Lentyna | Skaitau

Knyga apie pyktį ir atleidimą

Katalikų pasaulio leidiniai išleido Raymond Lloyd Richmond knygą „Pyktis ir atleidimas“.

Ilgesio dainos

Teatro istoriko Aleksandro Guobio naujausioje knygoje „Ilgesio dainos” aprašomi XX a. įvykiai sovietų okupuotoje Lietuvoje, kai po dešimties ir po dvidešimt penkerių metų tremties žmonės sugrįžta į gimtinę.

Išleistas dvitomis „Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas“

Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954) – vienas iš talentingųjų tarpukario Lietuvos intelektualų, siekusių suartinti mūsų šalies kultūrą su Vakarais.

Mes be Kauno nenurimsim
Giedrė Polkaitė - Naujasis židinys

Kauno legenda yra vienas svarbiausių nacionalinės tapatybės mitų, rašo knygos „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940“ recenzentė.

Knygoje „Manyje gyvena milijonai“ – apie stebėtiną mikrobų galią

Mumyse gyvenantys mikroorganizmai padeda kūnui atsinaujinti, suteikia imunitetą, netgi turi įtakos kiekvieno mūsų asmenybei ir gebėjimams.

Michelle Obamos knygą „Becoming“ Lietuvoje išleis leidykla „Alma littera“

Šilta, išmintinga ir atvira knyga „Becoming“ – tai nepaprastai intymi dvasingos ir tvirtos moters išpažintis, kuri nuolat peržengė jai metamus iššūkius ir kurios istorija įkvepia mus daryti tą patį.

Neprilygstamo G. G. Márquezo meistriškumo pavyzdys

„Kelionė po Rytų Europą“ – G. G. Márquezo, laikraščio „El Espectador“ jauno reporterio, įspūdžių knyga apie išvyką į socialistinio bloko šalis XX a. šeštojo dešimtmečio pabaigoje.

Guy Verhofstadto knygoje – vizija, kokia turėtų būti Europa ir pasaulis

„Paskutinis Europos šansas“ – vizionieriška knyga apie Europos ir pasaulio ateitį, apie norą išsaugoti tai, ką turime geriausia.

Karen White, „Stiklo skambesio“ autorę, įkvepia laisva pajūrio atmosfera

„Rašykite, rašykite, rašykite. Skaitykite, skaitykite, skaitykite, bet tik jus įkvepiančias knygas, o kitas negailėdami atmeskite“, – sako amerikiečių rašytoja Karen White, kurios knygą „Stiklo skambesys“ skaitykite ir lietuviškai.

Mirties nugalėti nepavyko net Radviloms

R. R. Ragauskienės knygoje „Mirties nugalėti nepavyko: Biržų ir Dubingių kunigaikščių Radvilų biologinė istorija (XV a. pab.–XVII a.)“ gilinamasi į Radvilų giminės Biržų ir Dubingių šaką.

Andriaus Kleivos „Kaip veikia Japonija“ – pažvelkite japonams į akis

Knyga „Kaip veikia Japonija“ – noras parodyti šalį tiems, kurie niekuomet joje nebuvo, sukurti savotišką kultūrinį, emocinį, politinį ir praktinį vadovą.

Bedugnis tikėjimo rūsys. Apie V. Martinkaus romaną „Tavo bažnyčios rūsys“

Šis romanas pasakoja apie nuolat atgimstančius žmogaus gyvenimo motyvus, apie neįmanomą, vis dūžtančią jo meilę ir bedugnį, kažko pilną jo tikėjimo rūsį.

Memento Mori (knygų apžvalga)

Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotoja Eglė Baliutavičiūtė pristato dvi knygas – Wolfo Erlbrucho „Antis, Mirtis ir tulpė“ ir Paolo Cognetti „Aštuoni kalnai“.

Naujos „Alma littera“ knygos: R. Sepetys, S. Parulskis, A. Juozaitis

Kelios naujienos iš leidyklos „Alma littera“: Ruta Sepetys „Nelengvu keliu“, Sigitas Parulskis „Amžinybė manęs nejaudina“, Arvydas Juozaitis „Imanuelis Kantas. Amžinybės nebus“.

Topofilinė ir aviacinė dokumentika (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato dvi knygas – Mindaugo Kvietkausko „Uosto fugą“ ir Leono Jonio „Kalamočia“.

Naujas A. Čekuolio etapas su „Teisuolių vakariene“

Šia knyga Algimantas Čekuolis grįžta į grožinę literatūrą. Jau buvo joje praėjusio amžiaus šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose.

Antano Valionio „Politikos sūpuoklėse“ – apie sudėtingą diplomatinį kelią, politikos galvosūkius ir intrigas

„Politikos sūpuoklės“ – tai gyvas liudijimas apie pasiaukojamą Lietuvos diplomatų darbą sprendžiant sudėtingus tarptautinės politikos galvosūkius.

