Skaitymo malonumas | Skaitau

Turto menkystė40

Pinigas iš tiesų yra geras tarnas, bet labai blogas šeimininkas, ir tik viena iš mūsų turto išraiškų – ištrauka iš naujos kun. Algirdo Toliato knygos „Gerumo liūnas“.

Karštoka naujiena
Tomas Vaiseta - Naujasis židinys

Tomas Vaiseta recenzuoja Gabijos Grušaitės knygą „Stasys Šaltoka: vieneri metai“.

Lietuva visais atžvilgiais gyva4

Trys poeto Kazio Bradūno, sugrįžusio į Lietuvą, laiškai JAV likusiems bičiuliams Bernardui Brazdžioniui ir Alfonsui Nykai-Niliūnui. 

Jessie Burton knygos „Mūza“ ištrauka

„Mūza“ – tai magiškas pasakojimas apie ypatingas asmenybes ir jų troškimus, apie meilę ir apsėdimą.

Prisiminimų knygos(-ų) laukiant
Sonata Šulcė - Naujasis židinys

Naują poeto Jono Juškaičio knygą „Trauktis atsišaudant: Apie knygas, laikus ir žmones“ recenzuoja Sonata Šulcė.

Gruodį įvyks pirmas vaikiškų knygų festivalis „Vaikų Kalėdų sala“

Ar žinote, ką iš tikrųjų mėgsta skaityti mūsų vaikai? Kaip atitraukti paauglį nuo švytinčio ekrano ir panardinti į magišką skaitomos knygos pasaulį? Kokie yra inovatyvūs skaitymo skatinimo ir literatūros pažinimo būdai?

Valstybės šimtmečiui paminėti – unikalus dokumentų rinkinys

Tai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti skirtas unikalus dokumentų rinkinys, kuriame skelbiami šiuolaikinės Lietuvos valstybės atkūrimo planai.

Neregiams ir regintiems vaikams – kvepianti pasakų knyga

Leidyklos „Verslas ar menas“ leidžiama naujoji pasakų knyga vaikams bus unikali, nes ją bus galima skaityti keturiais pojūčiais – rega, lytėjimu, klausa ir uosle!

Jaukiam spalio lapų šnaresiui – naujas „Metų“ žurnalo numeris1

Kokybiškos literatūros mėgėjai jau gali pasklaidyti naująjį literatūros žurnalo „Metai“ numerį.

Naujosios A. Toliato knygos sutiktuvės. Apie logiką, vaizduotę ir gerumo liūną239

Kun. Algirdo Toliato antrojoje knygoje „Gerumo liūnas“ interpretuojant Šventojo Rašto fragmentus nagrinėjamos psichologinės, dvasinės, moralinės ir vertybių problemos.

Šventųjų istorijos komiksuose: šv. Pranciškus Asyžietis3
Magnificat vaikams
Žurnaliukas „Magnificat vaikams“ pasakoja šventųjų istorijas per vaikų ypač mėgstamus komiksus. Šįkart kviečia susipažinti su garsiuoju Asyžiaus Neturtėliu.
Link apokalipsės ir atgal
Elžbieta Banytė - Naujasis židinys

Gyčio Norvilo naujasis poezijos rinkinys „Grimzdimas“, rodos, sąmoningai kelia skaitytojui sunkumų.

Knygos jaunimui autorė: „Atsigriebiau už mokykloje patirtą neteisybę“

Rašytojos Holly Bourne knyga prasideda kaip paprasta jaunuoliška istorija apie populiarumą ir atstumtuosius. Tačiau tai ne įprastas romanas, kaip bjaurusis ančiukas virsta gulbe.

Ką mes skaitome? #71

Rugsėjo mėnesio redakcijos skaitinių derlius. 

Snorio Sturlusono „Eda“ kaip Lietuvos kultūrinio gyvenimo įvykis

Šiais metais Skandinavistikos centro leidinių serijoje „Scandinavistica Vilnensis“, bendradarbiaujant su „Akademinė knyga“, išėjo Snorio Sturlusono „Edos“ akademinis vertimas iš senosios islandų į lietuvių kalbą.

Delia Ephron „Sirakūzai“. Apie šiuolaikinės santuokos portretą

Galima konstatuoti faktą, kad knygos apie santuoką tapo madingos. Ir ne bet kokios knygos, o trileriai. Ar būtų per drąsu teigti, kad šiuolaikinis XXI a. žmogus mato santuoką kaip trilerį? Kaip kažką tokio, kur daug įtampos, konfliktų ir veiksmo?

Kaip Felixas Ackermannas gavo lietuvišką vairuotojo pažymėjimą

Apie vokiečių kilmės kultūrologo, politologo ir istoriko Felixo Ackermanno, dirbusio Lietuvoje, knygos „Mano lietuviškas vairuotojo pažymėjimas: išvykos į Europos Sąjungos pakraštį“ pristatymą.

Apie biblioteką, kuri pati leidžia knygas

Apie bibliotekos ypatybes, lankytojų poreikius, knygų įvairovę ir leidybą kalbamės su direktore Rasa Januševičiene.

