Lentyna | Skaitau

Mokytojo Vytauto Toleikio knyga įprasmina jo prarastąjį rojų

V. Toleikis, pristatydamas atsiminimų knygą „Pasakojimai prabudus“, prisipažino norėjęs papasakoti apie savo vaikystę, jaunystę, apie gyvenimą 7–8 dešimtmečių tarybų Lietuvoje, buvusiame Klaipėdos krašte.

Nepažinta Afrika lietuvės rašytojos akimis

Šią knygą galima pavadinti kultūriniu, kūrybiniu dialogu ne tik tarp tautų, bet ir tarp kontinentų. Tokio pobūdžio literatūros mūsų kūrybinėje tradicijoje itin reta.

Havana – pribloškiantis, gyvybingas ir atstumiantis šešėlių miestas

M. Kurlansky pasakojimas nukelia skaitytoją į Havanos praeitį, kuri siekia Kolumbo išsilaipinimo, ispanų konkistadorų, prancūzų piratų ir Havanos, kaip didžiulio vergų prekybos centro, laikus.

Knygos vaikams apie tremtį iliustruotoja: kad istorija nesikartotų, iš jos reikia mokytis

Lina Itagaki baigė iliustruoti „Sibiro haiku“, savo pirmąją komiksų knygą – kartu su rašytoja Jurga Vile sukurtą vaikams apie tremtį patyrusį berniuką.

Kazuo Ishiguro „Neleisk man išeiti“ – apie paprasto žmogaus gyvenimo gylį

Nobelio literatūros premijos laureato Kazuo Ishiguro rafinuotas ir subtilus pasakojimas apie dar vieną mūsų pasaulio versiją, persmelktas žmogaus trapumo pajautos ir neišmatuojamo gyvenimo geismo.

Pristatys pirmąjį Lietuvoje ornitologinio turizmo gidą

Šilutėje ir Vilniuje vyks leidinio „Paukščių stebėjimo gidas Nemuno deltos regione” pristatymai. 

Tautos dvasia saugoma giliai

Naujoji brolių Černiauskų knyga (negaliu rašyti, kad čia yra nuotraukų albumas, nes čia yra knyga, kurią reikia skaityti) yra istoriška, teisinga ir skaudi, bet kaip lengva pajusti ir kitos Lietuvos buvimą, rašo H. Gudavičius.

Kas eitų ginti Lietuvos? Knyga virtęs visuomenės tyrimas

Kiek Lietuvos visuomenė pajėgi pasipriešinti užsienio agresijai? Jei iškiltų grėsmė nepriklausomybei ir stabilumui, kiek ir kokiais būdais Lietuvos piliečiai nusiteikę ginti savo šalį?

Metas demaskuoti vakarietiškus kinų filosofijos stereotipus

Vakaruose Azijos filosofija tampa vis populiaresnė, bet ar tai reiškia, kad ją išmanome? O kas, jei mūsų žinios apie kinų filosofiją yra klaidingos? Knygos „Kelias“ autoriai kviečia permąstyti stereotipines Azijos filosofijos interpretacijas.

Realybės sluoksniai (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato dvi knygas – Gedimino Jankaus „Rytoj“ ir Milano Kunderos „Nereikšmingumo šventę“.

Vytauto V. Landsbergio „Iš gyvenimo laumių“ – apie ištikimybę sau

V. V. Landsbergis savo naujausioje knygoje išlieka savimi. Lietuviška magija, magija Lietuvoje, magija čia ir dabar, magija be jokių pompastikų – tiesiai mums po nosimi. Mitologija gyvena ne šalia, o čia.

„Kelias“ – naujai apie kinų filosofiją

„Kelias“ nėra viena iš daugelio knygų apie Vakarų santykį su kinų filosofija. Tai – išlaisvinanti ir transformuojanti patirtis, pažadinanti norą kurti save ir mus supantį pasaulį.

Vytautas Mačernis – mąstytojas, filosofinis poetas ir – meilės kankinys?

„Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ – tai jautrus pasakojimas apie jauno žmogaus dvasinius išgyvenimus, pakilimus, krizes ir kūrybos psichologiją.

Istorija apie bučinį, pakeitusį 10 gyvenimų

„Vieningieji“ – netobulų, klystančių ir nuoskaudų kupinų žmonių istorija. Tačiau būtent taip autorė švenčia tikrąjį žmogiškumą.

P. Šklėriaus „Mano tėvas, mano sūnus“: drakonas mirė, tegyvuoja drakonas
Agnė Cesiulė - Kamane.lt

Romanas sudarytas iš dviejų dalių, kurių pirma prasideda nuo to, kad Tomui tenka vykti į giminaičio laidotuves, kuriose bus ir keturiolika metų nematytas tėvas.

Garsi Lietuvos juvelyrė Jurga Lago pristato knygą

Juvelyrė ir dizainerė Jurga Lago debiutuoja su pirmąja knyga suaugusiesiems „Liucija“. Tai istorijos apie autorės kaimynę – senyvo amžiaus moterį ir jos pavydėtiną optimistinį požiūrį į gyvenimą.