Baltoji 100-mečio knyga, arba Trys klausimai sesėms Klimaitėms

Nerijaus Šepečio ir Giedrės Jankevičiūtės sudaryta knyga, skirta Lietuvos pristatymui vokiškoje kultūrinėje erdvėje, buvo itin palankiai įvertinta Leipcigo knygų mugės lankytojų. Pokalbis su jos dizaino kūrėjomis.

Optimizmo architektūra: kaip Lietuvos nelaimė virto Kauno didžiuoju šansu

Mažiau nei 20 metų Kaunas transformavosi į modernią, elegantišką sostinę. Šis pokytis aprašomas architektūros istorikės dr. Marijos Drėmaitės sudarytoje knygoje „Optimizmo architektūra. Kauno fenomenas, 1918–1940 m.“

Karių artimųjų nežinios frontai: nuolatinis laukimas ir piršlybos per „Skype“

Aušros Mažonės knyga „Nežinios fronto linijos“ atkreipia dėmesį į mažai nagrinėtą temą – moterų, kurių vyrai išvyko į karo misijas, laukimo nerimą. Apie pristatymą iš Knygų mugės.

I. Šimonytė L. Mažylio knygą apibūdino dviem angliškais žodžiais: „punk“ & „dizzy“

Apie fantastinius aplinkybių aiškinimus bei fikciją ir tikrovę jungiančią originalią istoriją savo knygoje interviu pasakoja pats prof. Liudas Mažylis.

Josef Pieper „Apie dorybes“
Katalikų pasaulio leidiniai

Nauja „Katalikų pasaulio leidiniai“ knyga: Josefo Pieperio stiliaus ypatybė ta, kad jis neklaidžioja aplinkkeliais, nenuklysta nuo temos, jo nedomina skambūs žodžiai, tai, kas neesminga.

Christiane Rancé „Simone Weil: neįmanomybės drąsa“
Katalikų pasaulio leidiniai

Nauja „Katalikų pasaulio leidiniai“ knyga – Simone Weil biografija. Ji buvo šventoji besąlygišku įsipareigojimu, kurį rodė kiekvieną savo gyvenimo valandą, ieškoti tiesos ir stoti akis į akį su ja.

Mariaus Ivaškevičiaus „Žali“ – romanas, dar aktualesnis nei anksčiau

„Žali“ – antrasis Mariaus Ivaškevičiaus romanas. Autorius, nelauktai savo kartos atstovui, aprašo Lietuvos pokario metus, mini partizaninio pogrindžio karių pavardes ir istorinius faktus.

Pokalbiai Tėvo Stanislovo celėje

Minint 2018-uosius – jubiliejinius Tėvo Stanislovo – metus, „Baltų lankųׅ“ leidykla perleidžia Vitos Morkūnienės knygą „Pokalbiai Tėvo Stanislovo celėje“.

Nauja Sigito Parulskio knyga – stingstančios dabarties veidrodis

„Stingstančio laiko kasyklos“ balansuoja ties esė, novelės ir apysakos riba. O tiems, kurie skaitė prieš porą metų pasirodžiusį Sigito Parulskio romaną „Nutylėtų lelijų miestas“, naujasis tekstas gali kelti netikėtų asociacijų.

Liudas Mažylis: „Kad užbaigčiau knygą, teko peržengti visas baimes“

„Tai pirmoji mano literatūrinė knyga, tačiau tikrai ne paskutinė – esu suplanavęs ir toliau rašyti šiuo stiliumi“, – savo knygos atsiradimo istoriją pasakoja prof. L. Mažylis.

Į knygą perkelta Dainiaus Liškevičiaus instaliacija „Labyrinthus“

Vienas svarbiausių pastarojo dešimtmečio šiuolaikinio meno kūrinių Lietuvoje – Dainiaus Liškevičiaus instaliacija „Labyrinthus“ – atkuriamas knygos pavidalu.

Knygų mugės naujienos. Šių dienų herojės

Apie dvi knygas: Aušros Mažonės „Nežinios fronto linijos. 12 tikrų istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio“ ir Nadios Murad „Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“.

Pristatyti savo autobiografijos į Vilnių atvyksta režisierius, rašytojas Krzysztofas Zanussi

Vilniaus knygų mugėje bus pristatyta K. Zanussi autobiografija lietuvių kalba „Gyvenimo strategijos, arba Kaip suvalgyti sausainį ir jį turėti“. Jos pasirašyti skaitytojams atvyksta pats autorius.

Liutauras Degėsys: gyventi būtina drąsiai

Pasirodė naujas poeto, romanisto, eseisto Liutauro Degėsio esė rinkinys „Apatiniai gyvenimo drabužiai“, kuriame autorius toliau gvildena savo pamėgtą gyvenimo metafizikos problematiką.

