Naujausia statistika rodo, kad per pastaruosius penkerius metus mirtingumas nuo ŽIV pasaulyje sumažėjo 10 proc., praneša BBC. Manoma, kad prie situacijos gerėjimo labiausiai prisidėjo geresnės galimybės gauti antiretrovirusinių vaistų.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir JT ŽIV/AIDS programos (UNAids) duomenimis pasaulyje ŽIV infekuoti 33,4 mln. žmonių. Šis skaičius nuo 2007 m. kiek paaugo, tačiau mokslininkų teigimu taip yra todėl, kad vis daugiau ŽIV infekuotų asmenų išgyvena. Džiugina ir tai, kad fiksuojamas vis mažesnis naujai užsikrėtusiųjų skaičius.

Dėl prevencinių programų per pastaruosius aštuonerius metus naujai infekuotų asmenų skaičius pasaulyje sumažėjo 17 proc.  Afrikoje, kuri laikoma ŽIV/AIDS sergamumo epicentru, nuo 2001 m. naujų susirgimų skaičius sumažėjo 15 proc.  Rytų Azijos regione fiksuojami dar geresni rodikliai – ten per aštuonerius metus naujų susirgimų skaičių pavyko sumažinti 25 proc.

Statistika rodo, kad didesnis antiretrovirusinių vaistų prienamumas sumažino ŽIV infekuotų vaikų skaičių, nes sergančios mamos galėjo gauti gydymą ir taip išvengti viruso perdavimo savo vaikui. Taip nuo 2001 m. nuo ŽIV buvo apsaugoti 200 tūkst. vaikų

Komentuodama tyrimo rezultatus PSO vadovė Margaret Chan sakė, kad „tarptautinės ir nacionalinės investicijos į gydimą nuo ŽIV davė milžiniškų rezultatų. Ir dabar yra tas laikas, kai turime nedelsti ir dar labiau padidinti pastangas siekdami išgelbėti dar daugiau žmonių gyvybių visame pasaulyje“.

Naujausioje organizacijų pateiktoje ataskaitoje nurodoma, kad nuo 1996 m., kai tapo lengviau prieinami efektyvūs vaistai nuo ŽIV,  jie padėjo išgelbėti 3 mln. žmonių. Nuo tada, kai ši liga atrasta, ŽIV užsikrėtę buvo beveik 60 mln. pasaulio gyventojų ir 25 mln. iš jų mirė.