunimo dienos vyks Vilniuje?

Kaip užbėgti patyčioms už akių?4

Pagal vaikų patyčių rodiklius mūsų šalis ir toliau yra viena pirmaujančių valstybių. Nors vyrauja nuomonė, kad patyčios dažniausiai pasitaiko tarp paauglių, jų apraiškų aptinkama jau vaikų darželiuose.

„Magnificat vaikams": Nuo Velykų iki Sekminių2
Magnificat vaikams

Krikščioniško žurnaliuko „Magnificat vaikams" pasakojimas, kas vyko nuo Prisikėlimo iki Sekminių. 

Septynios paslaptys apie paauglius2

Paaugliai yra nuostabūs. Jie linksmi, sumanūs, trokštantys patikti ir amžinai išalkę. Jie kilnios širdies, ištroškę meilės bei pripažinimo. Pateikiame keletą mums pasitarnavusių paauglių auklėjimo „taisyklių“.

Atspindėti vaiko šviesą

Būkite tas asmuo, kuris niekada nepraranda vilties dėl savo vaikų, kuris nesutelkia dėmesio į jų tamsą, nebaksnoja pirštu į tai, kas juose bloga. Būkite jų šviesos atšvaitas. Parodykite jiems visą juose slypintį grožį.

Magnificat vaikams kviečia kartu sutikti Šv. Velykas
Magnificat vaikams

Velykų laiko Magnificat vaikams kviečia vaikus atrasti daug džiaugsmingų dalykų, kurie mus ištinka šiuo liturginių metų laiku.