Skaitau

Knyga „Kretingos pranciškonų bažnyčiai 400“ – ir akademikui, ir turistui, ir tikinčiajam
Monika Midverytė OFS - MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Kadangi publikuojami net 9 skirtingų autorių straipsniai, sau įdomų tekstą ir įvairių požiūrio aspektų atras kiekvienas.

Trys Platonai
Kristupas Sabolius - Naujasis židinys

Kristupas Sabolius rašo apie tris naujus po ilgamečio štilio staiga beveik sinchroniškai pasirodžiusius Platono dialogų vertimus – „Alkibijadas“, „Charmidas“ ir „Filebas“.

Ką mes skaitome? #41

Vasaros pradžios skaitiniai – senos geros knygos.

Naujų knygų vaikams apžvalga (3 dalis)

Pristatome naujausių knygų vaikams apžvalgos 3-iąją dalį.

Leïla Slimani: temos, kurių kiti imtis nedrįsta

Romano tema – skandalinga, tačiau pasakojimas labai subtilus. Išvengiant bet kokio vulgarumo autorei pavyksta atskleisti įdomų, nestandartinį kūniškos meilės trokštančios moters portretą.

Užburiantis romanas „Sirakūzai“ – lyg geras džiazas

„Sirakūzai“ – psichologinis romanas apie santuoką, apie apgavystes, kuriomis maitiname kitus ir save, apie tai, ką padarome, norėdami santuoką išardyti, ir ko griebiamės, norėdami ją išsaugoti.

Knygos ir žmonės. S. Čelutka apie makiavelizmą
Bernardinai.TV

Videoįraše politinės filosofijos doktorantas Vilniaus universitete Simas Čelutka teigia, kad makiavelizmą dažnai suprantame neteisingai. 

Naujų knygų vaikams apžvalga (2 dalis)

Pristatome naujausių „Alma littera“ knygų vaikams apžvalgos 2-ąją dalį.

Naujų knygų vaikams apžvalga (1 dalis)1

Pristatome naujausių „Alma littera“ knygų vaikams apžvalgą.

Knyga dvasios augimui1
XFM Radijas

Teologas, Gerosios Naujienos centro projektų vadovas Gabrielius Edvinas Klimenka supažindina su Dereko Princo knyga „Palaiminimas ar prakeikimas: tu gali pasirinkti!“ 

„Sinuhė egiptietis“ – įtaigi knyga naujai skaitytojų kartai4

Apie senovės Egiptą, jo papročius, tradicijas, prabangą ir skurdą Mika Waltari pasakoja Sinuhės egiptiečio lūpomis taip įtaigiai, kad Egipto praeitis iškyla prieš akis gyvesnė nei mūsų dabartis.

Pristatyta knyga vaikams „Didžiosios tvoros paslaptis“

Knyga „Didžiosios tvoros paslaptis“ – tai istorija apie dviejų vaikų, Martyno ir Marijos, draugystę.

Knygos ir žmonės. L. Donskis apie moderniają politinę mintį literatūroje6
Valstybės pažinimo centras

Videoįraše a. a. Leonidas Donskis pristato tris kūrinius: „Išmoningasis hidalgas Don Kichotas iš La Manšo“, „Romeo ir Džuljeta“, „Gargantiua ir Pantagriuelis“. 

Susipažinau su Teofiliumi

„Mums nereikia imituoti Šv. Pranciškaus ir jo veiklos, nes laikai yra skirtingi. Tačiau mums tikrai reikia jo dvasios užsidegimo, jo tikėjimo“, – taip per pašnekesį man bylojo Prancūzijos pranciškonų provincijolas.

Laiškai iš kaimo. Rudasis lokys Lietuvoje? Tai smulkmena...1

Kas Gamtoje yra smulkmena, o kas – stambmena? Tokia diskusija gali būti be pabaigos. Vertinimas priklauso ne nuo žvėries ar augalo dydžio, o nuo vertintojo interesų ir pasaulėjautos.

Orhanas Pamukas: „Gyventojus ir miestą sieja dvasinis ryšys“

Nuostabus pokalbis su rašytoju O. Pamuku, prieš keletą dienų šventusiu savo 65-ąjį gimtadienį. Jo naujausią romaną „Tos keistos mano mintys“ visai neseniai išleido „Tyto alba“.

Jaudinanti istorija apie tikrąją moterų stiprybę1

„Čilberio moterų choras“ grindžiamas autorės močiutės prisiminimais apie kaukiančias sirenas, bombonešių antskrydžius, skausmą ir atsakomybę, kurią įgijo moterys per karą netekusios vyrų.