Rimantas Kmita: su „Pietinia kronikas“ Šiaulius prisijaukinau iš naujo2

„Man „Pietinia kronikas“ buvo didelis nuotykis, ir jis iki šiol nesibaigia. Manau, taip bus ir su spektakliu. Jis man leis į savo kūrinį pažvelgti iš kitos, dar nepažįstamos, pusės“, – pasakodamas apie didžiulio pasisekimo sulaukusį popromaną tikina R. Kmita.

Nepelnytai nurašyta lietuvių literatūra2

Kiekvienas kūrinys turi savo auditoriją. Kiekvienas rašytojas turi ką pasakyti. Deja, literatūros Lietuvos elitas mano kitaip. Ir dėl to lietuvių kūriniai trankosi į mūsų pačių pastatytą sieną, skiriančią lietuviškąją literatūrą nuo pasaulio.

Teisybė ateis iš teisiųjų1

Vienas iš būdų susivokti sunkioje istorijoje – taip pat lietuvių ir žydų – tai įsižiūrėti į atskirų žmonių laikysenas, pasirinkimus. Nuo skaičių, statistikos, stambaus plano įvykių nuleisti žvilgsnį ir prie atskirų, kasdienių, nepastebimai prabėgančių žmonių gyvenimų.

Kaip užkariauti pasaulį, jeigu rašai lietuviškai?
Jurga Tumasonytė - Kamane.lt

Kaip skatinti lietuvių literatūros vertimus į užsienio kalbas? Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė V. Smaleckaitė sako, kad dažnai leidėjai prioritetą skiria charizmatiškiems, komunikabiliems rašytojams, mokantiems kelias kalbas.

Knygos ir žmonės. A. Dementavičienė apie postmodernizmą4
Bernardinai.TV

Vilniaus universiteto doktorantė Augustė Dementavičienė pristato serbų rašytojo Danilo Kišo knygą „Boriso Davidovičiaus kapas“.

Apie knygų skaitymo (ne)malonumus ir altruistę Beatričę

Sakoma, kad knygos turi savo likimus. Tektų pridurti – ir sudėtingus. Ypač, kai jų savininkai sulaukia solidaus amželio.

T. Venclova: „Teisus ne Hėgelis, o Galilėjus“10

„Nelyginant šiaurė magnetą“ – pirma išsami rašytojo, vieno iškiliausių ir įtakingiausių pasaulyje šiuolaikinių lietuvių intelektualų Tomo Venclovos autobiografinė knyga.

Rašytoja Gina Viliūnė: „Istorija nėra pelėsiais dvelkianti vadovėlinė išmintis“1

Rašytoja, Vilniaus gidė G. Viliūnė prisipažįsta įkvėpimo ieškanti stovinčio laiko karalijoje, ten, kur galima pajusti istorijos dvelksmą: vietose, kur gyveno jos rašomų knygų herojai, muziejuose, senose bažnyčiose.

Knygos ir žmonės. L. Donskis apie antitotalitarizmą
Valstybės pažinimo centras

Videoįraše Leonidas Donskis pristato tris knygas: Czesławo Miłoszo „Pavergtą protą“, Aleksandro Solženicyno „Viena Ivano Denisovičiaus dieną“ ir Ray Bradbury „451° Farenheito“. 

Griauti paviršutinišką, stereotipinį mąstymą

Jeigu tai nėra svarbiausia šių metų lietuvių autoriaus knyga, nežinau, kokia ji yra. Istorikas ir publicistas Bernardas Gailius parašė knygą ne tik Lietuvai, ne tik Europai, o visai Vakarų kultūrai.

Vietoj terapijos
Mantas Tamošaitis - Naujasis židinys

Mantas Tamošaitis rašo apie Linos Buividavičiūtės eilėraščių knygą „Helsinkio sindromas“.

„Tikros knygos“ leidinius skaitys vaikai Rytuose ir Vakaruose

Netrukus net penkių pavadinimų Lietuvos kūrėjų knygas skaitys vaikai skirtingose pasaulio šalyse.

Leidėjų „Oskarams“ Frankfurte nominuoti du Lietuvos vadovėliai

Nauji anglų kalbos ir matematikos vadovėliai, išleisti Lietuvoje, pretenduoja tapti geriausiais Europoje.

Knygos ir žmonės. A. Jokubaitis apie F. Nietzsches filosofiją1
Valstybės pažinimo centras

Videoįraše prof. Alvydas Jokubaitis pristato pavojingą autorių, be kurio idėjų neįmanoma suprasti šiandienio Vakarų pasaulio. 

Pasakos padeda vaikams išgyventi ir tai, kad mamos kartais tampa raganomis

„Pasakos padeda vaikui susitvarkyti su negatyvu. Būtent dėl to vaikus ir traukia pasakos. Pasakoje visada laiminga pabaiga, visi gauna tai, ko nusipelnė“, – sako menininkė K. Kunčinaitė.

Knygų mugė kvies skaityti Lietuvą kaip gyvą ir atvirą tekstą

Skaitymas – tai kūryba. 2018-ųjų mugėje norisi kviesti drąsiai atrasti ir skaityti šimtmečio Lietuvą, kaip atvirą bei gyvą tekstą, kurio prasmė priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, skelbia būsimos Knygų mugės organizatoriai.