Ar tikrai visas mūsų problemas išspręs didėjanti savivertė?

Nuo senų laikų žmonės siekė suprasti, kokia mūsų vieta pasaulyje ir ko esame „verti“. Net dabar, Higgso bozono eroje, mums vis dar neduoda ramybės klausimai apie mūsų vertę ir svarbą.

Eilėraščiai moters tema

Knygoje atrinkti XX–XXI amžiaus lietuvių poetų eilėraščiai, kurių pavadinimuose ar bent jau pirmose eilėraščių eilutėse esama žodžių „mergaitė“ arba „moteris“ ar pan. formų.

Šiek tiek liūdesio ir keistumo, bet gražaus (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris leidinius: Kazuo Ishiguro „Dienos likučiai“, Salmano Rushdie „Aukso rūmai“, Olivierio Bourdeauto „Belaukiant Bodžanglio“.

Saros Poisson „Grožio mašina“: apie savo patirtis – be užuolankų

Rašytojos Saros Poisson eseistikos knyga – bandymas kalbėti apie savo baikštumą ir patirtis, kūną, meilę, grožį, bjaurumą; kalbėti, išsakyti tai, ko daugelis nepasako garsiai.

Literatūroje per ilgai buvo slepiami skausmingi išgyvenimai

Knygoje „Šeštadienį, aštuntą valandą“ kalbama apie paauglius, patyrusius seksualinę prievartą, emocines vaikystės traumas ir kitas jautrias problemas.

Knyga sveikiems neurotikams

Psichologės-psichoterapeutė Agnės Matulaitė visiškai netikėtai kitaip rašo apie tai, ką mes kasdien patiriame, bet dažnai to nepastebime ir nepakankamai įsisąmoniname.

Mažo žmogaus didelės problemos (knygų apžvalga)

Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotoja E. Baliutavičiūtė pristato dvi knygas – Gaelio Faye kūrinį „Maža šalis“ ir Neringos Vaitkutės „Neišduosiu tavęs“.  

Knyga tėvams – kaip vėl prisijaukinti sūnus ir dukteris1

Knygos „Nepraraskime savo vaikų: kodėl ryšys su vaiku toks svarbus, kokie pavojai jam gresia“ autoriai paaiškina, kas sukėlė tėvų įtakos krizę ir kaip susigrąžinti vaikų ištikimybę ir meilę.

Laukėte lietuviško fantastinio siaubo romano?

„Vėjas nuo jūros“ – knyga, kurią skaitydamas kiekvienas ims tapatintis su veikėjais. O pabaigoje nepavyks atsiplėšti nė vienam.

Liūdesio dėstytoja

Pokalbis su rašytoja Ilona Ežerinyte, kurios naujausia knyga „Verksnių klubas“ – tai istorija apie liūdesį – nelaukiamą, neišvengiamą, bet būtiną kelyje į save.

Populiariosios „Paryžiaus paslapties“ autorės naujas romanas – „Kalėdų dovana“

„Kalėdų dovana“ – gražiausių pasaulio miestų žiburiais švytintis romanas apie norą pakeisti gyvenimą. Ir surasti meilę, kuri visuomet liktų su tavimi.

„Drugeliai virš bedugnės“ – apie draugystę ir gerumą, meilę ir netektį

Aštraus siužeto psichologinis romanas apie toleranciją kitaip mąstančiam žmogui, apie gerumą ir draugystę, meilę, netektį ir išdavystę, beprotybę ir baimes, kurios paauglystėje būna itin ryškios.

Eglės Gudonytės romanas – po skaniu viršeliu slypinti gyvenimiška tiesa

Autorė sudomina skaitytoją šmaikščiai pasakodama lengvą istoriją, o per ją imasi gvildenti rimtą psichologinę socialinę problemą. Net už komiškai primityvių meilės nuotykių slypi demografinės, ekonominės bėdos.

Pokalbių su Šventuoju Tėvu knyga – jau prekyboje

Knygos apie popiežių Pranciškų autorius A. Tornielli pasakoja apie svarbiausias šio pontifikato paliestas temas ir nuveiktus darbus.

Silpnų nervų neskaityti (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris knygas: Hermano Kocho „Vasarnamį su baseinu“, Günterio Grasso „Šuniškus metus“ ir Svetlanos Aleksijevič „Cinko berniukus“.

Kauko Gugio sugrįžimas, arba Knyga be tarptautinių žodžių1

Justino Žilinsko knygoje „Kaukas Gugis ir kerų karas“ veikia iš lietuviškų sakmių ir pasakų pažįstamos mitologinės būtybės – kaukai, aitvarai, laumės, maumai, kipšai, bet šios būtybės kitokios.