Popiežius Pranciškus: Pasitelkę Evangelijos jėgą galime pakeisti pasaulį23
Katalikų pasaulio leidiniai

Tiek suaugusieji, tiek jaunimas turėtų  domėtis originaliais didžiųjų Bažnyčios dokumentų tekstais ir savo veiklą kreipti pagal tiesos, teisingumo ir meilės maksimas. 

Wiesławo Myśliwskio knygos „Akiratis“ ištrauka

Siūlome paskaityti ištrauką iš Wiesławo Myśliwskio knygos „Akiratis“. Tai bene vienintelis epinės prozos pavyzdys XX a. paskutinio dešimtmečio lenkų literatūroje, kuriame išsipildo nostalgiška svajonė – grįžti į prarastą praeitį.

Dalia Kutraitė šį kartą ėmėsi šmaikštaus ir ironiško romano

Autorės teigimu, ašis, aplink kurią sukasi romanas – tai paprastų žmonių širdyse gimstantys kilniausi jausmai ir tamsios paslaptys, nepaklusnios jokiems režimams ar valdžioms.

Antroji P. Šklėriaus knyga „Mano tėvas, mano sūnus“ – su savita intriga

Antrojoje P. Šklėriaus knygoje sutinkame tą patį pasakotoją iš pirmojo jo romano, šį kartą atsigręžiantį į savo nesėkmių su merginomis priežastį, ir sūnaus bei tėvo santykį.

R. Čičelis: skaitymo prasmė – nuo bendrumo individualumo link
lrt

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato Agnės Gintalaitės romaną „Bloga veganė“ ir Saros Poisson eseistikos knygą „Grožio mašina“.

Legendinio suomių padangių aso Ilmario Juutilaineno atsiminimai

Nuo pat mažų dienų 1914 m. gimęs I. Juutilainenas žavėjosi knygose aprašytais įvairių šalių aviatorių žygdarbiais. Tai ir paskatino jį pasirinkti nelengvą karo lakūno kelią.

F. S. Collins „Dievo kalba“: Mokslininkas liudija tikėjimo į Dievą pagrįstumą30

Tikėjimas į Dievą neprieštarauja mokslo racionalumui, o Dievas ir mokslas yra ne tik suderinami, bet ir papildo vienas kitą.

Sero W. S. Churchillio atsiminimai apie Antrąjį pasaulinį karą1

Talentingo rašytojo plunksna sudėtingą, prieštaringą XX a. istoriją pavertė intriguojančiu trileriu.

Domas ir Tomas vėl įsipainiojo į smagų detektyvą

Prisimenate Domą ir Tomą? Miestamiesčio mokyklos 4b klasės mokinius? Pačius kiečiausius detektyvus pasaulyje? Jų nuotykiai tęsiasi!

Katalikų Bažnyčios socialinis mokymas populiariai

DOCAT yra populiariai perteiktas socialinis ir visuomeninis Katalikų Bažnyčios mokymas, nuo popiežiaus Leono XIII plėtojamas pagrindiniuose dokumentuose.

Knygos ir žmonės. A. Jokubaitis apie Thomo Hobbeso politinę filosofiją1
Valstybės pažinimo centras

Prof. Alvydas Jokubaitis videoįraše pristato dabartinį mūsų politinį mąstymą grindžiančias Thomo Hobbeso filosofijos idėjas. 

Kodėl Jėzaus žodžiai „mylėkite savo priešus“ yra vieni svarbiausių Evangelijoje?13
Henri Nouwen - Katalikų pasaulio leidiniai

Ištrauka iš neseniai į lietuvių kalbą išverstos Henrio Nouweno knygos „Laiškai Markui apie Jėzų“.

Kovotojai prieš Vakarų „stabmeldystę“ – demokratiją8

Tai, kas dabar vyksta Europoje, prancūzų sociologas, arabistas ir islamo ekspertas Gilles Kepelis laiko šio manifesto realizacija.

Velniškai genialus trileris – jau netrukus7

Ši knyga – tikra sensacija, kurios žymė „#WTFthatending“ pasaulyje jau tapo beveik antruoju knygos pavadinimu.

O. Pamuko knygos „Tos keistos mano mintys“ ištrauka

Orhanas Pamukas vėl stato paminklą mylimiausiam Stambului. Tai romanas, kurį galima pavadinti ir šeimos saga, ir liūdnu, poetišku, bet tiksliu miesto portretu.

„TED TALKS: viešasis kalbėjimas“ – įkvepiantis komunikacijos vadovėlis1

Ar mokate pasakoti? Ar mokate užkrėsti savo idėjomis kitus, kaip tai sugeba padaryti iškiliausi pasaulio protai – išradėjai, profesoriai, aktoriai, rašytojai? Kaip jie to išmoko?

Ką mes skaitome? #315

Gegužės mėnesį redakcija skaitė klasikinius romanus, partizanų laiškus, naujus katalikiškus leidinius. O ką skaitėte jūs?

