Besibaigiant vasarai ir prasidedant naujam darbų, mokslų ir aktyvios veiklos sezonui, „Bernardinai.lt“ komanda parengė naują, trečiąjį šiais metais, ketvirtinio žurnalo „Kelionė“ numerį. Šį kartą žurnale sugulė 24 tekstai, kurie, viliamės, atras atgarsį Jūsų širdyse.

Naujausią žurnalą galite pasklaidyti ČIA.

Pagrindinė šio žurnalo tema skirta Mergelei Marijai. Kunigas Kęstutis Dvareckas, įsiklausydamas į Naujajame Testamente užrašytus Marijos žodžius, apmąsto jos pamokas paliktas ankstyvajai krikščionių Bažnyčiai ir mums šiandien. Tuo tarpu kunigas misionierius Robertas P. Maloney CM klausia, ką gi mes iš tikrųjų žinome apie moterį, kurią vadiname Dievo ir Bažnyčios Motina, pirmąja šventąja, tikinčiųjų pavyzdžiu. Jis ne tik bando nupiešti galimą jos portretą remdamasis to meto istorinėmis realijomis bei evangelistų pasakojimais, tačiau ir atkreipia dėmesį svarbiausias jos pamokas mums šiandien. Kaip teigia dar vieno straipsnio autorius Johnas Henry Newmanas, „kiekvienas Bažnyčios vaikas turi bent mažytį malonės pėdsaką savo sieloje, kuris kažkokiu būdu jį padaro panašų į Mariją ir taip tampa pajėgus ją mylėti“.

Marijos temą žurnale pratęsia ir du pokalbiai. Vienas jų – apie „Marijos radiją“, kuris Lietuvoje veikia jau vienuolikti metai ir tapo svarbiu palydovu nemažai daliai klausytojų. Apie „Marijos radijo“ istoriją Lietuvoje, jo misiją bei kasdienius iššūkius pokalbis su radijo darbuotojais. Kitas pokalbis – rubrikoje Asmenybė – su menininku, pedagogu bei „Marijos radijo“ laidų koordinatoriumi Vilniuje Liutauru Serapinu, kuris jautriai dalinasi savo gyvenimo patirtimi bei dvasiniais atradimais.

Rubrikoje skirtoje „Šeimai“ šį kartą – pokalbis su dvasininku A. Lorgusu, teigiančiu, kad geriausia, ką gali padaryti tėvai – būti laimingi, būtent tada jie užaugins laimingus savo vaikus. Tuo tarpu vokiečių žurnalistė G. List tekste „Ar norėsite tokio vaiko?“ svarsto, su kokiais iššūkiais, etinėmis dilemomis ir sykiu visuomenės spaudimu šiandien susiduria neįgalaus vaiko besilaukiantys motinos ir tėvai. Dar vienas šio skyriaus tekstas – pasakojimas apie Varšuvoje gyvenusį gydytoją ir vaikų rašytoją Januszą Korczaką, kurio rūpinimasis beglobiais vaikais tapo artimojo meilės pavyzdžiu, o jo pedagoginė bei kūrybinė veikla – humanizmo ir įkvėpimo šaltiniu vėlesniems vaikų rašytojams bei mokytojams.

Apie laisvės sampratą prabangos pasaulyje rašo iškilus estų politikas Tunne Kelmanas. Autorius samprotauja apie tai, ką reiškia būti piliečiu, apie Tiesą ir tiesas, istorinės tiesos svarbą bei laisvę griaunantį savanaudiškumą. Pasak autoriaus, „normalios visuomenės kertinis akmuo yra asmuo, sugebantis suvaldyti savo kūną, mintis ir elgesį“.

O ar žinote, kas yra judesio terapija? Kam ji taikoma ir kaip tai atrodo? Pokalbyje su Didžiojoje Britanijoje mokslus baigusia ir į Lietuvą grįžusia šokio-judesio terapeute Raimonda Duff ne tik tai sužinosite, tačiau ir pamatysite, mat šis tekstas iliustruotas fotomenininko Edžio Jurčio fotografijomis iš ciklo „Kūno kalba“, kuris ir pasakoja apie judesio terapiją JAV.

Į tris susitikimus su menininkais kviečia žurnalo kultūros puslapiai. Šį kartą čia rasite pokalbius su dailininke Albina Žiupsnyte, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, skulptoriumi, menininku-technologu Petru Mazūru bei fotodailininku save vadinančiu Juozu Valiušaičiu. Kiekvieno iš šių kūrėjų žvilgsnis į pasaulį, unikalus jų pasakojimas bei darbai sukels neišdildomų įspūdžių.

Bažnyčios istorijos puslapiuose – žvilgsnis į šias metais 500 metų jubiliejaus sukaktį mininčios Teresės Avilietės gyvenimą bei darbus. Kaip maištinga paauglė tapo „paprasta vienuole“, o vėliau – Bažnyčios reformatore ir nuolankumo revoliucioniere. Beje, šis tekstas parengtas pagal šiuo metu spaudai rengiamą Jūratės Micevičiūtės knygą „Septyniolika Teresės miestų“, kurią planuoja išleisti „Bernardinai.lt“.

Pašvęstojo gyvenimo metus šį kartą minime su Lietuvoje gyvenančiu ir dirbančiu italų kunigu, saleziečiu Alessandro Barelli. Šiame pasakojime susipažinsite ne tik su šio kunigu gyvenimu bei patirtimi, bet kartu pažvelgsime ir į saleziečių įkūrėją Šv. Joną Boską, šios vienuolijos istoriją bei jų unikalią ugdymo sistemą.

Taip pat šiame žurnale rasite metropolito Antonijaus iš Surožo tekstą „Trys meilės aspektai“, Andriaus Navicko straipsnį, pavadintą „Meilės trūkumo liga?“, rabino ir poeto Rami Shapiro mintis apie gyvenimą Tiesa, Donato Puslio, Jurgos Žiugždienės ir Lino Žalytės esė bei sužinosite, kaip pasigaminti gruzinišką chinkalį.

Gražių atradimų šioje Kelionėje.

Daugiau apie žurnalą paskaityti galite ČIA

Įsigyti žurnalą galite ČIA