Lengvesnis pirmoko kelias į mokyklą – su knyga1

Reikia leisti knygai atlikti savo darbą – nukelti vaiką į saugų pasaulį, kuriame ir randami atsakymai. Visai kaip mokykloje.

Kairiųjų karas prieš santuoką ir šeimą3
Pro Patria

Rugsėjo mėnesį Lietuvos skaitytojus pasiekia Valstybingumo studijų centro knyga apie jau daugiau šimtmetį trunkantį kairiųjų karą prieš santuoką ir šeimą.

Manfredo Flügge knygos „Thomo Manno šeimos šimtmetis“ ištrauka

Ištrauka iš Manfredo Flügge knygos „Thomo Manno šeimos šimtmetis“. Tai jaudinanti ir įspūdinga Mannų saga: tviskanti ir garsi, kur sėkmė ir nesėkmė, laimė ir tragedija, prieštaravimai ir kančia nuolat šalia.

Ką mes skaitome? #61

Redakcija apžvelgia ir rekomenduoja rugpjūtį skaitytas knygas.

Įkalbinėjantys paskaityti: A. J. Greimo essai3

Žmonės, kurie nežino – auditorija, kurią jis nuoširdžiai ir galbūt labiausiai mėgo. Būtent jai skirta dauguma Greimo essai (arba „bandymų“, kaip patikslindavo pats autorius) apie poeziją. 

Knygos ir žmonės. L. Peluritis apie L. Kolakowskio marksizmo kritiką5
Bernardinai.TV

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas Laurynas Peluritis pristato lenkų filosofo Leszeko Kołakowskio magnum opus „Pagrindinės marksizmo srovės“. 

W. Faulknerio „Absalomai, Absalomai!“: knyga, kurios skaitymą galima palyginti su kopimu į Everestą1

Williamo Faulknerio romanas „Absalomai, Absalomai!“ išsiskiria sudėtingos sandaros sakiniais, keistoku pasakojimo būdu. Čia galima rasti ir vieną ilgiausių sakinių anglų literatūroje.

Kristina Savickytė-Damanskienė: „Knyga turi turėti istoriją“1

Aktorė, trijų vaikų mama Kristina Savickytė-Damanskienė pasakoja apie vaikų skaitymą, įdomias knygas ir tai, kas svarbu renkantis knygą.

Stebint vyrišką nepudruotą gyvenimą1

Regimanto Dimos knygos „Gyvenimo stebėtojo memuarai“ recenzija. Nežinomi arba primiršti dalykai apie sovietmetį ar pirmųjų nepriklausomybės metų laukinį kapitalizmą – linksmai, nuoširdžiai ir asmeniškai.

Leidėja Aira Niauronytė apie mirusią „autoriaus mirtį“1
Jurga Tumasonytė - Kamane.lt

„Turime savo kryptį, savo autorius. Manau, „Kitos knygos“ dabar yra kaip tam tikras kokybės ženklas: leidžiame ne tik tai, ką perka, bet ir tai, kas yra įdomu, aktualu, vertinga“, – sako šios leidyklos redaktorė A. Niauronytė.

Nauji dvigubi „Metai“: glausta rugpjūčio–rugsėjo numerio apžvalga3

Ką tik pasirodė literatūros žurnalo „Metai“ 2017 m. jungtinis 8–9 (rugpjūčio–rugsėjo) numeris. Trumpai pristatome jo turinį.

Kaip skaityti pasakas vaikams, kad jos būtų naudingos

Pasakos ir skubėjimas – nesuderinami dalykai. Šiandien visi skubame, ir kai skaitome knygas, ne laviname protą, o vartojame informaciją, tikina leidyklos „Nieko rimto“ vadovas A. Vereckis.

Knygos ir žmonės. L. Donskis apie distopijas1
Valstybės pažinimo centras

Videoįraše Leonidas Donskis pristato tris svarbius literatūros kūrinius: Jevgenijaus Zamiatino „Mes“, Aldous Leonardo Huxley'io „Puikus naujas pasaulis“ ir George'o Orwello „1984“. 

Hannah Kent knygos „Gerieji žmonės“ ištrauka1

Ištrauka iš Hannah Kent knygos „Gerieji žmonės“. Tai tikrais faktais paremtas pasakojimas, kuriame atsiveria paslaptinga, kartais baugi ir nepažini, bet traukianti kaip magnetas XIX a. pradžios Airijos panorama.

Knygos ir žmonės. A. Jokubaitis apie K. Markso politinę filosofiją14
Valstybės pažinimo centras

Videoįraše prof. Alvydas Jokubaitis pristato Karlo Markso politinę mintį.

Vilnius pilnas kontekstų

Jeigu „Vilniaus kontekstų“ autorius suvestum į vieną kambarį, diskusija tarp jų tęstųsi porą parų, įsitikinusi S. Jokštytė. Šiuos žmones jungia nuoširdūs pasipasakojimai Vilniui, nuoširdus noras padovanoti savo tekstą miestui.