„Mano šuniškas gyvenimas, arba Kaip aš tapau žmogumi“: interviu su Garthu Steinu

Pokalbis su rašytoju Garthu Steinu, kurio naujausią labai populiarią knygą visai neseniai išleido leidykla „Tyto alba“.

„Didžiosios skyrybos“ vėl knygynuose1

Rašytojas sapne pasijunta esąs autobuse, kursuojančiame tarp pragaro ir dangaus. Tai išeities taškas nepaprastam apmąstymui apie gėrį ir blogį. 

Nauja H. Nouweno knyga

Nuoširdūs ir įžvalgų turtingi Henrio Nouweno laiškai aštuoniolikamečiam sūnėnui Markui, kuris sunkiai bando rasti tikrąjį kelią sumaišties ir abejingumo kupiname pasaulyje.

Apie meilę, ištikimybę ir lenktynes lietuje4

Šunys kartais atrodo protingesni už žmones, tik jie nekalba. Bet mąsto! Jei kada nors norėjote išgirsti, ką jie galvoja, jums reikėtų pasiklausyti, ką apie gyvenimą pasakoja Enzas.

Pats stambuliškiausias Orhano Pamuko romanas

O. Pamukas vėl stato paminklą mylimiausiam Stambului: romane susipina nenumaldomai modernėjančio didmiesčio, klaidžių jo gatvių vaizdai, prekeivių šūksniai, paprastų žmonių likimai.

Žodžiai apie žodžius1

„Formos požiūriu rinkinio eilėraščiai įvairūs: nuo fonetinių eksperimentų matematiškai tiksliu ritmu iki per keletą puslapių nusidriekiančių aštrių satyrinių eilėraščių“, – apie B. Januševičiaus poeziją rašo J. Dobiliauskaitė.

Gyčio Norvilo „Grimzdimas“ – atskira planeta

G. Norvilas išleido ketvirtą eilėraščių ir vizualios grafikos knygą. Pasak poeto, poezija turi būti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės.

L. Degėsio knygos recenzija: apie vakar ir rytoj, kurie yra šiandien1

„Kaip išsigelbėjimo laukdamas kitos dienos, pagrindinis personažas nedrįsta, o gal nenori pripažinti, kad kita diena, į kurią dėjo visas viltis, jau buvo – vakar“, – recenzijoje rašo K. Petraitytė.

Don Kichotas su nauju veidu1

G. Greeno knygoje „Monsinjoras Kichotas“ dera rimtas ir humoristinis pasakojimo tonas, o iš pažiūros kvailose situacijose gimsta rimtos įžvalgos.

Günterio Grasso romano „Katė ir pelė“ ištrauka

G. Grasso romanas „Katė ir pelė“ – antra „Dancigo trilogijos“ dalis – buvo išleistas 1961 m., praėjus dvejiems metams po „Skardinio būgnelio“ pasirodymo. Skaitykite ištrauką.

Knygos ir žmonės. G. Karalius apie viduramžių riterines poemas8
Bernardinai.TV

Vilniaus universiteto doktorantas Gintas Karalius videoįraše kalba apie dorovės supratimą viduramžių riterinėse poemose. 

Knyga, padėsianti neprarasti pamato2
XFM Radijas

Teologas, Gerosios Naujienos centro projektų vadovas Gabrielius Edvinas Klimenka supažindina su Kerby Rials knyga „Trys didžiosios bažnyčios. Katalikų, protestantų ir ortodoksų tikėjimų palyginimas“.

Trečiąsyk kartojama knyga apie mus užvaldžiusį nerimą1

„Nerimas: klajonės po modernųjį Aš“ – tai visuomenės ir kiekvieno mūsų sielos studija, paremta ir autoritetais, ir autoriaus pacientų išgyvenimais. Studija, padedanti pažvelgti į nerimo gelmes.

Prigimtinės teisės idėjos kilmė7
Leo Strauss - Tyto alba

Ištrauka iš neseniai į lietuvių kalbą išversto Leo Strausso politinės filosofijos veikalo „Prigimtinė teisė ir istorija“. 

Gyventi su frankofonijos idėja4

„Žodis „Prancūzija“ – tai kultūros židinys, etiketas, istorija, virtuvė, mokslas, politika. Tai šalis, kurioje puoselėjamas mandagumas, elegancija, rafinuotumas“, – sako prancūzų kalbos mokytoja ir vertėja V. Šaulytė-Bukauskaitė.

Leo Strauss, prigimtinė teisė ir Lietuva4

Neseniai į lietuvių kalbą išversta Leo Strausso knyga „Prigimtinė teisė ir istorija“ padeda išlaisvinti mąstymą iš reliatyvizmo tironijos ir susigrąžinti į Lietuvą filosofiją.