Italijos švietimo ministrė Mariastella Gelmini, reaguodama į daugybę diskusijų sukėlusį Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) spredimą dėl kryžių mokyklose, pareiškė, kad Nukryžiuotojo atvaizdai iš mokyklų pašalinti nebus: „Niekam, net ir EŽTT, kuris kaip matome yra stipriai ideologiškai angažuotas, nebus leista pažeisti mūsų tautos tapatybės“.

Žurnalistams komentuodama teismo sprendimą teigė, kad kryžiaus simbolis visų pirma yra Italijos kultūros ir tradicijos simbolis, o ne tik tiesioginė nuoroda į krikščionybę.

„Visa Italijos istorija yra kupina pačių įvairiausių simbolių. Ir jei imsime juos šalinti taip pat neteksime ir dalies savęs“ – kalbėjo ministrė.

Ji savo ruožtu pridūrė, kad šalyje nei ketinama, nei siekama ypatingą dėmesį skirti būtent krikščionybei, išskiriant ją iš kitų religijų, tačiau net ir Italijos konstitucija pripažįsta krikščionybės įtaką ir vertę visai Italijos visuomenei.  

Ministrei antrino ir kiti vyriausybės nariai. Žemės ūkio ministras Luca Zaia nevyniodamas žodžių į vatą sakė: „Jei teismui atrodo, kad nukryžiuotieji klasėse įžeidžia nekrikščionių jausmus, tai ar nėra taip, kad teismo sprendimas žeidžia visus tuos Europos žmones, kurie savo ir savo kultūros šaknis mato krikščionybėje. Juk tai toks pat įžeidimas“.

Tokios pat nuomonės laikėsi ir kultūros ministras Rocco Buttiglione: „Italija turi savo kultūrą, tradicijas ir istoriją. Tie kurie nori gyventi šalyje kartu su mumis turėtų supratsi ir priimti šias mums brangias vertybes“.

Europos Žmogaus Teisių Teismas lapkričio pradžioje pateikė išaiškinimą, kuriame teigiama, kad kryžiai Italijos vidurinių mokyklų klasėse pažeidžia religijos laisvę.

Pasak Teismo, nukryžiuoto Jėzaus atvaizdai mokyklose taip pat pažeidžia ir tėvų teisę tikėtis, kad jų vaikai bus mokomi taip, kaip tėvams atrodo tinkama ir atsižvelgiant į jų religinius įsitikinimus.