Vilniuje vyko pirmasis Lietuvos žurnalistų šachmatų čempionatas, kuriame dalyvavo žiniasklaidos ir ryšių su visuomene atstovai. Po atkaklios kovos pergalę turnyre šventė žurnalistikos veteranas Vidmantas Putelis.

Čempionate, kurį surengė Lietuvos sporto žurnalistų ir Lietuvos šachmatų federacijos, jėgas išbandė vienuolika dalyvių, jie šveicariškąja sistema sužaidė po 6-7 partijas. Vieno žaidėjo ėjimams buvo skiriama 10 minučių.

Čempionato laimėtojas paaiškėjo tik paskutiniame ture. Lemiamos partijos buvo žaidžiamos tarp V. Putelio ir „Viasat Sport Baltic“ komentatoriaus Maksimo Vojevodino bei žurnalo IQ apžvalgininkės Lauros Gabrilavičiūtės ir ryšių su visuomene eksperto Liutauro Ulevičiaus. Abi partijos baigėsi lygiosiomis, nors M. Vojevodinas buvo įgijęs gana ženklią persvarą ir galėjo nustumti būsimąjį čempioną į antrąją vietą.

Dvejos lygiosios lėmė, kad V. Putelis tapo čempionu, o L. Gabrilavičiūtei atiteko antroji vieta. Trečias turnyre liko ryšių su visuomene bendrovės „Intergrity“ valdybos pirmininkas Arūnas Pemkus.

Žurnalistų kovoms Šarūno viešbutyje vadovavo nacionalinės kategorijos teisėjas Darius Matonis.

Pasibaigus čempionatui nugalėtoju tapęs V. Putelis itin džiaugėsi turnyro organizatoriaus, sporto žurnalisto Romano Buršteino iniciatyva suburti šachmatus mėgstančius žiniasklaidos ir viešųjų ryšių specialistus. Pasak žurnalistikos veterano, intelektualusis žaidimas pastaraisiais metais buvo nepelnytai primirštas, todėl palinkėjo čempionatą rengti kasmet.

R. Buršteinas teigė, kad turnyras tikrai nebus vienkartinis ir žadėjo, kad artimiausiu metu jo dalyviai mes iššūkį kitos srities atstovams. Tikėtina, kad pirmaisiais žurnalistų ir viešųjų ryšių specialistų rinktinės varžovais taps Seimo šachmatų mėgėjai.

Turnyro rezultatai:
1. Vidmantas Putelis (FIDE reitingas – 1544) – 6 taškai,
2. Laura Gabrilavičiūtė (1858) – 5,5
3. Arūnas Pemkus – 5,
4. Liutauras Ulevičius – 4,5,
5. Giedrius Surplys (2010) – 4
6. Mksimas Vojevodinas – 4,
7. Ričardas Baltaduonis – 3,5,
8. Dalius Matvejevas – 3,
9. Linas Kojala – 3,
10. Evaldas Stonkus – 2,
11. Robertas Trakys – 1,5