„Optimizmo architektūra“ – knyga apie žaviojo tarpukario Kauno gimimą

Nauja Marijos Drėmaitės sudaryta knyga „Optimizmo architektūra“ pasakoja apie tarpukario Kauno, iki tol provincialaus miesto, spartų virsmą modernia europietiška sostine.

Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename

Vilniaus knygų mugėje knyga „Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename“ bus pristatoma vasario 23 dieną, penktadienį, 18 val. 

Sensacingos Knygų mugės naujienos

Naujos knygos, kurių verta pasižvalgyti šiųmetėje Knygų mugėje.

„Vilniuje ir Lietuvos dvaruose“ – spalvinga XIX a. pirmosios pusės panorama aristokratės dienoraštyje

Šie atsiminimai – tai plati ir daugiasluoksnė knyga. Ji ne tik atveria spalvingus kasdienybės vaizdus, anekdotinius nutikimus, bet ir pristato kultūrinį, akademinį Vilniaus gyvenimą.

Valdovas, kuris turėjo viską ir viską prarado

Ar meilė moteriai gali išgelbėti valstybę? – savo naujajame romane „Iliuzijos – irgi gėlės“ klausia rašytojas Saulius Spurga.

Rašytoja L. S. Černiauskaitė: „Žiūrėti į šulinį panašu kaip žiūrėti į save“

„Gyvenu agresyviai užsidariusi nuo informacijos. Iš trapumo – nepakeliu to milžiniško negatyvo. Ir nesutinku, kad išorinė tikrovė – vienintelė“, – sako naująjį romaną „Šulinys“ išleidusi L. S. Černiauskaitė.

Pasirodė Antano Šileikos atsiminimų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“

Atsiminimų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“ – penktasis autoriaus kūrinys, kuriame sutilpo žaismingi ir atviri, ironiški ir jaudinantys lietuvių emigrantų sūnaus atsiminimai apie dvi jo tėvynes.

Popiežius Pranciškus „Kai meldžiatės, sakykite TĖVE MŪSŲ“
Katalikų pasaulio leidiniai

Nauja Katalikų pasaulio leidyklos knyga. Apmąstymai apie maldą, kuriuos Jėzus išmokė savo mokinius.

Jaques Philippe „JEI TU PAŽINTUM DIEVO DOVANĄ“
Katalikų pasaulio leidiniai

Nauja „Katalikų pasaulio“ leidyklos knyga. Dievas labiau nei bet kada trokšta apsireikšti ir save perduoti.

Knyga apie lietuvius prieš 100 metų – kuo didžiavosi ir ko gėdijosi

„Lietuvio kodas“ – knyga apie carinės ir smetoninės Lietuvos visuomenės bruožus ir netikėtą jų raišką šių dienų Lietuvos gyvenime.

Prof. L. Mažylis išleido knygą apie mistines Vasario 16-osios akto suradimo aplinkybes

Liudas Mažylis intriguoja – skaitydami šią knygą žmonės bus priversti nuolat dvejoti, kurie įvykiai realūs, o kurie – išgalvoti.

Apie gyvūnų pasaulį pagarbiai, jautriai ir su humoru

„Anapus žodžių. Ką galvoja ir jaučia gyvūnai“ – knyga, padedanti pažvelgti į mums sunkiai suvokiamą gyvūnų – dramblių, vilkų, delfinų – pasaulį.

Autoritetų krizė (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato Vandos Zaborskaitės publicistinių ir esė tekstų rinktinę „Tekančio laiko ženklai“ ir Anos Lu romaną „Mirties bėgliai“.

Knyga apie paprastus ir visiems įmanomus vaikų auklėjimo būdus

„Katalikų pasaulio“ leidiniai pristato naują knygą – Bruno Ferrero „Jūsų vaikai turi tik jus“.

Įtaigus europinis trileris iš Danijos

Literatūros kritikai pažymėjo, kad „Gelmės“ – tai daniško jaukumo ir košmariškos serijinio žudiko medžioklės kokteilis.

Išrinktos meniškiausios praėjusių metų knygos

Kultūros ministerija paskelbė meniškiausiai apipavidalintas ir geriausiai atspausdintas 2017 metais Lietuvoje išleistas knygas. Metų premija atiteko dailininkei Linai Itagaki už knygą „Sibiro haiku“.

M. P. Elijo Martynenkos „Be penkių pasaulio pradžia“ – tekstai malonumui sužadinti

„Be penkių pasaulio pradžia“ visų pirma yra atviras pokalbis. Asmeniškas. Įvairiaspalvė patirtis ir asmeninės dramos virsta tekstais.

Apie mitus, kuriais gyvename patys to neįtardami

Išskirtinė knyga, parodanti, kad mitai – ne tolima istorija, o mūsų visų gyvenimo pagrindas. Mes gyvename mitais patys to neįtardami.