Europą užklupus itin šaltai bei varginančiai žiemai žmones įtikinti, kad planetos klimatas sparčiai šyla, darosi vis sunkiau.

Tai, regis, patvirtina ir nacionalinio Didžiosios Britanijos transliuotojo BBC užsakymu atlikta apklausa, kurios duomenimis daugėja britų, kurie sakosi nepritariantys teiginiui, jog žemės klimatas šyla. Taip teigė net ketvirtadalis (25 proc.) respondentų, ir tai 10 proc. daugiau nei lapkričio mėnesį.

Savo ruožtu teiginiui pritariančiųjų skaičius sumažėjo. Tų, kurie sutinka, jog klimatas šyla, sumažėjo nuo 83 iki 75 proc.

Komentuodamas apklausos duomenis apklausą atlikusios kompanijos direktorius teigė, kad toks smarkus nuomonės pasikeitimas per tokį trumpa laiką – labai neįprastas reiškinys. Jis taip pat pažymėjo, kad Didžiosios Britanijos visuomenė vis labiau abejoja, ar klimato atšilimo pagrindinis veiksnys – žmogaus veikla. Pasak jo, tuo abejojančiųjų skaičius visuomenėje taip pat auga.

Aplinkosaugos, maisto ir kaimo reikalų departamento vyresnysis mokslinis darbuotojas profesorius Bobas Watsonas neslėpė nusivylimo tokiais apklausos duomenimis. „Gaila, kad vis mažiau žmonių rimtai žiūri į klimato atšilimo problemą. Liūdina ir tai, jog jie neigia žmogaus indėlį į šiuos procesus. Esu tikras, kad abejoti ir dvejoti negalima. Reikia imtis veiksmų“, – kalbėjo profesorius.

Neatmetama galimybė, kad tokioms britų nuotaikoms įtakos turėjo ir keli su šiuo klausimu susiję skandalai.

Lapkričio mėnesį, prieš pat Kopenhagos viršūnių susitikimą, vyko vadinamasis Klimatogeitas, kai grupė mokslininkų buvo kaltinami manipuliuojant duomenimis apie realią klimato kaito situaciją pasaulyje.

Tuo tarpu sausio mėnesį JT Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija (IPCC) prisipažino padariusi klaidą 2007 metais vertindama Himalajų ledynų tirpimo tendencijas ir greitį.