Žmones nuo seno domino senųjų civilizacijų gyvenimas, savo ir kitų tautų istorijos pažinimas. Gyvavo sena tradicija laimėjus mūšius kaip trofėjų parsigabenti meno, archeologijos vertybių: tai iliustruoja kad ir obeliskų paplitimas visame pasaulyje. Pasaulinio garso kultūros vertybės sulaukia nemažėjančio susidomėjimo ir turistų vizitų.

Tačiau kartais šalies mastu reikšmingo paveldo priežiūros specialistai susiduria su sunkumais, kaip pateikti paveldo problemas, kaip patraukliai pristatyti kultūros vertybes platesnei auditorijai.  

Tiesa, kad besirūpinantys kultūros paveldo paminklais asmenys, ėmę ieškoti būdų, kaip pritraukti lėšų restauravimui, pasitelkė kūrybiškų idėjų, iniciatyvų ir parengė tikrai gražių planų, kaip patraukliai pristatyti paveldo vertybes šiuolaikiniam žmogui. Pasitelkę technologines naujoves, kai kurie muziejai ar bažnyčiose esančios ekspozicijos lankytojams pristato įspūdingų reginių. Muziejai  kuria virtualias keliones po istoriją, sukuria net animacinių žaidimų vaikams, kad vizito laikas neprailgtų. 

Bernardinai.TV