Biologai, kitų sričių mokslininkai bei gamtosaugininkai šiais metais dės pastangas ir daugiausia dėmesio tarp visų nykstančių gyvūnų rūšių skirs tigrų išsaugojimui. Šie galingi, gražūs, tačiau tuo pat metu ir gąsdinantys gyvūnai atsidūrė labiausiai saugotinų gyvūnų rūšių sąrašo viršuje.

Jungtinių Tautų organizacija (JT) 2010 m. paskelbė tarptautiniais bioįvairovės metais ir sudarė labiausiai pažeidžiamų ir prie išnykimo ribos esančių gyvūnų sąrašą, kuriems šiais metais bus skiriamas ypatingai didelis dėmesys. Pasaulinio gamtos fondo (WWF) ekspertų teigimu, šalia tigro sąraše pelnytai atsidūrė poliarinės meškos, didžiosios pandos, kiti gyvūnai.

Per pastarąjį šimtemtį laisvėje gyvenančių tigrų populiacija pasaulyje sumažėjo 95 proc. Dėl intensyvios medžioklės bei brakonieriavimo, paklausaus kailio bei kitų kūno dalių, naudojamų medicinoje, dabar pasaulyje tėra likę 3200 įvairių rūšių tigrų. Kai kurios tigrų rūšys jau laikomos visiškai išnykusiomis.  

Kita vertus, per pastaruosius metus gamtosaugininkai ir mokslininkai pasiekė ir tam tikrų laimėjimų. Jiems pavyko pasiekti, kad kai kurių tigrų rūšių populiacija išaugtų. Pavyzdžiui Amūro tigrų, gyvenančių rytinėje Rusijos dalyje buvo likę vos kelios dešimtys. Apribojus jų medžioklę skaičių pavyko padidinti iki 500.

Tačiau nepaisant nedidelių, nors ir labai svarbių laimėjimų, nepakanka vien apriboti medžioklės ar griežtinti baudas už brakonieriavimą. Kaip pastebi WWF specialistai, gyvūnams ir jų išlikimui didelės įtakos turi ir globaliniai klimato pokyčiai. Tai ir kylantis jūrų bei vandenynų lygis, miškų kirtimas ir pan.

Pagal Guardian.co.uk parengė Lina Valantiejūtė