Į lietuvių kalbą išversta E. Levino knyga „Laikas ir kitas“

Gruodžio pradžioje filosofijos ir knygų mylėtojus pasieks dr. Viktoro Bachmetjevo į
lietuvių kalbą versta Emannuelio Levino knyga „Laikas ir Kitas“

Nauja knyga dalinasi šventųjų išmintimi apie dvasinę kelionę

Veikdamas įvairiais istorijos laikotarpiais, įvairiose kultūrose, per skirtingus asmenis, kalbėjusius skirtingomis kalbomis, Viešpats mums suteikė nepaprastai įkvepiantį, naudingą ir darnų mokymą apie dvasinę kelionę.

Naujoje J. Erlicko knygoje – aktualijos su absurdu ir graudžia ironija2

Pasitelkęs absurdo poetiką ir graudžią ironiją, autorius žvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas.

Netradicinė pažintis su Vilniaus senamiesčiu

„Vilniaus senamiestis per 3 valandas“ – visiems, kas turi nedaug laiko, bet yra pasiryžę per keletą valandų įgyti kiek įmanoma daugiau vilnietiškos patirties.

Eglės Gerulaitytės „Bastūnės liudijimai“ – apie nugalėjusį vidinį Magelaną

Eglės Gerulaitytės, filosofiją ir tarptautinius santykius studijavusios žurnalistės, keliautojos, „Bastūnės liudijimai“ – pasakojimas apie nutrūktgalvišką kelionę motociklu po Pietų Ameriką.

Legendinis Sauliaus Šaltenio kūrinys „Riešutų duona“ – vėl knygynuose

„Riešutų duona“ ­– istorija apie jaunus žmones. Tačiau ji tinka ir šiek tiek, ir smarkiai, ir labai labai vyresniems.

Kur yra meilė, ten yra Dievas4

Knygoje nesiekiama išsamiai pristatyti šv. Teresės Kalkutietės mokymo. Veikiau glaustai perteikti tai, kuo ši šventoji tikėjo ir ko mokė apie pamatinius žmogaus gyvenimo dalykus.

Nobelio literatūros premija apdovanoti W. Churchillio atsiminimai9

Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – sero Winstono S. Churchillio atsiminimų „Antrasis pasaulinis karas“ trečiąjį tomą „Didžioji Sąjunga“.

Memoria (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato Sophia Loren autobiografinę knygą „Vakar, šiandien, rytoj: mano gyvenimas“ ir Marko Zingerio romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“.

Vėl lietuviškai pasirodė viena svarbiausių XX a. trilogijų – G. Grasso „Dancigo trilogija“

„Skardinis būgnelis“, „Katė ir pelė“ ir „Šuniški metai“ – gaivališku talentu ir neprilygstama meistryste alsuojantys romanai, vaizduojantys gyvenimą Laisvajame Dancigo mieste (dabar tai Gdanskas) prieškariu ir karo metais.

42 dailininkų dirbtuvės, kur atsiranda meno kūriniai

„Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ – knyga, skirta smalsumui patenkinti. Nuvesti į užkulisius, virtuvę, slapčiausią vietą, – kad ir kaip ją vadintume, – ten, kur atsiranda meno kūriniai.

Dveji namai, viena vaikystė

Patarimai, kaip bendradarbiaujant su buvusiuoju ar buvusiąja sudaryti tokį tėvystės planą, kuris geriausiai atlieptų besikeičiančius vaiko poreikius.

Teatro kritikė Rūta Oginskaitė meta žvilgsnį į Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimą

Jauki ir asmeniška teatro, kino kritikės R. Oginskaitės knyga apie rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimo tarpsnius, amatą, kūrybą, žmonių likimus.

Reino Raudo „Rekonstrukcija“ – pasakojimas apie vertybių ilgesį1

Šis romanas – tarsi bandymas išsiaiškinti, kas įvyko per šiuos nepriklausomybės metus, kaip iškovota laisvė gali virsti tuo, kas veda jau ne į gyvenimą, o į susinaikinimą, mirtį.

„Pasaulio istorija išsinešti“ – nuo rėžtuko iki asmenukių lazdos

Ši knyga – tarsi espreso kavos puodelis greta storų pasaulio istorijos tomų: lengva, stipri ir gaivinanti.

Kitokia tiesa apie Raudonosios armijos „išvaduojamąjį“ žygį3

Skaitant šią V. Bešanovo knygą paaiškėja, kodėl „šventu“ Raudonosios armijos tikslu pasirinktas jokios karinės svarbos neturintis Reichstago pastatas ir kokia tikroji „pergalės vėliavos“ istorija.ž

Keturios knygos švelnių tėvų bibliotekai

Sveikatos psichologė M. Kukulskienė apžvelgia keturias neseniai išleistas knygas apie tėvystę ir vaikystę.

Pristatyta knyga vaikams „Vilniaus arkikatedros mįslės“

Vilniaus katedros varpinėje vyko knygos vaikams „Vilniaus arkikatedros mįslės“ pristatymas.